Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wompierz napisał:

Ja z tydzień, dwa potrzymam kopie zapasową W10 i pewnie usunę. Wątpię żebym wracał do W10.

Ja kopie w10 od razu  wywaliłem po udanej aktualizacji 11 i już nie wrócę

 

12 minut temu, wompierz napisał:

Czytałem, że większość komputerów biurowych nie spełnia wymagań W11.

Ten system nie był reklamowany jako system  do starych biurowych rzęchów  a do nowszych komputerów jak i tych przyszłych  (Alder Lake)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Zhao napisał:

Ja kopie w10 od razu  wywaliłem po udanej aktualizacji 11 i już nie wrócę

 

Ten system nie był reklamowany jako system  do starych biurowych rzęchów  a do nowszych komputerów jak i tych przyszłych  (Alder Lake)

Jeśli chodzi o układy Intela, to oficjalnie obsługiwane będą:

  • Intel Core 8. generacji (Coffee Lake) w górę.

Natomiast w przypadku procesorów AMD na liście kompatybilnych jednostek znajdują się:

  • AMD Ryzen 2000 w górę.

Odpada wiele PCtów i laptopów. Nie wiem czemu zdecydowano się na taki krok. Może czeka nas jakaś rewolucja a może MS chce po prostu wydać pieniądze. Mają na swoim koncie wiele spektakularnych porażek.

Czytałem, że 90% użytkowników korzystających z sieci używa do tego celu telefonów i nie pamiętam czy nie chodziło o samego androida więc pcty i laptopy to mały kawałek tortu a to jeszcze tak go okroją.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Nie śledzę zbytnio tematu o W11, ale kiedyś tam czytałem i kolega wyżej napisał, że nie będzie obsługiwał starszych procków, nie zagłębiałem się w temat w ogóle, dlatego pytam jest jakaś możliwość/sposób zainstalować go na i7 4770 na płycie msi z97-g43? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wompierz napisał:

Odpada wiele PCtów i laptopów. Nie wiem czemu zdecydowano się na taki krok. Może czeka nas jakaś rewolucja a może MS chce po prostu wydać pieniądze.

Dla starszych sprzętów masz 10 i problem  z głowy - sama 10 ma być wspierana do 2025 do tego czasu większość tych  laptopów umrze - W11 był projektowany w  ścisłej współpracy z Intelem - chcą zrobić wielkie Boom i zmieść AMD z planszy

12 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Ja mam takie pytanko. Nie śledzę zbytnio tematu o W11, ale kiedyś tam czytałem i kolega wyżej napisał, że nie będzie obsługiwał starszych procków, nie zagłębiałem się w temat w ogóle, dlatego pytam jest jakaś możliwość/sposób zainstalować go na i7 4770 na płycie msi z97-g43? Dzięki za odpowiedzi.

https://forums.mydigitallife.net/threads/how-to-install-windows-11-without-tpm-2-0-and-secure-boot.84052/

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne ale z drugiej strony firma Microsoft kojarzy mi się ze słowem porażka.

Coś jak synonim.

Może intel mocno sypnął żeby utrzymać się na powierzchni.

Obecne procki intela w porównaniu do tych od AMD to gówno. Ratuje je tylko integra. Prądożerne rzęchy. I te nowe zapowiadają się niezbyt ciekawie. Za to zapowiedź nowych procków amd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według "shitsoft" jak siedzę na Win 10 od 2015 na 10 letnim i7 który według nich po 5 latach oficjalnie nie wspiera Windows 10 jak i przyszły Windows 11, to teraz mam wyrzucić dobrego kompa i lecieć po nowego za 5 kafli tylko po to żeby oficjalnie wspierał te systemy... Widzę że kogoś tam ze szpitala psychiatrycznego wypuścili niedawno :szczerbaty:

Edytowane przez Redar
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wompierz napisał:

Dziwne ale z drugiej strony firma Microsoft kojarzy mi się ze słowem porażka.

Coś jak synonim.

Może intel mocno sypnął żeby utrzymać się na powierzchni.

Obecne procki intela w porównaniu do tych od AMD to gówno. Ratuje je tylko integra. Prądożerne rzęchy. I te nowe zapowiadają się niezbyt ciekawie. Za to zapowiedź nowych procków amd...

Oj sypnął. Ja się już w innym temacie pośmiałem, że pewnie nowe surface od MS będą miały wyjątkowo tanie adlery na pokładzie xD
Zainstalowałem ten update dla L3 prawie naprawione ale to dalej nie jest to co na 10. Dodatkowo czas oczekiwania pamięci poszedł mi o kilka ns w górę normalnie jakbym zmienił B-die na E-die. L3 jak się naklikasz w benchu to wypluje 11ns a jak nie naklikasz to jest skandaliczne 12-13ns. Dodatkowo spadek odczytu i kopii pewnie i zapisu ale na jednym ccd zapis i tak jest zawsze bardzo blisko maks lub maks dla danej częstotliwości IF. Przepustowość L3 też do teoretycznego maxa trochę brakuje no ale teraz przynajmniej jest zawsze prawie, że w normie. Szkoda tylko, że jak miałem w tle odpaloną przeglądarkę z kilkoma kartami to ta przepustowość też jakimś cudem nie spadała x5-6 razy xD Podsumowując prawie naprawili L3 ale popsuli trochę resztę xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam i MS sobie chyba jaja robi albo na siłę będzie trzymał AMD w dupie do czasu premiery adlera aby trochę lepiej wypadł. Z jednej strony spoko bo konkurencja - AMD może obniży ceny xD Z drugiej ja już zena3 mam i widzę że coś śmierdzi. Na szczęście mam 4k i tak gram więc nie ma to dla mnie większego znaczenia ale trochę to niesmacznie wygląda.

Edytowane przez Art385
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Art385 napisał:

ale trochę to niesmacznie wygląda.

mało powiedziane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Art385 napisał:

Ja już mam i MS sobie chyba jaja robi albo na siłę będzie trzymał AMD w dupie do czasu premiery adlera aby trochę lepiej wypadł. Z jednej strony spoko bo konkurencja - AMD może obniży ceny xD Z drugiej ja już zena3 mam i widzę że coś śmierdzi. Na szczęście mam 4k i tak gram więc nie ma to dla mnie większego znaczenia ale trochę to niesmacznie wygląda.

Wyjdzie Zen4 Raphael Ryzen 7000 i zmiecie tego żałosnego Adlera i będzie śmigał na W11 zobaczysz. ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pojawiają się kolejne problemy z tym systemem. Tym razem na linii system- drukarki Brother.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

...jest jakaś możliwość/sposób zainstalować go na i7 4770 na płycie msi z97-g43? 

Jeśli zdecydujesz się zainstalować system Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia tych wymagań, możesz utworzyć następujące wartości klucza rejestru i pominąć sprawdzanie pod kątem modułu TPM oraz modelu procesora CPU.

Jak zainstalować system Windows 11 wg. MICROSOFT

I ta metoda z plikiem REG działa prawidłowo - wystarczy samemu to sprawdzić empirycznie.  :> 

Nie trzeba zamieniać/usuwać żadnego pliku: appraiserres.dll 

Wystarczy ten wpis w Rejestrze.  :banan:

18 godzin temu, Redar napisał:

... nie wspiera Windows 10 jak i przyszły Windows 11, to teraz mam wyrzucić dobrego kompa

Wystarczy przeczytać co sam Microsoft radzi przy instalacji Windows 11 na starych komputerach i...tak zrobić.  :glaszcze:

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szpajza napisał:

Jeśli zdecydujesz się zainstalować system Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia tych wymagań, możesz utworzyć następujące wartości klucza rejestru i pominąć sprawdzanie pod kątem modułu TPM oraz modelu procesora CPU.

Jak zainstalować system Windows 11 wg. MICROSOFT

I ta metoda z plikiem REG działa prawidłowo - wystarczy samemu to sprawdzić empirycznie.  :> 

Nie trzeba zamieniać/usuwać żadnego pliku: appraiserres.dll 

Wystarczy ten wpis w Rejestrze.  :banan:

Wystarczy przeczytać co sam Microsoft radzi przy instalacji Windows 11 na starych komputerach i...tak zrobić.  :glaszcze:

.

Dzięki za wytłumaczenie. Na razie i tak nie mam zamiaru instalować, zazwyczaj przesiadam się rok po premierze nowego systemu, pytałem z czystej ciekawości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Wyjdzie Zen4 Raphael Ryzen 7000 i zmiecie tego żałosnego Adlera i będzie śmigał na W11 zobaczysz. ;)

No raczej xD ale wracając do patcha system śmiga lepiej ale do jasnej cholery nawet teraz prime95 i to tylko na SSE puszczony na 1 rdzeniu powoduje takie cięcie się systemu, że ciężko nawet przez menagera zadań go ubić. Jeśli prime95@1T powoduje taki fuckfest to niech bóg ma w opiece przyszłych użytkowników adlera jak i nas zenowców xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam AMD ze swojej strony dodatkowo ma wypuścić nową paczkę chipsetową z poprawionym sterownikiem pod Windows 11 - jakoś do 20 października ma się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś tak że chcecie odpalić coś na pasku z prawej np msi afterburner i przechodzi tylko na pasek z lewej ale okna z danego programu brak i nie można nic ustawić :E :> 

EDIT, dobra domyślnie miałem w opcjach ekranu ustawione przez system "rozszerz te ekrany" :E ustawiłem pokaż tylko na 1 i po przełączeniu na TV tylko na 2 i jest git ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tombycz napisał:

Update Fix L3 cache i4038IH.png

Parametr "Write" na Ramach coś dziwnie niski połowa z wartosci odczytu. Przypadek nie sądzę...:szczerbaty:

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Redar ewidentnie coś z ramem nie tak. L3 ma poprawne wartości. 

Dla przykładu laptop, tylko z intelem. Mniejsza wydajność L3, ale ram na normalnym poziomie (22000.282).

cachemem.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie @Redar oraz @seba84_2005 musicie się dokształcić w zakresie budowy Matisse. 

https://www.overclockers.com/amd-ryzen-9-3900x-and-ryzen-7-3700x-cpu-review/

While on the topic of RAM I should mention something that popped up while testing the Ryzen 7 3700X CPU. During the AIDA64 Cache & Memory benchmark, I had strange results which troubled me. The write results were approximately half of what I expected. These results can be attributed to many things when testing a new product like this so through a process of elimination the motherboard, BIOS, and AIDA64 itself were ruled out as the cause. I contacted the AMD representative and he forwarded me this response from the AMD team.

“This is an expected result. Client workloads do very little pure writing, so the CCD/IOD link is 32B/cycle while reading and 16B/cycle for writing. This allowed us to save power and area inside the package to spend on other, more beneficial areas for tangible performance benefits.”

In short, the pathway from the chiplet to the memory controller for the write data has been cut in half. This explains why it wasn’t noticeable when testing the Ryzen 9 3900X since it has two pathways to the controller, one from each chiplet so the results appeared normal. It was apparent from all the testing that this decision on the part of AMD had no noticeable effect on expected performance.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość — Twój komputer spełnia minimalne wymagania systemowe systemu Windows 11. W tej chwili nie możemy jeszcze podać konkretnej daty jego dostępności.

Można to jakoś ominąć? instalacja od zera? czy trzeba czekać aż wyjdzie update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...