Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież źródłem są serwery MS ? 

Tworzy się też ISO w locie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, samsung70 napisał:

hej, teraz pytanie, jeśli mam już Windows 10 na głównym dysku, a teraz chcę Win11 dac jako drugi system, czy podczas bootu będzie pojawiał się ekran gdzie będzie wybór systemu?

Tak, będziesz miał wybór.

@samsung70

MS ostatnio wypuścił ISO. Można pobrać z tej stronki, tylko trzeba dołączyć do programu Insiders: Download Windows 10 Insider Preview ISO (microsoft.com)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sideband napisał:

Przecież źródłem są serwery MS ? 

Tworzy się też ISO w locie.

Godzinę temu, samsung70 napisał:

no ja to zauważyłem :)

Skąd pewność, że serwis pośredniczący niczego nie dodaje do obrazu? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy po ściągnięciu obrazu iso Windowsa 11 i zainstalowaniu systemu na czysto, nadal muszę się połączyć z niejawnym programem testów? Czy przy już zainstalowanym Windowsie 11 będę bez tego pobierać nowe aktualizacje już na ten system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby obejść wymóg TPM2.0?

Chciałbym zainstalować W11 jako aktualizacje, nie jako czysty system. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gerwant napisał:

Jest jakiś sposób żeby obejść wymóg TPM2.0?

Chciałbym zainstalować W11 jako aktualizacje, nie jako czysty system. 

Włącz fTPM w biosie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z testujących windows 11 ma problem z dźwiękiem i ekranem.

Generalnie chodzi o to że w losowych momentach dźwięk i obraz na chwile zatrzymują się (freezują). Nie ma też żadnej reguły co do częstotliwości. Czasami dwa-trzy razy dziennie, a czasami przez tydzień nic.

Nie wywala bluescreena, w podglądzie zdarzeń też za bardzo nic nie ma.

Nie wiem czy to przez wersję testową windowsa czy może sprzęt się sypie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już że 2 miesiące 11 i nie narzekam. Gry chodzą, że stabilnością żadnych problemów. Jedynie na początkowych wersjach niektóre programy potrafiły się za pierwszym razem długo uruchamiać, później normalnie już startowały. Sprzęt w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Boru napisał:

Moim zdaniem to przez testową wersję, jeśli na początku października chcą wypuścić RTM to niech się uwijają z naprawianiem błędów :D

Jestem ciekaw czy u mnie będą wywalać niebieskie ekrany przez niewspierany procesor :E

 

Pół godziny temu zainstalowała się aktualizacja do wersji 22449.1000.

Jest jeszcze gorzej. Dźwięk freezuje na dłuższy czas i problem nie ustaje samoczynnie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mark2468 napisał:

Pół godziny temu zainstalowała się aktualizacja do wersji 22449.1000.

Jest jeszcze gorzej. Dźwięk freezuje na dłuższy czas i problem nie ustaje samoczynnie. 

Ogólnie to nie polecam instalować tej aktualizacji. Z tego co mi wiadomo, to ona wykracza już poza to co będzie przy premierze 11, czyli są to początki kolejnego dużego update. 22000 była stabilna. W przypadku 22449, o ile ja sam nie mam błędów (na razie :E), to sporo ludzi zgłasza jakieś problemy np. z taskbarem.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś na swoim sprzęcie dokonałem aktualizacji i jak na razie programy i gry działają, problemów z dźwiękiem nie mam. Oczywiście start10 nie działa ale w sumie...ważne że nexus działa. Widżety zaś tylko na koncie ms, na lokalnym nie działają. Wolniej trochę się chyba uruchamia ale to poddam weryfikacji. Jak na 8 lat temu instalacji na czysto win 7 i jego aktualizacji aż do win 11 to spoko. Mam 10 dni na testy i zobaczę jak będzie. Oczywiście wymagań co do procka, TPM, secureboot nie spełniam ale...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Isharoth napisał:

Ogólnie to nie polecam instalować tej aktualizacji. Z tego co mi wiadomo, to ona wykracza już poza to co będzie przy premierze 11, czyli są to początki kolejnego dużego update. 22000 była stabilna. W przypadku 22449, o ile ja sam nie mam błędów (na razie :E), to sporo ludzi zgłasza jakieś problemy np. z taskbarem.

Będę testował to co mam do oficjalnego iso Win 11 RTM. Potem pewnie zrobię formata i tyle. Nie będę uczestniczył już więcej w insider preview.

Sprawa jest o tyle dziwna że wczoraj jak oglądałem live na YouTube w Mozilli to dźwięk zaczął zwalniać z obrazem. Gdzie na chromie to samo video działało poprawnie. 

Niestety takie rzeczy też się w grach dzieją. Przetestowałem już ram, cpu, gpu, dyski. Nic nie wykryłem. 

 

Taki urok testowania nowych wersji sytemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w zakładce Windows Update / Niejawny program testów systemu Windows jak " Wyrejestruj to urządzenie, gdy zostanie wydana następna wersja systemu Windows". Czy jak zaznaczymy tą opcję, to jak wypuszczą wersję publicznie dostępną, to automatycznie wyłączamy już pojawianie się wersji beta w Windows Update? Czy i tak trzeba ręcznie wypisać się wtedy z niejawnego programu testów? No i pytanie, czy wersja RTM to już publiczna wersją? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się robi z własnego komputera sprzęt testowy ;D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.neowin.net/news/how-an-ad-from-microsoft-broke-the-windows-11-start-menu-and-taskbar/

https://www.thurrott.com/windows/windows-11/255402/those-windows-11-instabilities-were-caused-by-a-microsoft-ad

ROTFL, fantastyczny "system", jestem pod wrażeniem jak ten syf (Windows 11) można rozłożyć jedną reklamą na ekranie blokady.
Ale przecież "nowy i bezpieczny", tpm i cuda na kiju, widać obłęd w Microsoft rozwija się dalej i bardziej...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no...lepsze są widżety które to działają na koncie MS i są zintegrowane z Edge. Nie wiem jaki jest ich sens skoro pewnie sporo osób działa na koncie lokalnym i zaraz obok ma ikonkę przeglądarki więc czy kliknąć na nie, czy na przeglądarkę i tak w sumie otrzymujesz to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2021 o 19:07, Boru napisał:

Moim zdaniem to przez testową wersję, jeśli na początku października chcą wypuścić RTM to niech się uwijają z naprawianiem błędów :D

Jestem ciekaw czy u mnie będą wywalać niebieskie ekrany przez niewspierany procesor :E

 

Po co, przecież to kontynuacja tasiemca jakim jest W10, nadal będą klepane aktualizacje duże/mniejsze uaktualniające build systemu 2x do roku.

2 godziny temu, Kandelabros napisał:

https://www.neowin.net/news/how-an-ad-from-microsoft-broke-the-windows-11-start-menu-and-taskbar/

https://www.thurrott.com/windows/windows-11/255402/those-windows-11-instabilities-were-caused-by-a-microsoft-ad

ROTFL, fantastyczny "system", jestem pod wrażeniem jak ten syf (Windows 11) można rozłożyć jedną reklamą na ekranie blokady.
Ale przecież "nowy i bezpieczny", tpm i cuda na kiju, widać obłęd w Microsoft rozwija się dalej i bardziej...

Wszystko zgodnie z planem W11 to zwykły reskin dziesiątki, więcej w tym marketingu jak realnego postępu, a wymóg posiadania TPM nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, a przynajmniej nie takim bezpieczeństwem jak większość myśli. System w dalszym ciągu będzie dziurawy jak sito i podatny na obejścia celem uruchomienia niepodpisanego kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego straszenia blokowaniem aktualizacji dla starszych sprzętów też za bardzo nie rozumiem. Przecież aktualizacje dotyczą systemu, jego bezpieczeństwa a nie koniecznie procków i innego sprzętu zamontowanego który ich nie potrzebuje. Aktualizacje sterowników pomni na cyrki jakie mogą powodować sporo osób też wyłącza, stery od grafiki się ręcznie instaluje a jak ktoś ma stary sprzęt to nie szuka nowych sterów do czegoś co już nie jest wspierane przez producentów a na sterownikach systemowych działa. W sumie instalując taką dziesiątkę na starszym laptopie czy stacjonarce to tylko się dogrywa nowe stery od dźwięku i grafiki, może touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego rozumieć, M$ powiedział że bez 7-Gen i TPM system nie pójdzie i trzeba teraz wszelkimi dostępnymi środkami utrzymać tą tezę, co by się na narazić na śmieszność, rzecz w tym że mechanizm blokowania aktualizacji jest już powszechnie znany i zastosowany na Win7, celem wykurzenia użytkowników z siódemki na dziesiątkę ze zbyt nowymi CPU, nie muszę chyba mówić że problem udało się załatać, jedną albo dwoma binarkami .dll które należało odpowiednio skompilować, gotowy skrypt zrobił nawet ktoś od nas z forum. ;)

 

3 minuty temu, amp41 napisał:

Przecież aktualizacje dotyczą systemu, jego bezpieczeństwa a nie koniecznie procków i innego sprzętu zamontowanego który ich nie potrzebuje

Nie do końca, Windows i M$ mają już naprawdę długie rączki, do takiego stopnia że są w stanie podmienić w pamięci RAM nawet mikrokod dla CPU. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem ISO z MS i przy instalacji na czysty ssd 120 gb otrzymuje info że mój komp nie spełania minimalnych wymagań ...

i9, z490, 32gb, 1080ti

Gdzie jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, IceMan75 napisał:

Pobrałem ISO z MS i przy instalacji na czysty ssd 120 gb otrzymuje info że mój komp nie spełania minimalnych wymagań ...

i9, z490, 32gb, 1080ti

Gdzie jest problem ?

No słaby komp po prostu :E 

A poważnie to pewnie masz wyłączone "Intel Platform Trust Technology (IPTT)" w biosie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secure boot, TPM włączone?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jenot napisał:

No słaby komp po prostu :E 

A poważnie to pewnie masz wyłączone "Intel Platform Trust Technology (IPTT)" w biosie.

 

33 minuty temu, amp41 napisał:

Secure boot, TPM włączone?

Secure boot - nie mam takiej opcji

TPM/IPTT - włączyłem , bez zmian

Trzeba mieć jakiś klucz do instalacji ? Czy wybieram że nie posiadam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...