Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jerryyy napisał:

Jak mogę włączyć tmp 2.0 albo zaktualizować na swojej płycie i proswcorze? 

 

tWLk7kh.jpg

 

edit: caleb59, był szybszy ?

Edytowane przez Strilok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie? Microsoft w 2015 roku powiedział, że Windows 10 ma być ostatecznie ostatni i nie doczeka się następcy.

Źródło: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-nie-doczeka-sie-nastepcy.html

image.png

 

Dziś: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-11-premiera-systemu-ktory-nie-mial-powstac.html

image.jpg

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pawcioo10 napisał:

Pamiętacie? Microsoft w 2015 roku powiedział, że Windows 10 ma być ostatecznie ostatni i nie doczeka się następcy.

No i co z tego. Teraz zmienili strategię i jest nowa 11. Co było, a nie jest nie piszę się w rejestr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć TPM i secureboot na moim sprzęcie...jak sprawic aby procesor obsłużył win 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wygląd 10tki wydaje mi się jednak sporo lepszy.

Menu start jest bezsensowne, kto to w ogóle projektował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile Microsoft sobie życzy za Win11? Jeśli chcę kupić system, a potem zmieniać go między kompami (np. zmienię płytę główną), to trzeba kupić BOX a nie OEM, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winter™ napisał:

Kurcze, wygląd 10tki wydaje mi się jednak sporo lepszy.

Menu start jest bezsensowne, kto to w ogóle projektował

Chyba tym wyglądem MS nigdy wam nie dogodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FREDD napisał:

Chyba tym wyglądem MS nigdy wam nie dogodzi. 

Dogodził przy Windows 7. Był idealny.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdziłem mam VBS wyłączony , ale wydajność poleciała na pysk w tym Windowsie , w 3d smarku z 23000+ gpu score na 21000 WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SylwesterI. napisał:

ok sprawdziłem mam VBS wyłączony , ale wydajność poleciała na pysk w tym Windowsie , w 3d smarku z 23000+ gpu score na 21000 WTF ?

A afterburnera zainstalowałeś i oc/takty gpu ustawiłeś? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JDM napisał:

Jeśli chcę kupić system, a potem zmieniać go między kompami (np. zmienię płytę główną), to trzeba kupić BOX a nie OEM, tak?

Tak - Tylko BOX można legalnie przenosić między komputerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież od 10 nie ma już podziału na oem /box sam kupiłem oema i przeinstalowywałem go na kilku różnych konfiguracjach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
50 minut temu, amp41 napisał:

Jak włączyć TPM i secureboot na moim sprzęcie...jak sprawic aby procesor obsłużył win 11.

To są opcje w biosie.  U mnie np. włączenie secureboot wiąże się z przeinstalowaniem systemu więc i tak na razie nici z uaktualnienia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, amp41 napisał:

Jak włączyć TPM i secureboot na moim sprzęcie...jak sprawic aby procesor obsłużył win 11.

Twój Asrock nie ma TPM - Jedynie może zainstalować w11 na czysto "nieoficjalnie"

7 minut temu, SylwesterI. napisał:

przecież od 10 nie ma już podziału na oem /box sam kupiłem oema i przeinstalowywałem go na kilku różnych konfiguracjach 

Mogło się coś  zmienić,ale jak  kiedyś robiłem przesiadkę na nowy procek i płytę to przywitał mnie komunikat o konieczności aktywacji systemu co oczywiście nie zadziałało i kupiłem licencje BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój post to był pisany tak dla rozluźnienia atmosfery i poprawy humoru...wiem że nie spełniam wymagań i jadę na jedenastce od bety ? ale dzięki za info i sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, amp41 napisał:

Ten mój post to był pisany tak dla rozluźnienia atmosfery i poprawy humoru...wiem że nie spełniam wymagań i jadę na jedenastce od bety ? ale dzięki za info i sugestie ?

Domyśliłem się -;) ale warto o tym napisać dla potomnych - masa ludzi jeszcze działa na 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Zhao napisał:

Tak - Tylko BOX można legalnie przenosić między komputerami

No też tak myślałem ale wystarczy kluczyk "retail" VLki nie mają tego bajeru. Tutaj mi na forum powiedzieli i faktycznie zmieniłem mobasa wyskakuje ci informacja że nastąpiła zmiana sprzętu. Klikasz w narzędzie które się odsłania i teoretycznie robisz przeniesienie. U mnie oczywiście twierdziło że serwery ich nie działają (nie działy w nieskończoność) i żebym spróbował później. Więc ręcznie wywaliłem system z mobasem do którego był przypisany klucz i połączony z moim kontem MS i potem znowu włączyłem narzędzie i już serwery działały poprawnie xD i transfer poszedł natychmiastowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Art385 napisał:

No też tak myślałem ale wystarczy kluczyk "retail" VLki nie mają tego bajeru. Tutaj mi na forum powiedzieli i faktycznie zmieniłem mobasa wyskakuje ci informacja że nastąpiła zmiana sprzętu. Klikasz w narzędzie które się odsłania i teoretycznie robisz przeniesienie. U mnie oczywiście twierdziło że serwery ich nie działają (nie działy w nieskończoność) i żebym spróbował później. Więc ręcznie wywaliłem system z mobasem do którego był przypisany klucz i połączony z moim kontem MS i potem znowu włączyłem narzędzie i już serwery działały poprawnie xD i transfer poszedł natychmiastowo. 

U mnie  niestety to gówno dało  - próbowałem rożnych cyrków aż sobie dałem spokój nie chciało mi się użerać z supportem MS - Licencja "BOX" czy "Retail" jak piszesz załatwiło sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, toska78 napisał:

To są opcje w biosie.  U mnie np. włączenie secureboot wiąże się z przeinstalowaniem systemu więc i tak na razie nici z uaktualnienia.

U mnie to samo, musial bym zmienic format dysku MBR na GPT zeby Secure boot włączyć. Poczekam z przesiadka na premierę 12900k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zhao napisał:

U mnie  niestety to gówno dało  - próbowałem rożnych cyrków aż sobie dałem spokój nie chciało mi się użerać z supportem MS - Licencja "BOX" czy "Retail" jak piszesz załatwiło sprawę

Wszyscy kochamy MS xD Teraz np. Windows update rzuca się że mam niekompatybilny system z W11 no to myślę nie będziesz mi tu gadzino obrażała platformy. Włączyłem to zasrane TPM2.0 bo secure boot mam uruchomiony tylko tak jakby nie śmiga. Uruchamiam to narzędzie do sprawdzania gratulujemy jest kompatybilny a WU dalej swoje xD Kisnę bo nie tak dawno temu była jakaś aktualizacja która to miała naprawiać ale pewnie zatrudnili więcej Pajitów z pod Bombaju i coś się popsuło. 
Swoją drogą na W11 to mnie interesuje tylko AutoHDR niby na W10 też dostępny ale jak dobrałem się do aktualizacji z pierścienia insiderów to skończyło się na reinstalce a aktualizacji z AutoHDR i tak nie dostałem xD  

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

Wszyscy kochamy MS xD Teraz np. Windows update rzuca się że mam niekompatybilny system z W11 no to myślę nie będziesz mi tu gadzino obrażała platformy. Włączyłem to zasrane TPM2.0 bo secure boot mam uruchomiony tylko tak jakby nie śmiga. Uruchamiam to narzędzie do sprawdzania gratulujemy jest kompatybilny a WU dalej swoje xD Kisnę bo nie tak dawno temu była jakaś aktualizacja która to miała naprawiać ale pewnie zatrudnili więcej Pajitów z pod Bombaju i coś się popsuło. 
Swoją drogą na W11 to mnie interesuje tylko AutoHDR niby na W10 też dostępny ale jak dobrałem się do aktualizacji z pierścienia insiderów to skończyło się na reinstalce a aktualizacji z AutoHDR i tak nie dostałem xD  

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11

Pobierz "Windows 11 Installation Assistant" uruchom i ciesz się uaktualnieniem powinno przejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...