Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem tego patcha do w10, szybko poszło. Poza tym że start/pasek upośledzony to nawet przyjemnie to wygląda. Zagrałem też jedną rundkę w multika żeby zobaczyć czy cuda się nie dzieją przy dużym obciążeniu ale wszystko jest ok więc póki co może zostać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomek101 napisał:

Ah...dobra dzięki teraz już wiem o co chodzi, zobaczyłem na YouTube jak to włączyć w BIOS na mojej płycie. Na razie się jeszcze wstrzymam kilka tygodni z aktualizacją. 

Ja bym się spokojnie wstrzymał, nic fenomenalnego nie wprowadzili, trochę wygląd poprawili, ale nadal sporo do roboty i napsuli sporo w pasku zadań. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Ja bym się spokojnie wstrzymał, nic fenomenalnego nie wprowadzili, trochę wygląd poprawili, ale nadal sporo do roboty i napsuli sporo w pasku zadań. ;)

 

Przede wszystkim uprościli go, bo obecny user to idiota. Jak chcesz coś znaleźć to trzeba wpisywać ręcznie w wyszukiwarce, żeby znaleźć coś bardziej zaawansowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Winter™ napisał:

Przede wszystkim uprościli go, bo obecny user to idiota. Jak chcesz coś znaleźć to trzeba wpisywać ręcznie w wyszukiwarce, żeby znaleźć coś bardziej zaawansowanego.

No większości funkcji nie ma, nawet menu kontekstowe skasowali, a co tu dopiero mówić, centrum akcji też pokombinowane, a brak zakładki od sieci na pasku to już wisienka na torcie. 8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Winter™ napisał:

Jak chcesz coś znaleźć to trzeba wpisywać ręcznie w wyszukiwarce, żeby znaleźć coś bardziej zaawansowanego.

Dla fanów Linuxa. Oni kochają pisać, a nie klikać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

No większości funkcji nie ma, nawet menu kontekstowe skasowali, a co tu dopiero mówić, centrum akcji też pokombinowane, a brak zakładki od sieci na pasku to już wisienka na torcie. 8:E

 

Wyłączyłem automatyczne pobieranie sterowników to i tak ściąga mi MSoftowe drivery do iGPU od AMD. No i ciągle mi AMD Software krzyczy, że złe sterowniki i nie odpala. Muszę ręcznie wgrywać odpowiednie.

3 minuty temu, FREDD napisał:

Dla fanów Linuxa. Oni kochają pisać, a nie klikać. 

Jeżeli coś działa to po co to zmieniać? Do tej pory używam Panelu sterowania zamiast Ustawień, bo po prostu wszystko jest łatwiej znaleźć i jest więcej dostępnych opcji. Nie każdy używa Windowsa do YT, gier, czy FB.

Ewolucja Office'a wygląda podobnie, co Windowsa. Korzystam od wersji '97 i od wielu lat jeden wielki burdel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko pochwaliłem, właśnie miałem pierwszego black screena i reset przy przeglądaniu forum.  Na w10 przez lata mi się to nie zdarzyło ale powiedzmy że raz to przypadek 8:E

9 minut temu, Winter™ napisał:

Do tej pory używam Panelu sterowania zamiast Ustawień, bo po prostu wszystko jest łatwiej znaleźć i jest więcej dostępnych opcji.

Ja tak samo dlatego jak ktoś wrzuca jakiegoś newsa że jeszcze nie pokasowali starych paneli tu i ówdzie to ja osobiście się cieszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Wu70 napisał:

Za szybko pochwaliłem, właśnie miałem pierwszego black screena i reset przy przeglądaniu forum.  Na w10 przez lata mi się to nie zdarzyło ale powiedzmy że raz to przypadek 

Za drugim jak za pierwszym, a za trzecim się resetuje. :E - Jak postępować z Windowsem ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, FREDD napisał:

Dla fanów Linuxa. Oni kochają pisać, a nie klikać. 

Nie, Windows 11 zdecydowanie nie jest dla fanów Linuksa. System to nie tylko UI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialem wylaczyc wirtualizacje w BIOSie, żeby usypianie zaczęło działać na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja nie moge odpalic dwoch gierek,a mianowicie Shadow of the tomb raider i Assassin's creed valhalla.

Pojawiaja sie na chwile menedżerze zadan i po chwili znikaja zadnej innej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, militarny78 napisał:

Nie wiem jak inni ale ja nie moge odpalic dwoch gierek,a mianowicie Shadow of the tomb raider i Assassin's creed valhalla.

Pojawiaja sie na chwile menedżerze zadan i po chwili znikaja zadnej innej reakcji.

Zapewne musisz pokombinować z odpalaniem jako administrator, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako Administrator nic nie daje w trybie zgodnosci tez sie nic nie dzieje.Pobieralem juz różne wersje tez klapa ale coz win11 jest w wieku niemowlecym zatem beda sie dzialy takie kwiatki. Tak samo bylo z win10 pamietam jak dzisiaj ze byly  problemy z paroma grami, 

7 minut temu, luk21pl napisał:

Aktualizacja do 11 wymazuje wszystkie dane z kompa?

Nie sama aktualizacja nic nie wymazuje chyba ze postawisz system od nowa.

 

Edytowane przez militarny78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba szczesciarz jestem. Win10 od czasow beta, aktualizacja do 11 bezproblemowo. Jak narazie nic sie wysypalo.

Godzinę temu, militarny78 napisał:

Nie wiem jak inni ale ja nie moge odpalic dwoch gierek,a mianowicie Shadow of the tomb raider i Assassin's creed valhalla.

Pojawiaja sie na chwile menedżerze zadan i po chwili znikaja zadnej innej reakcji.

U mnie tomb dziala, sproboj innych wersji sterownika 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, luk21pl napisał:

Aktualizacja do 11 wymazuje wszystkie dane z kompa?

Zawsze zachowuje, czyż to nieoczywiste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w11 dla mnie okazał się wydajnościową :kupa: , ale przynajmniej zmusił mnie do czystej instalacji w10 i ponownych testów 3dsmarka i pobiłem swój rekord gpu score 23839 , nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak powtórka z Windows Me. Zaliczyłem BSOD w czasie flashowania telefonu. Wracam do 10tki.

10tka była naprawdę stabilna przy premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, militarny78 napisał:

Nie wiem jak inni ale ja nie moge odpalic dwoch gierek,a mianowicie Shadow of the tomb raider i Assassin's creed valhalla.

Pojawiaja sie na chwile menedżerze zadan i po chwili znikaja zadnej innej reakcji.

U mnie obie gry działają bez problemu, oczywiście wszystkie sterowniki (GPU, audio, chipset, etc) najnowsza dostępna wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zwykła duża aktualizacja do win 10.

Zainstalowałem jako update nie na czysto.Wszystko jak na razie bez problemów. Zniknął mi dźwięk, ale okazało się że tylko wyłączyło mi encoder w SB.

Odpaliłem JC4,Wiesława i Forze. Żadnych zmian. Auto HDR w Wieśku mnie nie powalił. 

System (win10) stoi od kwietnia 2018.W sumie liczyłem się z tym że się wysypie, ale jakoś się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia tych wymagań wg. MICROSOFT

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU"=dword:00000001

jest trochę inny ten REG niż znane mi do tej pory. :hmm:

Czyli można mieć Windows 11 na kompie bez wymaganego CPU i bez TPM.  :>

:respect: ...i to sam Microsoft o tym informuje jak to zrobić !

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i widzę beta testerzy w akcji, fajnie, dobrze że go testujecie, za 5 lat będzie stabilny jak W10. ?:uidnous:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...