Skocz do zawartości
Mozart96

Telewizor do ps5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję TV pod ps5 do ok. 3500-4000 zł. 

Niestety, odległość kanapa-tv to ok 5,5m w związku z czym szukalbym raczej czegoś minimum 55" (choć przy takiej odległości pewnie 60" przynajmniej?). 

Będzie także odpalany Netflix i jakieś YouTube, natomiast kinomaniamów brak, także nacisk bardziej na gry?

Znajdzie się coś sensownego? 

Dzięki za opinie!

Edytowane przez Mozart96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

To żadna złośliwa uwaga ale wróć jak się zdecydujesz na conajmniej 82 cale?

Jestem zdecydowany na już, pod warunkiem, że się zmieszczę do 4000 ? 

@edit

Pytanie mam dotyczącą optymalizacji ekranu. Czy branie 100Hz ma sens w przypadku nowych konsol czy mimo wszystko docelowo to powinno być 120?

Edytowane przez Mozart96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie kanapa do przestawienia :D

U siebie mam 3 metry do 43" i gdybym miał kupować znowu, kupiłbym z 60". Mimo że wzrok mam raczej dobry (wada jest, ale za mała na okulary), czasami ciężko zauważyć szczegóły w grach - Sniper Elite było niegrywalne z takiej odległości, GTA 5 wymagało kilka razy podejścia bliżej, platformówki też. Przy 55" i 5 metrach będzie można grać co najwyżej w Minecrafta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, dzięki wszystkim za opinie.. w takim wypadku usiądę i pomyślę czy nie wstrzymać się z zakupem.

Przy ewentualnym zakupie tv 75"+ na jakie sumy trzeba być przygotowanym, żeby to miało sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ja się podepnę do tematu.

Zastosowanie - PS5, Netflix, HBO, podłączony Cyfrowy Polszmat i okazjonalnie PC.

Wymóg - matryca na VA i poświetlenie Direct Led. Nie więcej niż 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założyciel tematu. Jakbym patrzył za czymś tańszym/droższym to gdzie indziej bym się podpiął tudzież własny założył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma kapustę to G1 od LG, ewentualnie LG CX lub BX. A jak nie zależy na OLED to XH90 od Sony, szczególnie że jest jeszcze edycja z 2021. Seria XR (Sony) na ten moment jest nieopłacalna, trzeba poczekać aż zejdą do ceny XH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleda chyba nie chciałbym, w ogóle w tych pieniądzach (do 4000) warto brać Oleda?? Ten Sony to przykładowo Sony KE-55XH9096??
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś alternatywa dla tego Soniacza?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Petru23 napisał:

Q80t Samsunga. 

QE55Q80AAT to będzie to czy inny?? Jeśli dobrze się dokopałem do danych technicznych to on jest na IPS nie na VA.

Dwa, jak wygląda sprawa z systemem w Soniaczach, bo z Tizenem od Samsunga mam do czynienia w trzech telewizorach, kupionych w różnych odstępach czasu i z jednej strony działa to (filmy z dysku, youtube, Netflix, HBO) ale trzy telewizory i trzy różne wrażenia z korzystania, plus nawet nienajgorsze podejście do aktualizacji,  w moim rupieciu jeszcze po trzech latach wyskoczyła jakaś aktualizacja.

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tam gdzie najprawdopodobniej będę kupował nie ma już tego modelu, pewnie to już tegoroczne. Czyli soniacz zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egz xh9005 świecił lepiej niż xh9505 choćby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takiej odleglosci im wiecej cali tym lepiej, sam mam w domu 46-47, nie pamietam i dostawiam fotel od stolu bo z 5m grac sie nie da :D

co innego ze projektor ze 120 calami mnie rozpiescil ale na projektorze znowu nie gra mi sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam dylemat. Oled skreślony ze względu na problem z wypaleniami, znajomi z Euro odradzają Oleda, na internecie z kolei tak wielka gównoburza w związku z tym problemem, że ciężko obrać, którąś stronę. Plus jeszcze ekstra traktowanie i spuszczanie się nad nim aby nie było potencjalnego problemu. 

Sony skreślam, bo często wypominany jest problem niedoświetlonych rogów w tym modelu, może olałbym temat ale jak jakiejś recenzji porównawczej z jakimś Samsungiem oglądanej w oknie  a nie na full screenie na Youtube widać na jasnym tle cztery ciemniejsze rogi to jednak stwierdzam, że nie chcę. Plus było trochę głosów odnośnie problematycznego softu, przynajmniej przed aktualizacjami. Ale ogólnie po lekturze internetów jestem na nie.

Na chwilę obecną mam na oku Mini Leda od Samsunga - Neo QLED QE50QN91AAT. No niestety 50 cali bo za 55 trza już 6300 położyć. 

W ogóle lipa. Nie ma nic co miało by i 55 cali, 100Hz, Va i Direct Led ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci znajomi to sprzedają. Brat jest kierownikiem sklepu i mówi, że on  za ch*ja by nie kupił Oleda jako TV. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zostać kierownikiem sklepu nie potrzebujesz technicznej wiedzy na temat TV :E

Tam liczy się sprzedaż, nie ważne czego i jakiej jakości towar, ważne, aby sprzedawać to z czego jest największa prowizja :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem startowaliśmy, jego przyjęli, mnie nie :E Najpierw mietek a później jakoś stopniowo się dochapał. Ogólnie są na nie dla Oledów bo się często z klientami o te wypalenia szarpią. Plus ponoć te TV bardzo delikatne i nie lubią ich wystawiać bo się boją, że uszkodzą.

A jeśli to prawda z tą delikatnością no to kolejny powód aby nie brać. Nadpobudliwa czterolatka, która jak widzi na TV Netflixa albo youtube to lubi traktować go jak przerośnięty ekran dotykowy - o, to ma lecieć.

Ogólnie mi sugerowali ww. wspomnianego soniacza, nawet teraz na sklepie "macałem" i kurde, rzeczywiście ten TV ma każdy jeden róg ciemniejszy.  Rzucało się to w oczy. A szkoda, bo jak podpiąłem pena z własnymi pierdołami, trza przyznać kolorki/kontrast ładny, takie nieprzesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jestem względnie świadomym userem. I to mógł być kolejny powód, czemu mi odradzano Oleda. Chyba jeszcze pamiętają jak poprzedni kupowałem i trzy razy wymieniałem bo mi nie pasowało. Może chcą sobie oszczędzić powtórki z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...