Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Roberto78 napisał:

bo żeby regulować dźwięk to oprócz kliknięcia  trzeba jeszcze kursorem najechać na  pasek z suwakiem  dla mnie bez sensu.

Serio ? w dobie klawiatur mechanicznych z milionem makr i innych duperel..i gdzie do dowolnego przycisku możesz przypisać co tylko chcesz aż tak cię to razi?;) moja klawiatura niezatapialny logitech k310 ma dedykowany przycisk do głośności..

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia dlaczego MS po tylu latach nie dodał opcji przypinania okien. Chodzi o to, że wybrane okna ustawiamy sobie zawsze "na wierzchu". Inna bardzo fajna funkcja, której nie ma w Windows, to minimalizowanie okien kółkiem myszy. To znacznie przyspiesza pracę, no ale spece w MS na to do tej pory nie wpadli. Na szczęście są zewnętrzne programy, które to umożliwiają. 

Edytowane przez san_chez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Zhao napisał:

Serio ? w dobie klawiatur mechanicznych z milionem makr i innych duperel..i gdzie do dowolnego przycisku możesz przypisać co tylko chcesz aż tak cię to razi?;) moja klawiatura niezatapialny logitech k310 ma dedykowany przycisk do głośności..

Serio  :]

Też mam możliwość regulacji z klawiatury  ale  to wymaga oderwania ręki od myszki bo muszę wcisnąć dwa przyciski  na klawiaturze FN  i F2  lub F3  jedną ręką ciężko to zrobić

Po drugie myszką wygodniej  operując na pulpicie ( mam odcisk na nadgarstku od trzymania myszki  :E bo jak np oglądam film na całym ekranie reguluję z klawiatury

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Roberto78 napisał:

Druga sprawa brak możliwości uruchomienia ''Menadżera zadań''  z paska można zrobić skrót  na pulpit,  ale nie da się przypiąć do paska zadań. Takie moje pierwsze spostrzeżenia w sumie nie przyzwyczaiłem się jeszcze do Win 10  ( jakiś rok używałem :E )  Teraz trza się przyzwyczajać do jedenastki

 Klikasz prawym na ikonkę menu start i masz tam menedżer zadań. ;)

Zrzut ekranu 2021-10-14 190021.png

Edytowane przez sprzetowiec90
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kanale DEV pojawiła się wersja 22478 - sciąga mi się właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z WIndows update na 11. Wszystko działało ok aż pewnego dnia wchodząc w aktualizacje pisze "wystąpił błąd, spróbuj później". Wchodzę więc w usługi i tutaj Windows update wyłączone - uruchomiłem bez problemu. Z kolei windows update media service również jest wyłączony ale nie mogę włączyć bo pojawia się "odmowa dostępu"

 

Ktoś może zna rozwiązanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszacie z ustawieniami, używacie jakichś polepszaczy żeby wam system robił za inny, ściągacie kastraty i stąd te problemy...nic samo się nie dzieje...zresetuj WU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zainstalowałem. Oczywiście nie bezproblemowo.

Najpierw musiałem przekonwertować partycje z mbr na gpt bo bez tego nie można było włączyć secure boot. Ale ms udostępnia narzędzie i da się to szybko zrobić.

Później w czasie instalacji wyskakiwał błąd. Trzeba odinstalować sterowniki unixonar. Działają te asusowe do xonara.

Sam system wydaje się działać jakoś bardziej ociężale niż w10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło bez problemów z pendrive, mam nawet wrażenie że dużo szybciej niż dziesiątka ;)

Daj mu chwilę, rozbuja się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2021 o 01:11, DisconnecT napisał:

Zupełnie na odwrót napisałeś DirectSound został wprowadzony Viście i obowiązuje do dzisiaj. Po za tym to nie jest tak że Win XP lepiej obsługiwał dźwięk, DS to wygoda która rozleniwiła programistów, nie ma żadnych przeciwwskazań aby wykorzystać WASAPI czy nawet ASIO, problem w tym że programiści wiedzą co przeciętny gracz trzyma na głowie bądź na biurku: nędznej jakości słuchawki dla graczy albo równie nędznej jakości plastikowe zestawy głośników, stąd idzie się po najniższej linii oporu. W rzeczywistości możliwe było by dzisiaj używanie np. EAX. ;)

Standardem już dawno powinny być formaty lossless 96 kHz/24 BIT, w końcu nawet telefony mają już pamięć liczoną w terabajtach, a mimo to dalej tkwimy w nędzy MP3 z maksem 44.1 kHz/16 BIT

 

E tam ważniejsze jest jak jest zmasterowane nagranie. Co do częstotliwości słyszymy co najwyżej resampling ;) 44.1 i mnożniki będą się wydawały wyraźniejsze w brzemieniu nie wiele ale jednak. Co do W11 poczekam na patche na AMD i odpalę znowu automatyczne asio dla wszystkiego. Teraz się to krzaczy.
Co do eaxa mamy panie dziś całkiem inne systemy wcale nie gorsze jakby się komuś chciało to można zmasakrować. Znowu linia najmniejszego oporu to mało powiedziane niektórzy pomimo, że nie ma to żadnego uzasadnienia jeszcze dają nędznej jakości sample. No i powiedzmy sobie szczerze lossless ok ale nie do gier. Takie call of duty zajmowało by 500GB a z patchami 1TB a sample i tak by brzmiały jak mp3 128kbit nagrywane loopem przez najgorszego realteka xD 
Eh EAX5 i Bioshock na Z5500 kiedyś to było xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to kontekstowe menu jest beznadziejne. Dobrze, że jest obejście. Chyba zacznę im zgłaszać te idiotyczne rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja jestem upośledzony czy mikrosoft... Ale nie potrafie przeciągnąć widgetu na pulpit, w sensie moge otowrzyć okienko ze wszystkimi widgetami itd ale nie widzę opcji by jeden z nich był widoczny na pulpicie osobno. 

 

Jetem ślepy czy microsoft to zwyczajnie skopał po całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zakk87 napisał:

jakie to kontekstowe menu jest beznadziejne. Dobrze, że jest obejście. Chyba zacznę im zgłaszać te idiotyczne rozwiązania.

Beznadziejne to mało powiedziane, ja rozumiem że chcą wprowadzać nowości, spoko, ale czemu zwyczajnej opcji nie ma do przełączenia na stary widok? Takie zmuszanie do "ulepszeń" gdzie chyba każdy na to narzeka.

3 minuty temu, kadajo napisał:

Jakimi widgetami? :E

W widnows 11 są widgety, tutaj typo pokazuje: 

10a.jpg

 

Tylko nie wiedzieć czemu działają one jakby tylko w tym obszarze, ja bym chciał np kalendarz wyciągnąc na pulpit ale nie, nie da się. Nie wiem co za kretyn to projektował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie. A myślałem ze widgety zniknęły razem z Vista. Ten pasek co nagle nazywa się widgets przecież już był w 10 jako pogoda i wiadomości ... na co to komu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tam uzywam jakichś widgetów chyba od windows 7. Działają na 11. DesktopGadgetsRevived-2.0

W11 wygląda bardziej na jakiś update W10. Na szczęście wszystko się po przenosiło i nie trzeba było zbyt wiele ustawiać.

Jak wyżej te widgety z W11 to porażka. Jakiś idiota wybrał miejsce na nie i mogą być tylko tam. Może będzie to można odinstalować całkowicie bo pobierają różne informacje w tle.

Brak możliwości przeniesienia paska start też dziwne.

Samo menu start porażka. Nie można przypiętych ikonek przesunąć gdzie się chce i niżej są jakieś ikonki proponowane i nie można tej grupy wyłączyć albo ukryć.

Same ikonki i animacje przypominają linuxa.

Pewnie z czasem będą to wszystko lepić bo na razie wygląda jak poligon testowy a system nie jest rewolucją tylko jakąś małą ewolucją W10.

Bardziej to nakładka wizualna na W10 która ma sporo błędów i dziwnych rozwiązań.

Nie da się też zrobić, że ikonki z zasobnika zawsze pokazuje. Duuużo takich dziwnych baboli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secure Boot musi być WŁĄCZONY żeby móc zainstalować lub zaktualizować do Windows 11 bez żadnego kombinowania czy wystarczy, że jest w UEFI i może być disabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Jak mam Securite boot na standard to jest włączone? Na takim ustawieniu był zainstalowany Win10.

