Skocz do zawartości
ZetMcKey

OLED zamiast monitora

Rekomendowane odpowiedzi

No i tylko to się liczy. Kogo obchodzi że to nie jest tak ostre jak natywne RGB jak praktycznie nie widać tego na ekranach 4k ze o 8k nie wspomnę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Jak jeden piksel ma komplet koloru, to lepiej (dawniej przy LCD od LG, w modelach RGBW tak nie było i w poziomie było praktycznie 2880 zamiast 3840 w TV 4k). Tak czy inaczej  z tego co tu piszą:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/48-cx-oled

to nie RGBW, tylko WBGR, czyli może jakoś po przestrojeniu Cleartype, zacznie to jakoś sensownie czcionkę na pulpicie wyświetlać.

Czcionka u mnie wygląda lepiej niż dobrze. Lepiej niż na 24" które mam bliżej. Nie wiem. Moze mój OLED 48 jest popsuty?

3 godziny temu, MaxForces napisał:

 

 

Dlaczego nie? Takie zastosowanie też by mnie najbardziej interesowało. Nie gram w gry.

Nie zaowazyles drugiej osoby w temacie 

 

Która przyszła wylewać żale że nie poradziła sobie z exelem na 43" jak siedziała 60cm od ekranu. Zauważyłem. I olałem. Sorry XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do ciebie widze + I - . Jezeli do pracy wybralem 32 ips bez skalowania. Ja tez olalem wiekszosc twoich odpowiedzi mimo ze to nie powinienem pojsc do okulisty . A oled siedzi gdzie jego miejsce living room ?
wysypia sie monitory oled by Nie siedziec kilometrami od ekranu ze skalowaniem to sie zmieni i w stosunku do ciebie ja widze roznice 140ppi a 90ppi i nie chodzi o gry bo na temat gier to bardzo dobry wybor ale nie codzienna praca siedzac godzinami nad praca czy przegladananiem neta 

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę między 90ppi z metra i 140ppi z 60cm? 

I co, gdzie lepiej? 

Mi akurat lepiej z metra siedzieć, bo lubię czuć przestrzeń a nie ścisk i brak miejsca. 

W przeciwieństwie do mnie nie grasz i nie oglądasz filmów. A to chyba największa różnica która sprawia, że IPS 60Hz SDR w pełni Cię zadowala. Mnie absolutnie nie.

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cofnij sie do pierwszej strony tematu i przeczytaj jeszcze raz co napisalem w tej kwestii. Bo temat nie jest o tobie a dwoch osobach z roznym rozdzieleniem urzytkowania 

moze mi zadasz jeszcze pytanie dlaczego skalowania unikam 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty się cofnij i zobacz kto jest autorem tematu.

 

33 minuty temu, MaxForces napisał:

 

moze mi zadasz jeszcze pytanie dlaczego skalowania unikam 

Nie. Zadałem proste pytanie. Twoje 140ppi z 60cm jak bardzo różni się od mojego 90ppi z metra? W czym jest lepsze? Napisałeś że widzisz różnicę, więc powiedz mi jak ta różnica wygląda?

W dniu 14.06.2021 o 05:21, MaxForces napisał:

Nie ma kompromisu musisz zdecydowac nad czym ci zalezy nad krysztalowym obrazem z duzym ppi czy ,multimedialnym TV z mniejszym PPI co odbija sie na szczegolach

Rozwiń ta idiotyczna myśl. Oświeć mnie co takiego kryształowego jest w IPSie ? 

Na jakiej podstawie stwierdzasz że w grach będzie mniej szczegółów? 

Czym różni się te 32 całe z 60cm od 48 cali z metra. Twierdzisz że PPI jest na korzyść 32 cali w tym przypadku? Jak to policzyles? Bo na pewno nie widziałeś na oczy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakosci tekstu ale tobie to nie przeszkadza.

do tego dochodzi skalowanie min 125 to tez swoje robi. Pomijajac ze zmniejsza powiezchnoie robocza. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MaxForces napisał:

W jakosci tekstu ale tobie to nie przeszkadza.

do tego dochodzi skalowanie min 125 to tez swoje robi. Pomijajac ze zmniejsza powiezchnoie robocza. 

