Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem kiedyś jakiś czas na testach 10 i nie potrzebowałem żadnych specjalnych sterów. ;) Nie zachęcam nikogo do instalowania niedokończonego systemu, po prostu sam bym go chętnie potestował jak wyjdzie Insider. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Najpierw niech powstaną podstawy podstaw czyli oprogramowanie oraz sterowniki pod 11 i dopiero można myśleć moim zdaniem o przesiadce.

A do czego to oprogramowanie i sterowniki? Co mają obsługiwać? Przyczłapnik od bulbulatora? :E

Win 11 jest binarnie zgodny z Win 10.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Windows 10 z każdą aktualizacją ma  inny numer, w Windows 11 nic się nie zmieni tyle że numer będzie od razu widać.

Sterowniki zapewne będą te same co w Windows 10. Zmieni się tylko nazewnictwo, będzie ogólnie WINDOWS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co te filmiki mają udowadniać,co porównywać...jakiś niedziałający w pełni system do innego w pełni już ukształtowanego,może nie udanego ale jednak.Chyba że pokazują.patrzcie jaki mógłby być ten nowy a po wszystkim będzie jak zwykle:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdziłem że stream ma być dziś o 17, czy już liczyć nie umiem? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli premiera 11 dzisiaj o 17:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiery raczej nie spodziewałbym się w tym roku, ale mam nadzieję że ruszą oficjalne Insider buildy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple Już idzie, na początku tylko problemy były. Pokazali nawet nową apkę ustawień. Mam nadzieję że ta z Win10 i Panel Sterowania już znikną i wszystko będzie w jednym miejscu. :E

Sam nie wyłapałem tego na streamie, ale z tego co piszą to premiera ma być gdzieś na jesień (październik?) a Insider testy mają ruszyć w ciągu najbliższego tygodnia.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto-HDR jest fajne. DirectStorage też (od dłuższego czasu to zapowiadano link). Reszta się zobaczy. Mam nadzieje, że będzie lepiej działać i wszystkie ustawienia oraz okna będą w tym samym stylu, a nie tak jak obecnie. Ale wciąż uważam, że Vista miała najfajniejszy design ale kompy wtedy były za słabe by ją dobrze ciągnąć. Mam też nadzieję na poprawę rozdzielania zadań pomiędzy wiele wątków, bo CPU mają ich coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 11: The Best Windows Ever for Gaming

 

Cytat

 

Immerse Yourself in Superior Graphics

Games will look better than ever thanks to Auto HDR, a unique capability we’re offering with Windows 11 which automatically adds High Dynamic Range (HDR) enhancements to games built on DirectX 11 or higher that previously only leveraged Standard Dynamic Range (SDR). HDR allows a supported game to render a much wider range of brightness values and colors, giving an extra sense of richness and depth to the image. We introduced this tech in our Xbox Series X|S consoles and got an outstanding response from creators and players. We’re excited to bring this groundbreaking technology to Windows 11.

Buckle Up for Gaming at Amazing Speeds

With a high performance NVMe SSD and the proper drivers, Windows 11 can soon load new games faster than ever thanks to a breakthrough technology called DirectStorage, which we also pioneered as part of the Xbox Velocity Architecture featured in the Xbox Series X and Xbox Series S.

With DirectStorage, which will only be available with Windows 11, games can quickly load assets to the graphics card without bogging down the CPU. This means you’ll get to experience incredibly detailed game worlds rendered at lightning speeds, without long load times. “DirectStorage Optimized” Windows 11 PCs are configured with the hardware and drivers needed to enable this amazing experience.

In addition to supporting the new hardware advances needed for DirectStorage, Windows 11 will continue to have the broadest hardware support in the world. Everything from our new Xbox Wireless Controllers to mechanical keyboards and gaming mice, to the Xbox Adaptive Controller, to surround-sound headsets, external GPUs and more. So, you’ll still be able to connect millions of gaming peripherals and accessories to game the way you want.

 

Nieźle, jeśli faktycznie będzie tak działać jak na Xbox'ach nowej gen to nie moge się doczekać, a to oznaczać pewnie będzie Quick Resume także. 

 

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kynareth napisał:

Ale wciąż uważam, że Vista miała najfajniejszy design ale kompy wtedy były za słabe by ją dobrze ciągnąć. Mam też nadzieję na poprawę rozdzielania zadań pomiędzy wiele wątków, bo CPU mają ich coraz więcej.

A moim zdaniem Aero jest już przestarzałe po tym co widziałem na niektórych Linuxowych DE czy MacOS. Fakt, lepsze spójne Aero Glass niż to co mamy obecnie, ale na pokazie Windows 11 wyglądał całkiem przyzwoicie. Powiedziałbym nawet że jeśli tak będzie to wyglądać to ma szansę być jednym z najładniejszych Windowsów. ;)

Nie mogę się doczekać aż wypuszczą oficjalne buildy. Miałem nadzieję że zrobią to dziś, ale tydzień to też wcale nie tak dużo czekania.

