Skocz do zawartości
PiVoSH92

R9 280X brak obrazu na DP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mój brat ma monitor 1440p 144Hz i w/w padło graficzne. Na HDMI  wszystko bangla tak jak powinno - czyli kiepsko, bo w 1440p tylko 60Hz. Kupił więc kabel DP, ale na nim dochodzi do bootu i nawet jest w stanie wejść w BIOS, ale w systemie obrazu niet. DDU zrobione, zainstalowane sterowniki najnowsze, z 2020 jakieś, żadnej różnicy. Jest jakiś magiczny sposób, żeby te stare Radeony zmusić do współpracy czy to zwyczajnie padnięta karta jest? 

Edytowane przez BlindObserver
nie klinij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kabel DP masz w wersji przynajmniej 1.2? Jak ci się trafił jakiś lembas to faktycznie mógł nie dać rady z tą rozdziałką w 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest 1.4, u mnie na Samsungu Space z GTX970 działał bez zarzutu, ale po wysyłce u brata w ogóle nie działa a karta nie daje wejść do systemu...

Edytowane przez PiVoSH92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PiVoSH92 napisał:

Cześć, 

Kupił więc kabel DP, ale na nim dochodzi do bootu i nawet jest w stanie wejść w BIOS, ale w systemie obrazu niet. DDU zrobione, zainstalowane sterowniki najnowsze, z 2020 jakieś, żadnej różnicy.

A kabel HDMI jest odłaczony od karty i monitora gdy monitor podpięty jest przez DP?  Ew. sprawdz w opcjach sterownika czy konfiguracja wielomonitorowa jest w trybie klonowania, to będzie pewność że karta daje obraz na oba wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale te sterowniki to może być dobry trop, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja z goła inna (specyfikacja w sygnaturce aoc 24g2u + radełon) ,po podłączeniu dp zero obrazu ,komp się włącza ale nawet wentylatory na grafice nie startują  :E ciemność ciemność widzę .Od razu wspomnę że kabelków dp na stanie mam z 5szt. różnych ) z odłączonym 20pinem tyż)  i na żadnym nie bangla oczywiście w biosie włączone CSM.Na hdmi działa w miarę bezproblemowo i co jest ciekawe gdy windows jest odpalony pc pracuje, monitor też :-P po wpięciu kabla dp  wszystko działa idealnie ,czyli przy włączonym pc odpinam hdmi podłączam dp zmieniam w monitorze na sygnał dp i magicznie zaczyna działać :E jak tylko wyłączymy pc zaczynają się schody ,przy włączeniu już mamy ciemność ,komp się niby odpala ale karta jakby nie miała rozruchu :-). Zmiana karty na gf rozwiązuje problem i dp śmiga ale gdy włożymy radeona do innych płyt np. h410,am4  dp działa idealnie  :E jak na złość jakaś pierd.... niekompatybilność musiała się chyba trafić ,chyba że o czymś nie wiem :E więc jak coś to chwalić się pomysłami !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...