Ale z czego bierze się ta gorsza jakość tekstu? Za niskie PPI? Z metra 48cala moim zdaniem wypada jak 32" z 60cm. I to i tak w lekko naciąganej wersji na korzyść 32". Bo realnie 48" z metra wypada nawet lepiej ze swoim PPI niż 32" z 60cm. 

Poza tym autor chce grać, a z Twojej wypowiedzi wynika, że gry będą miały mniej szczegółów. 

Moim zdaniem kryształowy obraz OLEDa robi mielonkę pod względem całokształtu z Twojego IPSa. Twój IPS ma zastosowania tylko w jednym, w pracy z tekstem. Natomiast filmy i gry na tym IPSie to beznadzieja przy OLEDzie. 

Powiedz, jak wygląda u Ciebie HDR? Jak płynność obrazu ? Bo na OLEDzie HDR robi miazgę. A płynność z Gsync Compatible jest perfekcyjna i bez najmniejszego laga.

Powiem więcej. Miałem okazję grać na IPSie 27" 4K 144Hz i nie ma to żadnego podejścia w imersji z grą z oledem. A jakość wcale nie była lepsza jak mogłoby wskazywać PPI.

No i jakość obrazu tego IPSa vs OLED.. 

Powiedz czemu nie kupiłeś TNki do pracy z tekstem?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o skalowaniu. Bo skoro doszliśmy do tego, że 32" z 60cm wypełnia te samo pole widzenia co 48" z metra, to przy tej samej rozdzielczości czcionki z punktu widzenia perspektywy będą tego samego rozmiaru na obu ekranach. Więc dla czego muszę odpalić skalowanie na 48" a na 32 nie trzeba? Czyli że wszystko jest większe na 32" i nie trzeba skalowac. Ale jednocześnie sugerujesz że PPI w 48" jest za niskie.

Warto się zdecydować w którą stronę chcesz uderzyć, bo teraz dochodzimy już do absurdalnych faktów. 

Ale fakt, jak ktoś jest pryszczatym krótkowidzem albo jeszcze niedawno nim był, bo wada postępuje najszybciej do około 20 roku życia to tak.. tak, wtedy można odnieść wrażenie, że to co bliżej jest krystaliczne a to co dalej rozmazane. Bez urazy oczywiście, Ty twierdzisz że nie jesteś w takiej sytuacji a ja po prostu staram się zrozumieć, z jakiego powodu chcesz zaginać proste zasady.

I co ciekawe sam jestem krótkowidzem ale nie mam takich problemów jak Ty. A skoro sam robisz wycieczki w tym temacie to przedstawiam ci jak i ja to widzę.

A i te swoje 42" VA do tematu nie mieszaj. Bo wspomniane problemy z pixelami to to chyba tam właśnie występują. Razem z oszukana rozdzielczością? Ogólnie to nie OLED. Możesz go trzymać na podłodze, w salonie czy w sypialni. Nie ma znaczenia. Z oledem nie ma on nic wspólnego.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem ze ty roznicy nie widzisz co odbiles pileczke w tescie tekstu.

Ja nie kwestjonuje oled do gier bo na pierwszej stronie napisalem ze jak najbardziej ale nie do wielogodzinnej pracy w app. Co odnosilo sie do postu TDK.

czemu TN nie kupilem chyba zartujesz tym pytaniem . 

 

30 minut temu, Minciu napisał:

Zapomniałem o skalowaniu. Bo skoro doszliśmy do tego, że 32" z 60cm wypełnia te samo pole widzenia co 48" z metra, to przy tej samej rozdzielczości czcionki z punktu widzenia perspektywy będą tego samego rozmiaru na obu ekranach. Więc dla czego muszę odpalić skalowanie na 48" a na 32 nie trzeba? Czyli że wszystko jest większe na 32" i nie trzeba skalowac. Ale jednocześnie sugerujesz że PPI w 48" jest za niskie.

