Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2021 o 21:43, Wu70 napisał:

Ostatnio zaliczyłem zmianę płyty i procka, win11 odpalił na nowym zestawie bez żadnych kombinacji (z tpm miałem wszystko odpalone tak jak sobie wymyślili)

I to mnie też ucieszyło,  nie trzeba było systemu stawiać na nowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progres od premiery jest spory na W11. Pamiętam jak na po instalacji na CL16 3600 MHz musiałem pakować 1.45v aby ram nie sypał błędami teraz już przy tym napięciu ciasne CL14 leci. Nowa aktualka ma zacną listę poprawek. Na otwierałem tone okien eksploratora plików i zobaczę czy mi się będzie w niektórych robiło czarne pole zamiast podglądu bo to strasznie denerwowało.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych zbiorczych aktualizacjach windowsa 11 system o wiele szybciej się uruchamia, nie to co na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 12:22, tomek25 napisał:

Po tych zbiorczych aktualizacjach windowsa 11 system o wiele szybciej się uruchamia, nie to co na początku.

U mnie uruchamia się tak samo, za to zdecydowanie wolniej się zamyka. Jaja, panie, jaja ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy płyt głównych na  chipsecie  Z690   ,czy podczas  czystej instalacji Win11  też wam nie rozpoznał sieciówki ?  Ja musiałem zapodać starą kartę sieciową   żeby przeszła weryfikacja  windy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 21:25, Isharoth napisał:

Podstawowe rzeczy to akurat są w tym głównym menu, ale cały ten zamysł to dla mnie głupota. Widać jak Microsoft usilnie trzyma się kompatybilności wstecznej, przez co Windows jest coraz większym syfem.

Ile razy jeszcze padnie ta głupota o kompatybilności wstecznej? o_0 To dzbany w M$ zdecydowały aby napisać kolejny skrypt równolegle istniejący do poprzedniego, zamiast zaktualizować stary o nowe funkcje i uzyskać nowe menu zgodne w 100% z tym co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

zamiast zaktualizować stary o nowe funkcje i uzyskać nowe menu zgodne w 100% z tym co było.

Jasne, głupota. ;) Tak naprawdę sam nie wiesz, tylko zgadujesz. Czasem łatwiej napisać jest coś od zera niż grzebać w starym kodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Isharoth napisał:

Czasem łatwiej napisać jest coś od zera niż grzebać w starym kodzie. 

No to właśnie masz napisane od zera, działa świetnie nie? ?

9 minut temu, Isharoth napisał:

Jasne, głupota. ;) Tak naprawdę sam nie wiesz, tylko zgadujesz.

Ale czego wiem? Menu kontekstowe w Windowsie jest programowane za pośrednictwem powłoki shell, hmm shell -> explorer -> panel sterowania? Ojj chyba znowu biedaki z M$ boją się dotknąć explorera i tak sztukują kolejne równoległe skrypty w osobnych kontenerach.

Wymyśliłeś sobie uparcie jakąś teorię o tej wstecznej kompatybilności i na każdym kroku jej nadużywasz, nie rozumiejąc że to się dało zrobić tak aby było nowe i nadal obsługiwało programowanie za pośrednictwem shella. ;)

 

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Wymyśliłeś sobie uparcie jakąś teorię o tej wstecznej kompatybilności i na każdym kroku jej nadużywasz, nie rozumiejąc że to się dało zrobić tak aby było nowe i nadal obsługiwało programowanie za pośrednictwem shella. ;)

Akurat to z parciem na wsteczną kompatybilność to fakt i widać to w wielu elementach Windowsa od lat. Z tego co wiem to nie pracujesz w M$, nie masz dostępu do żadnej wewnętrznej dokumentacji, swoją wiedzę opierasz jedynie na tym co jest dostępne publicznie. A w wielu przypadkach to może nie wystarczyć. Bazując na przykładzie który podałeś - a może z jakiegoś powodu nie chcieli tego robić za pośrednictwem shella? I ani ty ani ja nie będziemy znali tego powodu. A może masz rację i powodu wcale nie było? Chodzi tu o to, że możemy jedynie zgadywać. A to że spartolili robotę? Nic nowego w tej firmie. Zresztą akurat samo menu kontekstowe to trochę rozdmuchany problem. Po prostu twórcy oprogramowania będą musieli to sami obsłużyć, żeby opcje pojawiły się w nowym menu zamiast starym. Nie mniej pomysł, żeby zostawić oba menu, czyli stare i nowe, wydaje się bardzo idiotyczny.

Poza tym mam wrażenie, że mylnie traktujesz moją poprzednią wypowiedź jako obronę M$, podczas gdy jest wręcz odwrotnie. Jak mogę bronić firmy, która będąc jedną z największych korporacji na świecie nie była w stanie zrobić przez kilka lat nic bardziej przydatnego niż widgety, których nie można nawet przeciągnąć na pulpit. Albo firmy, która wypuszcza produkt tak ważny jak system operacyjny z elementami, które są niedorobione i brakuje im większości funkcji które były wcześniej (pasek zadań :E)?

Odpalaliście sobie tego nowego Painta, albo inne nowe aplikacje? Widzieliście w jakim to jest stanie? Okno Painta zacina się przy poruszaniu nim, w dodatku miga na czarno jakby jakiś bufor nie był odpowiednio czyszczony. Aplikacja Zdjęcia ma przyciski, w których tekst wychodzi poza obszar. A takich przykładów jest więcej. Pewnie nawet studenci na jakiś większy projekt byliby w stanie zrobić coś lepszego i bardziej dopracowanego. Co oni robili przez cały ten czas? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na 11 przy normalnym zamknięciu systemu i uruchomieniu, przestaje działać Panel sterowania NVIDIA. Po Uruchom ponownie mogę znowu odpalić Panel, jak chcę wejść do ustawień grafiki muszę restartować blaszaka. Instalowałem na nowo sterowniki itp, nie pomaga. No i fakt, system uruchamia się szybciej, zamykanie raczej się nie zmieniło. A co do paska zadań ja używam startallback i mam ppm na całej jego szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ustawień gsynca w nvidia control panel po instalacji win11 i najnowszych sterowników.. ktoś spotkał się z tym problemem? :D 

Edytowane przez .::DOOMINIQS::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, .::DOOMINIQS::. napisał:

Nie mam ustawień gsynca w nvidia control panel po instalacji win11 i najnowszych sterowników.. ktoś spotkał się z tym problemem? :D 

Ja korzystam już z win11 lekko ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony, wszystko działa jak należy, zadnej zwiechy a i g-sync też działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrKetiw napisał:

Ja korzystam już z win11 lekko ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony, wszystko działa jak należy, zadnej zwiechy a i g-sync też działa. 

masz jego ustawienia w nvidia control panel? ja nie mam xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .::DOOMINIQS::. napisał:

masz jego ustawienia w nvidia control panel? ja nie mam xD 

No muszą być zeby to zalaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MrKetiw napisał:

No muszą być zeby to zalaczyc ?

no to ja nie mam tam nic xD usuwałem i instalowałem najnowsze sterowniki 3 razy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, .::DOOMINIQS::. napisał:

no to ja nie mam tam nic xD usuwałem i instalowałem najnowsze sterowniki 3 razy 

A na 1080 Ti na pewno da się załączyć g-sync? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrKetiw napisał:

A na 1080 Ti na pewno da się załączyć g-sync? 

tak bo na na win10 działało, musiałem włączyć w ustawieniach monitora Adaptive Sync żeby zobaczyć opcję Gsync w panelu nvidii.. ale to nie ma sensu chyba do grania w szybkie fps? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .::DOOMINIQS::. napisał:

tak bo na na win10 działało, musiałem włączyć w ustawieniach monitora Adaptive Sync żeby zobaczyć opcję Gsync w panelu nvidii.. ale to nie ma sensu chyba do grania w szybkie fps? 

Zależy ile masz Hz w monitorze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrKetiw napisał:

Zależy ile masz Hz w monitorze. 

240 ale nie każda gra działa na 240. Instalacja starszych sterowników nvidii nie pomaga 

Edytowane przez .::DOOMINIQS::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa pytania do osób, które instalowały już jedenastkę na czysto, nie aktualizacja z dziesiątki i chodzi mi o zwykłą wersję Home, nie Pro. Czy przy świeżej instalacji da się utworzyć konto lokalne bez konieczności logowania się na konto MS? Przyjmujemy, że WiFi nie mamy, a kabel odpięty, brak neta. Jeśli tak, to czy już bezpośrednio w systemie można się zalogować wyłącznie do aplikacji np. sklepu?

Pytam, gdyż ciekawi mnie czy można mieć zwykłe konto lokalne w systemie od razu instalując system czy trzeba się bawić jednak w dodawanie i usuwanie potem. No i czy można być zalogowanym następnie na konto MS tylko w ich aplikacjach.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Flik napisał:

Zauważyli Panowie (użytkownicy dysków SSD NVM) jakiś negatywny wpływ Windows 11, na wydajność tych dysków?

https://ithardware.pl/aktualnosci/uzytkownicy_skarza_sie_ze_windows_11_negatywnie_wplywa_na_wydajnosc_dyskow_ssd_nvme-18911.html

 

 

 

Bez zmian względem 10 ;) 

Gfp0Z7A.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem lapka bez systemu, polecacie kupić na niego win11 czy win10? Szukałem wersję usb win11 ale nie moge znaleźć inaczej go nie zainstaluje bez CD rooma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sumerianin napisał:

Zakupiłem lapka bez systemu, polecacie kupić na niego win11 czy win10? Szukałem wersję usb win11 ale nie moge znaleźć inaczej go nie zainstaluje bez CD rooma

https://www.microsoft.com/software-download/windows11

a klucz kupisz sobie do woli - autoryzowany sklep albo ... ;)

Edytowane przez ZAQZAX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...