Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce wymienić swój monitor na jakiegoś OLEDA, pytanie czy OLED sprawdzi się w roli monitora?? Może ktoś używa i podzieli się swoimi wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jako typowy monitor do przeglądania internetów który jest w użyciu kilkanaście godzin dziennie absolutnie nie. Do gier dla pojedynczego gracza i do filmów jak najbardziej ok.

Edytowane przez kamilos69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, kamilos69 napisał:

Jako typowy monitor do przeglądania internetów który jest w użyciu kilkanaście godzin dziennie absolutnie nie.

Dlaczego nie? Takie zastosowanie też by mnie najbardziej interesowało. Nie gram w gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, ZetMcKey94 napisał:

Witam, chce wymienić swój monitor na jakiegoś OLEDA, pytanie czy OLED sprawdzi się w roli monitora?? Może ktoś używa i podzieli się swoimi wrażeniami

Jak głównie grasz to się sprawdzi doskonale. Bierz póki nie wykupili

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-48c11lb-tv-4k-100hz-a9-gen4-dolby-vision-dolby-atmos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Napisal ze nie gra w gry. I w takim wypadku polecenie mu TV 48 cali to nieporozumienie.

92ppi gdzie w jego wypadku lepiej bedzie sie sprawowal 32cale z 140ppi 

przy 43 calach skalowanie musialem miec na 150 przy 32 100 roznica niebo a ziemia 

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie tak napisał?

2 godziny temu, MaxForces napisał:

Napisal ze nie gra w gry. I w takim wypadku polecenie mu TV 48 cali to nieporozumienie.

przy 43 calach skalowanie musialem miec na 150 przy 32 100 roznica niebo a ziemia 

To czas na wizytę u okulisty bo ja na 32 i 43 mam 100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

okulista nie ma nic do tego. to postaw 43 i 32 kolo siebie jak nie widzisz roznicy na ppi to nie ja wizyte a ty zamawiaj.  Zgodze sie jak by do gier bral oled i to z przewaga 70/30 ale siedzi wiecej w normalnym urzytkowaniu web/app,pic itd to TV to zabujstwo. JAk by tak rozowo bylo to bym nie szukal monitora zamiast TV a z monitorem i tak latwo nie bylo i padlo benq ew3280u a przeciez moglem sobie wa;nac oled z living room jako monitor

PS. i siedzisz jeszcze 0.5 przy 43 by ogarnac 100 wybacz ale to mordenga przy VA

PS2. tu wyladowal 43

GAauVSL.jpg

PS3. widze nastala magia oled ale nie w codziennym urzytkowaniu nie bez powodu monitorow jak na lekarstwo jest caly jeden z oszalamiajaca cena. A jak to moja zona ujela widzac 43 i 32 oj ja tez chce i tym razem wezme jej LG 32UD99-W

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, ZetMcKey94 napisał:

LG CX 55 do gier bomba z kampy 2m sobie pograc jako zastepstwo monitora mordenga by ogarnac chyba ze siedzisz oddalony ze sklowaniem. Nie ma kompromisu musisz zdecydowac nad czym ci zalezy nad krysztalowym obrazem z duzym ppi czy ,multimedialnym TV z mniejszym PPI co odbija sie na szczegolach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie tu masz coś o siedzeniu 70 30?

Witam, chce wymienić swój monitor na jakiegoś OLEDA, pytanie czy OLED sprawdzi się w roli monitora?? Może ktoś używa i podzieli się swoimi wrażeniami.

Z 1m ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy przeczytales to co napisalem?

Chyba nie.

Z mila checia bym mu polecil Oled TV jezeli by siedzial 70% w grach a 30% poza nimi. Ale nawet postow nie przeczytalec. Albo nie zrozumiales przeslania. Tu nie chodzi kto jest lepszy tylko jak to sie ma w rzeczywistosci.

1m i VA nie mam wiecej pytan, widziales gdzie VA wyladowalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, MaxForces napisał:

Gdzie autor tematu napisał że nie gra w gry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Odnosilem sIe do TDK99 ale nawet z pierszego posta wyjdzie ze ZetMcKey94\

nie jest maniakiem gier. Osoba ktora w tym  dziale gra to od razu zaznacza. Ale masz racje autor tego nie zaznaczyl.

oczywiszcie jest alternatywa LG UltraFine 32EP950 .

No i jest LG 48 gdzie musi siedzic 1.2 m od monitora by nie zaowazyc PPI roznicy w stosunku..... Jak ktos  nie wie o co chodzi jest to odpowiednikiem 24″ 1080p z tej odleglosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, MaxForces napisał:

Odnosilem sIe do TDK99 ale nawet z pierszego posta wyjdzie ze ZetMcKey94\

nie jest maniakiem gier. Osoba ktora w tym  dziale gra to od razu zaznacza. Ale masz racje autor tego nie zaznaczyl.

oczywiszcie jest alternatywa LG UltraFine 32EP950 .

No i jest LG 48 gdzie musi siedzic 1.2 m od monitora by nie zaowazyc PPI roznicy w stosunku..... Jak ktos  nie wie o co chodzi jest to odpowiednikiem 24″ 1080p z tej odleglosci

Przepraszam że nie jasno opisałem do czego wspomniany oled by mi służył, otóż głownie filmy, gry, youtube i net,  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy takim mieszanym zastosowaniu sprawdzi się ok. Natomiast weź pod uwagę, że:

- Najmniejszy OLED jaki możesz kupić to 48". Masz tyle miejsca?

- Ekran będzie błyszczący. Słabe, jeśli masz jasny pokój. 

- OLEDy mają przeważnie układ pikseli WRGB, który sprawia, że tekst z bliska nie wygląda tak dobrze, jak na LCD. 

OLED na zbliżeniu (https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/48-cx-oled)

cleartype-on-large.jpg

IPS na zbliżeniu (https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u3818dw)

cleartype-on-large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ZetMcKey94 napisał:

Przepraszam że nie jasno opisałem do czego wspomniany oled by mi służył, otóż głownie filmy, gry, youtube i net,  

To bierz,nie ma co się zastanawiać:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ODIN85 napisał:

To bierz,nie ma co się zastanawiać:thumbup:

Skocze na dniach do jakiegoś RTV lub Media, zobacze na żywo, co mają ciekawego nie ukrywam że szukam czegoś w budzecie do +- 4k PLN, zakup planuje po wakacjach bo teraz w okresie letnim i tak mało gram czy oglądam, a może akurat coś potanieją😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepie nie ma co tego oglądać. Tylko wieczór i dom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dłuższą metę przegladanie neta na tylu calach to mordęga przynajmniej dla mnie męczy oczyska strasznie ,jeżeli filmy,gry to jak najbardziej ok

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A kto wam każe wrzucać okno z przeglądarki na cały ekran i się mordować? :) 

Czym rózni się okno przeglądarki o rozmiarze tych 20-27" na oledzie vs full screen na 24" dajmy na to? 

W dniu 14.06.2021 o 10:32, someI napisał:

- OLEDy mają przeważnie układ pikseli WRGB, który sprawia, że tekst z bliska nie wygląda tak dobrze, jak na LCD. 

Z JAKIEGO BLISKA? Przed 48" nie siedzisz 30cm przed ekranem. Optymalna odległość to okolice metra do metr dwadzieścia. 

Serio z takiej odległości widzisz strukturę pixeli na ekranie 48" 4K ? Pogratulować. Pewnie jak idziesz ulicą to oglądasz wszędzie gołe tyłki fajnych lasek między strukturą włókien ubrania. 

Cytat

W dniu 14.06.2021 o 09:13, ZetMcKey94 napisał:

W dniu 14.06.2021 o 01:38, MaxForces napisał:

A skoro wiemy już że jednak gra i ogląda filmy, może nawet HDR.. a nie tych na pewno nie ogląda na monitorze, bo jakby nie ma monitorów z HDR XD. Dobra to skoro gra i ogląda filmy to znaczy, że polecanie czegoś innego niż OLED 48" to nieporozumienie? :) Bo ja to tak rozumiem, nie grasz tylko siedzisz w exelu, kup sobie moniotorek. Grasz i oglądasz filmy kup OLEDa ? Tak? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.06.2021 o 05:35, MaxForces napisał:

Przesiadłem się z 34" UWQD, czyli jakby 26-27" WQHD na 48" 4K i powiem Ci, że gry wyglądają LEPIEJ. DETALE W GRACH WYGLĄDAJĄ LEPIEJ! Granie bez Anty Aliasingu jest dużo przyjemniejsze. Znacznie ciężej dostrzec przeskakujące pixele na krawędziach. A przesiadłem się z LEPSZEGO PPI na GORSZE PPI. Tak wiec... pieprzysz bzdury. Siedzieć musisz metr od ekranu, żeby go wygodnie ogarnąć. Ale to PPI 24" FHD nie ma kompletnie nic do 4K 48". GRY na 24" FHD WYGLĄDAJĄ JAK GÓWNO w porównaniu do 48" 4K.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.06.2021 o 05:21, MaxForces napisał:

LG CX 55 do gier bomba z kampy 2m sobie pograc jako zastepstwo monitora mordenga by ogarnac chyba ze siedzisz oddalony ze sklowaniem. Nie ma kompromisu musisz zdecydowac nad czym ci zalezy nad krysztalowym obrazem z duzym ppi czy ,multimedialnym TV z mniejszym PPI co odbija sie na szczegolach

A w jaki sposób w grach 48" 4K odbije negatywnie na szczegółach? Będzie renderował gry w niższej rozdzielczości niż np 27" 4K? A może odbije się też na jakości obrazu? Na efektach HDR? Na czerni? Na kątach widzenia? Na czasie reakcji pixeli? Na odświeżaniu 120Hz? Na matrycy 10bit? Na czym jeszcze odbije się negatywnie OLED z mniejszym PPI ? Bo jak siadamy metr od ekranu, to te PPI na poziomie FHD jest bardzo przekonujące. Ja bym poszedł jeszcze dalej i powiedziałbym, że 48" 4K ma pixele wielkości monitora 14" 1024x768. Jak można grać z na czymś co ma ppi monitora 1024x768?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Minciu napisał:

A w jaki sposób w grach 48" 4K odbije negatywnie na szczegółach? Będzie renderował gry w niższej rozdzielczości niż np 27" 4K?

Przy matrycach RGBW to tak. Praktycznie fizyczna rozdzielczość takiego 4K RGBW to jakieś 2880px w poziomie (zamiast 3840), czy coś takiego (dawno temu liczyłem). Oczywiście jak masz OLED RGB, to 4K = 4K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Przy matrycach RGBW to tak. Praktycznie fizyczna rozdzielczość takiego 4K RGBW to jakieś 2880px w poziomie (zamiast 3840), czy coś takiego (dawno temu liczyłem). Oczywiście jak masz OLED RGB, to 4K = 4K.

Matryce OLED od LG mają strukturę RGBW dla każdego piksela czyli 4x3840 subpikseli w poziomie. To nie AMOLED czy tanie LCD RGBW gdzie zawyżono rozdzielczość sztuczką z układem pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

To polecam policzyć pixele jeszcze raz. 

Dochodzimy już do etapu, gdzie monitor 800x600 jest lepszy od OLEDa XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak zwykle najwięcej narzekają ci co w domu nie maja albo się Internetu naczytają. ;)

A te bajki o tym że WRGB to lipa to już kabaret 😂

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi