Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ten proces zjadal 8% cpu, kanpanlem sie po wentylatorach ze szumia w idle :D 500ptk w cpu score mniej w smarku. Ja rozumie telemetrie ale zeby az tak :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, caleb59 napisał:

Ten system to syf, wczoraj zainstalowałem na czysto a dziś zamknąłem Chrome'a i nagle z dupy crash systemowego explorer.exe, ktoś w Microsofcie powinien wisieć za takie numery, aż mnie kusi wrócić do Windows 10.

No popatrz a ja korzystam od listopada i nie mam jak na razie żadnych problemów..  wszystko działa tak samo stabilnie jak na 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Instalowal ktos ostatnio Win11 na 10th gen? Jak wrazenia z uzytkowania? :) 

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.01.2022 o 18:41, caleb59 napisał:

Ten system to syf, wczoraj zainstalowałem na czysto a dziś zamknąłem Chrome'a i nagle z dupy crash systemowego explorer.exe, ktoś w Microsofcie powinien wisieć za takie numery, aż mnie kusi wrócić do Windows 10.

Banda leniwych programistycznych psów, haaaa pfuuuu :E

• Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wina programistów, a systemów pracy panujących w korpo, organizacji pracy, no i ogólnie decyzyjności na wyższych stanowiskach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.01.2022 o 22:32, Phoenixsuple napisał:

Mi ten proces zjadal 8% cpu, kanpanlem sie po wentylatorach ze szumia w idle :D 500ptk w cpu score mniej w smarku. Ja rozumie telemetrie ale zeby az tak :szczerbaty:

Możesz konkretnie dać znać jaki to był konkretnie proces, zrobię u siebie grubszy research w tej sprawie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, caleb59 napisał:

Możesz konkretnie dać znać jaki to był konkretnie proces, zrobię u siebie grubszy research w tej sprawie jeszcze raz.

No wlasnie nie pamietam tego procesu, a w necie szukalem po nim wlasnie ale bede robil formata wiec jak sie znowu uruchomi to wtedy ci podesle :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ponieważ coraz częściej myślę nad aktualizacją Windows 10 do Windows 11, to mam sprawę.

Znalazłem na ithardware.pl artykuł: Błędy w firmwarze fTPM platform AMD Ryzen powodują przycinanie w Windows 11:

https://ithardware.pl/aktualnosci/bledy_w_firmwarze_ftpm_platform_amd_ryzen_powoduja_przycinanie_w_windows_11-19638.html

Ponieważ mam w płytę główną MSI włożony fizyczny moduł TPM 2.0, czy to coś zmieni i system nie będzie się przycinał? Kupiłem go ze 3 lata temu. Czyli w czasie gdy o Windows 11 nikt jeszcze nie słyszał, więc kosztował grosze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, caleb59 napisał:

jak telemetria to tylko ten "microsoft compatibility telemetry"

20 godzin temu, lamparcicho napisał:

Banda leniwych programistycznych psów, haaaa pfuuuu :E

Nieudaczników....  ten sam poziom co ubi-gnoje!!!!  :rotfl:

Edytowane przez dawidoxx
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 28.01.2022 o 22:25, caleb59 napisał:

CompatTelRunner.exe

Brak opisu.

Dzis mi sie pojawilo po swiezym systemie, wystarczy te rzeczy wylaczyc w harmonogram.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Ja nie widze zadnego sensu instalowania 11 jesli nie masz cpu Alder Lake

Dlaczego? Pytam, bo nie w temacie jestem, a może jest jakiś mocny argument za przesiadką na "11kę"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie zakup Windows 10/11 przez sklep Microsoftu  to jest kupno wersji BOX czy OEM??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 22.01.2022 o 09:45, Isharoth napisał:

W nowszych buildach Win 11 w kanale dev można odblokować nowy, ukryty Task Manager... który jest jeszcze niedokończony, ale to znaczy że zamierzają jeszcze pracować na wyglądem systemu i nie zostawią syfu (choć i tak na 11 sytuacja wygląda już lepiej niż na 10). Dobrze mieć niskie oczekiwania, można się zaskoczyć czymś pozornie zwyczajnym. :E

Zgaduję że duży update 11 dla wszystkich będzie gdzieś w okolicach kwiecień-czerwiec.

