Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, san_chez napisał:

Jeśli Twój komputer spełnia wymagania, to nie ma się co martwić na zapas :) Nie musisz mieć fizycznie zainstalowanego moduł TPM. Wystarczy, że masz procesor, który to obsługuje i włączoną w UEFI odpowiednią opcję.

Wiem, mi tylko chodzi czy po włączeniu tej opcji komp czegoś nie odstawi i kiedyś po ustawieniach fabrycznych UEFI czy aktualizacji UEFI/systemu albo reinstalacji systemu nie zażąda jakiegoś klucza czy hasła. Ja sam nic nie chcę szyfrować a tę opcję zawsze miałem wyłączoną i teraz dalej bym miał ale system wymaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TPM w UEFI będzie stale włączone i nie będziesz przy tym grzebał, to nie powinno być żadnych przykrych niespodzianek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś instalował na procesorach intela 4 th i ma jakieś doświadczenia? pośmigał bym na 11 ale zmiana platformy pod samego windowsa jest lekko mówiać bez sensu ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Release Preview wydaje się mało responsywna w porównaniu do Windows 10. Poczekam na premierową wersję, ale nie spodziewam się jakichkolwiek zmian. Denerwuje mnie ilość preinstalowanego guana typu Messenger itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Decus napisał:

Czy ktoś instalował na procesorach intela 4 th i ma jakieś doświadczenia? pośmigał bym na 11 ale zmiana platformy pod samego windowsa jest lekko mówiać bez sensu ;/ 

Po prostu odłącz obecny dysk z systemem i podłącz inny pusty i zainstaluj z pendrive WIN11.

Pobaw się nim i zdecyduj, czy już się przesiąść, czy poczekać na aktualizacje poprzez WU.

Jak byś chciał ISO WIN11 PL, to tutaj daję link z mojego Google Drive:

https://drive.google.com/file/d/1M5d3MnkPgAMEAnUGwxxqqbrjMrDNVKiV/view?usp=sharing

Instalator jest z WIN10, tak że powinien ruszyć na 4 generacji Intela.

TPM w biosie daj na ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak naprawić błąd z resetowaniem się głośności dla danej aplikacji np. dla Opery pod Volume Mixer  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie win 11 chodzi jak złoto. Ej panowie MS daje narzędzie do robienia iso a wy z jakichś stronek ściągacie, serio? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, liderin69 napisał:

U mnie win 11 chodzi jak złoto. Ej panowie MS daje narzędzie do robienia iso a wy z jakichś stronek ściągacie, serio? XD

Tak, ale do 10-ki np. ma z maja, a ktoś chciał z sierpnia i co ? :P

Poza tym, dla czego nie skorzystać z już gotowego obrazu i podanego na tacy, zamiast kombinować z MS i jego aktualizatorami :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso jest nieaktualne, od tego czasu pojawiło się pare ulepszonych kompilacji, ja z tamtym buildem miałem same kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, że do 11 jeszcze nie ma narzędzia od ms, ale 5go bedzie. Ja wczoraj ściągnąłem iso prosto od ms wersje 22000.194 po zapisaniu się na stronie ms do testow i wybralem wersje jaką chciałem i zainstalowałem od razu na czysto. Była nowsza deweloperska ale nie chciałem ryzykować.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, leven napisał:

Po prostu odłącz obecny dysk z systemem i podłącz inny pusty i zainstaluj z pendrive WIN11.

Pobaw się nim i zdecyduj, czy już się przesiąść, czy poczekać na aktualizacje poprzez WU.

Jak byś chciał ISO WIN11 PL, to tutaj daję link z mojego Google Drive:

https://drive.google.com/file/d/1M5d3MnkPgAMEAnUGwxxqqbrjMrDNVKiV/view?usp=sharing

Instalator jest z WIN10, tak że powinien ruszyć na 4 generacji Intela.

TPM w biosie daj na ON.

Dziekuje ale niestety TPM w biosie nie mam ;( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak masz, a to czy instalator się zgodzi, to wyjdzie w "praniu"

Aktywacja systemu jest wymagana później.

