Skocz do zawartości
tomasz4305

Internet światłowodowy, niższa prędkość niż w umowie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam światłowód 120mb/s. Problem w tym że nie mam tych 120mb/s tylko 94 max 293566157 Dzwoniłem na infolinie to chcieli serwis do mnie wysyłać, bo niby u nich wszystko jest w porządku i powinienem mieć te 120mb/s. Niestety mam taki harmonogram pracy że musiałbym brać wolny dzień którego i tak nie dostane żeby się umówić na wizytę z technikiem, dlatego chciałbym się tutaj zapytać i może znaleźć rozwiązanie problemu.

Pierwsze co zrobiłem to aktualizacja sterowników LAN mojej MSI b450 gaming plus max, niestety bez żadnych rezultatów, proszę o pomoc bo jednak płacę za te 120 mb/s i chciałbym je mieć. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, tomasz4305 napisał:

Pierwsze co zrobiłem to aktualizacja sterowników LAN mojej MSI b450 gaming plus max, niestety bez żadnych rezultatów, proszę o pomoc bo jednak płacę za te 120 mb/s i chciałbym je mieć.

Czyli masz komputer podłączony kablem. System zapina gigabit(przykładowy obrazek)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, tomasz4305 napisał:

Witam. Nie, mam coś takiego https://ibb.co/SfbJWyM 

To już widzisz dlaczego masz ~94Mbps, łącze zapina się tylko na 100Mbps (musi być gigabit). Kiepski albo uszkodzony kabel. To jest kupowany patchcord czy samoróbka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Qwinto napisał:

To już widzisz dlaczego masz ~94Mbps, łącze zapina się tylko na 100Mbps (musi być gigabit). Kiepski albo uszkodzony kabel. To jest kupowany patchcord czy samoróbka?

raczej kupowany, mam dokładnie taki sam jak tutaj https://ivel.pl/p16416,patchcord-jednomodowy-pc-sc-apc-sc-1m.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Qwinto napisał:

Ale to jest światłowód. Masz nim podłączony komputer?

Nie, nie mam, jeśli chodzi o rj45 to był on kupowany razem z innym modemem jakieś 5 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, tomasz4305 napisał:

jeśli chodzi o rj45 to był on kupowany razem z innym modemem jakieś 5 lat temu

To może on być problemem. Zobacz czy ma wszystkie 8 żył we wtyczce czy tylko 4...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Qwinto napisał:

To może on być problemem. Zobacz czy ma wszystkie 8 żył we wtyczce czy tylko 4...

Problem rozwiązany, okazało się że mój router ma 1x RJ45 1000Mb/s, 3x RJ45 100Mb/s. Ja miałem akurat włożony w 100 mb/s. Dzięki za pomoc i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi