Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Cytat

Można zrozumieć pięćdziesięciolatka+

Znaczy ci, którzy zaczynali składać pecety (bez obecnej standaryzacji), widać masz blade pojęcie co, gdzie i kiedy 😜. Tacy którzy nie interesują się tematem i teraz nie będą wiedzieć jak wejść do biosu "bo po co", co zresztą widać po tendencjach zakupowych i powodach wizyt w serwisach komputerowych.

Znasz zasady uprawy pszenicy? A pieczywo pewnie jadasz codziennie?

Edytowane przez Gregryzzli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I tu trzeba zrozumieć kontekst a później pisać o bladym pojęciu. Ktoś co nie ma bladego pojęcia nie wypisuje na forach tylko daje komuś do roboty co się zna. Pisząc i prosząc o wyjaśnienie czy pomoc już wykazujesz jakieś zainteresowanie i chęci a domagając się szczegółów (prowadzenie za rączkę) liczy chyba że coś zrobi, przynajmniej tak to wygląda z pozycji pomagającego. Ja rozumiem że  nikt nie wie wszystkiego, nie interesuje się, ma to gdzieś (typowy użytkownik i konsument) ale to tylko wejście do biosu i ustawienie jednej funkcji a przecież instalował czy aktualizował system co samo z siebie potrafi być powiązane z biosem (jego ustawieniami) itd. itp. Cóż, chęci to podstawa a tych w tym przypadku potrzeba naprawdę minimum jak i wiedzy również. Ja nie rozbiorę telefonu aby go naprawić ale mogę napisać na forum z pytaniem co się mogło stać ale buły nie będę męczył jak go rozebrać i jak coś wymienić jak tego nie zrobię i to jest podstawowa różnica (choć duża w tym porównaniu) ale oddająca sens tej konkretnej dyskusji.

Co do pieczywa (porównanie trochę z tyłka) to raczej wolę żytnie i zdziwił byś się że może ktoś nie być z wioski i mieć pojęcie o uprawie, nawet minimalne bo tego uczą w szkole, idąc tym torem rozumowania to może porównanie budowy procesora a wejście w bios (muszę pisać że to znów porównanie na wyrost aby było to zrozumiałe). Normalnie szkoda już mi czasu na takie dysputy bo każdy może wyciągnąć słowo ze zdania i dorobić do niego całą ideologię.

Edytowane przez amp41
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pozoru błaha i łatwa dla mnie, nie znaczy że dla wszystkich. Ale tak masz rację, proszenie o szczegóły i olewanie porad to trolowanie, a nie prośba o pomoc.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz...wszystko zależy od kontekstu i w dobraniu też odpowiedniego porównania. Nie trzeba też z ludków robić aż takich niedorajdów i życiowych nieudaczników, wystarczy ich w niektórych przypadkach pchnąć w odpowiednią stronę. Dla przykładu aby zatamować krew z nosa nie zawsze trzeba ukończyć medycynę 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To oczywiste, i pięćdziesięciolatek i młodzian przed dwudziestką będą mieli podobną wiedzę na temat komputerów jeśli ich zainteresowania w tej sferze wyczerpuje pytanie "A czy pójdzie na tym Crysis". I o specjalizacji piszę, rolnik nie potrzebuje wiedzy o tym co się kryje w biosie i z reguły jej nie posiada, co wcale nie przeszkadza w zadaniu pytania na forum komputerowym jeśli uzna, że jest taka potrzeba. To chyba obecnie najprostszy sposób pozyskania informacji. Dyskusyjny jest tu natomiast zamiar czy cel pytającego.

Miłego dnia.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2022 o 16:09, Gregryzzli napisał:

"A czy pójdzie na tym Crysis"

albo "żeby było Allegro", bo z takim czymś się kiedyś spotkałem podczas rozmowy dwóch gości w pracy ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu złożyłem nowy komputer dla syna. Zainstalowałem 10, a wczoraj system informuje że może się zaktualizować do 11 i czy pobrać? OK, pobrałem, zainstalowałem, działa.

Ale najciekawsze w tym jest to, że nie mam zainstalowanego modułu TPM! Jest wolny port na płycie, ale nie kupowałem fizycznie modułu. Ciekawa sprawa, Microsoft mięknie?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Masz TPM w procesorze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.05.2022 o 09:59, bartoleq napisał:

Kilka dni temu złożyłem nowy komputer dla syna. Zainstalowałem 10, a wczoraj system informuje że może się zaktualizować do 11 i czy pobrać? OK, pobrałem, zainstalowałem, działa.

Ale najciekawsze w tym jest to, że nie mam zainstalowanego modułu TPM! Jest wolny port na płycie, ale nie kupowałem fizycznie modułu. Ciekawa sprawa, Microsoft mięknie?

