Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, amp41 napisał:

Ciekawe ilu cebulaków za granicą i u nas zwęszyło interes życia i zaczęło wykup modułów TPM ?

Bardzo dużo pewnie, za granicą poszło z 25$ na 100$, a u nas w bardzo złym sklepie z 50zl na 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ? 

W moim przypadku przesiadka z 10 na 11 nie wchodzi w grę, proc 4 generacji, brak kamerki ? zobaczymy co jeszcze wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lapku to jeszcze rozumiem ale juz myslalem, ze do desktopa bedzie kamerka potrzebna. Patrzac w jakim kierunku swiat idzie nie zdziwilbym sie o taki wymog w przyszlosci. Czyli najpierw bedzie do kupienia systemik zeby zgolic pierwsza fale klientow :D Tylko jak kots kupi Aldera maja Win 10 to zapewne nie bedzie chcial czekac do darmowej akt systemu i cyk kolejne golonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

To było do przewidzenia.

Na alledrogo są za 20-30zł cały czas i nikt tego nie wykupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? Przecież w internecie już zaczęli rzeźbić tego gruza, wystarczy rozmontować obraz ISO, wywalić jeden plik .dll, z powrotem zakodować to do postaci ISO i wymóg TPM odchodzi do magicznej krainy :lol2:

 

18 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Swoją drogą przyszedł mi moduł Sinosun TPM. Na PCB rev. 2.0, wtyczka od community wykrywa 1.2 :E. No cóż, przydać się może przyda, to tylko 30 zł mniej, ale skoro rzekomo i tak trzeba mieć Yntela min. 8th gen, to i tak eksperyment był skazany na porażkę od startu ;).

Sam moduł nie wystarczy, bios też musi obsłużyć drugą rewizję. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać na screenach zainstalowany na Core siódmej generacji, ciekaw czy na Sandy Bridge ruszy. :E 

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

I chyba właśnie tego doświadczam :D.

Wystarczy TPM 1.2 by go zainstalować, media sieją panikę jak zawsze. :]

Edytowane przez Stjepan666
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Widać na screenach zainstalowany na Core siódmej generacji, ciekaw czy na Sandy Bridge ruszy. :E 

Wystarczy TPM 1.2 by go zainstalować, media sieją panikę jak zawsze. :]

Nie wiem który moduł ma moja płyta główna ale mogę instalować Win11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Dzięki za info. Aczkolwiek to jeszcze musiałby być nowszy CPU, bo z tego co media mówią, to z moim 4770 ni pojadu (z FX-8370e też nie). Wszystko inne dałoby się na obu PC załatwić. 

Tymczasem modułu dla płyty FXowej w ogóle nie będzie, bo...

 

Dzień dobry, 

z uwagi na awarię naszego systemu, oferta została wystawiona błędnie. Musimy zwrócić Panu pieniądze. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i liczymy na wyrozumiałość. 

Z poważaniem

 

... :rotfl:. To samo co z kartami graficznymi. Za tanio wystawione i trzeba anulować. Co za kraj.

Ja bym spróbował, jak już mówiłem W10 zainstalowałem na Sempronie 64 3000+, miałem tylko problemy z OOBE ale i te udało się obejść. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, samsung70 napisał:

Czy trzeba byc w insider program aby móc to zainstalować? skąd w ogole pobrać legitny obraz iso? 

Build w kanale dev (najmniej stabilny, ale najnowsze buildy) ma wyjść w tym tygodniu. Info od leakerów jest takie, że Insider testy miały się zacząć dziś, ale Microsoft nic jeszcze nie potwierdzał. Jeśli będzie dziś to pewnie około godziny 19-20. Tak czy siak, będzie w tym tygodniu. Potem za 1-2 tyg. powinien wyjść build w kanale beta.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej wycofają się wymogu posiadania konta i podłączenia do sieci w celu instalacji win 11 Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Niech lepiej wycofają się wymogu posiadania konta i podłączenia do sieci w celu instalacji win 11 Home.

A po co to komu, na co, jak wyświetli się OOBE trzeba odpowiednim skrótem odpalić cmd, a potem już prosta droga do wbicia się na wbudowane konto admina :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze druga wersja, również że build będzie dziś, ale czasu 1:11 PT. Czyli za ponad 3 godziny jeśli dobrze liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6SZXsdL.png

Ogólnie to build już jest, ale nie mogę nigdzie znaleźć iso a chciałem na czysto zainstalować...

EDIT: Dobra, na uupdump jest. ;)

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Isharoth napisał:

6SZXsdL.png

Ogólnie to build już jest, ale nie mogę nigdzie znaleźć iso a chciałem na czysto zainstalować...

EDIT: Dobra, na uupdump jest. ;)

Daj linka do ISO.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stjepan666 napisał:

Daj linka do ISO.

ISO jeszcze nie ma, musisz sobie sam zbudować. Tu będziesz miał gotowe skrypty, tylko wybierz sobie język itp. https://uupdump.net/
Stronka jest sprawdzona, kiedyś też korzystałem wiele razy. Jedyne co pobierasz to skrypty, które zaciągają wszystko z serwerów Microsoftu i budują ci ISO.

Albo poczekaj aż Microsoft wrzuci na swoją stronę. Tylko kiedy... :E

EDIT: Dokładny link: https://uupdump.net/selectlang.php?id=e012464d-2c1e-4c36-9051-caa99ff6f213

Pamiętajcie że to dev channel, więc nie wiadomo jak będzie ze stabilnością. No i prawdopodobnie będą częste update. Nie polecam instalować na kompie, którego używacie do pracy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mi się skompilował obraz i miałem do wyboru tylko wersję Home i Team, no i zgodnie z zapowiedzią kontra offline już stworzyć nie idzie, no przynajmniej nie grzecznie przez OOBE. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane. U mnie Windows do pracy zdecydowanie nie służy więc nie będzie tragedii nawet jak się wszystko posypie :)

Na pierwszy rzut oka wszystko działa, nawet nie podmienił sterowników Radka na starsze, co nagminnie się zdarzało przy poprzednich dużych aktualizacjach. Cała instalacja (aktualizacja) to 15 minut razem z zassaniem i trzema restartami. Jakaś mała ta aktualizacja... ;)

Liczyłem, że panel sterowania w końcu uwalili... no niestety nie.

No i gdzie ten nowy klient poczty? Bo póki co dalej jest ten stary, mało używalny Mail.

 

Edytowane przez Jenot
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, DisconnecT napisał:

Źle mi się skompilował obraz i miałem do wyboru tylko wersję Home i Team, no i zgodnie z zapowiedzią kontra offline już stworzyć nie idzie, no przynajmniej nie grzecznie przez OOBE. ?

A u mnie po instalacji Pro OOBE w ogóle zachowywało się inaczej. Najpierw poprosiło mnie o podanie nazwy dla kompa, po czym ten się zrestartował, potem od razu miałem podać nazwę lokalnego konta i hasło. Na samym końcu zostały tylko te ustawienia dotyczące prywatności. Dziwne, na tym zleakowanym buildzie wyglądało to zupełnie inaczej.

Na sam start widać że to wczesny build i jest jeszcze kilka niedoróbek graficznych np. jak podłączałem Insidera to tekst przycisku zatwierdzenia robił się niewidoczny po najechaniu kursorem. Nie wszystko też jest przetłumaczone na język polski.

Jest jedna rzecz która mnie bardzo wkurza. Często używam tego przycisku w rogu "pokaż pulpit". Teraz nie jest on w samym rogu, więc jak zjedzie się w opór kursorem w prawy dolny róg, to nie można go kliknąć. Trzeba przycelować trochę na lewo. Bezsens, ale to efekt tego że przebudowali pasek zadań -  mam nadzieję że to poprawią.

Poza tymi babolami wszystko wydaje się być ok. Wygląda bardzo ładnie. Na razie muszę się przyzwyczaić i poinstalować sobie wszystko.

12 minut temu, Jenot napisał:

No i gdzie ten nowy klient poczty? Bo póki co dalej jest ten stary, mało używalny Mail.

Brakuje kilku aplikacji, które były pokazane na streamach. Pewnie jeszcze są niedokończone.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nietypowego oprogramowania, które nie sprawia problemów:

  • Garmin Express (do zegarka),
  • KeepassXC (menedżer haseł linux/windows/antek),
  • Nextcloud,
  • Xerox Print and scan experience (obsługa drukarki Workcentre 6515),
  • Razer Synapse,
  • AIDA - działa, wyniki w zasadzie takie same jak na dziesiątce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...