W takim przypadku jak włącze tpm to aktualizacja w Windowsie ruszy bez konieczności formata?

Tak

1 godzinę temu, Mark1991 napisał:

Secure Boot musi być WŁĄCZONY żeby móc zainstalować lub zaktualizować do Windows 11 bez żadnego kombinowania czy wystarczy, że jest w UEFI i może być disabled?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W widnows 11 są widgety, tutaj typo pokazuje: 

A wystarczy włączyć edge i jest to samo a nawet więcej, jak ktoś chce to w okienku otworzy...nowość i problemy że tylko pożal się boże ?

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zhao Chyba jeszcze nie moja kolej. Bo Secure Boot mam wyłączony i 10 nie widzi aktualizacji ale jak dołączę do wersji zapoznawczej w Insiderach to już chce aktualizację do 11 pobierać i instalować i wyłączony Secure Boot nie przeszkadza. 

To narzędzie do sprawdzania wymagań pokazuje mi ptaszka przy Secure Boot mimo, że wyłączony.

A jak włączę Secure to musiałbym instalować 10 od nowa albo od razu 11 na czysto bo obecna nie wstaje. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zakk87 napisał:

jakie to kontekstowe menu jest beznadziejne. Dobrze, że jest obejście. Chyba zacznę im zgłaszać te idiotyczne rozwiązania.

5 godzin temu, joloxx9 napisał:

Beznadziejne to mało powiedziane, ja rozumiem że chcą wprowadzać nowości, spoko, ale czemu zwyczajnej opcji nie ma do przełączenia na stary widok? Takie zmuszanie do "ulepszeń" gdzie chyba każdy na to narzeka.

Ale co w nim takiego beznadziejnego? To nowe menu kontekstowe jest całkiem poprawne. Beznadziejne jest to że nadal zostało stare, zupełnie bez sensu. Jeśli chodzi o ilość dostępnych opcji to po prostu producenci oprogramowania muszą dodać je do nowego menu.

Za to te widgety są zupełnie zbędne i nie rozumiem dlaczego Microsoft traci czas i pieniądze implementując takie funkcje. Ale to nie pierwszy raz.

To samo z menu start. Wyłączyłeś opcję "Proponowane"? Nic nie szkodzi, nadal będziemy wyświetlać pustą przestrzeń z informacją zabierającą niepotrzebnie miejsce, z informacją że możesz włączyć tę opcję z powrotem. :D

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

WIDŻETY działają tylko przy korzystaniu z konta MS - bez żadnego logowania to tylko tyle widać:

3b0d4be3b6f11.png

...i całe szczęście bo to g*wno potrzebne jak ślepemu latarka.  :terefere:

...a przy instalowaniu Windows 11 nie ma przymusu zakładania konta, żeby system zainstalował się i działał prawidłowo. 

Nie ma przymusu i z tego korzystam. :banan:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mark1991 napisał:

@Zhao Chyba jeszcze nie moja kolej. Bo Secure Boot mam wyłączony i 10 nie widzi aktualizacji ale jak dołączę do wersji zapoznawczej w Insiderach to już chce aktualizację do 11 pobierać i instalować i wyłączony Secure Boot nie przeszkadza. 

To narzędzie do sprawdzania wymagań pokazuje mi ptaszka przy Secure Boot mimo, że wyłączony.

A jak włączę Secure to musiałbym instalować 10 od nowa albo od razu 11 na czysto bo obecna nie wstaje. 

pobierz windows 11 update assistance ze strony microsoftu i ominiesz kolejke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja z tydzień, dwa potrzymam kopie zapasową W10 i pewnie usunę. Wątpię żebym wracał do W10.

Ale też nie wróżę dobrej przyszłości W11. Ten system ma za wysokie wymagania, zbyt mało zmian i jak na razie dużo niedociągnięć. Pewnie skończy jak vista i W8 albo jeszcze gorzej.

Czytałem, że większość komputerów biurowych nie spełnia wymagań W11.

Na plus W11 na pewno odświeżenie systemu. Zawsze to coś trochę innego. Ile można na tym W10 siedzieć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...