Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje czy w przypadku przejścia z 10 na 11:

- można zainstalować system na świeżo, bez aktualizacji?

- mam wersję BOX Windows 10. Czy będzie wersja BOX Windows 11?

 

Pewnie gdzieś w temacie się to przewinęło, ale szukam i szukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz TPM,secureboot,masz starszy procesor,nie zadziała.Na ilu letnim waszym zdaniem sprzęcie wstecz zadziała,ile ludzi posługuje się starszym sprzętem bo mu wystarcza?Patrząc po mojej specyfikacji...nie da rady i co z tego że wszystkie najnowsze  programy i gry działają...marsz do sklepu po nowe...oj zrobisz to wcześniej czy później bo uwalimy starsze systemy a może aktualizacje coś popsują i będziesz zmuszony.?

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie macie absolutnie najnowszego sprzętu + podpięte jakieś zewnętrzne urządzenia np. karta muzyczna to zastanówcie się 2 razy zanim klikniecie update bo na poziomie sterowników to może być niezła jazda. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, King Arthas napisał:

Ktoś się orientuje czy w przypadku przejścia z 10 na 11:

- można zainstalować system na świeżo, bez aktualizacji?

- mam wersję BOX Windows 10. Czy będzie wersja BOX Windows 11?

 

Pewnie gdzieś w temacie się to przewinęło, ale szukam i szukam :)

Można, proces instalacji / aktualizacji będzie taki sam jak w przypadku poprzednich Windowsów.

Chodzi ci o to czy w sklepach będzie boxowe wydanie Windows 11? Póki co nie wiadomo na 100%, ale raczej powinno być.

12 minut temu, amp41 napisał:

Nie masz TPM,secureboot,masz starszy procesor,nie zadziała.Na ilu letnim waszym zdaniem sprzęcie wstecz zadziała,ile ludzi posługuje się starszym sprzętem bo mu wystarcza?Patrząc po mojej specyfikacji...nie da rady i co z tego że wszystkie najnowsze  programy i gry działają...marsz do sklepu po nowe...oj zrobisz to wcześniej czy później bo uwalimy starsze systemy a może aktualizacje coś popsują i będziesz zmuszony.?

A czy uwalali starsze systemy oprócz tego że wygasało ich wsparcie? Z tym TPM naprawdę nie ma tragedii, bo jak już dziś zauważyliśmy - wymagane jest TPM 1.2 a nie 2.0. Powinno działać o ile nie masz naprawdę starego kompa. Nie wiem czy akurat na twoim będzie, trzeba by sprawdzić. Ale sam przyznaj że 2600K ma już swoje lata.

Wspieranie starego sprzętu przez OS ma swoje plusy, ale ma też dużo minusów. Już nawet teraz 10 nie ruszy na niektórych komputerach. 11 po prostu trochę przesunie poprzeczkę.

1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Jeżeli nie macie absolutnie najnowszego sprzętu + podpięte jakieś zewnętrzne urządzenia np. karta muzyczna to zastanówcie się 2 razy zanim klikniecie update bo na poziomie sterowników to może być niezła jazda. 

A skąd takie info? Ludzie co instalowali ten build z leaków jakoś takich jazd nie mają. :E To po prostu dalszy rozwój Windowsa (w tym NT), a nie zupełnie nowy system.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Element Wojny napisał:

Za dużo bawię się ostatnimi czasy w beta-testera wychodzących gier by jeszcze bawić się w to samo przy okazji systemów operacyjnych. Dyszka mi działa ? Działa. I starczy.

Przesadzasz, gdyby nie numerek w nazwie to by to wleciało jako zwykły duży update. To nie jest zmiana na poziomie XP -> Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta 11 to bardziej face lifting. Sterowniki wszystkie które działają pod 10 będą działały pod 11. Oczywiście 100% pewności na razie nie ma ale raczej bym się nie zamartwiał. Już więcej zamieszania wprowadzi wymuszenie TPM dlatego wątpię że tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Isharoth napisał:

A skąd takie info? Ludzie co instalowali ten build z leaków jakoś takich jazd nie mają. :E To po prostu dalszy rozwój Windowsa (w tym NT), a nie zupełnie nowy system.

Jak wyszedł Win 10 to czekałem bite 4 miesiące zanim moja zewnętrzna karta dźwiękowa dostała w końcu drivery by zacząć znowu działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

A nie na odwrót?

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/windows-11/

Jest podział na hard floor i soft floor. Hard floor oznacza wymagania, które trzeba spełnić żeby system się uruchomił. Ludzie piszą że już od 4gen Intela większość CPU miała TPM. Jeśli chodzi o Ryzeny to chyba wszystkie mają. Nie chce mi się teraz tego weryfikować, więc jak ktoś inny chce sprawdzić to będzie miło jeśli wrzuci to jakieś konkretne info o wsparciu TPM (konkretnie TPM 1.2). Nie ma tragedii. Haswelle to już 8 lat mają.

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Tak czy inaczej, prawdopodobnie 2 z 3 PC jakie mam uda się przygotować pod W11 i załapać na free update. Trzeci, z sygnaturki, no can do. Także tam albo Linuch, albo zostać na 10.

Albo zostać na 10, a potem jak się zakończy wsparcie (2025 rok), to jakieś fajne distro Linuxa jak komp będzie nadal używany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://spidersweb.pl/2021/06/windows-11-tpm-2-0.html

Tu jest dobrze rozpisane o co chodzi z tym TPM 2.0

Ja W10 testowo zainstalowałem na Sempronie 64 AM2 3000+ z 4GB RAM i się włączył, ale dział słabo na E4500@3Ghz i 4GB RAM działał lepiej, aha i tu i tu trzeba było naprawić błąd OOBE by działało, a na W11 przejdę w 2025 roku, nie śpieszy mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Stjepan666 napisał:

a na W11 przejdę w 2025 roku, nie śpieszy mi się.

Ja dopiero za parę lat myślałem o pełnej migracji na W10, a tutaj już W11. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Isharoth napisał:

Chodzi ci o to czy w sklepach będzie boxowe wydanie Windows 11? Póki co nie wiadomo na 100%, ale raczej powinno być.

 

Chodziło mi czy mojej wersji BOX Windows 10 przy aktualizacji do 11 nie zamienią do wersji OEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Erwtokritos napisał:

Ja dopiero za parę lat myślałem o pełnej migracji na W10, a tutaj już W11. :E

Ja w tym roku przeszedłem dopiero w styczniu na W10 z racji zmiany sprzętu, a tu już W11, ale spokojnie ma W7 SP1 x64 siedziałem 10 lat, to na W10 posiedzę z 5 lat na pewno. :D U mnie liczy się stabilność, a beta testerzy niech sobie testują do woli. :E

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się grubo zdziwisz, Windows 10 to nie 7 - polityka wydawania była od początku jasno nakierowana na "system jako usługa", czyli tłumacząc to na język prosty "dostajesz wersję beta, a my to łatamy dalej latami". Tak samo będzie w 11, który jest niczym innym jak 10 "w przebraniu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb59 napisał:

To się grubo zdziwisz, Windows 10 to nie 7 - polityka wydawania była od początku jasno nakierowana na "system jako usługa", czyli tłumacząc to na język prosty "dostajesz wersję beta, a my to łatamy dalej latami". Tak samo będzie w 11, który jest niczym innym jak 10 "w przebraniu".

Ale M$ oficjalnie powiedział że W10 będzie wspierany do 2025, to wtedy zmienię na W11 jak W10 przestanie być wspierany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chyba od razu przejdę bo to jest reskin 10 więc nie ma się co bać jakichś większych problemów, poza tym z tego co pisali wyżej koledzy to względem 10 zmieniło się niewiele i nawet obecne sterowniki są kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja tez przejdę day one no chyba ze faktycznie jakieś problemy się pojawia. Ale wątpię bo jak ten bulid który "wyciekł" ich w sumie nie sprawiał to tym bardziej wersja ostateczna nie powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amp41 napisał:

Nie masz TPM,secureboot,masz starszy procesor,nie zadziała.Na ilu letnim waszym zdaniem sprzęcie wstecz zadziała,ile ludzi posługuje się starszym sprzętem bo mu wystarcza?Patrząc po mojej specyfikacji...nie da rady i co z tego że wszystkie najnowsze  programy i gry działają...marsz do sklepu po nowe...oj zrobisz to wcześniej czy później bo uwalimy starsze systemy a może aktualizacje coś popsują i będziesz zmuszony.?

A moim zdaniem wymóg wsparcia TPM to bardzo dobry wybór. To wraz z wymogiem 4GB RAM pozwoli odciąć grubą kreską masę starego sprzętu. Nie ma co ukrywać, Sandy Bridge to już dziadek.

Edytowane przez Kris194
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

U mnie liczy się stabilność, a beta testerzy niech sobie testują do woli. :E

Windows 7 po prostu działa i tyle mi wystarcza. Plus jest też taki że jestem zwolennikiem aero glass generalne designu z lat 2007-2012.

Jasne trzeba jednak stwierdzić fakt iż brakuje trochę przydatnych funkcji siódemce. Jedna z tych funkcji to przykładowo Fast Startup, czy też brak DX12. No i jak wiadomo brak aktualizacji, ale dobry pakiet zabezpieczający z firewallem powinien wypełnić te lukę.  

Windows 10 i wygląda na to że 11 są zbyt przeładowane. Próbują zrobić z tego systemu cos uniwersalnego na wszystkie urządzenia na świecie, według zasady coś co jest do wszystkiego to jest do niczego.

Myślę ze MS powinien się zastanowić nad 2 wydaniami: Windows 11 for desktop i Windows 11 for mobile. Jeden i drugi powinien zawierać tylko te funkcje/aplikacje które są potrzebne na docelowe urządzenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ale jeszcze wciąż dla mnie wystarczająco jary ?

Edytowane przez amp41
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amp41 napisał:

Stary ale jeszcze wciąż dla mnie wystarczająco jary ?

Może i tak jest. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gilban napisał:

Każda płyta główna ma specjalne gniazdo na moduł TPM.

Nie, nie ma, więc nie opowiadaj bzdur, moduł TPM pojawił się co najmniej w LGA 775 i dopiero od Z170 w górę gniazdo się nieco częściej pokazywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po sprawdzenie tym programem czy mój komputer spełnia wymagania Windows 11, wyskakuje komunikat że na moim urządzeniu nie zainstaluje tego systemu. Mój sprzęt to Ryzen 7 1700, Asus Crosshair VI Hero Wifi, 16 GB RAMu, Geforce RTX 2060. W biosie znalazłem w zakładce AMD fTPM configuration następujące opcje:  TPM Device Selection, która domyślnie była ustawiona na Discrete TPM i opcja Erase fTPM NV for factory reset, która była ustawiona na Enabled. Zmieniłem opcję TPM Device Selection na Firmware TPM, wyskoczyło jakieś ostrzeżenie, tak samo tą drugą opcję Erase... na Disabled i nic. Tak samo wyskakuje komunikat, że nie spełniam wymogów do zainstalowania Windows 11. Secure Boot włączony z domyślnymi kluczami, pełne UEFI jest, CSM na Disabled i nie wiem co jeszcze można ustawić, a może po prostu ten komunikat nie oznacza jeszcze , że faktycznie nie da się Windowsa 11 zainstalować na tym sprzęcie? Może dlatego że nie działam teraz na Windows 10 na koncie Microsoft, tylko lokalnym? 

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris194 napisał:

A moim zdaniem wymóg wsparcia TPM to bardzo dobry wybór. To wraz z wymogiem 4GB RAM pozwoli odciąć grubą kreską masę starego sprzętu. Nie ma co ukrywać, Sandy Bridge to już dziadek.

Nie no, ja bym dodał wymóg pamięci DDR4, nie ma przecież co ukrywać że Haswell i Broadwell to już dziadki.

Ktoś przepchał kasę pod stołem, bo biznes mu nie idzie, a Wy klaszczecie bo M$ jest tak nieudolny i nie potrafi uciąć wsparcia w kodzie systemu tylko wymaga modulików. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie odetnie się od takiej ilości maszyn. To byłby bzdura, szczególnie ze jest jeszcze masa ludzi używających windowsa 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć że z 8GB DDR3 i FX4100 oraz GTS 450 da radę Windows 11. :E  A producenci gier i programów nagle nie przeskoczą w wymaganiach na W11, jeszcze do 2025 nie mam się co martwić.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...