Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zainstaluje aktualizacje to potrzebuję Geforce Experience, czy wystarczy tylko nowy sterownik 517.48?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sterownik już zawiera to nowe guano Geforce Experience więc jak chcesz to instaluj albo zostań przy samych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło mi o sam sterownik expirenca nigdy nie instalowałem i nie będę.Czyli aktualizacja potem sam sterownik i nie powinno być spadków i przycięć?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po każdej większej aktualizacji używam DDU i instaluje na nowo sterowniki grafiki. Już się parę razy zdarzyło ze jakieś cyrki były więc polecam to robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja tylko używam DDU do kasowania sterowników bez względu czy są duże  aktualizacje,czy nie więc nie powinno być problemów.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ja od 2 miesięcy używam kanału beta do aktualizacji i kompletnie zero większych problemów.
Był jeden problem, ze Windows update się wykrzaczył i nie wykrywał aktualizacji, ale użyłem Reset Windows Update Tool i od tego czasu śmiga aż miło.

Dodatkowo testuję od miesiąca program Kerish Doctor, skonfigurowałem nim system pod siebie i mam włączoną kontrolę komputera w tle. Muszę przyznać, że działa. Nic nie psuje, komputer wydaje się być responsywny. Dużo przydatnych funkcji, bardzo dobre spolszczenie. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, amp41 napisał:

Ten sterownik już zawiera to nowe guano Geforce Experience więc jak chcesz to instaluj albo zostań przy samych sterach.

Przecież masz wybór podczas instalacji, czy instalować to guano, czy nie ;)

2 godziny temu, amp41 napisał:

Ja po każdej większej aktualizacji używam DDU i instaluje na nowo sterowniki grafiki. Już się parę razy zdarzyło ze jakieś cyrki były więc polecam to robić.

DDU to podstawa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, maras2574 napisał:

Przecież masz wybór podczas instalacji, czy instalować to guano, czy nie ;)

polecam nvcleanstall 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, reQ_21 napisał:

polecam nvcleanstall 

Używałem kiedyś, ale od jakiegoś czasu instaluję sterownik od @sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.09.2022 o 16:34, Strilok napisał:

Ja ma problem z wbudowanym programem Faksowanie i skanowanie. Nie znajduje mi wfs.exe. A system instalowany na czysto i pobrany z oficjalnej strony Microsoftu.

O dziwo już sobie poradziłem z tym problemem. Zainstalowałem po prostu na nowo funkcję wbudowanego skanowania i faksu. Dziwne że na czystej instalacji tego Windows 11 nie zainstalował. Tak że zostawiam dla potomnych ten tip ;)

image.thumb.png.204cc4f7db76b70f84609e00efba9caa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie, chcę złożyć nową maszynę do domu. Ile teraz kosztuje nowy Windows? Jak go legalnie najtaniej wyciągnąć? Wersja home mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wujek google na wakacjach że pytasz tutaj o taki banał? Co następne? Ile kosztuje nowy komputer?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, krzychd napisał:

Słuchajcie, chcę złożyć nową maszynę do domu. Ile teraz kosztuje nowy Windows? Jak go legalnie najtaniej wyciągnąć? Wersja home mi wystarczy.

Najbardziej opłaca się wersja BOX:

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=windows home

Tanie klucze mogą pochoidzić z licencji grupowych (VLK), studenckich (MSDN) i podobnych. Gdy taka licencja wygsa, klucz przestaje działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Galvatron napisał:

Tanie klucze mogą pochoidzić z licencji grupowych (VLK), studenckich (MSDN) i podobnych. Gdy taka licencja wygsa, klucz przestaje działać.

Prawdopodobnie taki właśnie klucz kupiłem po premierze Win10 za bodajże 50zł ( musiałbym na fakturze sprawdzić ile dokładnie ) na Allegro. Działał na 10, teraz działa na Win11 i nic mu nie jest ;)

Ps. Premiera Win10 była w 2012, więc 10lat już go mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, maras2574 napisał:

Premiera Win10 była w 2012, więc 10lat już go mam ;)

W 2015 r., a w 2012 r. to był Win8. Taka poprawka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pawelek6 napisał:

W 2015 r., a w 2012 r. to był Win8. Taka poprawka.

No to walnąłem się tylko o 3 lata :E Win8 nie używałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.09.2022 o 12:41, Eltik napisał:

juz sie dogrzebalem, znalazlem w katalogu windows update i jest ok. Widocznie jakis babol jest z ta konkretna aktualizacja ze sie nie chce pobrac.

Jest jeden problem. Dlaczego afterburner mi pokazuje tylko kilka % uzycia procka na watkach z reguly 0% na wiekszosci watkow?

MSI Afterburner 4.6.5 Beta 2

• CPU usage sensors have been switched to alternate data source to bypass wrong CPU usage reporting on 22H2 due to broken idle times returned by NtQuerySystemInformation(SystemProcessorPerformanceInformation)
  • Fan control tweak documented in this post, which allows bypassing recent fixed fan control API changes on Polaris, is now forcibly enabled on such cards with newer drivers.
  • Added new AMD/NVIDIA PCI DeviceIDs to hardware database
  • RTSS has been upgraded to 7.3.4 beta
  • We switched update server to new URL in update checking system. Old update server location is reaching EOL in near future.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System stworzył kopię zapasową, aby się jej pozbyć użyj narzędzia systemowego "Oczyszczanie dysku".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pliki z folderu Windows.old i tak zostają automatycznie skasowane po pewnym czasie (dokładnie po 1-miesiącu)od instalacji/aktualizacji Windowsa.

Jest to kopia poprzedniej wersji systemu na wypadek gdyby z nowszą wersją było coś nie tak i dzięki temu można w ciągu 1 miesiąca przywrócić poprzednią wersję systemu.

Edytowane przez Filip17895_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta aktualizacja 22h2 trochę zepsuła castomowe kompozycje bo nie ma jednolitego koloru,tylko białe przebitki na motywie na poprzedniej nie było czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czy jest jakaś nakładka na W11 żeby pasek zadań, menu start i menu kontekstowe wyglądały jak w w10/w7 ?

Na w10 używałem classic shell i był rewelacyjny - używałem ustawień żeby był podobny do w7.

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio jak zainstalowałem 2H22 to rozczarowałem się że nadal nie ma zakładek w explorerze. Dziś uruchamiam kompa i patrzę że explorer jakoś inaczej wygląda. Albo udostępnili to dla wszystkich, albo tylko niektórym do testów. Ktoś jeszcze ma te zakładki? :)

TS5NYVl.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi