Skocz do zawartości
bardok26

MNIEJSZA WYDAJNOŚĆ LEPSZEGO ZESTAWU

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer: 

Gigabyte a320m-s2h

XFX RX 580 8gb

Ryzen 5 1600

Patriot Viper 2x4GB DDR4 3000MHz

Problem polega na tym że mam znacznie mniejsze wartości fps na takim zestawie niż różni testerzy na youtubie którzy mają identyczny zestaw co mój tylko że z rx 570 zamiast 580.

Od 24:15 w tym filmie można zobaczyć benchmark w GTA V, on z takimi ustawieniami miał średnio 80 fpsów a u mnie z identycznymi ustawieniami tych fpsów było średnio 65, i raz spadły do 45 gdzie u niego w ogóle nie spadało poniżej 50, dopowiem jeszcze że ze starszymi grami też miałem problemy, gdy wcześniej grałem w far cry'ia 3 to musiałem z tego co pamiętam grać na średnich lub nawet niżej bo na najwyższych gra była niegrywalna, fpsy były poniżej 30 co w przypadku gry z 2012 roku i moim zestawie nie powinno mieć miejsca, do tego komputer podczas gry tak bardzo głośno chodził. W Wiedźmina 3 także musiałem grać na średnich gdzie taki zestaw powinien bez większego problemu uciągnąć go w Ultra na stałych 60 fpsach. W Borderlands Pre Sequel także mocno musiałem zjechać z ustawieniami i to do tego stopnia że grałem chyba na nieco ponad niskich a i tak gra mi chodziła w 40-60 fpsach. Ktoś wie w czym może leżeć problem?

Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli umieściłem temat w złej kategorii to poprosiłbym o przeniesienie?.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem w CPU-Z że RAM nie działa mi z pełną prędkością, czy to może być wina tego?

cpuz.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, chwile po tym jak to napisałem przeczytałem że tak ma być co nie zmienia faktu że nadal mam mniejsze fpsy niż powinny być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie MSI Afterburner (bo chyba z niego korzysta gość z filmiku) i sprawdź czy twoje zegary CPU i GPU są podobne. Po drugie - u niego zużycie RAMu w większości gier, w tym w GTA V przekraczało 9GB, a ty masz tylko 8 (z czego sporą część zżera system).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie tu będzie problem. Mało RAM-u i do tego te 3000 to troche wolno dla Ryzena. One lubią szybkie moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny 1 i 2 generacji mają problemy z obsługą RAMu szybszego niż 3000-3200MT/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest 8gb ramu a nadal mam o wiele mniejsze fpsy od gościa z filmiku, to nie jest moim zdaniem kwestia ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania ci nie lecia niżej niż na filmiku? Sprawdzasz w tych samych miejscach bądź benchmarku(w 1 filmiku jest kilka drugiego nie przeglądałem)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu chodzi na 3400, gpu na 1436 a ram na 1500 a co do sprawdzania to tak, w tych samych w kingdoms come deilverance gram na najniższych a i tak fpsy oscylują w granicy 30-45 a na youtubie widziałem że ludzie grają na very high i mają po 60 fps

 

Edytowane przez bardok26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to te 150mhz raczej nie robią takiej różnicy, a jak z temperaturami CPU i GPU? Nie działa coś w tle co zamula gra? Choćby przeglądarka bądź jakiś program? Sterowniki aktualne(najświeższe)? Sprawdzałeś na innych?

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...