Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A są w ogóle jakieś gry, gdzie od większości potworków na początku dostajemy wpierdziel i musimy rozwijać konkretnie postać, żeby jakoś móc pchać fabułę do przodu? Dla mnie to jest największy magnes w dziełach Piranii... w skrócie... muszę wejść do jaskinii warga, zgarnąć ten brylant i spierdzielać przed wargiem, żeby go opylić i kupić kuszę i za jej pomocą ubić trochę kretoszczurów, żeby potem sprzedać mięso i nabić expa. Za expa kupić obdzieranie z pazurów i ruszyć na ścierojady. Za pazury kupić wreszcie mieczyk za pomocą którego pójde ubić tego warga.

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Szambo napisał:

A są w ogóle jakieś gry, gdzie od większości potworków na początku dostajemy wpierdziel i musimy rozwijać konkretnie postać, żeby jakoś móc pchać fabułę do przodu? Dla mnie to jest największy magnes w dziełach Piranii... w skrócie... muszę wejść do jaskinii warga, zgarnąć ten brylant i spierdzielać przed wargiem, żeby go opylić i kupić kuszę i za jej pomocą ubić trochę kretoszczurów, żeby potem sprzedać mięso i nabić expa. Za expa kupić obdzieranie z pazurów i ruszyć na ścierojady. Za pazury kupić wreszcie mieczyk za pomocą którego pójde ubić tego warga.

To właśnie bardzo sobie cenię w ich grach. Taki design sprawia że rozwój postaci rzeczywiście ma sens, czuć jak postać staje się coraz silniejsza w odniesieniu do świata. Teraz porównajmy to do śmiesznych giereczek, które wcisnęły cyferki i levele tylko dlatego że jest to popularne, a cały świat i tak skaluje się do poziomu gracza. :E Bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Isharoth napisał:

To właśnie bardzo sobie cenię w ich grach. Taki design sprawia że rozwój postaci rzeczywiście ma sens, czuć jak postać staje się coraz silniejsza w odniesieniu do świata. Teraz porównajmy to do śmiesznych giereczek, które wcisnęły cyferki i levele tylko dlatego że jest to popularne, a cały świat i tak skaluje się do poziomu gracza. :E Bezsens.

W większość gier loot leci na całego... miliony broni, elementów rynsztunku. I czy ma to sens, że jedna broń zadaje 300 dmg a druga 301 dmg? W grach Piranii nie dość, że tych broni nie jest nawalone to jeszcze warto się męczyć, żeby mieć toporek chociaż troszkę lepszy od poprzedniego, bo może dzięki niemu pokonamy jakiegoś niemilca na 3 ciosy a nie 4. A to całkiem zmienia postać rzeczy w kwestii umieralności ;)

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale Risen 2 i 3 był prosty akurat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to było fajne w Elex'ie - zamiast robić to co Ci każą bawisz się w "idę gdzie chcę sam sobie jestem Panem" i nagle wyskakuje Ci gość który Cię masakruje na dwa strzały xD

Ta gra szybko oducza Cię pragnienia korzystania z wolności do której przyzwyczaiły Cię inne gry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ale Risen 2 i 3 był prosty akurat.

I nawet nie zaczynałem w nie grać. Ale nie dlatego że były proste, tylko dlatego że zupełnie różniły się od jedynki... w niekorzystny sposób. Elex znów próbował wrócić do tego co robili dobrze, ale niestety wiele rzeczy wymaga tutaj dopracowania. No i wg mnie nadal ten świat był za duży jak na taką formę gry, ale możliwe że przesadzam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Isharoth napisał:

Ja mam na odwrót. Gothic może i był drewniany, ale miał całkiem sensownie zaprojektowany świat (mowa o 1 i 2). Po prostu eksploracja dawała dużo radości. Jakoś na początku roku nadrobiłem sobie Risena 1 - zauważyłem w nim kontynuację tego co działało dobrze w Gothicu, oraz kilka usprawnień. Nic wielkiego, ale było fajnie. No i przyszedł czas na ELEX. Gra od samego początku była dla mnie męcząca i przytłaczająca. Myślę że trochę przesadzili z rozmiarem świata. Po zrobieniu sporej ilości zadań i przebiegnięciu połowy świata, dołączyłem do kleryków (chyba tak się nazywali). Chwilę później zrobiłem sobie przerwę i już do gry nie wróciłem. Jakoś nie mogłem się wciągnąć.

Mimo że lubię serię Gothic (3 już trochę mniej, ale mam do niej sentyment :E), to nie jestem już jakimś wielkim fanem Piranii. Oni od dłuższego czasu nie wypuścili gry, która by mi się spodobała. Tak samo nie oczekuję wielkiej poprawy po ELEX 2.

EDIT: Ale może dam mu kiedyś jeszcze jedną szansę. :E

Daj.

Ja za pierwszym razem po premierze jak grałem doszedłem tylko do momentu jak zostałem Klerykiem... i na tym skończyłem. Zacząłem grać w coś innego, potem w ogóle zgubiłem wątek o co tutaj chodziło i odinstalowałem. Spróbowałem raz jeszcze na początku tego roku i w końcu ukończyłem - warto było. Oczywiście gra ma swoje mankamenty ale jest naprawdę fajna a fabuła jest niezła, naprawdę niezła. 

Jak już będzie data wydania Elex'a 2 to sobie jeszcze raz odświeżę, ale Kleryka już nie wezmę bo trochę mi to za bardzo Mass Effectem pachnie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ukończyłem pierwsza część Elexa i jako fanowi gothica 1/2, nawet mi się spodobało. Niestety czuć że ta gra jest mocno drewniana w porównaniu do współczesnych produkcji. Trochę się zatrzymali w czasie. 😶 Gdyby całość troszkę usprawnili mogłaby to być bardzo dobra gra.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drewno to jest to fakt ale i tak w wielu aspektach lepsze niż Cyberpunk ☺️, Panowie od Elexa 1 i 2 mogliby zatrudnić jakiegos dobrego designera bo jak np. patrze na te dziwaczne pancerze S-F to musze robić oczu kąpiel (strasznie słabe to, przypomina to prace różnych początkujących grafików na artstation)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby poprawili 2 rzeczy

wyglad ekwipunku ,bo ten zakrawa o kpinę 

system walki,zmienic nawet i na ten z Wiedzmina 2  ,cokolwiek bardziej slasherowatego 

i dostajemy swietna gre z ciekawym ekspolorem,umiejetnosciami ,fabuła i dialogami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra wiadomość bo ich gry bez polskiego dubbingu dużo tracą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fanem jedynki nie zostałem ale dam szansę 2 przez wzgląd na sentyment do Gothic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ponownie skończyłem jedynkę dokonując zupełnie innych wyborów niż wcześniej i grało się naprawdę fajnie. 

Czekam z niecierpliwością na kolejny rozdział tej historii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wlasnie w nia gram ponownie od tygodnia, ale jakos nie moge sie wciagnac tak jak za pierwszysm razem. Wydaje mi sie mega sztuczna i slaba pod wzgledem fabuly, no i ta drewniana walka poprostu rozwala mimo ze mam 90+ fps ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabularnie im dalej tym lepiej. Oczywiście jeśli już grałeś to wiesz co się dzieje później więc efektu zaskoczenia nie będzie. Ja w sumie ograłem bo chciałem sobie przypomnieć przed premierą Elex 2, a jako że nie będzie przeniesienia save'ów to dokonywałem wyborów których normalnie bym nie dokonał (emocjonalny Banita, jednocześnie chodzący psychopata i masowy morderca, do tego zdrajca romansujący z Zołzą) no i wyszły niezłe hece - biedna Abessa zjarana na amen nikt nie przeżył bo grałem na 3 fronty 🤣 

Gra faktycznie jest drewniana ale ma swój urok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co premiera za tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, ODIN85 napisał:

A co premiera za tydzień?

Za tydzień ?

Pisali że we wtorek. Nawet jest już gotowa, widzisz ? 🤣 

Sporo pracy przed nimi, a biorąc pod uwagę że tam pracują 32 osoby to pewnie przed końcem roku nie wyjdzie. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No poprzednią część przypomina się zazwyczaj tak na tydzień przed premierą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Sporo pracy przed nimi, a biorąc pod uwagę że tam pracują 32 osoby to pewnie przed końcem roku nie wyjdzie. 

Nie doceniasz jak pracowici potrafią być drwale i stolarze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, ODIN85 napisał:

No poprzednią część przypomina się zazwyczaj tak na tydzień przed premierą.

Co kto woli kolego. Ja akurat Elex'a doskonale pamiętam więc nie muszę sobie nic przypominać, ale po tym jak ogłoszono dwójkę postanowiłem sobie zrobić przejście którego normalnie bym nie zrobił :) 

7 minut temu, crush napisał:

Nie doceniasz jak pracowici potrafią być drwale i stolarze. 

Doceniam i prawdopodobnie kupię w okolicach premiery - oczywiście żadnych pre-orderów, poczekam na jakieś recki. Lubię wspierać takie małe zespoły pasjonatów bo w przeciwieństwie do molochów którzy mogą sobie pozwolić na kilka gigantycznych wpadek pod rząd i nadal wydawać gry, dla takiego zespołu mała sprzedaż tytułu nad którym pracowali 3-4 lata to może być gwóźdź do trumny. Wiadomo że nie jest to gra AAA i nie ma co oczekiwać cudów, ale jeśli będę bawił się tak samo dobrze jak w jedynkę to będę zadowolony - fabularnie bardzo mi podeszła. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to Elex czy Greedfall dretwe,ale czuc ze robia to ludzie z pasją którym mamona nie przysłoniła całkowicie oczu,i nie widziacy tylko gracza jako portfela na $$$ z ktorego mozna doic kase ze skórek.

Takich twórców trzeba doceniać.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie mogę przeboleć jak drewniane te gry są i jak bardzo utknęły w erze Gothica. 

Słyszę te dialogi, widzę te animacje i mi się odechciewa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wychodza duze gry znanych marek to ludzie je gnoja za to ze sa jakie sa ale jak wychodzi takie drewno jak wyzej z grrafika sprzed kilku lat, animacjami jak sprzed 10lat :lol2: Tak wiem fabula pewnie 11/10 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co w tym jest dziwnego? Jak kupuję Passata to oczekuję Passata. Jak kupuję Ferrari to oczekuję Ferrari. Jak Ferrari okazuje się Nissanem to je "gnoję". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi