Skocz do zawartości
Turbolaczki

Czy się opłaca? 2x 8GB do starego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core i3 8100 3.60GHz

RAM: 2x4 GB GOODRAM 2666MHz

Płyta: MSI B360M PRO-VDH

Obudowa: Silentium PC Gladiusz 800

Karta grafiki: Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB

Dyski:  ASX8200PNP-512GT-C

HDD WD Blue 1TB

Czy warto kupić za tę cenę DDR4 Pamięć RAM G.SKILL Aegis 16GB 2666MHz ? 

Mam rację, że do tej płyty nic szybszego nie wejdzie?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/g-skill-aegis-pamiec-ddr4-16gb-2x8gb-2666mhz-cl19-1-2v-f4-2666c19d-16gis?utm_medium=linktxt&utm_campaign=2021.06&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2381265

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Wejdzie ale i tak będą pracować max 2666, jeśli cena podobna bierz jak najszybsze, w razie zmiany lub awarii będziesz już miał szybkie ramy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Turbolaczki napisał:

Czy warto kupić za tę cenę DDR4 Pamięć RAM G.SKILL Aegis 16GB 2666MHz ? 

Czy się opłaca to musisz sam sobie odpowiedzieć. Zawsze możesz poszukać używanych kości.

19 godzin temu, Turbolaczki napisał:

Masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie drogie te kostki, już pomijając że to pamięci budżetowe bez radiatorów. Szukaj na promocjach albo używki, można trafić 2x8GB poniżej 300zł. Np. w outlecie morele masz Cruciale Ballistix 3000MHz za 318zł. Poszukaj a znajdziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Witam Posiadany komputer coraz częściej przycina, system niedawno postawiony, temperatury ok, więc pewnie trzeba pomyśleć o małej modernizacji. Komputer wykorzystywany głównie do mało wymagających gier (minecraft, fortnite), nagrywanie obrazu, obróbka wideo, troche photoshop, youtube. Obecna konfiguracja: Płyta gigabyte h81m-s2v Procesor intel core i5 4460 3,2 MHz Pamięć 8gb ddr3 patriot 667MHz + 4gb ddr3 kingston 667MHz Karta GeForce GTX970 Dysk ssd 250gb system + 1tb dane Budżet nie jest zbyt duży 2-2,5k, więc za bardzo nie można poszaleć ale może wymiana ramu i procesora coś pomoże?
    • NVidia inspector,  podstawowa zabawka górników na w10   Tablica też pewnie można ale będzie to bardziej upierdliwe 
    • Witajcie. Moje założenie to dostęp do internetu dla gości poprzez "gościnną" sieć Wi-Fi odseparowaną od sieci "domowej", tzn. bez możliwości dostępu do hostów znajdujących się w sieci "domowej". Siecią domową zarządza router Edimax AR-7286WnA. Ponadto mam do dyspozycji repeater/access point ASUS RP-N12 Wireless N300, który chciałbym wykorzystać jako punkt dostępowy dla gości. W opisie Edimaxa napisali, że jest to urządzenie 3 w 1, tzn. router, modem i switch. Przeglądając jego web interface znalazłem zakładkę VLAN, więc pomyślałem, sobie że spróbuję ustawić 2 VLANy - jeden dla sieci domowej i drugi dla sieci gościnnej. Nie bardzo znam się na VLANach, nigdy nie konfigurowałem switcha, więc nie mam pojęcia czy taki układ jak u mnie ma prawo w ogóle zadziałać, ale... ...spróbowałem i tak jakby udało się połowicznie, tzn. kiedy podłączam ASUSA pod port ethernetowy #2 w Edimaxie, który jest przydzielony do VLAN 2 (w założeniu sieć gościnna), to komp podłączony do ASUSA przez Wi-Fi nie ma dostępu do neta. Natomiast gdy podpinam pod ten sam port kompa bezpośrednio, to komputer ma dostęp do internetu. Tyle mi się udało ustalić Tak to wygląda na Edimaxie: 1. 2. Nie wiem czy moje ustawienie ma wogóle jakiś sens, ale tak jak wspomniałem - komputer podpięty bezpośrednio pod port #2 Edimaxa, miał neta oraz był odseparowany od innych hostów podłączonych do Edimaxa przez Wi-Fi (pingi nie dochodziły ani do Edimaxa ani do innych kompów). Myślę sobie tak: 1. Czy to co sobie wymyśliłem jest w ogóle do zrobienia na samym tylko routerze i repeaterze/ap? Bez dedykowanego switcha, jak rozumiem zarządzalnego ? Jeśli tak to gdzie popełniam błąd? Nie wiem czy źle zestawiam porty, tagowanie, a może powinienem podziałać coś z adresacją podsieci... (z tym, że nigdzie nie mogę znaleźć podziału na podsieci w moim routerze, ani tym bardziej w ap) 2. Czy istnieje jakiś inny prosty sposób na odseparowanie sieci gościnnej od sieci domowej? Chwilowo mam do dyspozycji inny router/ap ASUS i ma on dedykowaną funkcję właśnie dla sieci "gościnnej", ale niestety nawet pomimo wyłączenia tamtejszej funkcji dostępu do intranetu - wciąż hosty z sieci domowej jak i sam router/ap czy router główny są osiągalne... ### Pozdrawiam
    • Nie jest to potwierdzone info, ale pamiętam, że Gigabyte stosuje 1mm na vrm i 0,5 mm na pamięci w większości modeli.
    • A widzisz nie wiedziałem o tym 😋, dzięki za wyjaśnienia 🏆. W takim razie zrobię tak jak napisałeś wcześniej czyli dorzucę drugi dysk NVME Gen 3 tak żeby mieć w sumie 2TB no i oczywiście te Cruciale na wypasie 🥰
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...