Sprawdzić każdy może, nawet Jeż z E....

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 18:31, Decus napisał:

Czy ktoś instalował na procesorach intela 4 th i ma jakieś doświadczenia? pośmigał bym na 11 ale zmiana platformy pod samego windowsa jest lekko mówiać bez sensu ;/ 

W komputerach Intela 4 generacji finalny Windows 11 działał nie będzie. Do nich dostępnie były moduły TPM tylko w wersji 1.2. Ja swego czasu za 500 zł kupiłem sobie używany Dell 3020 Sff, jako dodatkowy komputer pod Linuksa. Mam w nim i3-4340. I fabrycznie zainstalowany jest TPM 1.2. Na dodatek Intel zakończył już wsparcie do tego procesora i chipsetów z nim współpracujących. Czyli przestał wydawać jakiekolwiek nowe sterowniki.

Więc proponuję zbierać kasę na nowy sprzęt. A na obecnym używać dalej Windows 10.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję sobie od paru dni na VMware Win11 build 22000.194, czyli prawdopodobnie wersja finalna, która wyjdzie za 9 dni. Wszystko działa stabilnie, nic się nie 'krzaczy', wygląda też ładniej niż Win 10 ;) Korci mnie żeby nie czekać, tylko już teraz zrobić instalację na czysto. Tylko pytanie, czy po 5 października będę dostawał normalnie aktualizacje przez Windows Update? Dodam, że nie jestem zapisany w Windows Insider, pobrałem ISO z innego źródła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie wersja finalna, skoro ja mam na razie 22463 a jeszcze w czwartek wyjdzie jedna aktualizacja.
Możliwe że dostaniesz update do wersji finalnej 5 października.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ZAQZAX napisał:

To nie będzie wersja finalna, skoro ja mam na razie 22463 a jeszcze w czwartek wyjdzie jedna aktualizacja.

Ale te wersje wykraczają już poza to co będzie 5 października. Kanał dev odpłynął już w stronę update dla 11 w 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a Haswell to która generacja? Może na próbę zainstaluje win11 jak będzie coś nie tak wrócę do dziesiątki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stachu1984 napisał:

Kurcze a Haswell to która generacja? Może na próbę zainstaluje win11 jak będzie coś nie tak wrócę do dziesiątki :P

4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Isharoth napisał:

Ale te wersje wykraczają już poza to co będzie 5 października. Kanał dev odpłynął już w stronę update dla 11 w 2022.

Właśnie to miałem na myśli. Wersja, która kilka dni temu wyszła jako "release preview" według niektórych źródeł to ma być ta, którą MS oficjalnie wypuści na premierę 5.10. Dlatego zastanawiam się nad instalacją już teraz, bo mam akurat parę dni urlopu i czas na takie zabawy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stachu1984 napisał:

Kurcze a Haswell to która generacja? Może na próbę zainstaluje win11 jak będzie coś nie tak wrócę do dziesiątki :P

Czwarta, czyli Windows 11 nie jest dla tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, gilban napisał:

Czwarta, czyli Windows 11 nie jest dla tego procesora.

To znaczy? nie da się zainstalować czy tylko nie będzie działać TPM 2.0 ? nowe procesory Intela w sumie za rogiem, ale czy warto jak komp daje rade? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce wszystko będzie wiadomo...premiera nastąpi i to niebawem, szklana kula nie jest potrzebna, po co sobie zaśmiecać głowę przypuszczeniami i domysłami, dla lepszego snu polecam sobie odpuścić by obudzić się w lepszym świecie MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem spróbować Windowsa 11 ale mam tylko jedną wersje do wyboru "kanał wersji zapoznawczej" nie ma opcji kanał deweloperów. Ktoś wie dla czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, SyKeS napisał:

Witam, chciałem spróbować Windowsa 11 ale mam tylko jedną wersje do wyboru "kanał wersji zapoznawczej" nie ma opcji kanał deweloperów. Ktoś wie dla czego?

Bo najpierw musisz zapisać się do "niejawnego programu testów" czy jak tam w MS to się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...