Szczególnie bardzo on nowy, dokleili ramki do starego projektu i wielce nowy menedżer. Ta zdebilała korporacja jak zwykle marnuje czas na "psucie" tego co działało dobrze, za to co jest schrzanione od lat żyje sobie własnym życiem :lol2:

Dobrze że przestałem śledzić rozwój ten marnej nakładki graficznej na Windows 10, bo doszedł bym do etapu w którym nawet w cyrku bym się nie zaśmiał. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 22000.527, nie zauważyłem żadnych istotnych zmian, tym bardziej tych z linka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, caleb59 napisał:

Ja mam 22000.527, nie zauważyłem żadnych istotnych zmian, tym bardziej tych z linka.

Też tą mam, po zainstalowaniu się okazało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam 22000.527. Nie wiem co tam zmienili najważniejsze żeby wszystko działało i się nie sypał system

Tylko kiedy zlikwidują to że np żeby wejść w panel Nvidii to trzeba wybrać pokaz więcej opcji???? Było normalnie w 10 to musieli użytkownikom pstryczka w nos zrobić

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś na 11 wiedźmina i Days gone z modami,i innymi grami w których można wygrać mody.Chce wiedzieć bo wersja 10 21H1 straciła wsparcie a nie wiem czy dostanę aktualizację do 21H2.Albo zaktualizować do 11.Czy dobrze ten system działa względem 10,tzn.nie ma ekranów śmierci po aktualizacjach systemu.I najważniejsze czy działa pod 11 program Aorusa do kontroli wentylatorów pod system,czytałem że pod 11 nie działa.Czy podczas aktualizacji do 11 sterowniki z 10 nie wykszacza się pod nowym systemem na stronie producenta są sterowniki do 11 ale do instalacji w zainstalowanym już systemie.Będzie to działać czy wyłoży się i nędzę trzeba wracać do 10.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Wiedźminy, u mnie żadnych problemów na Win11 (ani na obecnym 2200.527, ani na poprzednich).

Co do sterowników, na 99% możesz je zainstalować jeszcze na Win10, one nie są tylko pod Win11. Chyba, że wprost jest napisane, że nie nadają się do 21H1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Eltik napisał:

Tylko kiedy zlikwidują to że np żeby wejść w panel Nvidii to trzeba wybrać pokaz więcej opcji???? Było normalnie w 10 to musieli użytkownikom pstryczka w nos zrobić

To musi zmienić Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Uaklualniłem z windows update do 11 ale nie działał defender i centrum akcji,wyskakuje komunikat by pobrać defender że sklepu Microsoft.Nie dało się tego naprawić więc wróciłem do 10 i tam działa wszystko.Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem,by to naprawić więc nie wiem czy kiedykolwiek przejdę na 11.Gdyby wszystko działało może bym trochę na nim po był ale bez defendera,nie będę siedział na niepełnym systemie.

Jaki numer ma system po aktualizacji jak ma taki 22000.160 lub starszy to ten błąd występuję.Pewnie na taką kompilację trafiłem.Pewnie nowsza jest pozbawiona tego błędu.

Czy na czystej instalacji 11 Home przyjmie klucz z 10 czy tylko przy aktualizacji przez windows update.Bo jak na czystej przyjmie to może kiedyś zdecyduję się na przesiadkę z usprawnionym paskiem zadań takim jak w 10.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowsza wersja systemu 11 to 21H2  22000.527, ważne czy ty masz najnowszą win 10...po za tym możesz na czysto zainstalować win 11 i użyć klucza z win 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, amp41 napisał:

Najnowsza wersja systemu 11 to 21H2  22000.527, ważne czy ty masz najnowszą win 10...po za tym możesz na czysto zainstalować win 11 i użyć klucza z win 10.

Nie zwróciłem uwagi jaka kompilacje miałem próby naprawy nic nie dały,nie działał nawet terminal,który był niezbędny do naprawy.Nie chciałem uźywać systemy bez defendera.Zrobiłem pendrive z 11 w rufusie nie było tam chyba wersji 22000.527.Jak jest niższa wersja to przerobie, nie wiem czy najnowszą wersja pobiera najnowszą wersję.

Mam najnowszą wersję 10.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi