Skocz do zawartości
gruszkin84

procesor AMD ryzen 9 3950x wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

czy to normalne że moje cpu ma temperatury 75-82C w grach typu control na max ustawieniach i czy się z nim nic nie stanie przy tych temperaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej powiesz jaka obudowa jakie chłodzenie?

Ogólnie procki znoszą do 95 st.

Jak na gry trochę wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobson89 napisał:

Może coś więcej powiesz jaka obudowa jakie chłodzenie?

Ogólnie procki znoszą do 95 st.

Jak na gry trochę wysoko.

ryzen 9 3950x , invidia rtx2080ti fe obudowa zwykła biurowa i chłodzenie od amd jakiś zwyklak i jakaś od asusa karta główna chyba rog strix 32gb ram to w zasadzie tyle ile wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz boxowe chłodzenie do 16 rdzeniowego procesora? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak na zwykle chłodzenie, biurowa obudowę i 16 rdzeni nie jest źle :) pytanie czy procek nie zrzuca zegarów. Warto pomyśleć nad dobrym coolerem i przewiewna buda.

Z drugiej strony do 3950x było w ogóle dodawane chłodzenie?

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobson89 napisał:

No to jak na zwykle chłodzenie, biurowa obudowę i 16 rdzeni nie jest źle :) pytanie czy procek nie zrzuca zegarów. Warto pomyśleć nad dobrym coolerem i przewiewna buda.

Z drugiej strony do 3950x było w ogóle dodawane chłodzenie?

Nie było dodawane chłodzenie ale dokupiłem boxowe.To źle? w takim razie jakie chłodzenie kupić i czy obudowe zmienić? ?‍♂️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dowiedz się co za obudowa albo zrób zdjęcie i wrzuć na jakiś portal hostingowy i wrzuć linka. Komp tylko do gier czy jakieś inne zastosowania jeszcze?

Edit: obudowy limitują wielkosc chłodzenia więc dobrze było by wiedzieć co za buda i czy też pasowało by wymienić.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobson89 napisał:

To jeszcze dowiedz się co za obudowa albo zrób zdjęcie i wrzuć na jakiś portal hostingowy i wrzuć linka. Komp tylko do gier czy jakieś inne zastosowania jeszcze?

Edit: obudowy limitują wielkosc chłodzenia więc dobrze było by wiedzieć co za buda i czy też pasowało by wymienić.

do gier bardziej a jak sprawdzałem to na 1 wentylator z tyłu obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gruszkin84 napisał:

do gier bardziej a jak sprawdzałem to na 1 wentylator z tyłu obudowy

To wiele nie mówi, bo nie wiem do jakiej wysokości chłodzenie się zmieści bądź jaka wielkość chłodnicy o ile ta buda to wspiera. Przód jest zabudowany czy z siatki. Najlepiej zrób to zdjęcie albo na pewno masz smartfona żeby ci ułatwić gdzieś zapewne masz apke google Lens(obiektyw) jak zrobisz w niej fotę budy to wyszuka ci w googlu i będziesz mógł podać nazwę. 

Ps. 3950x do samego grania zaszalales

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz ten procesor do gier to wyłącz smt, ustaw jakiś zegar na 1.1v i nawet ten box to w miarę ogarnie wtedy :E i nawet zyskasz tym na wydajności w porównaniu do obecnego stanu.

PS. rzadko można spotkać tak "dziwacznie" dobrany sprzęt ? 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gruszkin84 napisał:

do gier bardziej a jak sprawdzałem to na 1 wentylator z tyłu obudowy

W grach w zasadzie maksymalnie wykorzystywane jest 6/12. Mając R5 3600 w zasadzie nie zauważyłbyś różnicy. 3950X procek typowo pod profesjonalne zastosowania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Send1N napisał:

nawet ten box to w miarę ogarnie

Ogarnąć myślę że ogarnie skoro autor gra :) tylko jak z ciszą. Choć z drugiej strony procek w grach się raczej nudzi. Jakby kombinować to najlepiej go sprzedac i będzie na Ryzen 5600x/5800x chłodzenie i obudowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.1v bez smt można nawet zbić 20c względem tego co jest teraz więc i z obrotów spokojnie zejdzie ;) ja na swoim 5600x przy 1.2v vs 1.325v mam 15c mniej w cinebenchu po manualnym OC allcore :E 

Swoją drogą to pod gry nawet z lepszym chłodzeniem warto już na 3900 wyłączyć smt bo zwyczajnie jest wydajniej więc tym bardziej na 3950

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy takim voltarzu to jasne. U mnie na sztywno jak sygnaturce dobre 10-12 stopni chłodniej niż na stock

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przewiewna" silnik V8 w fiacie 126p :E

 

Tak jak pisałem wyżej, sprawdź na tym boxie jeszcze  wyłącz SMT zostanie ci zamiast 16/32 tak jakby 16/16 + ustaw go na sztywno na jakimś niskim napięciu powiedzmy na zegarze 4.0/4.1

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, gruszkin84 napisał:

No to zacząłbym od obudowy żeby te podzespoły mogły oddychać choćby vt4v czy rg6v (obie ok 250zl) albo puki jest promocja w xkom be quite 500dx z kodem weekend jest za 300zl

Idąc dalej tak jak radzi @Send1Nidac jeszcze dalej czyli dochodząc do chłodzenia jak buda od spc to może fuma 2 (wydajny choć trochę mały jak na 16 rdzeni)  jak albo jakiś aio 240mm idąc w bq dark rock 4 pro - kloc który to ogarnie bądź też aio 240mm

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Send1N napisał:

"przewiewna" silnik V8 w fiacie 126p :E

 

Tak jak pisałem wyżej, sprawdź na tym boxie jeszcze  wyłącz SMT zostanie ci zamiast 16/32 tak jakby 16/16 + ustaw go na sztywno na jakimś niskim napięciu powiedzmy na zegarze 4.0/4.1

ciężko zrozumieć jak by się udało przetłumaczyć na język zwykłego śmiertelnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to abyś wyłączył multi threading bo i tak ci to nie potrzebne przy tylu rdzeniach do grania opcja SMT Control w biosie z auto na disabled, robisz restart i wchodzisz ponownie do biosu ustawiasz cpu voltage na np 1.2v manualnie i taktowanie procesora ręcznie na 4.0ghz zapisujesz, wbijasz do windowsa i testujesz stabilność, zobaczysz o ile chłodniej będzie nawet na tym gównianym chłodzeniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie drogie części w takiej obudowie. Bardzo niecodzienna konfiguracja. Obudowę koniecznie wymieniłbym. Tak jak koledzy doradzają np. SilentiumPC Regnum RG6V + ALF II 240. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fajne ale jak wodne wodę się gdzieś wlewa?

Edytowane przez gruszkin84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gruszkin84 napisał:

o fajne ale jak wodne wodę się gdzieś wlewa?

Nic nie musisz kombinować, bezobsługowe. Przekręcasz, podłączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na uj mu takie chłodzenia jak on nawet nie zauważy różnicy czy ma tam 16/32 bez limitu czy 16/16 eco mode skoro takie pytania padają ;) co innego gdyby to do pracy służyło

Swoją drogą to do arctica trzeba mieć oczywiście inną obudowę niż ta ale też nie pierwszą lepszą bo chłodnica jest gruba 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...