Warto się zdecydować w którą stronę chcesz uderzyć, bo teraz dochodzimy już do absurdalnych faktów. 

Ale fakt, jak ktoś jest pryszczatym krótkowidzem albo jeszcze niedawno nim był, bo wada postępuje najszybciej do około 20 roku życia to tak.. tak, wtedy można odnieść wrażenie, że to co bliżej jest krystaliczne a to co dalej rozmazane. Bez urazy oczywiście, Ty twierdzisz że nie jesteś w takiej sytuacji a ja po prostu staram się zrozumieć, z jakiego powodu chcesz zaginać proste zasady.

I co ciekawe sam jestem krótkowidzem ale nie mam takich problemów jak Ty. A skoro sam robisz wycieczki w tym temacie to przedstawiam ci jak i ja to widzę.

A i te swoje 42" VA do tematu nie mieszaj. Bo wspomniane problemy z pixelami to to chyba tam właśnie występują. Razem z oszukana rozdzielczością? Ogólnie to nie OLED. Możesz go trzymać na podłodze, w salonie czy w sypialni. Nie ma znaczenia. Z oledem nie ma on nic wspólnego.

YeCRkuE.jpg

H9cj7dx.jpg

Chyba nie trzeba opisywac 125 vs 100. Oczywiscie przy skalowaniu juz wszystko idealnie sie skaluje czy nie ma rozmywania kazdy jeden program.

Przy skalowaniu 150 to juz powierzchnia robocza tylko 2K zamiast 4K na 100%

VVNvsiM.jpg

to jest roznica w tekscie 140pii i 92ppi(sub pixel)

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MaxForces napisał:

VVNvsiM.jpg

to jest roznica w tekscie 140pii i 92ppi(sub pixel)

Ten text to nie wiem z czego, bo na pewno nie z Oled 48C1

Tak to wygląda u mnie w notatniku, Twoje argumenty jak widzisz są delikatnie mówiąc z.... w dupie byłem i gówno widziałem ? 

Fota z ręki telefonem z niskiej półki więc idealnie nie jest. Ale chyba widzisz delikatną różnicę między tym co pokazujesz a tym co jest w rzeczywistości? 

 

TERAZ WKLEJ ZDJĘCIE SWOJEGO MONITORA OK?

b8ca5c900ee41.jpg

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie odpowiedziałeś czmu chcesz skalować rozdzielczość na 48" z metra a na 32" z 60cm już nie trzeba? Przecież wsyztko masz z perspektywy tej samej wielkości. Chyba to nie jest tak trudne żeby zrozumieć? 

 

http://plieth.com/jurek/perspektywa.html

Cytat

Perspektywa, czy to jest aż tak bardzo skomplikowane?
Jacek Kardasiewicz

Chociaż obstawiam, że to jednek jest bardzo skomplikowane, stąd te pierdoły o PPI Oleda takiego jak w FHD 24" i jego beznadziejnej jakości rozpixelowanego obrazu.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Minciu napisał:

Ten text to nie wiem z czego, bo na pewno nie z Oled 48C1

Tak to wygląda u mnie w notatniku, Twoje argumenty jak widzisz są delikatnie mówiąc z.... w dupie byłem i gówno widziałem ? 

Fota z ręki telefonem z niskiej półki więc idealnie nie jest. Ale chyba widzisz delikatną różnicę między tym co pokazujesz a tym co jest w rzeczywistości? 

 

TERAZ WKLEJ ZDJĘCIE SWOJEGO MONITORA OK?

b8ca5c900ee41.jpg

 

Nawet sam ten test zacytowales wyzej, plik mozesz sciagnac 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/48-cx-oled

Ps. Fakt faktem iPhone 11 nie jest mocnym aparatem

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam ściągnąć? Jaki plik? Zrób zdjęcie swojej czcionki i wyślij. Wyżej masz mój OLEDa. Widzisz różnice między tym co sugerujesz, a co jest u mnie na ekranie czy nie bardzo? Będziesz szedł w jak muł w zaparte? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz profesjonalnie zrobione testy ktore do ciebie nie docieraja to ja jestem jak mul czy odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Minciu napisał:

Ten text to nie wiem z czego, bo na pewno nie z Oled 48C1

Tak to wygląda u mnie w notatniku, Twoje argumenty jak widzisz są delikatnie mówiąc z.... w dupie byłem i gówno widziałem ? 

Fota z ręki telefonem z niskiej półki więc idealnie nie jest. Ale chyba widzisz delikatną różnicę między tym co pokazujesz a tym co jest w rzeczywistości? 

 

TERAZ WKLEJ ZDJĘCIE SWOJEGO MONITORA OK?

b8ca5c900ee41.jpg

 

Dlatego zawsze się śmieje z tego całego płaczu o PPI czy układ pixeli, to nie są czasy monitorów z rozdzielczością 1280x720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się nie trzęść ręką, profesjonalnie zrobiony test jest do dupy widocznie albo dotyczy innego OLEDA ? Może tego ubiegłorocznego CX 48" którego i tak nikt nie kupi bo jest o połowę droższy od C1 ?

 

e84d7d89098b1.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxForces napisał:

Masz profesjonalnie zrobione testy ktore do ciebie nie docieraja to ja jestem jak mul czy odwrotnie. 

Ale zrób to zdjęcie o które cię prosi, zobaczymy czy wyjdzie to tak jak na tym twoim obrazku co wkleiłeś. Chociaż minimalnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ale zrób to zdjęcie o które cię prosi, zobaczymy czy wyjdzie to tak jak na tym twoim obrazku co wkleiłeś. Chociaż minimalnie ;) 

Ja już zrobiłem dwa, liczę że kolega też coś zrobi. Bo u mnie w Realme7PRO szału z fotografią nie ma, a w ręku nie mam statywu więc jest dość ciężko to złapać. Ot telefon za 1000zl nic nadzywczajnego.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Ale zrób to zdjęcie o które cię prosi, zobaczymy czy wyjdzie to tak jak na tym twoim obrazku co wkleiłeś. Chociaż minimalnie ;) 

Bede w domu zrobie dla swietego spokoju 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam jestem ciekaw. Bo ogólnie wszystko się zgadza tylko jeśli te różnice są już bardzo male to po co się o to burzyć. Tak wiem dla jednego te różnice są duże a inny to oleje ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxForces napisał:

Bede w domu zrobie dla swietego spokoju.

To czekamy w takim razie. W notatniku seria to czcionka 11. U ciebie chyba są zdjęcia 14 z linków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

udało mi się nie trzęść ręką, profesjonalnie zrobiony test jest do dupy widocznie albo dotyczy innego OLEDA ? Może tego ubiegłorocznego CX 48" którego i tak nikt nie kupi bo jest o połowę droższy od C1 ?

 

e84d7d89098b1.jpg

Dokladnie cx z zeszlego roku c1 pod tym zgledwem sie nie rozni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MaxForces napisał:

Dokladnie cx z zeszlego roku c1 pod tym zgledwem sie nie rozni.

To mój C1 jest popsuty bo różni się od tego co wkleiłeś, prawda? Widzisz delikatną różnicę między tym co wklejasz z testu a tym co ja wklejami? Mogę Ci z metra zrobić to zdjęcie jeszcze, żeby nie było że oszukuję... coś się wymyśli? :P 

Chyba znaczenie ma też wybrana czcionka, nie tylko rozmiar. Na zdjęciu widać stopkę OLEDa.. 

 

4d575f99ceba9.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...