Masz programowy moduł fTPM, stąd gniazdo może być wolne, a co do mięknięcia to M$ ma wybór, albo zmięknie, albo W11 będzie zmarginalizowany. Przy obecnej jakości tego systemu w której nawet komunikaty i ich lokalizacja w poszczególnych językach która leży doszczętnie może to i lepiej że jego udział jest marginalny.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchajcie, chce przejść na win11 , kilka miesiecy temu miałem możliwość aktualizacji do win11 lecz dałem później, a teraz jak chce zaktualizować, to nigdzie nie ma 🤔, system aktualny wszystkie aktualizacje zainstalowane....ściągnąłem win11 ze strony microsoft, mam utworzonego pendrive lecz się wacham , bo nie wiem czy nie będe musiał wpisywać klucza win11 którego nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Libijczyk1 napisał:

nie wiem czy nie będe musiał wpisywać klucza win11 którego nie posiadam

To wpiszesz klucz z Win 7,8, 10, który posiadasz.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Kyle_PL napisał:

To wpiszesz klucz z Win 7,8, 10, który posiadasz.

już zainstalowany win11 ,łyknął sam sobie klucz z win10 i aktywował ;)

edit:

niestety musiałem wrócić do win 10 , bardzo mocno stracony czas 😒, sterowniki są na stronie msi , niby były zainstalowane ,ale dźwięku nie było wogóle, a drugi problem to że procek chodził ledwo, każdy rdzeń maksymalnie 500-550Mhz 😄,ogólnie mega kaszana, wolna jak mucha ta 11, a laptop to msi gp66 leopard 11ug-017pl , jest 10:30 kończe instalację sterowników konfigurację win 10

Edytowane przez Libijczyk1
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, dziwne, ale takich niespodzianek nie miałem na różnistych sprzętach. Te 550Mhz jak miałeś przy obciążeniu, to bardzo dziwna sprawa ... aktualizowałeś BIOS w laptopie?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Libijczyk1 napisał:

edit:

niestety musiałem wrócić do win 10 , bardzo mocno stracony czas 😒, sterowniki są na stronie msi , niby były zainstalowane ,ale dźwięku nie było wogóle, a drugi problem to że procek chodził ledwo, każdy rdzeń maksymalnie 500-550Mhz 😄,ogólnie mega kaszana, wolna jak mucha ta 11, a laptop to msi gp66 leopard 11ug-017pl , jest 10:30 kończe instalację sterowników konfigurację win 10

Z laptopami cały czas jest problem pod tym systemem, ale nie pojmuję po co ludzie tak się na niego pchają, po za zmienionym wyglądem kilku okien ten system nie oferuje niczego istotnego na tle dziesiątki, więcej tam reskinu niż jakichkolwiek zmian. ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Hmmm, dziwne, ale takich niespodzianek nie miałem na różnistych sprzętach. Te 550Mhz jak miałeś przy obciążeniu, to bardzo dziwna sprawa ... aktualizowałeś BIOS w laptopie?

bios już wcześniej aktualizowałem, jest najnowszy, pod obciążeniem nie chciał wejść wyżej niż 550Mhz , stery jakieś niedopracowane chyba

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Libijczyk1 napisał:

bios już wcześniej aktualizowałem, jest najnowszy, pod obciążeniem nie chciał wejść wyżej niż 550Mhz , stery jakieś niedopracowane chyba

A instalowałeś wszystkie stery ze strony MSI do najnowszych wersji? Dedykowane do dla Windows 11? Czyli Intela i do dźwięku?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, gilban napisał:

A instalowałeś wszystkie stery ze strony MSI do najnowszych wersji? Dedykowane do dla Windows 11? Czyli Intela i do dźwięku?

tak wszystko zgodnie ze sztuką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2022 o 22:52, Libijczyk1 napisał:

edit:

Coś grubo namiesziałeś... mam lapka GP76 11ug na win 11 i wszytko śmiga bez żadnego problemu na sterownikach ze strony MSI + newralgiczne updejty.

Zrzut-ekranu-2022-05-08-170715.png

Zrzut-ekranu-2022-05-08-170731.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli ktoś korzysta z kart audio Creative to mała uwaga - u mnie na szczęście nie było problemu i wszystko działa poprawnie.

Edytowane przez caleb59
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czego się po becie spodziewać, nigdy nie wiadomo😂 najlepsze to że inny problemów nie mają...ja się nauczyłem póki system śmiga nie przechodzę na wyższą wersję bo to zazwyczaj stwarza różnorakie problemy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie możliwość oficjalnego zaktualizowania do Win 11 na procesorze R5 1600AF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież win 11 działa na tym procku jak na wielu innych.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o to czy PC Health Check uwzględni go jako kompatybilnego z Windows 11. Wersja AE jest oficjalnie nie wspierana natomiast AF to 2600 pod inną nazwą a ten juz jest wspierany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, frajter Kania napisał:

Chodzi mi o to czy PC Health Check uwzględni go jako kompatybilnego z Windows 11. Wersja AE jest oficjalnie nie wspierana natomiast AF to 2600 pod inną nazwą a ten już jest wspierany.

A jesteś w stanie w biosie na tym procesorze włączyć obsługę wbudowanego TPM w procesor. Zaktualizuj BIOS płyty głównej do najnowszej wersji i się wszystkiego dowiesz.

A jak jeszcze nie masz procesora R5 1600AF, to dla pewności kup model 2600 i wtedy problemów nie będzie.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi