Skocz do zawartości
Jaycob

A Plague Tale: Requiem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 17.11.2022 o 10:39, BlindObserver napisał:

Dobrze, że chociaż trochę optymalizację na konsolach poprawili, bo śmiesznie to wyglądał, że PS5 i XSX miały problem z pecetowym medium w 30 fps xD

Grałem po premierze. Zero problemów z wydajnością. Mój TV pokazywał 45 fps+. Wystarczyło załączyć w opcjach VRR. Chociaż grałem na XSX i nie wiem jak to wyglądało na PS5. 

Edytowane przez ToCav
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać, ale gra ma jakieś dziwne dropy fps, a może bardziej przycięcia. No ale coś czytałem, że gra tak wczesniej miała i najwyraźniej do tego czasu tego nie naprawili.

Nie da się grać z FG i limiterem klatek z riva tuner? Strasznie wszystko tnie wtedy i tona artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DyndaS napisał:

Zacząłem grać, ale gra ma jakieś dziwne dropy fps, a może bardziej przycięcia. No ale coś czytałem, że gra tak wczesniej miała i najwyraźniej do tego czasu tego nie naprawili.

Nie da się grać z FG i limiterem klatek z riva tuner? Strasznie wszystko tnie wtedy i tona artefaktów.

Tak ne da sie, nie wlaczaj zadnych limiterow i vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. Na te przycięcia da się coś zrobić w ogóle?

No a co do FG to jestem do tego sceptycznie nastawiony. No a też wolę mieć jednak stabilny fps niż jak ma mi to pływać. Aczkolwiek na 4070 Ti na maksymalnych ustawieniach 72 fps to nie utrzyma z DLSS Q, a w kazdym razie tak wnioskuję po tej startowej lokacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam  tej gry wiec nie pomoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bym nie ustawił, to są te dropy/stutter.

Nie jest to ani kwestia obciążenia GPU ani CPU, bo nigdzie nic nie dobija wtedy do 100%.

Mam 13700KF + 4070 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że chyba włącznie RT powoduje ten problem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez RT tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra całkiem spoko,  zresztą po prostu taka kontynuacja poprzedniej części.

Optymalizacja dobra, bo z lockiem 120 fps mało kiedy mi spadało poniżej właśnie 120 klatek dla 1440p i 4070 Ti używając DLSS Q. Grafika też niewątpliwie bardzo ładna.

Strzałem w kolano jest implementacja RT, która jest beznadziejna, zabija fps, a do tego powoduje przycięcia niezależnie czy da się locka na 100 fps czy 30 fps.

Aczkolwiek pewne sekwencje rozgrywki były irytujące, bo miało się wrażenie, że ktoś tu sztucznie wydłuża czas rozgrywki, a mowa tutaj o jakichś dodatkowych znajdźkach. Chodzi dokładniej o dialogi i brak możliwości pominięcia przyśpieszenia.

Druga sprawa, to pomimo, że się starałem, nie byłem w stanie rozwinąć postaci maksymalnie, a więc ktoś perfidnie w tego typu grze zrobił ją pod NG+. Szybko wykupiłem perki od niezniszczalnych narzędzi i też dobrze wszystko eksplorowałem, a i tak mi zbrakło tam chyba kilkanaście resztek aby wykupić ostatnią rzecz.

No i tutaj rozwijanie postaci, które jest zależne od tego ile % przeciwników w danej sekwencji się zabije. Nie byłem w stanie wymaksować ani jednej rzeczy. 1 miałem na prawie 3, 2 na prawie 3,5, a 3 na prawie 3. To tylko potwierdza, że ktoś tutaj tworzył grę z nastawieniem na NG+ co przy grach przygodowych/fabularnych jest jakimś strzałem w kolano.

 

Uwaga spoiler:

 

Gdzieś już na początku sobie powiedziałem, czy nie prościej by było po prostu odjebać gówniaka, a ostatecznie i tak to się stało :E

Edytowane przez DyndaS
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I zepsułem sobie niechcący grę czytając post na komórce. :(

:Crash:

Otworzyłeś spoiler czy jak :E ?

 

Zresztą, nie Ty jeden... gdzieś na necie czegoś szukałem i mi z dupy film na yt poleciło, a jego tytuł miał dosłownie perfidny spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DyndaS napisał:

Szybko wykupiłem perki od niezniszczalnych narzędzi i też dobrze wszystko eksplorowałem, a i tak mi zbrakło tam chyba kilkanaście resztek aby wykupić ostatnią rzecz.

 

No i to był błąd, bo narzędzi jest mnóstwo jak się umiarkowanie dokładnie poprzeszukuje lokacje. Rozkładanie przedmiotów na resztki też bezużyteczne, bo nie działa na zwykłe surowce, tylko na te dzbany, bełty, piryt i coś tam jeszcze. Całe ostatnie drzewko jest IMO bezużyteczne, tak samo było w pierwszej części, a tu to powtórzyli. Ja odblokowałem wszystko, tylko trochę brakowało mi do tych nieskończonych narzędzi, a to i tak nic by nie dało, jak to Pudzian mawiał.

Edytowane przez widepeepoHappy
swag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, widepeepoHappy napisał:

No i to był błąd, bo narzędzi jest mnóstwo jak się umiarkowanie dokładnie poprzeszukuje lokacje. Rozkładanie przedmiotów na resztki też bezużyteczne, bo nie działa na zwykłe surowce, tylko na te dzbany, bełty, piryt i coś tam jeszcze. Całe ostatnie drzewko jest IMO bezużyteczne, tak samo było w pierwszej części, a tu to powtórzyli. Ja odblokowałem wszystko, tylko trochę brakowało mi do tych nieskończonych narzędzi, a to i tak nic by nie dało, jak to Pudzian mawiał.

Zależy jak rozwijałeś postać jeśli chodzi o resztę, bo jak rozwijałeś ostatnią "umiejętność", to tam za tworzenie amunicji czy jak to się zwało, dostaje się resztki. Mogłem to wcześniej odblokować, ale bez szukania porad na necie, to skąd ja miałem w ogóle wiedzieć jak to działa. Myślałem, że to się wiąże bardziej z wykorzystaniem technik, a to jest przypisane do tego ile się zabije przeciwników w danej lokacji. Gdybym wiedział, to bym nie zabijał na początku każdego jak leci.

Czasem narzędzia nie są przetwarzane na resztki? Nie jestem pewien, ale w finale skończyłeś widzę prawie jak i ja, ale mi to brakowało chyba kilkanaście resztek dosłownie.

 

No a jak ostrożność, agresja, oportunizm? Jak to wyglądało pod koniec gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DyndaS napisał:

No a jak ostrożność, agresja, oportunizm? Jak to wyglądało pod koniec gry?

Ostrożność 2/4. Byle ten pierwszy poziom wbić, bo to najważniejsze, mniej hałasu. Agresja 4/4, bo głównie wybijałem wszystkich, tylko w miarę po cichu. Oportunizm chyba znowu 2/4. Nie do końca kumałem na jakiej zasadzie było to przydzielane, szczególnie oportunizm.

Najważniejsze w tej grze to ulepszyć drzewko kuszy i odblokować podnoszenie bełtów z przeciwników, w warunkach tej gry to praktycznie czitowanie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, widepeepoHappy napisał:

Ostrożność 2/4. Byle ten pierwszy poziom wbić, bo to najważniejsze, mniej hałasu. Agresja 4/4, bo głównie wybijałem wszystkich, tylko w miarę po cichu. Oportunizm chyba znowu 2/4. Nie do końca kumałem na jakiej zasadzie było to przydzielane, szczególnie oportunizm.

Najważniejsze w tej grze to ulepszyć drzewko kuszy i odblokować podnoszenie bełtów z przeciwników, w warunkach tej gry to praktycznie czitowanie. :E

Ogólnie na necie są różne "zdania", ale podobno 0-30% masz Ostrożność, 31-70% oportunizm, 71-100% agresja. Aczkolwiek wydaje mi się, że działa to trochę inaczej. Początkowo myślałem, że to jest związane właśnie z używaniem konkretnych rzeczy, ale jednak nie.

No ja miałem niby rozwijać drzewko kuszy, ale miałem już dosyć wysoko rozwiniętą agresję, a więc z tego powodu sobie odpuściłem. Oczywiście w finale rozwinąłem, ale nie był to mój priorytet. 

Tak czy inaczej widać, że gra była robiona z myślą o NG+. Tylko jaki % ludzi gra w NG+ w gry przygodowe/fabularne... Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DyndaS napisał:

:Crash:

Otworzyłeś spoiler czy jak :E ?

Tak. 

Nie z Twojej winy. Nie wiedzieć dlaczego, przeglądarka w fonie defaultowo wyswietla spoilery, jako otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem. Co za matołek robił PL (?), że w/w sprawność została nazwana "oportunizmem" ?! 🤨
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić generator klatek?

Jak daję na prawo to pisze "nie" a jak zostaje na lewo to pisze "tak", nawet na RTX 4080 gra ma u mnie przycięcia i zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja: optymalizator rozdzielczości?

U mnie ta opcja jest całkowicie nieaktywna i pisze 'brak" nie da się jej zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lis22 napisał:

Jak ustawić generator klatek?

Jak daję na prawo to pisze "nie" a jak zostaje na lewo to pisze "tak", nawet na RTX 4080 gra ma u mnie przycięcia i zwiechy.

Wyłącz wszelkie locki fps przy FG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem gierka spoko ,

 

nie rozumiem po co zostawili otwarte zakończenie w postaci tego dziecka ze skazą to albo nowy nosiciel albo Hugo przeżył? Ewentualnie ktoś tworzy skazę w tych dzieciach w wyniku mutacji Co jest bez sensu

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież w fabule było, że to się powtarza i hugo nie był pierwszy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...