Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam 22000.527. Nie wiem co tam zmienili najważniejsze żeby wszystko działało i się nie sypał system

Tylko kiedy zlikwidują to że np żeby wejść w panel Nvidii to trzeba wybrać pokaz więcej opcji???? Było normalnie w 10 to musieli użytkownikom pstryczka w nos zrobić

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na 11 wiedźmina i Days gone z modami,i innymi grami w których można wygrać mody.Chce wiedzieć bo wersja 10 21H1 straciła wsparcie a nie wiem czy dostanę aktualizację do 21H2.Albo zaktualizować do 11.Czy dobrze ten system działa względem 10,tzn.nie ma ekranów śmierci po aktualizacjach systemu.I najważniejsze czy działa pod 11 program Aorusa do kontroli wentylatorów pod system,czytałem że pod 11 nie działa.Czy podczas aktualizacji do 11 sterowniki z 10 nie wykszacza się pod nowym systemem na stronie producenta są sterowniki do 11 ale do instalacji w zainstalowanym już systemie.Będzie to działać czy wyłoży się i nędzę trzeba wracać do 10.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wiedźminy, u mnie żadnych problemów na Win11 (ani na obecnym 2200.527, ani na poprzednich).

Co do sterowników, na 99% możesz je zainstalować jeszcze na Win10, one nie są tylko pod Win11. Chyba, że wprost jest napisane, że nie nadają się do 21H1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eltik napisał:

Tylko kiedy zlikwidują to że np żeby wejść w panel Nvidii to trzeba wybrać pokaz więcej opcji???? Było normalnie w 10 to musieli użytkownikom pstryczka w nos zrobić

To musi zmienić Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaklualniłem z windows update do 11 ale nie działał defender i centrum akcji,wyskakuje komunikat by pobrać defender że sklepu Microsoft.Nie dało się tego naprawić więc wróciłem do 10 i tam działa wszystko.Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem,by to naprawić więc nie wiem czy kiedykolwiek przejdę na 11.Gdyby wszystko działało może bym trochę na nim po był ale bez defendera,nie będę siedział na niepełnym systemie.

Jaki numer ma system po aktualizacji jak ma taki 22000.160 lub starszy to ten błąd występuję.Pewnie na taką kompilację trafiłem.Pewnie nowsza jest pozbawiona tego błędu.

Czy na czystej instalacji 11 Home przyjmie klucz z 10 czy tylko przy aktualizacji przez windows update.Bo jak na czystej przyjmie to może kiedyś zdecyduję się na przesiadkę z usprawnionym paskiem zadań takim jak w 10.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja systemu 11 to 21H2  22000.527, ważne czy ty masz najnowszą win 10...po za tym możesz na czysto zainstalować win 11 i użyć klucza z win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, amp41 napisał:

Najnowsza wersja systemu 11 to 21H2  22000.527, ważne czy ty masz najnowszą win 10...po za tym możesz na czysto zainstalować win 11 i użyć klucza z win 10.

Nie zwróciłem uwagi jaka kompilacje miałem próby naprawy nic nie dały,nie działał nawet terminal,który był niezbędny do naprawy.Nie chciałem uźywać systemy bez defendera.Zrobiłem pendrive z 11 w rufusie nie było tam chyba wersji 22000.527.Jak jest niższa wersja to przerobie, nie wiem czy najnowszą wersja pobiera najnowszą wersję.

Mam najnowszą wersję 10.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, CzerwonyJohn napisał:

Czy na czystej instalacji 11 Home przyjmie klucz z 10 czy tylko przy aktualizacji przez windows update.Bo jak na czystej przyjmie to może kiedyś zdecyduję się na przesiadkę z usprawnionym paskiem zadań takim jak w 10.

Uważam, ze jeżeli żeś zainstalował 11 jako aktualizacja i ten się aktywował, to już nie musisz wprowadzać klucza podczas instalacji 11. Ten po instalacji powinien się sam aktywować.

10 godzin temu, CzerwonyJohn napisał:

Zrobiłem pendrive z 11 w rufusie nie było tam chyba wersji 22000.527.Jak jest niższa wersja to przerobie, nie wiem czy najnowszą wersja pobiera najnowszą wersję.

Mam najnowszą wersję 10.

A to masz komputer niezgodny z Windows 11? Inaczej, to najlepiej zrobić pendrive MediaCreationToolW11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gilban napisał:

A to masz komputer niezgodny z Windows 11? Inaczej, to najlepiej zrobić pendrive MediaCreationToolW11.

Mam zgodny tylko uaktualnia jakąś startą wersję z błędem systemu zabezpieczeń których w ogóle nie otwiera jakby ich nie było.Instalacja na czysto najnowszej kompilacji pewnie rozwiązała by problem.Ale teraz nie chce mi się wszystkiego od nowa instalować.Poczekam do drugiej wielkiej aktualizacji 11,może wtedy powrócą wszystkie funkcje z 10.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie liczył...u kumpla jest tak z win 10, za nic nie chce się do nowszej wersji uaktualnić...skoro twierdzisz że masz najnowszą wersję win 10 i nie używałeś jakichś skryptów które krążą w sieci to aktualizacja nie powinna stanowić problemu...ja ją zrobiłem już dawno na nie wspieranym sprzęcie i działa. Może po aktualizacji trzeba szukać rozwiązania tego problemu zamiast czekać na to aż rozwiąże się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale nic to nie dawało,z tego filmu   https://.youtube.com/watch?v=eJrRs58mKqA

Na razie nie chce na czysto instalować za dużo gratów mam by na nowo wszystko robić.

 

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem po aktualizacji z win10 na win11:

uI2jQKj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 10:49, CzerwonyJohn napisał:

Mam zgodny tylko uaktualnia jakąś startą wersję z błędem systemu zabezpieczeń których w ogóle nie otwiera jakby ich nie było.Instalacja na czysto najnowszej kompilacji pewnie rozwiązała by problem.Ale teraz nie chce mi się wszystkiego od nowa instalować.Poczekam do drugiej wielkiej aktualizacji 11,może wtedy powrócą wszystkie funkcje z 10.

Ja w sobotę zaktualizowałem Windows 10 do 11 i mi wszystko bardzo ładnie działa. Na tym kompie z Ryzen 5 3600, z mojej sygnaturki. Tylko różnica jest taka że mam prawdziwy moduł TPM 2.0, więc fTPM wyłączyłem. Ba nawet Windows 11 działa lepiej jak 10. Mam CorelDRAW Home & Student 2019 i ten mi pod Windows 10 się cały czas chrzanił. A tu działa pięknie. Zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już uaktualniłem ale nie z windows update,teraz czekam na czarny menadżer zadań i notatnik.Będzie dostępny od kompilacji 22000.543.

Jak zmienić ikonę w eksploratorze windows ikon folderów domyślnie są żółte a chciałbm zmienić na ciemoszare da się to zrobić.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze zmiany to:

Zegar i data na drugim monitorze

Myślałem że się posram że śmiechu jak przeczytałem :lol2:

Rewolucyjny W11 dodaje funkcje niczym Win95 xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Państwa pytanie… nowy laptop po włączeniu od razu pokazał iż jest możliwość zainstalowania Windows 11, kliknąłem „później” a teraz gdy chce zainstalować Windows 11 to go nie ma. Wchodzę w opcje update itd i ściąga jakieś łatki do Windows 10 ale Windows 11 nie pokazuje z możliwością pobrania. Ktoś podpowie co zrobić aby pokazała się możliwość znów pobrania Windows 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DisconnecT napisał:

Najważniejsze zmiany to:

Zegar i data na drugim monitorze

Myślałem że się posram że śmiechu jak przeczytałem :lol2:

Rewolucyjny W11 dodaje funkcje niczym Win95 xD

Tam pewnie jeden developer nad tym pracuje. Daj mu spokój. :E

A słyszeliście że M$ chce zacząć wymuszać tworzenie online'owych kont nawet na wersji Pro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Isharoth napisał:

A słyszeliście że M$ chce zacząć wymuszać tworzenie online'owych kont nawet na wersji Pro? 

Też coś takiego czytałem. Tylko nie chce mi się wierzyć. Przecież raz - chcesz podłączyć kompa do domeny servera i co? Nie podłączysz. I wiele jeszcze innych sytuacji może być że np. komputer stoi gdzieś w publicznym miejscu i chcesz udostępnić go użytkownikom do przeglądania Internetu I jak to zrobisz? Trzeba by Ubuntu zainstalować ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, gilban napisał:

Też coś takiego czytałem. Tylko nie chce mi się wierzyć. Przecież raz - chcesz podłączyć kompa do domeny servera i co? Nie podłączysz. I wiele jeszcze innych sytuacji może być że np. komputer stoi gdzieś w publicznym miejscu i chcesz udostępnić go użytkownikom do przeglądania Internetu I jak to zrobisz? Trzeba by Ubuntu zainstalować ?.

Może się wydawać głupie, ale Microsoft jest do wszystkiego zdolny. Z części głupot pewnie się wycofa, a inne uda im się przepchnąć bez większego echa.

12 godzin temu, gilban napisał:

Przecież raz - chcesz podłączyć kompa do domeny servera i co? Nie podłączysz.

Może to będzie jedynie w wersji Enterprise?

Ogólnie jedyne co mnie wstrzymuje przed przesiadką na stałe na pingwina, to żałosne wsparcie Nvidii i niedziałające gry z antycheatami (choć podobno coś w tym kierunku powoli idzie, ale nie spodziewałbym się większych zmian w ciągu tej dekady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 16:51, DisconnecT napisał:

Najważniejsze zmiany to:

Zegar i data na drugim monitorze

Myślałem że się posram że śmiechu jak przeczytałem :lol2:

Rewolucyjny W11 dodaje funkcje niczym Win95 xD

Jeszcze rok albo dwa i widgety bedzie sie dalo na pulpit wyciagnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 21:07, Isharoth napisał:

Ogólnie jedyne co mnie wstrzymuje przed przesiadką na stałe na pingwina, to żałosne wsparcie Nvidii

Przyczyną tu jest to że Nvidia nie chce udostępnić linuksiarzom kodu, pozwalającego napisać otwartoźródłowe sterowniki. W przypadku AMD nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 21:07, Isharoth napisał:

 

Ogólnie jedyne co mnie wstrzymuje przed przesiadką na stałe na pingwina, to żałosne wsparcie Nvidii i niedziałające gry z antycheatami (choć podobno coś w tym kierunku powoli idzie, ale nie spodziewałbym się większych zmian w ciągu tej dekady).

IMO wszystko zależy od tego, czy Steam Deck odniesie sukces. Jeśli tak, to twórcy gier będą się dostosowywać nie chcąc stracić potencjalnych klientów.

A co do wsparcia NVidii pod linuksem to wygląda to znacznie lepiej niż jeszcze rok temu, mimo że sterownik to dalej tylko "opakowany" binarny blob. RT działa, DLSS działa, G-Sync działa, CUDA/Optix działa, wsparcie do Waylanda też już jest. Poważne problemy są jedynie z HDR. Dla pro usera jest nawet lepiej niż z AMD, gdzie OpenCL kuleje, wsparcie w ROCm szczątkowe dla RDNA2, o renderowaniu na GPU AMD w nowym blenderze można pomarzyć (ma być HiP, ale na razie nie działa nawet w nightly builds).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jenot napisał:

A co do wsparcia NVidii pod linuksem to wygląda to znacznie lepiej niż jeszcze rok temu, mimo że sterownik to dalej tylko "opakowany" binarny blob. RT działa, DLSS działa, G-Sync działa, CUDA/Optix działa, wsparcie do Waylanda też już jest.

 A wiesz może jak dziś wygląda sprawa z Wayland w Plasmie z Nvidią właśnie? Nadal pobugowane i nie nadaje się do użytku, czy już się coś poprawiło? Nie ukrywam, że Plasma jest moim ulubionym DE, głównie ze względu na możliwość modyfikacji. GNOME nie cierpię, nie mogłem się do niego przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Isharoth napisał:

 A wiesz może jak dziś wygląda sprawa z Wayland w Plasmie z Nvidią właśnie? Nadal pobugowane i nie nadaje się do użytku, czy już się coś poprawiło? Nie ukrywam, że Plasma jest moim ulubionym DE, głównie ze względu na możliwość modyfikacji. GNOME nie cierpię, nie mogłem się do niego przekonać.

Jak zainstalujesz jakieś świeże rolling distro (Arch, Manjaro unstable branch, OpenSuSE Tumbleweed) to nie powinieneś mieć żadnych problemów z uruchomieniem sesji Plasma/Wayland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w nowszych kompilacjach Windows 11 dyski podłączone przez SATA mają być wymienne??

Są one dostępne pod ikonką dysków wymiennych USB i mogę je odłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .   Żeby się odwołać też  trzeba mieć  konkretny i mocny argument  ,wiadomo ze będa próby  ... ale wystarczy zobaczyć    kto i w jakim wieku  wyjeżdża  na zachód . Młodzi  mężczyźni w wieku 20-25lat  to największa  grupa . I od samych ukrinców wiem ze  aby wyjechać bez  problemu  wystarczy 1200€   i masz papier z ich WKU       
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...