Skocz do zawartości
iamevil

Karta graficzna - spadek wykorzystania, fps drops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mógłby mi ktoś pomóc? Od dłuższego czasu w grze League of Legends zauważam znaczne spadki w wykorzystaniu karty graficznej. Jest to strasznie irytujące i nie pozwala na normalną rozgrywkę.. Objawia się to regularnymi spadkami fps w grze (praktycznie do zera) na ułamki sekund. W tak dynamicznej grze nie moge sobie pozwolić na tak tragiczne błędy. Dodam że spadki występują w nieregularnych odstępach czasu, czasem co 5-10 minut, co 2 minuty, a rzadziej w ogóle. Pozdrawiam i proszę o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest zmiana gry. Nie marnuj czasu na lola, to gówno jest i tyle.

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iamevil napisał:

Witam mógłby mi ktoś pomóc? Od dłuższego czasu w grze League of Legends zauważam znaczne spadki w wykorzystaniu karty graficznej. Jest to strasznie irytujące i nie pozwala na normalną rozgrywkę.. Objawia się to regularnymi spadkami fps w grze (praktycznie do zera) na ułamki sekund. W tak dynamicznej grze nie moge sobie pozwolić na tak tragiczne błędy. Dodam że spadki występują w nieregularnych odstępach czasu, czasem co 5-10 minut, co 2 minuty, a rzadziej w ogóle. Pozdrawiam i proszę o pomoc :(

Najpierw sprawdź temperatury karty i procesora, pobierz w tym celu HWinfo64: https://www.hwinfo.com/download/

Najlepiej w jakichś obciążających grach albo po prostu w LoL'u, jeżeli w tej grze u Ciebie zaczynają się problemy. 

Napisz jeszcze jaką masz specyfikację komputera: RAM, GPU, CPU, PSU, MOBO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2021 o 17:14, Kaczorex26 napisał:

Najpierw sprawdź temperatury karty i procesora, pobierz w tym celu HWinfo64: https://www.hwinfo.com/download/

Najlepiej w jakichś obciążających grach albo po prostu w LoL'u, jeżeli w tej grze u Ciebie zaczynają się problemy. 

Napisz jeszcze jaką masz specyfikację komputera: RAM, GPU, CPU, PSU, MOBO. 

Specyfikacja

CPU R5 2600 

GPU XFX RX 590 FatBoy OC+ 8 GB

RAM G.Skill Ripjaws V DDR4 16GB 3200Mhz

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W

Płyta Gigabyte B450M DS3H

Dysk SSD Patriot Burst 480 GB 2,5"

Temperatury na karcie podczas grania utrzymują się w ramach od 50 do 55 stopni, natomiast procesor osiąga maksymalnie 60°. Poniżej umieszczam ss z menedżera zadań, w którym dokładnie widać spadek. 

 

spadek 2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2021 o 16:08, lukibossss napisał:

Rozwiązaniem jest zmiana gry. Nie marnuj czasu na lola, to gówno jest i tyle.

myślę ze rozwiązaniem jest usunięcie konta w twoim przypadku z tego forum. Zamiast służyć pomocą to jakieś głupkowate odp
Skoro na radeonie to jest to śmiem twierdzić ze to wina windowsa

 

 

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2021 o 19:21, KawiorS napisał:

myślę ze rozwiązaniem jest usunięcie konta w twoim przypadku z tego forum. Zamiast służyć pomocą to jakieś głupkowate odp
Skoro na radeonie to jest to śmiem twierdzić ze to wina windowsa

 

 

Słuszne spostrzeżenie. Tak czy inaczej - da się coś z tym zrobić..?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, iamevil napisał:

Słuszne spostrzeżenie. Tak czy inaczej - da się coś z tym zrobić..?

 

Pamięci RAM kręciłeś? Sprawdź, czy działają w profilu xmp. Powinno być 1.35V 3200MHz, CL16-18-18-38

Najlepiej wrzuć screen z CPU-Z z zakładki memory.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Pamięci RAM kręciłeś? Sprawdź, czy działają w profilu xmp. Powinno być 1.35V 3200MHz, CL16-18-18-38

Najlepiej wrzuć screen z CPU-Z z zakładki memory.

Raz podkręciłem ale mi się wysypywał system(choć nie powinno się tak dziać, bo widziałem że ludzie to robili bez problemu). Wszedłem wtedy do biosu i włączyłem ten profil XMP(chyba) ale potem po tych problemach przywróciłem je do tego podstawowego profilu. Było to dla mnie dziwne, gdyż ram powinien działać normalnie na tych taktowaniach (3200Mhz), no ale system automatycznie zasugerował 2133Mhz. Poniżej screen, o który prosiłeś.

 

cpu-z.png

rame.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz procka z kartoflanym pojedynczym wątkiem na pamięciach 2133cl15. Tu jest problem.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, smilehunter napisał:

Masz procka z kartoflanym pojedynczym wątkiem na pamięciach 2133cl15. Tu jest problem.

Na i5 2400, z pamięciami 1333 z GTX 1050Ti, chyba nawet z wyłączonym turbo, ta gra płynie w FHD, a nie sądzę, by Ryzen 2600 + RX590 był wolniejszym sprzętem.

 

W dniu 24.06.2021 o 15:53, iamevil napisał:

Było to dla mnie dziwne, gdyż ram powinien działać normalnie na tych taktowaniach (3200Mhz), no ale system automatycznie zasugerował 2133Mhz. Poniżej screen, o który prosiłeś.

 

Pokaż screen wyświetlający to co jest zapisane w SPD pamięci. Bo coś czuję, że to kolejne szrotexy (jak większość sprzedawanych obecnie DDR4) , które mają najwyższe taktowanie JEDEC ograniczone do marnych 2133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Pokaż screen wyświetlający to co jest zapisane w SPD pamięci. Bo coś czuję, że to kolejne szrotexy (jak większość sprzedawanych obecnie DDR4) , które mają najwyższe taktowanie JEDEC ograniczone do marnych 2133.

W jaki sposób się dostać do tego SPD albo po prostu gdzie dokładnie znajdują się te informacje?

4 godziny temu, smilehunter napisał:

Masz procka z kartoflanym pojedynczym wątkiem na pamięciach 2133cl15. Tu jest problem.

Nie sądzę, że to jest sedno problemu, gdyż inni grają na duuuużo słabszych zestawach, przy których ten ryzen jest kolosem więc nie. To na pewno nie to :).

5 godzin temu, SebastianFM napisał:

Czy przycięcia występują tylko w tej jednej grze?

Tak, tylko w lidze. W grach typu CS:GO, a nawet wiedźmin 3 na ustawieniach high - ultra nie spotykam się z żadnymi problemami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...