Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, iziDeV napisał:

...I nie wiem czy to wina mojej wersji, czy moje biedne 4 rdzenie to zbyt mało :D...

SPECS:
i5-6500 4.3ghz
MSI Z170 Gaming M3
2x4GB Corsair Vengence  2866mhz CL15
SSD Iridium Pro 240gb

To wyżej to takie biedne trochę. Może być, że im słabszy PC tym gorzej wszystko tam chodzi. Za to im lepszy tym lepiej. Nie raz już tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Minciu napisał:

SPECS:
i5-6500 4.3ghz
MSI Z170 Gaming M3
2x4GB Corsair Vengence  2866mhz CL15
SSD Iridium Pro 240gb

To wyżej to takie biedne trochę. Może być, że im słabszy PC tym gorzej wszystko tam chodzi. Za to im lepszy tym lepiej. Nie raz już tak było. 

Przy Viście, bo skok między 1 rdzeniem a 2+ był ogromny, to wgl czas szybkiego postepu. Od paru lat postępu nie ma :P Dlatego Win10 działa dokładnie tak samo na najnowszej i9 za 7000zł i 15 letnim Core2Duo

Poczekam na normalną karte graf + czystą instalke, a nie update zeby ocenic

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie i Panie (chyba są tu jakieś?), pecet po gruntownej modernizacji, ze starego została obudowa i karta graficzna, tymczasem aplikacja Microsoftu pokazuje brak kompatybilności z Windows 11. Ktoś wie co może być przyczyną?

 

Specyfikacja mojego sprzętu:

- CPU: Intel Core i5-11400F

- chłodzenie: Mugen 5 

- zasilacz:  Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

- płyta: MSI MAG Z490Tomahawk 

- RAM: Crucial 32GB 3600MHz CL16 Ballistix

- GPU: Gigabyte GeForce GTX 760 2MB

- dyski: Kingston KC2500 500GB (system), Kingston KC2500 1TB (programy), 2x Toshiba P300 2TB (magazyn/backup)

Edytowane przez spws inu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W d**** miej tą aplikacje, M$ już się z niej wycofał, na pewno go zainstalujesz jak chcesz, ja nie chcę pobawić na VirtualBox to jedno, a używanie stabilnego systemu to drugie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, iziDeV napisał:

W sumie jak oceniacie szybkość W11? Szczególnie przechodzenie miedzy folderami, czas na zmiane kolorów paska zadan lub kompozycji etc. 
U mnie to wszystko jest dosc wolne, a jest sporo głosów że 11 działa szybciej od 10. I nie wiem czy to wina mojej wersji, czy moje biedne 4 rdzenie to zbyt mało :D
No chyba ze to wina HD530, bo w sumie aktualnie z niej korzystam

U mnie wolniej niz na 10tce. Zdecydowanie. 10tka fruwa doslownie u mnie na i5-1035G1 i 8 GB RAM i SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, spws inu napisał:

Panowie i Panie (chyba są tu jakieś?), pecet po gruntownej modernizacji, ze starego została obudowa i karta graficzna, tymczasem aplikacja Microsoftu pokazuje brak kompatybilności z Windows 11. Ktoś wie co może być przyczyną?

 

Włącz w biosie TPM, który jest domyślnie wyłączony.

uki3lxnkdp871.png?width=1024&format=png&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, spws inu napisał:

Panowie i Panie (chyba są tu jakieś?), pecet po gruntownej modernizacji, ze starego została obudowa i karta graficzna, tymczasem aplikacja Microsoftu pokazuje brak kompatybilności z Windows 11. Ktoś wie co może być przyczyną?

Specyfikacja mojego sprzętu:

- GPU: Gigabyte GeForce GTX 760 2MB

Ta karta graficzna wedle tej strony to Kepler i sprzętowo wspiera tylko DirectX 11.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-760.c1857

Więc trzeba ją wymienić na nowszą, czyli taką, która będzie wspierała DirectX 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ja widzę że wspiera DX12.

FDJakJN.png

Sprzętowe wsparcie jest to w nawiasie. To bez nawiasu jest tylko programowym. W opisie jest napisane po przetłumaczeniu na język polski: Mimo że karta obsługuje DirectX 12, poziom funkcji wynosi tylko 11_0.

Dodatkowo zauważ, że Nvidia postanowiła już porzucić wsparcie dla tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Stjepan666 normalnie skandal :E 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@GunarDAN , @gilban, @Stjepan666

 Dzięki Wielkie za pomoc. Zgodnie z sugestią aktywowałem w BIOS-ie (UEFI?) wskazaną funkcjonalność - przy okazji doinformowałem się u wujka Google co to w ogóle jest i do czego służy. Po dokonanej zmianie uruchomiłem kolejny raz aplikację "PC Health Check - Sprawdzanie Kondycji Komputera" i otrzymałem komunikat "Na tym komputerze osobistym można uruchomić system Windows 11". Wygląda więc na to, że wcześniejsza niekompatybilność spowodowana była nieaktywną opcją TPM. Natomiast karta graficzna, choć już niemłoda, spełnia wszystkie wymagania i nie powinna powodować konfliktu w ewentualnej aktualizacji systemu. Swoją drogą ciekawe - skoro GTX 760 nie wspiera DX12 (przynajmniej wg. @gilban), a obsługa tego pakietu wg. Microsoft jest wymogiem niezbędnym do uruchomienia Windows 11, skąd ta pozytywna weryfikacja przez aplikację?

 

 

Edytowane przez spws inu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Windowsie 11 możliwość wyłączenia hasła  przy logowaniu? Nie mogę znaleźć tej opcji. Niby wszystko podobne jak w W10 ale niektórych opcji brak albo przeniesione w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 00:57, iziDeV napisał:

W sumie jak oceniacie szybkość W11? Szczególnie przechodzenie miedzy folderami, czas na zmiane kolorów paska zadan lub kompozycji etc. 
U mnie to wszystko jest dosc wolne, a jest sporo głosów że 11 działa szybciej od 10. I nie wiem czy to wina mojej wersji, czy moje biedne 4 rdzenie to zbyt mało :D
No chyba ze to wina HD530, bo w sumie aktualnie z niej korzystam

Trochę muli,tak to u mnie wygląda :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawili już buga z niemożliwością włączenia taskbara na drugim ekranie ? Tzn włączyć się dało, ale był pusty bez ikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 06:58, maras2574 napisał:

Trochę muli,tak to u mnie wygląda :

 

 

I tak duzo lepiej niz u mnie, u mnie potrafi krecic kolkiem przy przejsciu z folderu do folderu XD Na 10 od razu przechodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MS oferuje jakieś narzędzie sprawdzajace czy Win11 u mnie pójdzie? wiem, że dla Windows Mixed Reality jest taki tool, ktory sprawdza czy gogle "pójdą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Ghost54 napisał:

Czy MS oferuje jakieś narzędzie sprawdzajace czy Win11 u mnie pójdzie? wiem, że dla Windows Mixed Reality jest taki tool, ktory sprawdza czy gogle "pójdą".

Oferował program o nazwie WindowsPCHealthCheckSetup.msi, ale się z niego wycofał.

Jest zamieszczona tylko lakoniczna lista obsługi procesorów:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/windows-processor-requirements

Dlaczego lakoniczna, bo gdy zobaczymy, na jakich procesorach Intela działają systemy od Windows 10 w dół, to się okazuje, ze Microsoft zapomniał o procesorach Intela 4 generacji w dół. Łącznie z Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gilban napisał:

Oferował program o nazwie WindowsPCHealthCheckSetup.msi, ale się z niego wycofał.

Jest zamieszczona tylko lakoniczna lista obsługi procesorów:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/windows-processor-requirements

Dlaczego lakoniczna, bo gdy zobaczymy, na jakich procesorach Intela działają systemy od Windows 10 w dół, to się okazuje, ze Microsoft zapomniał o procesorach Intela 4 generacji w dół. Łącznie z Windows 7.

Mam i5 z 2014 r. Niby nie ma go na liscie, ale ciężko się na tej liście opierać, bo niby czemy starsza i5 o odpowiednim taktowaniu itd. miałaby nie pociągnąć systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Ghost54 napisał:

Mam i5 z 2014 r. Niby nie ma go na liscie, ale ciężko się na tej liście opierać, bo niby czemy starsza i5 o odpowiednim taktowaniu itd. miałaby nie pociągnąć systemu.

Bo Microsoft może, ale nie musi założyć blokadę dla starszych procesorów i podzespołów do niego, po to, żeby napędzić sprzedaż nowych komputerów, lub podzespołów. Wtedy też nie będą do instalatora zamieszczać sterowników do tych podzespołów, nie będą musieli się o nie martwić. Będą mieli prostsze życie. A Ty albo zostaniesz z Windows 10 do 2025 roku i później przejdziesz na Linuksa, który przyjmie Cię "z otwartymi rękoma", albo zmienisz sprzęt, zgodnie z propozycją Microsoftu.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jutro format i wracam do 10-ki. Chodzi o gry. Jakieś dziwne przycinki,mniej fps. Stery instalowałem od nowa,nawet reinstal jednej gry (F1 2020). Gry które sprawdzałem to: Metro Exodus Enhanced Edition,Shadow of the Tomb Raider,Assetto Corsa,F1 2020,Resident Evill Village,RDR2,Forza Horizon 4,we wszystkich przycina :-( Też tak macie,sprawdzał ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Windows 10 zapytam.

Czemu niektórzy z Was mają takie ciśnienie na posiadanie Windows 11? Dla nowego startu i paska zadań?  Z jakiego powodu mam przechodzić na Windows 11?

Ten system chyba nawet nie jest jeszcze w ostatecznym kształcie. Taka trochę wersja beta raczej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gilban napisał:

Bo Microsoft może, ale nie musi założyć blokadę dla starszych procesorów i podzespołów do niego, po to, żeby napędzić sprzedaż nowych komputerów, lub podzespołów. Wtedy też nie będą do instalatora zamieszczać sterowników do tych podzespołów, nie będą musieli się o nie martwić. Będą mieli prostsze życie. A Ty albo zostaniesz z Windows 10 do 2025 roku i później przejdziesz na Linuksa, który przyjmie Cię "z otwartymi rękoma", albo zmienisz sprzęt, zgodnie z propozycją Microsoftu.

Procesory się tak szybko nie stażeją jak karty graficzne, W10 32bit  chodzi bez problemu na C2D E6600, 4GB RAM i 240GB SSD. To dlaczego W11 nie ma chodzić na 4770k, 16GB RAM i SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maras2574 napisał:

Ja niestety jutro format i wracam do 10-ki. Chodzi o gry. Jakieś dziwne przycinki,mniej fps. Stery instalowałem od nowa,nawet reinstal jednej gry (F1 2020). Gry które sprawdzałem to: Metro Exodus Enhanced Edition,Shadow of the Tomb Raider,Assetto Corsa,F1 2020,Resident Evill Village,RDR2,Forza Horizon 4,we wszystkich przycina :-( Też tak macie,sprawdzał ktoś ?

 

Na AMD Ryzen 7 + RX 580 gry chodzą płynnie i szybko

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...