Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.neowin.net/news/how-an-ad-from-microsoft-broke-the-windows-11-start-menu-and-taskbar/

https://www.thurrott.com/windows/windows-11/255402/those-windows-11-instabilities-were-caused-by-a-microsoft-ad

ROTFL, fantastyczny "system", jestem pod wrażeniem jak ten syf (Windows 11) można rozłożyć jedną reklamą na ekranie blokady.
Ale przecież "nowy i bezpieczny", tpm i cuda na kiju, widać obłęd w Microsoft rozwija się dalej i bardziej...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no...lepsze są widżety które to działają na koncie MS i są zintegrowane z Edge. Nie wiem jaki jest ich sens skoro pewnie sporo osób działa na koncie lokalnym i zaraz obok ma ikonkę przeglądarki więc czy kliknąć na nie, czy na przeglądarkę i tak w sumie otrzymujesz to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.09.2021 o 19:07, Boru napisał:

Moim zdaniem to przez testową wersję, jeśli na początku października chcą wypuścić RTM to niech się uwijają z naprawianiem błędów :D

Jestem ciekaw czy u mnie będą wywalać niebieskie ekrany przez niewspierany procesor :E

Po co, przecież to kontynuacja tasiemca jakim jest W10, nadal będą klepane aktualizacje duże/mniejsze uaktualniające build systemu 2x do roku.

2 godziny temu, Kandelabros napisał:

https://www.neowin.net/news/how-an-ad-from-microsoft-broke-the-windows-11-start-menu-and-taskbar/

https://www.thurrott.com/windows/windows-11/255402/those-windows-11-instabilities-were-caused-by-a-microsoft-ad

ROTFL, fantastyczny "system", jestem pod wrażeniem jak ten syf (Windows 11) można rozłożyć jedną reklamą na ekranie blokady.
Ale przecież "nowy i bezpieczny", tpm i cuda na kiju, widać obłęd w Microsoft rozwija się dalej i bardziej...

Wszystko zgodnie z planem W11 to zwykły reskin dziesiątki, więcej w tym marketingu jak realnego postępu, a wymóg posiadania TPM nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, a przynajmniej nie takim bezpieczeństwem jak większość myśli. System w dalszym ciągu będzie dziurawy jak sito i podatny na obejścia celem uruchomienia niepodpisanego kodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego straszenia blokowaniem aktualizacji dla starszych sprzętów też za bardzo nie rozumiem. Przecież aktualizacje dotyczą systemu, jego bezpieczeństwa a nie koniecznie procków i innego sprzętu zamontowanego który ich nie potrzebuje. Aktualizacje sterowników pomni na cyrki jakie mogą powodować sporo osób też wyłącza, stery od grafiki się ręcznie instaluje a jak ktoś ma stary sprzęt to nie szuka nowych sterów do czegoś co już nie jest wspierane przez producentów a na sterownikach systemowych działa. W sumie instalując taką dziesiątkę na starszym laptopie czy stacjonarce to tylko się dogrywa nowe stery od dźwięku i grafiki, może touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czego rozumieć, M$ powiedział że bez 7-Gen i TPM system nie pójdzie i trzeba teraz wszelkimi dostępnymi środkami utrzymać tą tezę, co by się na narazić na śmieszność, rzecz w tym że mechanizm blokowania aktualizacji jest już powszechnie znany i zastosowany na Win7, celem wykurzenia użytkowników z siódemki na dziesiątkę ze zbyt nowymi CPU, nie muszę chyba mówić że problem udało się załatać, jedną albo dwoma binarkami .dll które należało odpowiednio skompilować, gotowy skrypt zrobił nawet ktoś od nas z forum. ;)

3 minuty temu, amp41 napisał:

Przecież aktualizacje dotyczą systemu, jego bezpieczeństwa a nie koniecznie procków i innego sprzętu zamontowanego który ich nie potrzebuje

Nie do końca, Windows i M$ mają już naprawdę długie rączki, do takiego stopnia że są w stanie podmienić w pamięci RAM nawet mikrokod dla CPU. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem ISO z MS i przy instalacji na czysty ssd 120 gb otrzymuje info że mój komp nie spełania minimalnych wymagań ...

i9, z490, 32gb, 1080ti

Gdzie jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, IceMan75 napisał:

Pobrałem ISO z MS i przy instalacji na czysty ssd 120 gb otrzymuje info że mój komp nie spełania minimalnych wymagań ...

i9, z490, 32gb, 1080ti

Gdzie jest problem ?

No słaby komp po prostu :E 

A poważnie to pewnie masz wyłączone "Intel Platform Trust Technology (IPTT)" w biosie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Secure boot, TPM włączone?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Jenot napisał:

No słaby komp po prostu :E 

A poważnie to pewnie masz wyłączone "Intel Platform Trust Technology (IPTT)" w biosie.

33 minuty temu, amp41 napisał:

Secure boot, TPM włączone?

Secure boot - nie mam takiej opcji

TPM/IPTT - włączyłem , bez zmian

Trzeba mieć jakiś klucz do instalacji ? Czy wybieram że nie posiadam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ściągnąłeś wersję systemu z końcówką 1000 to może nie przepuścić instalacji bo sprawdza (tak słyszałem). Sprawdzałeś wcześniej tym programikiem czy komp spełnia wymagania? Jeśli nie spełnia w jakimś stopniu to zrób instalkę na bazie win 10 z podmianką instal.wim, czy esd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, amp41 napisał:

Jeżeli ściągnąłeś wersję systemu z końcówką 1000 to może nie przepuścić instalacji bo sprawdza (tak słyszałem). Sprawdzałeś wcześniej tym programikiem czy komp spełnia wymagania? Jeśli nie spełnia w jakimś stopniu to zrób instalkę na bazie win 10 z podmianką instal.wim, czy esd.

Mam najnowszą instalkę 22000.

Na laptopie ruszyło - włączone secure boot i tpm - bez podawania klucza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnij narzędzie do sprawdzania wymagań W11 i odpal na dotychczasowym systemie, będzie wiadomo z czym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.06.2021 o 23:43, Isharoth napisał:

Podobno Microsoft ma zapowiedzieć Windows 11. Ten filmik (jego długość) i podana godzina mają niby wskazywać na następcę 10. Co o tym myślicie? Zapowiedź nowego systemu od Microsoftu czy nadinterpretacja? Raczej nie spodziewam się że NT będzie w końcu naprawione i uporządkowane, a już na pewno nie spodziewałbym się całkowitej zmiany / przebudowy jądra. Tylko po co wtedy wydawać to jako zupełnie osobny system?

Jest też opcja, że po prostu nazwą tak ten update zapowiadany z niby "dużymi" zmianami w UI.

Pomimo wielokrotnych prób nie udaje mi się zaistalować win11. Mam 72 lata. proszę to uwzględnić w odpowiedzi :) Więc co mam zrobić? Po kolei, proszę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję podać sprzęt na jakim się to chce zainstalować, metodę instalacji i jakie się próby podejmowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Acer AspireE5-571.Nadmieniam, że już miałam win 11. Podejmowałam wszystkie próby...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro był już zainstalowany to dlaczego ponownie chcesz instalować, awaria była ,up z innego systemu i teraz na czysto instalka? z płyty? z pena? jaka wersja 11 (końcówka np. 1000, 176. Laptop był sprawdzany programem czy spełnia wymagania win 11. Dlaczego o to pytam? bo ta wersja z końcówką 1000 podobno sprawdza wymagania odnośnie podzespołów i nie chce się instalować. Ponadto warto wiedzieć jakie w bios są ustawienia dotyczące legacy, uefi i pod to pena z systemem zrobić. TPM, secureboot powinny być włączone. Jeśli jednak podzespoły nie spełniają wymagań to dalej win 11 da się zainstalować tylko trzeba przygotować odpowiednio system, tak zwany no TPM. Czyli mając system win 11 i win 10 w iso usuwa się z win 10 plik install win i zastępuje tym samym plikiem z iso win 11, wtedy instalka startuje z pod win 10 instalując win 11 to tak po krótce. Zawsze można postawić win 10 i zaktualizować do win 11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to Secure Boot może być wyłączone, ja w każdym bądź razie mam wyłączone i Win11 o nic się nie pluje. FTPM i boot UEFI only włączone, tablice partycji na wszystkich dyskach to GPT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie ostatnia akcja z Valorant i wymogiem posiadania włączonej funkcji TPM 2.0 i Secure Boot gdy się siedzi na W11. Niby ma to związek z systemem anty-cheat jednak gracze, którzy pozostali na W10 nie mają takich problemów. M$ też informuje, że zabezpieczenia te to wymóg "gry" a nie samego systemu Windows.

Z jednej strony jeżeli wymóg stosowania TPM i Scure Boot w każdym Windowsie zmniejszył by ilość "czitów" w MP to pomysł nie jest aż taki zły. W grach typu F2P ma to sporo sensu. Tylko jaki wydawca odetnie się od źródełka z kasą ? A może powoli czeka nas "rewolucja" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie rewolucja tylko następny skok na kasę...kup nowy sprzęt bo nie zagrasz,  bo nie będziesz miał win 11 a jak już to bez aktualizacji...naprawdę myślicie że kogoś obchodzą zwykli użytkownicy i to wszystko dla nich? 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem drugi raz Windows 11 po jakimś czasie. Jest sporo lepiej. Wszystko szybciej działa niż w poprzednich buildach. Wygląd też poprawiony. Wygląda to już lepiej niż Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, amp41 napisał:

Skoro był już zainstalowany to dlaczego ponownie chcesz instalować, awaria była ,up z innego systemu i teraz na czysto instalka? z płyty? z pena? jaka wersja 11 (końcówka np. 1000, 176. Laptop był sprawdzany programem czy spełnia wymagania win 11. Dlaczego o to pytam? bo ta wersja z końcówką 1000 podobno sprawdza wymagania odnośnie podzespołów i nie chce się instalować. Ponadto warto wiedzieć jakie w bios są ustawienia dotyczące legacy, uefi i pod to pena z systemem zrobić. TPM, secureboot powinny być włączone. Jeśli jednak podzespoły nie spełniają wymagań to dalej win 11 da się zainstalować tylko trzeba przygotować odpowiednio system, tak zwany no TPM. Czyli mając system win 11 i win 10 w iso usuwa się z win 10 plik install win i zastępuje tym samym plikiem z iso win 11, wtedy instalka startuje z pod win 10 instalując win 11 to tak po krótce. Zawsze można postawić win 10 i zaktualizować do win 11.

Z pena, system zmodyfikowany więc nie ma numerów... spróbuję z tą podmianą i dam Ci znać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka drobna uwaga dla posiadaczy Ryzenów (wszystkich), szukamy w Google "Windows 11 l3 cache" i czytamy, dotyczy to (jak na razie) buildów do 22000.176 włącznie.

W każdym razie odradzam instalację w celach innych niż testowych, jeżeli już ktoś ma "ciśnienie" na Windows 11. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak patrząc na tego lapka, mając do czynienie z podobnym wiekowo i widząc że tam był pewnie od nowości win 8.1 to ustawienia w biosie powinny już być pod uefi jaki i dysk w GPT. Czy jest sens stawiania win 11 na nim to nie do końca jestem przekonany. Jeśli programikiem był sprawdzany i spełnia wymagania to może. Jeśli nie ma zgodności czyli fastboota, TPM, zgodności procesora czy tego dotyczącego grafiki to już należy się zastanawiać skoro nie będzie np, aktualizacji systemu jak to zapowiadają. Jednak mój sprzęt nie spełnia w trzech elementach i system działa. Ten przykład z podmianą może pomóc w zainstalowaniu przynajmniej wersji beta, oczywiście trzeba zrobić pena pod uefi bo wciąż nie wiemy jak tam w biosie jest ustawione. To też może być przyczyna dlaczego nie da się zainstalować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję tobie i wszystkim innym.Problem rozwiązany. Podmieniłam w ustawienich setup. z 10 do 11 i poszło!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi