Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Winter™ napisał:

Da sie jakos ustawic, zeby po otworzeniu menu start pokazywaly sie wszystkie aplikacje?

Póki co to niewiele da się ustawić w tym nowym menu start i nie spodziewałbym się szybkiej zmiany. Microsoft prędzej powycina kolejne ustawienia, zamiast umożliwić dostosowanie systemu pod siebie. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to kij im w oko. Wybrakowany ten system. Wole jak na razie Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Winter™ napisał:

No to kij im w oko. Wybrakowany ten system. Wole jak na razie Windows 10.

"Jeśli mam wybierać między złem a złem, to wolę nie wybierać wcale." :E

Tak naprawdę Win11 niewiele różni się od 10. Jeśli ktoś siedzi na 10 to przy 11 nie ma raczej na co narzekać, ale nie ma też czego chwalić :D. Co z tego że niektóre okienka wyglądają ładnie, skoro większość nadal jest niepoprawiona, nie mówiąc już o tym że ciemny motyw nie jest globalny i prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Isharoth napisał:

"Jeśli mam wybierać między złem a złem, to wolę nie wybierać wcale." :E

Tak naprawdę Win11 niewiele różni się od 10. Jeśli ktoś siedzi na 10 to przy 11 nie ma raczej na co narzekać, ale nie ma też czego chwalić :D. Co z tego że niektóre okienka wyglądają ładnie, skoro większość nadal jest niepoprawiona, nie mówiąc już o tym że ciemny motyw nie jest globalny i prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie.

I mimo 6 lat od premiery Windows 10 nawet i on nie jest spojny wizualnie. Zadziwia mnie, ze w MS pracuja tysiace programistow, a na update wizualny jednej apki typu Zdjecia trzeba czekac latami.

Mam wrazenie, ze od kiedy kierownictwo przejal ten Hindus to dzieja sie tam same zle rzeczy. Windows jako usluga, wycofanie sie z rynku mobilnego, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Winter™ napisał:

I mimo 6 lat od premiery Windows 10 nawet i on nie jest spojny wizualnie. Zadziwia mnie, ze w MS pracuja tysiace programistow, a na update wizualny jednej apki typu Zdjecia trzeba czekac latami.

Ja mam na to nawet bardzo proste wytłumaczenie. Microsoft tego nie poprawia, bo nie musi. Zrobili zaokrąglone okienka i lekko odświeżyli apki, ale to tylko pozory (i marna próba upodabniania Windy do Maca :E). Większość rynku należy do Windowsa. Apple póki co nadal niewiele robi żeby przejąć rynek. A Linux siedzi w błędnym kole (mało desktopowych userów -> małe wsparcie dla desktopów ->...). Kiedy to wszystko pi....? ;) Mam nadzieję że szybciej niż później, ale póki co nic nie wskazuje na to, żeby się coś zmieniło i Microsoft też jest tego świadom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Isharoth napisał:

Ja mam na to nawet bardzo proste wytłumaczenie. Microsoft tego nie poprawia, bo nie musi. Zrobili zaokrąglone okienka i lekko odświeżyli apki, ale to tylko pozory (i marna próba upodabniania Windy do Maca :E). Większość rynku należy do Windowsa. Apple póki co nadal niewiele robi żeby przejąć rynek. A Linux siedzi w błędnym kole (mało desktopowych userów -> małe wsparcie dla desktopów ->...). Kiedy to wszystko pi....? ;) Mam nadzieję że szybciej niż później, ale póki co nic nie wskazuje na to, żeby się coś zmieniło i Microsoft też jest tego świadom.

I w tym momencie powinien Google sprobowac swoich sil, ale wychodzi im to marnie, jak w przypadku Linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Winter™ napisał:

Mam wrazenie, ze od kiedy kierownictwo przejal ten Hindus to dzieja sie tam same zle rzeczy. Windows jako usluga, wycofanie sie z rynku mobilnego, itp.

Ha! Tysiące? Przecież ten spaghetti-code ogarnia może z tuzin luda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 28.09.2021 o 13:31, adrian033 napisał:

witam nie moge zmienić tych opcji ze screna a chce zainstalować windows 11 insider, obecnie windows 10 entrprise wersja 20H2

Bez tytułu2.jpg

Witaj.

Zajrzyj do tego posta. Może on ten problem rozwiąże:

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/problem-z-aktualizacją-do-win-11niektóre/fe749a39-5191-4095-9151-f79a65f47374

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiejsza aktualizacja do 22468 dała mi BSOD i system wrócił do poprzedniej kompilacji.
Ciekaw jestem jak jest u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem Windows 11 i jak dla mnie to ten system to cofnięcie się w rozwoju, a nie postęp. Wiele ustawień konfiguracyjnych usuniętych, a to, co zrobili z paskiem zadań to już przechodzi wszystko. Praktycznie zero jakiejkolwiek jego konfiguracji. Interfejs graficzny dalej niespójny i przemieszany i to jeszcze bardziej, bo teraz mamy trochę elementów ze starych Windowsów, trochę z dziesiątki i trochę nowych z Windows 11. Tryb ciemny też dalej niedopracowany, przyciski w okienkach jakieś takie dziwne, jakieś brzydkie, cukierkowe ikony, no i jeszcze to idiotyczne, niepraktyczne menu start. Nie podoba mi się ten system, dziś wieczorem przywrócę sobie z powrotem z kopii zapasowej Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ShadowMan napisał:

Zainstalowałem Windows 11 i jak dla mnie to ten system to cofnięcie się w rozwoju, a nie postęp. Wiele ustawień konfiguracyjnych usuniętych, a to, co zrobili z paskiem zadań to już przechodzi wszystko. Praktycznie zero jakiejkolwiek jego konfiguracji. Interfejs graficzny dalej niespójny i przemieszany i to jeszcze bardziej, bo teraz mamy trochę elementów ze starych Windowsów, trochę z dziesiątki i trochę nowych z Windows 11. Tryb ciemny też dalej niedopracowany, przyciski w okienkach jakieś takie dziwne, jakieś brzydkie, cukierkowe ikony, no i jeszcze to idiotyczne, niepraktyczne menu start. Nie podoba mi się ten system, dziś wieczorem przywrócę sobie z powrotem z kopii zapasowej Windows 10.

Nie ma tak źle.

Fakt, w pierwszym momencie po ujrzeniu pulpitu zatkało mnie, ale jak zacząłem grzebać w ustawieniach, to zrobiło się lepiej.

Można sobie pasek i menu ustawić całkiem przyzwoicie.

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się tak zastanawiam czy ktoś tam ma jakikolwiek pomysł na ten system, pomijając skopiowane stare wzorce z nowa szatą lub podbierając wygląd linuxa, ewentualnie jak tu by jeszcze utrudnić życie użytkownikom :-)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.09.2021 o 10:43, gilban napisał:

Szczególnie Windows 11 Build 22454. Powodzenia.

To że Twoje marne umiejętności nie pozwalają na ominięcie prostej blokady to nie znaczy że ja tego nie potrafię zrobić, dopóki nie zrobią odpowiedniej funkcji w jądrze systemu, to będą sprzedawać bajki mniej sprytnym o usterkach całego sprzętu przez wgrane na nich 11 bez spełnienia minimalnych. ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma wgląd w MSDN? Są już może obrazy .iso z wersją premierową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, amp41 napisał:

Ja się tak zastanawiam czy ktoś tam ma jakikolwiek pomysł na ten system, pomijając skopiowane stare wzorce z nowa szatą lub podbierając wygląd linuxa, ewentualnie jak tu by jeszcze utrudnić życie użytkownikom :-)

Niestety, ale tak to wygląda. Oprócz wyciętych wielu ustawień i zmiany wyglądu co powoduje, że z systemu korzysta się trudniej, nic tam nowego nie ma. Ewidentnie nie mają żadnego, konkretnego pomysłu na dalszy rozwój Windowsa. 6 lat minęło od premiery Windows 10, a oni nadal nawet interfejsu graficznego nie ogarnęli, który nadal wygląda jak posklejanych na szybko do kupy kilka Windowsów z różnych epok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od tygodnia używam buildu 22000.194. Generalnie wszystko działa stabilnie, interfejs moim zdaniem ładny. Jednak z tym Windowsem problem jest taki, że nie powinien się nazywać 11, tylko nadal 10. Zmian jest w sumie niewiele, niektóre przydatne, inne mniej. Powinni to wydać jako kolejną dużą aktualizację "dziesiątki" zamiast promować jako nowy system. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, DisconnecT napisał:

To że Twoje marne umiejętności nie pozwalają na ominięcie prostej blokady to nie znaczy że ja tego nie potrafię zrobić, dopóki nie zrobią odpowiedniej funkcji w jądrze systemu, to będą sprzedawać bajki mniej sprytnym o usterkach całego sprzętu przez wgrane na nich 11 bez spełnienia minimalnych. ;)

A możesz napisać jak zrobić, żeby bez problemu dało się Windows 11 zainstalować na starszym niewspieranym sprzęcie i używać, żeby ten pobierał aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, san_chez napisał:

Od tygodnia używam buildu 22000.194. Generalnie wszystko działa stabilnie, interfejs moim zdaniem ładny. Jednak z tym Windowsem problem jest taki, że nie powinien się nazywać 11, tylko nadal 10. Zmian jest w sumie niewiele, niektóre przydatne, inne mniej. Powinni to wydać jako kolejną dużą aktualizację "dziesiątki" zamiast promować jako nowy system. 

Jakby to był nadal Windows 10 to by musieli go chyba nazwać Windows 10 Castration Edition. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.10.2021 o 19:29, caleb59 napisał:

Ktoś ma wgląd w MSDN? Są już może obrazy .iso z wersją premierową?

nie ma jeszcze pewnie jak zawsze bedzie w dniu premiery

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam czytając o tym Windowsie 11 jaką w tej chwili kupić płytę główną pod Ryzena, żeby na niej bez problemu ruszył Windows 11?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz, FREDD napisał:

Tak się zastanawiam czytając o tym Windowsie 11 jaką w tej chwili kupić płytę główną pod Ryzena, żeby na niej bez problemu ruszył Windows 11?

Dowolną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Jenot napisał:

Dowolną?

Każda obecnie an rynku wspiera TMP 2.0 czy jak to się oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi