Skocz do zawartości
lis22

Marvel's Guardians of the Galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam ze powinien być balans. Jak balansu nie ma to zawsze gra podzieli graczy. Jak widać w GOTG tego balansu zabrakło i ktoś kto nie lubi QTE od tej gry się odbije. Ktoś to nie lubi jak gra się przechodzi sama, odbije się. I z drugiej strony ktoś lubi dobra historie, fajne postacie i QTE mu nie przeszkadza a może nawet lubi, będzie w 7 niebie.

Edytowane przez kadajo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Element Wojny napisał:

Czyli to serio jest jedna z tych gier którą można przejść na YT z kanapką w ręce ? 

Heh. 

btw. a co to za konta Odin85-1 do Odin85-5 ?

Odin chyba bananka dostał. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

 

btw. a co to za konta Odin85-1 do Odin85-5 ?

To konta strażników :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doigrał się. Aby na stale. Nie umie się dostosować do zasad panujących na forum. To wypad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85-7 napisał:

Te qte to są co 30min a nie 5.

Nie dajesz za wygraną :E 

QTE to nie jedyny problem tej gry chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85-7 napisał:

Gra daje masę frajdy i warto zagrać nawet jak ktoś mało jest w świecie Marvela.

Nie twierdze że nie, aczkolwiek po tym co opowiedział ten facet mam wrażenie ze jednak nie jest to gra dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest proste rozwiązanie tego problemu o ile to co napisał wcześniej @Odin rzeczywiście ma w grze odzwierciedlenie, czyli możliwość dostosowania "ułatwiaczy" pod siebie - mianowicie wystarczy, że twórcy wypuszczą patcha, który doda kolejny poziom trudności, który z kolei będzie miał tak ustawione opcje by normalnie myślący gracz nie poczuł się jak małe dziecko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć różny punkt widzenia i patrzeć na jak najwięcej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gra daje mega frajdę i nie bardzo mi przeszkadza że to interaktywny film jak tutaj piszecie, być może tak piszecie bo po 1 gra jest mocno przegadana a po drugie jest do bólu liniowa i chyba większość się odzwyczaiła od tego? QTE co 30 minut? Chyba w inną gre graliśmy, mam 9 rozdział i było 5,6 QTE?  i to takich które trwają 3 sekundy :E,  Trochę mi szkoda że już ponad połowa za mną, coś czuję że to będzie jedna z gierek gdzie będzie się jakąś małą pustkę czuło po zakończeniu, chociaż nic nie przebije pustego Kaer Morhen ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

Jest proste rozwiązanie tego problemu o ile to co napisał wcześniej @Odin rzeczywiście ma w grze odzwierciedlenie, czyli możliwość dostosowania "ułatwiaczy" pod siebie - mianowicie wystarczy, że twórcy wypuszczą patcha, który doda kolejny poziom trudności, który z kolei będzie miał tak ustawione opcje by normalnie myślący gracz nie poczuł się jak małe dziecko.

Jest masa ustawień a nawet przed rozpoczęciem gry pojawia się okienko z wyborem co ma być wł. a co wył. Oczywiście poza zwykłym poziomem trudności przeciwników. Da się to spersonalizować pod własne preferencje.

8 minut temu, ODIN85-7 napisał:

 

To menu odpala się samo przed pierwszym uruchomieniem singla i nikt go nie pominie.

Dokładnie o tym mówię. Później też da się to zmienić w opcjach gry.

6 minut temu, JeanPepin napisał:

Mi gra daje mega frajdę i nie bardzo mi przeszkadza że to interaktywny film jak tutaj piszecie, być może tak piszecie bo po 1 gra jest mocno przegadana a po drugie jest do bólu liniowa i chyba większość się odzwyczaiła od tego? QTE co 30 minut? Chyba w inną gre graliśmy, mam 9 rozdział i było 5,6 QTE?  i to takich które trwają 3 sekundy :E,  Trochę mi szkoda że już ponad połowa za mną, coś czuję że to będzie jedna z gierek gdzie będzie się jakąś małą pustkę czuło po zakończeniu, chociaż nic nie przebije pustego Kaer Morhen ?

Ja też się dobrze bawię przy tym tytule i zdecydowanie lepiej niż przy takim Far Cry 6

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

 

Ja też się dobrze bawię przy tym tytule i zdecydowanie lepiej niż przy takim Far Cry 6

Ten tytuł mnie nie męczy w ogóle ale dawkuje go sobie mimo to żeby szybko go nie skończyć :E tak czasami mam
FC6 skończylem 4 dni temu , tutaj było dawkowanie co 2 godziny max bo każda sesja po prostu się nudziła, mam tak z prawie każdą nową grą od UBI. 60 zł poszło na ubi+ i gierka jakąś tam frajdę momentami sprawiła ale do zapomnienia już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu się Wam gra podobała, teraz ktoś na necie napisał, że jest 'be", więc dla Was już jest "be" ;)

Najpierw wyszło "Marvrel's Avengers", gra usługa i był płacz i lament, teraz wyszli "Marvel's Guardians of the Galaxy", gra liniowa, nastawiona na fabułę i też jest płacz i lament, tylko w drugą stronę - może się w końcu zdecydujecie?

Interaktywnym filmem można nazwać Uncharted a nawet God of War a grało mi się rewelacyjnie, chyba za bardzo się wszyscy przyzwyczaili do otwartych światów i jest szok poznawczy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba grać by widzieć, że coś jest nie tak u podstaw - wystarczy posiadać coś takiego jak szersze spojrzenie na sprawę bez klapek na oczach. To, że ktoś coś krytykuje nie oznacza, że robi to bo jest trollem lecz stara się naświetlić sprawę by w przyszłości mieć na uwadze różne, dyskusyjne praktyki jakie wprowadzają do swoich gier developerzy, którzy wiedzą lepiej jak gracz powinien grać w ich grę i co może a co nie.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kadajo napisał:

Ja uważam ze powinien być balans. Jak balansu nie ma to zawsze gra podzieli graczy. Jak widać w GOTG tego balansu zabrakło i ktoś kto nie lubi QTE od tej gry się odbije. Ktoś to nie lubi jak gra się przechodzi sama, odbije się. I z drugiej strony ktoś lubi dobra historie, fajne postacie i QTE mu nie przeszkadza a może nawet lubi, będzie w 7 niebie.

Ja np. nie nawidzę QTE, bardzo mnie to denerwuje, wolę już obejrzeć przerywnik filmowy niż QTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też 

4 minuty temu, lis22 napisał:

Nie będę słuchał narzekań jakiegoś debila z internetu,

wiec powiem Ci dzieciaku jedno, wchodzisz na forum gdzie jest od groma ludzi, nie każdy musi mieć takie zdanie jak Ty. Jeśli nie potrafisz dyskutować na poziomie z ludźmi którzy sie z Tobą nie zgadzają to nara. 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lis22 napisał:

Moim zdaniem, jesteście już za starzy na gry bo na tym forum nie podoba się praktycznie żadna gra i żaden gatunek.

Nie będę słuchał narzekań jakiegoś debila z internetu, skoro gra mi się podoba i czekałem na nią od momentu zapowiedzi a nawet od ogłoszenia prac nad nią. Zależy mi głównie na fabule, dialogach i interakcjach między postaciami i to dostałem. Może jak powstanie druga część to będzie ona bardziej rozbudowana? Na razie trzeba liczyć, że ta się sprzeda.

Nie wiem z czym masz problem, zachowujesz się w tym momencie jakby ktoś Ci wszedł do domu i naszczał na dywan.

Opinia jak opinia - nie od dziś jesteś w internecie i wiesz, że są opinie pozytywne jak i negatywne - nikt Cię nie będzie krytykował, że gra Ci się podoba - ja napiszę, że bardzo dobrze, że Ci się podoba bo takich gier w obecnych czasach jest mało.

Druga sprawa jest taka, że wypierasz jakąkolwiek konstruktywną krytykę dotyczącą gry, którą lubisz - pachnie mi to tymi maniakami z tematu o CP 2077, którzy też idą po dziś dzień w zaparte, że problemów żadnych nie było i świetna gra 10/10.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

(...) problemów żadnych nie było i świetna gra 10/10.

BO nie było, od premiery 500 osób pracuje nad grą i zaraz będzie patch, wszystko naprawi :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, joloxx9 napisał:

Ja też 

wiec powiem Ci dzieciaku jedno, wchodzisz na forum gdzie jest od groma ludzi, nie każdy musi mieć takie zdanie jak Ty. Jeśli nie potrafisz dyskutować na poziomie z ludźmi którzy sie z Tobą nie zgadzają to nara. 

Nie jestem dzieciakiem, więc startuj do kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

Nie jestem dzieciakiem, więc startuj do kogoś innego.

Z zachowania jesteś, @caleb59 czy tam ktoś inny na forum się z Toba nie zgodził to od debili wyzywasz, very mature :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lis22 napisał:

Moim zdaniem, jesteście już za starzy na gry bo na tym forum nie podoba się praktycznie żadna gra i żaden gatunek

Po części prawda, ale wiesz, że wchodzisz na forum DYSKUSYJNE - wiesz na czym to polega? ;) 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, JeanPepin napisał:

Mi gra daje mega frajdę i nie bardzo mi przeszkadza że to interaktywny film jak tutaj piszecie, być może tak piszecie bo po 1 gra jest mocno przegadana a po drugie jest do bólu liniowa i chyba większość się odzwyczaiła od tego? QTE co 30 minut? Chyba w inną gre graliśmy, mam 9 rozdział i było 5,6 QTE?  i to takich które trwają 3 sekundy :E,  Trochę mi szkoda że już ponad połowa za mną, coś czuję że to będzie jedna z gierek gdzie będzie się jakąś małą pustkę czuło po zakończeniu, chociaż nic nie przebije pustego Kaer Morhen ?

Dokladnie tak, rozumiem jeszcze marudzenie gdyby wszystko co wychodzi mialo taka formule. A tutaj dostalismy lekki tytul ze swietna fabula i dynamicznym prowadzeniem.

26 minut temu, caleb59 napisał:

Nie trzeba grać by widzieć, że coś jest nie tak u podstaw - wystarczy posiadać coś takiego jak szersze spojrzenie na sprawę bez klapek na oczach. To, że ktoś coś krytykuje nie oznacza, że robi to bo jest trollem lecz stara się naświetlić sprawę by w przyszłości mieć na uwadze różne, dyskusyjne praktyki jakie wprowadzają do swoich gier developerzy, którzy wiedzą lepiej jak gracz powinien grać w ich grę i co może a co nie.

No i wlasnie szersze spojrzenie na gry pozwolilo by ci zauwazyc ze nie wszystkie gry musza byc takie same. Chcesz wyzwania dla glowy, poszukaj sobie jakiejs nowej strategii, chesz RPG, tez kilka wyszlo ostatnio. Tutaj dostajesz leki tytul bardzo filmowy co poprostu bylo zalozeniem tworcow. Co w tym zlego?  

Niestety ciagle krytykowaniem jest dla mnie trolowaniem, znajdziesz to w kazdej galezi rozrywki, sztuka dla sztuki i poprostu pierdzielenie smutow. Najglubsze jest to ze wiekszosc tych krytykow to megalomani z przerosnientym ego ktorzy mysla ze maja lepszy i bardziej wyrafinowany gust niz reszta konsumenttow. A to jest gowno prawda, wiekszosc widzi te same wady, tylko wybiera sie na nich nie skupiac i patrzy pozytywnie na zalety danego produktu. 

Przykladem tego jest to forum, masz ludzi ktorzy sie bawia grami i tez grono ktore w kazdym temacie jest tylko po to zeby marudzic i rzucac tekstami: "bo ja tylko w dobre gry gram", szkoda ze nie widza tego jak zalosnie wypada to w oczach innych :) 

btw. Caleb, nie odnosze sie do ciebie bezposrednio

Edytowane przez Sheeneek
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza wam wsza hipokryzja? Trzy dni temu były achy i ochy a teraz, nagle mamy do czynienia z najgorszą grą roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lis22 napisał:

Nie przeszkadza wam wsza hipokryzja? Trzy dni temu były achy i ochy a teraz, nagle mamy do czynienia z najgorszą grą roku.

Ty chyba kontrastujesz trochę. Odkąd pamiętam to gracze nie akceptowali QTE w grach. I zawsze jak ich było więcej to było narzekanie. A jak ci zresztą inni zwrócili uwagę to jest forum DYSKUSYJNE. A jak nie chcesz dyskutować to po co tu wchodzisz i wyzywasz od debili kogoś kto ma inne zdanie niż twoje ?

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz @caleb59 wrzuciłeś tutaj filmik a wolno mieć tylko jedno podejście, hurraoptymistyczne, bez  zbędnego skupiania się na błędach. Tak jak mówiłem we wcześniejszym poście, akceptuj to co jest bo inaczej jesteś żałosnym hejterem :) 

 

Swoją drogą fajnie to wygląda w niektórych wątkach:

grupa A której się gra podoba

grupa B której się gra nie podoba

i grupa C - ludzie którzy narzekaja na grupę B(zazwyczaj wyłaniają się z grupy A)

 

O ile rozumiem dyskusje między A i B, bo każdy ma jakieś zdanie o tyle naskakiwanie na tych którym się gra nie podoba to jest jakiś wyższy poziom. Dziwne że nie skacza na tych którym się gra podoba :E 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła skończona i daje solidne 8/10.. pod koniec gry walka robi się już strasznie męcząca i przez większość walki panuje  spory chaos, ale za to fabuła/humor nadrabia wszystko ;) 

Skończyłem w jakieś niecałe 15h

 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...