Jak by kogoś ominęło:

 

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zawsze obietnice padły ma być emejzing, a za 2 lata wszyscy się spotkamy i będzie dyskutować czemu się tak nie stało :E:P

Intro Win 11 jest rozczarowujące, bo kontekstem przewodnim jak zwykle są konwertowane laptopy i obsługa dotykiem, czyli nie ma co oczekiwać że interfejs się zmieni na lepsze.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyjdzie integracja z aplikacjami androidowymi i jak wbudowany teams obciąży niektóre komputery :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie darmowy update do win 10 to powie mi ktos czy to bedzie tylko opcja aktualizacji obecnego systemu czy sciagniecie nowego czystego iso i aktywowanie systemu kluczem z win 10?

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładniej niż 10, który wygląda ładniej niż 8. Najgorsza była właśnie ósemka. O ile 7 to taka lepsza Vista, to 8 jest gorsze i mniej funkcjonalne imo. 8.1 postęp, potem 10 i w tym roku 11. Więc tak, po wydaniu ósemki jest coraz lepiej ale ósemka była błędem i w wyglądzie i w funkcjonalności dla normalnych użytkowników. Dotykowe konwertowalne laptopy w 2012 w cenie 1,5 - 2 tys. zł były strasznie słabe. Miały 1-2 GB RAM i CPU Atomy, a potem także Jaguary. Nie dało się z tego zbytnio korzystać. Desktopowy 2600K rozpierdzielał te "innowacje". Dopiero teraz na 7nm można próbować z takimi konstrukcjami sensownie. I faktycznie mogą się przydać. Ale w 2012 - 2013? O nie, na pewno nie. Wiem, bo miałem, próbowałem, nie polecałem. Duży laptop, pecet > dotykowy tablet konwertowalny lub nie.

Imo W11 powinien być już tylko 64-bit. Nie ma sensu tworzyć wersji 32-bitowej. XP miał edycję 64-bit, Athlon 64 ukazały się w 2003, a rok jest 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jesli bedzie darmowy update do win 10 to powie mi ktos czy to bedzie tylko opcja aktualizacji obecnego systemu czy sciagniecie nowego czystego iso i aktywowanie systemu kluczem z win 10?

Aktualizacja ma być darmowa dla posiadaczy 10. Pewnie będzie tak samo jak przy aktualizacjach z jeszcze starszych systemów, czyli powinno dać się zachować dane.

13 minut temu, Kynareth napisał:

Imo W11 powinien być już tylko 64-bit. Nie ma sensu tworzyć wersji 32-bitowej. XP miał edycję 64-bit, Athlon 64 ukazały się w 2003, a rok jest 2021.

Ma być tylko 64bit.

Poza tym są już niby jakieś wymagania, tylko nie wiem czy to oficjalne.

dQhsvzF.png

Źródło

Czyli TPM 2.0 nie było przypadkowe w dev buildzie. Albo redaktor się machnął i zasugerował tym co było w leaku. :E

EDIT: Dobra, na stronie Microsoftu są te same wymagania. https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-11

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, osoby bez obsługi TPM 2.0 mają wywalić sprzęt do śmieci? Coś czuje że w ciągu najbliższych lat Android jeszcze bardziej zyska w statystykach. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma Android do Windowsa, poza tym że panuje tam jeszcze większy syf? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

A co ma Android do Windowsa, poza tym że panuje tam jeszcze większy syf? :lol2:

Ależ nie ma nic przecież, po za tym że od czasu jak Android wszedł na szeroki rynek statystyki Windowsa lecą na mordę i będą lecieć, ludzie zamiast użerać się z systemami M$ migrują na tablety i telefony z Androidem i IOS ;)

Fragmentacja jest większa, ale pamiętaj że obecne systemy mobilne są emejzing ludzie wybaczą im wiele, a Windows to tylko smrodliwa masa geriatryczna, w której wnętrzem jest dalej siódemka, a wygląd to próba eksperymentalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DisconnecT napisał:

Czyli co, osoby bez obsługi TPM 2.0 mają wywalić sprzęt do śmieci? Coś czuje że w ciągu najbliższych lat Android jeszcze bardziej zyska w statystykach. :rotfl:

jaki jest sens wspierania zlomu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

jaki jest sens wspierania zlomu ??

Jaki sens jest pisać bzdury? Od kiedy brak zbędnego TPM 2.0 to powód aby określać sprzęt złomem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DisconnecT napisał:

Ależ nie ma nic przecież, po za tym że od czasu jak Android wszedł na szeroki rynek statystyki Windowsa lecą na mordę i będą lecieć, ludzie zamiast użerać się z systemami M$ migrują na tablety i telefony z Androidem i IOS ;)

Niech migrują. W przypadku ludzi, którzy korzystają tylko z komunikatorów i mediów społecznościowych, to i tak jest nieuniknione. Ale sugerowanie że mobilki w obecnej formie wyprą desktopy...? :E Prędzej Microsoft upadnie, ale ludzie nadal będą korzystać z desktopów czy to Mac czy Pingwiny. Ale nie zapowiada się żeby Windows miał się kończyć. Korzystanie ze smartfonu jest cholernie niewygodne, nawet jeśli chodzi o zwykłe przeglądanie Internetu. Chyba by mnie musieli w kaftan zawinąć jakby miała to być moja jedyna opcja.

Android nie wyparł Windowsa, po prostu ludzie ze zwykłych telefonów przenieśli się na smartfony. Więc do jakichś podstawowych zadań ludzie korzystają z tego co mają pod ręką, czyli smartfona. A tego ma prawie każdy - stąd ta popularność Andka.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...