Skocz do zawartości
Jaycob

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ma wbudowane ukryte jeszcze wyższe ustawienia graficzne. 

U mnie w 3440X144p + DLSS UQ wbudowany benchmark dał 61 fps średnio - spadek ponad 35 fps. względem normalnych maksymalnych ustawień 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.12.2023 o 18:37, kadajo napisał:

Widać to wyraźnie prawie na każdym SS i filmiku jaki tu widziałem. Grafika wygląda jakby coś było nie tak z gamma, jest plaska i sprana. Ogólnie gra wygląda mocno średnio.

Oj życzę wielu takich średniaków.

Dla mnie kosmos, jeszcze jak trochę poprawią optymalizację to będzie sztos, bo trochę łoi sprzęt, na ultra w 4k miazga.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Pioy napisał:

To jest jakaś choroba? Jak kupujesz radeona to zaczyna Ci zwoje prostować i p....lisz w necie takie głupoty? Pytam bo chciałem kupić, ale wobec tego lepiej nie :E

Wyjmij kija. 

Swoją drogą faktycznie w SDR gierka jakaś wyprana. W HDR na start nie lepiej. Porzeźbiłem i tak obowiązkowo HGIG. Gierka ma ustawianie jasności panelu ale dla pewności jeszcze mam ustawione w apie w windzie. Kolor na przestawiłem na dynamiczny (ale to już kosmetyka można sobie pociągnąć wyżej kolorki) i suwaczek kolorów na 80 i jest w pytę może nawet zmniejsze. To intro ze snowdropem i amd, to nie wiem o co chodzi bo takie jakieś wyprane/stonowane i wygląda bardzo podobnie do tego co gra prezentuje w SDR. Po zmianach ustawień w HDR jak pokazują się menusy to nasycenie kolorów i kontrast aż oczy wypalają. SDR się w sumie nie bawiłem ale to chyba tak według devów ma wyglądać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kyle_PL
Wygląda, że tak ma być w tej grze w testach computerbase wyszło im podobnie.

Ja sobie na chwilę odpaliłem gameplay z HDR youtube no i z HDR zdecydowanie lepiej to wygląda względem tego wyprania w SDR. No, ale gameplay to nie za bardzo dla mnie więc przy okazji kiedyś jak będę miał ubi passa to może sobie pobiegam trochę po tej dżungli :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra bardzo dużo bazuje na zbieraniu. Jest to dosyć słabo wytłumaczone. Tu masz sklepik, tu masz broń idź na misje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można gdzieś SS w HDR wrzucić? U mnie ma to dziwne rozszerzenie i nie chce się dodać na img czy innych stronkach. 
Telefonem już chyba lepiej jest 😅

17bb7e4a6b747.jpg

W każdym razie na żywo na OLEDzie jest kosmos. 

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lukadd napisał:

@Kyle_PL
Wygląda, że tak ma być w tej grze w testach computerbase wyszło im podobnie.

Ja sobie na chwilę odpaliłem gameplay z HDR youtube no i z HDR zdecydowanie lepiej to wygląda względem tego wyprania w SDR. No, ale gameplay to nie za bardzo dla mnie więc przy okazji kiedyś jak będę miał ubi passa to może sobie pobiegam trochę po tej dżungli :E

Gameplay do porzygu, Far Cry Primal 2 Pandora :szczerbaty: A gra nudne i powtarzalne jak ich ostatnie gry.

Edytowane przez Phoenix.
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Userkamil

Ten wbudowany w Windows Xbox bar (Ctrl+G) wrzuca SS w HDR. Zapisuje 2 pliki w folderze Wideo > Ujęcia: jeden w formacie .jxr a drugi kompresuje do .png tylko zawsze są lekko przyciemnione. 

Jako hosting polecam lensdump.com, chyba bezstratna kompresja. 

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jxr'ów w HDR i tak chyba nie da się uploadować. Normalnie można wrzucić np. na google drive i dać linka do ściągnięcia. A scrrenschoty powstałe przy okazji robienia ich w HDR/.jxr to auto konwersja windy obrazu HDR na SDR, słabo to działa i rozwala gamme. Zwykle nawet nie ma sensu tego wrzucać bo nie będzie dobrze wyglądać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie! Dzięki tego mi brakowało!

Avatar-Frontiers-of-Pandora-08-12-2023-2

Przez te karabiny idzie celować przez celowniki? Bo wszystko mi tylko lekko obraz przybliża a nie sam celownik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już wygląda lepiej, chociaż chmury ostro przepalone. Czyli jest coś skopane w konwersji HDR SDR tak jak myślałem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Userkamil napisał:

Faktycznie! Dzięki tego mi brakowało!

Ale co ty zrobiłeś? Uploadowałeś screena HDR .jxr i przekonwertowało go na SDR w png? Chmury są rozwalone przez to biała plama z nich się robi. Kolorki tylko wywaliło.

Jak chcesz pokazać screena w HDR to musisz wrzucić na np. google dysk i dać linka do ściągnięcia, wtedy można sobie ściągnąć .jxr i zobaczyć jak wygląda. Chociaż też różnie bywa, czasami lepiej, czasami gorzej wyjdą te screeny w HDR.

Np. tak https://drive.google.com/file/d/1VgIYCSECZISBrqj7-qJg62jXqHiTshEO/view?usp=sharing

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, chodziło mi aby robić SS bez ciągłego wyłączania HDR w grze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to bez wyłączania HDR zrobisz screena w HDR czyli .jxr. Ten drugi plik png to windowsowa konwersja z HDR na SDR z tym są problemy w windzie i to nie wychodzi tak jak powinno.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale wcześniej robiłem tylko .jxr. teraz dodaje również png więc dużo prościej. Bez zmiany HDR w grze czy konwersji do png.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co ty teraz robisz.

Windowsowy screenshot robiony podczas włączonego HDR zawsze wypluwa dwa pliki jeden to ogryginalny w HDR/format jxr, a drugi to png. Ten drugi to jest właśnie konwersja windowsowa z HDR i ona nie działa dobrze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze Luk gada, bo sam to testowałem i tak działa, ten jxr zajmuje ok 16MB tak było w moim przypadku i odpalisz go tylko przy włączonym HDR, bez niego obraz nie jest odpowiedni, a plik png, jest konwersją na SDR i wiadomo jak to wygląda, dlatego najlepiej wrzucać ten jxr, który aż tyle zajmuje.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, lukadd napisał:

Windowsowy screenshot robiony podczas włączonego HDR zawsze wypluwa dwa pliki jeden to ogryginalny w HDR/format jxr, a drugi to png

Ja zawsze robiłem przez Geforceexp apke. Ta tylko w jxr dawala. Musiałem albo przerabiać to na png (zewnętrzna apka) albo wylaczac HDR w grze. Nie bylo nigdy dwóch plików jak teraz ;)

Człowiek uczy się całe życie… 🤷

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno nie da się strzelać z broni palnej przez celownik. Tak gadał koleś w jakiejś recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, RTX4090 napisał:

Gra bardzo dużo bazuje na zbieraniu. Jest to dosyć słabo wytłumaczone. Tu masz sklepik, tu masz broń idź na misje. 

To jest tu właśnie najdziwniejsze, czyli zbieractwo i mus jedzenia.

O ile takie podstawowe materiały do kraftu, jak patyki na strzały można zbierać normalnie, to już inne materiały, szczególnie owoce nie dość, że trzeba jakoś odpowiednio zerwać ( poruszać nim i wyczuć odpowiedni moment, czy coś w tym stylu ) to jeszcze niektóre z nich trzeba zerwać w konkretnych warunkach pogodowych, środowiskowych, np. podczas deszczu lub tylko w nocy.

Wszystko wpływa na to, czy zebrany materiał będzie dobrej jakości, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, lukadd napisał:

No, ale gameplay to nie za bardzo dla mnie więc przy okazji kiedyś jak będę miał ubi passa to może sobie pobiegam trochę po tej dżungli :E

A jest tu gdzie biegać i co podziwiać :E , aż grzech gdzieś nie iść :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, gta100 napisał:

Podobno nie da się strzelać z broni palnej przez celownik. Tak gadał koleś w jakiejś recenzji.

Jeżeli faktycznie to straszna lipa. Filling strzelania jest genialny ale chciałoby się użyć tych celowników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile jest  gb do pobrania na platformie ubisoftu ?

Bo się zastanawiam czy nie poświęcić resztki mojego Internetu na tę grę.

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi