Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nową płytę główną i procesor i nie mogę aktywować Windows 11. Wyskakuje komunikat że system jest już aktywowany na innym sprzęcie. Mam Windows 10 BOX i później aktualizowałem do Win 11 na tamtym sprzęcie. Teraz po złożeniu kompa w nowych części i instalacji Windows 11 nie mogę aktywować. Na koncie Microsoft nie widzi mi tamtego sprzętu, żebym mógł go usunąć. Usuwałem ten i na nowo wykrywało, ale nic. W czym będzie problem?

Edit: problem rozwiązany.

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował wyłączyc Windows Defender w Win 11. Tryb awaryjny i zmienić poniższe wartości. Zwolni się trochę pamięci.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Sense]
„Start”=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdBoot]
„Start”=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdFilter]
“Start”=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdNisDrv]
“Start”=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WdNisSvc]
“Start”=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinDefend]
“Start”=dword:00000004 

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych buildach Win 11 w kanale dev można odblokować nowy, ukryty Task Manager... który jest jeszcze niedokończony, ale to znaczy że zamierzają jeszcze pracować na wyglądem systemu i nie zostawią syfu (choć i tak na 11 sytuacja wygląda już lepiej niż na 10). Dobrze mieć niskie oczekiwania, można się zaskoczyć czymś pozornie zwyczajnym. :E

Zgaduję że duży update 11 dla wszystkich będzie gdzieś w okolicach kwiecień-czerwiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyła aktualizacja na 11 i teraz instalować, czy HOLD 8:E .   Czy po aktualizacji wszystko zostaje co obecnie mamy zainstalowane ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system to syf, wczoraj zainstalowałem na czysto a dziś zamknąłem Chrome'a i nagle z dupy crash systemowego explorer.exe, ktoś w Microsofcie powinien wisieć za takie numery, aż mnie kusi wrócić do Windows 10.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mindstorm napisał:

wyskoczyła aktualizacja na 11 i teraz instalować, czy HOLD 8:E .   Czy po aktualizacji wszystko zostaje co obecnie mamy zainstalowane ?.

Ja nie widze zadnego sensu instalowania 11 jesli nie masz cpu Alder Lake, wgralem tylko z tego powodu. Jedyny problem jaki napotkalem to po kilku uruchomieniach systemu pomimo wylaczenia sledzenia itp to wlacza sie zawsze telemetria, ktora zjada nawet 8%cpu i trzeba wylaczyc ja recznie. Tak to system dziala bez problemu i zadnych cyrkow nie bylo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei cała telemetria zapamiętuje status wyłączony za to miałem cyrk z ustawieniem głośności systemowej - chciałem 70% to po restarcie cofało na 69% (w skrajnych przypadkach potrafiło mi nawet zresetować ustawienia panelu audio Creative :E ). Sprawę załatwiłem w banalny i głupi sposób - aby mieć 70% głośność systemową trzeba było ustawić 71%, przez co po restarcie PC zrobiła się automatyczna cofka na równe 70% i tak już zostało.

Czekałem strasznie długo z instalacją Windows 11, wczoraj zrobiłem to w dobrej wierze bo sporo poprawek już wyszło ale kiedy widzę takie niedoróbki jak np. crash explorer.exe przy zamknięciu przeglądarki Chrome, dzikie akcje z systemową głośnością czy jak wspomina kolega wyżej z niezapamiętywaniem ustawień systemowych to zaczynam zastanawiać się czy oni pisali ten system na trzeźwo w tym Microsofcie.

Minął dopiero niecały jeden dzień w moim przypadku a ja już natrafiłem na takie sytuacje to nie chcę nawet myśleć co może się dziać z biegiem czasu. Nie wiem co będzie, póki co obserwuję i czekam na kolejne poprawki i oby to były jednorazowe wybryki.

-----------------------

Jeszcze mi się przypomniało, że wczoraj w nowym panelu Ustawień systemowych zdarzyło mi się, że kliknąłem na swoje konto w lewym górnym rogu i zamiast przenieść mnie do zarządzania kontem to po prostu Ustawienia systemowe zamknęły się tak jakbym kliknął "X", no głupota kolejna i pierwszy raz coś takiego widzę.

Próbowałem to ponownie wywołać ale za każdym razem przenosiło mnie poprawnie do zarządzania kontem.

-----------------------

Przy okazji taka "ciekawostka": https://www.windowslatest.com/2022/01/26/security-feature-required-to-run-windows-11-is-causing-performance-issues/

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten proces zjadal 8% cpu, kanpanlem sie po wentylatorach ze szumia w idle :D 500ptk w cpu score mniej w smarku. Ja rozumie telemetrie ale zeby az tak :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

Ten system to syf, wczoraj zainstalowałem na czysto a dziś zamknąłem Chrome'a i nagle z dupy crash systemowego explorer.exe, ktoś w Microsofcie powinien wisieć za takie numery, aż mnie kusi wrócić do Windows 10.

No popatrz a ja korzystam od listopada i nie mam jak na razie żadnych problemów..  wszystko działa tak samo stabilnie jak na 10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowal ktos ostatnio Win11 na 10th gen? Jak wrazenia z uzytkowania? :) 

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 18:41, caleb59 napisał:

Ten system to syf, wczoraj zainstalowałem na czysto a dziś zamknąłem Chrome'a i nagle z dupy crash systemowego explorer.exe, ktoś w Microsofcie powinien wisieć za takie numery, aż mnie kusi wrócić do Windows 10.

Banda leniwych programistycznych psów, haaaa pfuuuu :E

  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina programistów, a systemów pracy panujących w korpo, organizacji pracy, no i ogólnie decyzyjności na wyższych stanowiskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 22:32, Phoenixsuple napisał:

Mi ten proces zjadal 8% cpu, kanpanlem sie po wentylatorach ze szumia w idle :D 500ptk w cpu score mniej w smarku. Ja rozumie telemetrie ale zeby az tak :szczerbaty:

Możesz konkretnie dać znać jaki to był konkretnie proces, zrobię u siebie grubszy research w tej sprawie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, caleb59 napisał:

Możesz konkretnie dać znać jaki to był konkretnie proces, zrobię u siebie grubszy research w tej sprawie jeszcze raz.

No wlasnie nie pamietam tego procesu, a w necie szukalem po nim wlasnie ale bede robil formata wiec jak sie znowu uruchomi to wtedy ci podesle :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ coraz częściej myślę nad aktualizacją Windows 10 do Windows 11, to mam sprawę.

Znalazłem na ithardware.pl artykuł: Błędy w firmwarze fTPM platform AMD Ryzen powodują przycinanie w Windows 11:

https://ithardware.pl/aktualnosci/bledy_w_firmwarze_ftpm_platform_amd_ryzen_powoduja_przycinanie_w_windows_11-19638.html

Ponieważ mam w płytę główną MSI włożony fizyczny moduł TPM 2.0, czy to coś zmieni i system nie będzie się przycinał? Kupiłem go ze 3 lata temu. Czyli w czasie gdy o Windows 11 nikt jeszcze nie słyszał, więc kosztował grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, caleb59 napisał:

Możesz konkretnie dać znać jaki to był konkretnie proces, zrobię u siebie grubszy research w tej sprawie jeszcze raz.

jak telemetria to tylko ten "microsoft compatibility telemetry"

20 godzin temu, lamparcicho napisał:

Banda leniwych programistycznych psów, haaaa pfuuuu :E

Nieudaczników....  ten sam poziom co ubi-gnoje!!!!  :rotfl:

Edytowane przez dawidoxx
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2022 o 22:25, caleb59 napisał:

Możesz konkretnie dać znać jaki to był konkretnie proces, zrobię u siebie grubszy research w tej sprawie jeszcze raz.

CompatTelRunner.exe

Brak opisu.

Dzis mi sie pojawilo po swiezym systemie, wystarczy te rzeczy wylaczyc w harmonogram.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ja nie widze zadnego sensu instalowania 11 jesli nie masz cpu Alder Lake

Dlaczego? Pytam, bo nie w temacie jestem, a może jest jakiś mocny argument za przesiadką na "11kę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakup Windows 10/11 przez sklep Microsoftu  to jest kupno wersji BOX czy OEM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2022 o 09:45, Isharoth napisał:

W nowszych buildach Win 11 w kanale dev można odblokować nowy, ukryty Task Manager... który jest jeszcze niedokończony, ale to znaczy że zamierzają jeszcze pracować na wyglądem systemu i nie zostawią syfu (choć i tak na 11 sytuacja wygląda już lepiej niż na 10). Dobrze mieć niskie oczekiwania, można się zaskoczyć czymś pozornie zwyczajnym. :E

Zgaduję że duży update 11 dla wszystkich będzie gdzieś w okolicach kwiecień-czerwiec.

Szczególnie bardzo on nowy, dokleili ramki do starego projektu i wielce nowy menedżer. Ta zdebilała korporacja jak zwykle marnuje czas na "psucie" tego co działało dobrze, za to co jest schrzanione od lat żyje sobie własnym życiem :lol2:

Dobrze że przestałem śledzić rozwój ten marnej nakładki graficznej na Windows 10, bo doszedł bym do etapu w którym nawet w cyrku bym się nie zaśmiał. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 22000.527, nie zauważyłem żadnych istotnych zmian, tym bardziej tych z linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, caleb59 napisał:

Ja mam 22000.527, nie zauważyłem żadnych istotnych zmian, tym bardziej tych z linka.

Też tą mam, po zainstalowaniu się okazało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...