Skocz do zawartości
Robsoneq

Smartwatch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie znalazłem konkretnego działu więc zapytam tutaj. Co sądzicie o Galaxy watch 46mm w połączeniu z Galaxy S21 5G. Czy ten już "stary" smartwatch zapewni wygodną pracę oraz podoła wszystkim zadaniom. Zakładam że jakies kwestie aktualizacji będą niedlugo pomijane przez samsunga stąd moje wątpliwości. Oraz tak ogólnie czy ktoś może go posiada i chciałby podzielić się opinią.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A do czego ten smartwatch ma Ci głównie służyć? 

Użytkuje od ponad roku Galaxy watcha 46mm i mam mieszane odczucia. Bardzo brakuje mu płatności zbliżeniowych. Do mierzenia aktywności fizycznej jest mocno przeciętny. Zastosowane czujniki bardzo często podczas treningów gubią tętno. 

Na plus na pewno ostatnio aktualizacja do OneUI 2.0 po której zegarek dostał drugie życie. Wszystko działa bardzo dobrze i płynnie, w zasadzie pod kątem softu nie ma żadnych problemów co wcześniej się zdarzało w postaci nocnych przycięć animacji czy nawet zawieszeń zegarka. Przy moim użytkowaniu (tj. śledzenie snu, sporo aktywności fizycznej) bateria jest na około 2-2.5 dnia. Przy czym nie używam always on i mam wersję bez eSIMa.

Jeśli zegarek ma dobrze wyglądać i służyć głównie do powiadomień plus ewentualnych rozmów to nie najgorsza opcja. Jeśli aktywność fizyczna jest też ważna to wolałbym Galaxy Watcha Active 2, który ma znacznie lepsze czujniki. A tak ogólnie to gdybym teraz miał wybierać smartwatcha to wybierałbym między Oppo Watch 46mm a TicWatch 3 Pro ze względu na obsługę przez nich płatności zbliżeniowych.

Też miej na uwadze, że Samsung zaraz ma zaprezentować nowe zegarki na systemie WearOS z nakładką Tizen, więc całkiem możliwe, że poprzednie modele na systemie Tizen odejdą już w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Prawdę mówiąc głównie ma służyc do powiadomień przypomnień itp. Aktywność fizyczna raczej jest okrojona w moim przypadku. Więc głównie mi zalezy na płynności działania. Nie przywiązuje dużej wagi do wytrzymałości baterii bo i tak prawie codziennie ładuje urządzenia. Płatnosci zbliżeniowe fajna opcja ale ja i tak zazwyczaj nie rozstaję się z telefonem także płatnosci to nie problem.

17 minut temu, Chelsey napisał:

Też miej na uwadze, że Samsung zaraz ma zaprezentować nowe zegarki na systemie WearOS z nakładką Tizen, więc całkiem możliwe, że poprzednie modele na systemie Tizen odejdą już w zapomnienie.

No tutaj właśnie pojawia się kwestia optymalizacji tego urządzenia, zakładam ze obecna jest jedną z ostatnich. Nie chciałbym też wydac majątku, obecnie Watch 46mm jest na promce stąd powrócił pomysł w mojej głowie o jego zakupie.

Edytowane przez Robsoneq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli głównie do powiadomień to ja bym rozważył jeszcze Huawei Watch GT2. Bardzo fajny zegarek, jedynie nie można z niego odpowiadać na powiadomienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy nie stracę pewnych funkcji gdy będe korzystać z zegarka innej firmy niż samsung ( Telefon Samsunga)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Ja korzystałem z watchy od Huawei czy też Xiaomi i wszystko działało. Dzisiaj jadę odebrać kolejnego watcha, tym razem biorę Garmina Venu. Samsungiem też sie interesowałem, ale jak już szaleć, to wolałbym mieć opcję płacenia zegarkiem. No i ekran amoled, a z racji tego, ze mam oneplusa na amoledzie - będzie się to dobrze komponować.

Oppo Watchem też się interesowałem, ale ta kwadratowa koperta, przypominająca Apple Watch, mnie jakoś nie uwiodła. Watch GT2 to też mega fajnie wyceniony zegarek. Do samych powiadomień, czy żeby po prostu był watch - w zupełności się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GT2 ma w sobie coś co przyciąga ;) 
Dzięki za podzielenie się odczuciami i pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A czy ktoś mógłby się wypowiedziec na temat Amazfitów GTS / GTS 2E

Edytowane przez Robsoneq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Chelsey napisał:

A do czego ten smartwatch ma Ci głównie służyć? 

Użytkuje od ponad roku Galaxy watcha 46mm i mam mieszane odczucia. Bardzo brakuje mu płatności zbliżeniowych.

Nigdy w życiu nie używałem płatności mobilnych i do dziś wydaje mi się to głupie, a wręcz śmieszne aby wyciągać prawie 7 calową cegłę i odblokowywać ją aby przyłożyć do terminala zamiast prostszego użycia karty. Natomiast od kiedy mam smartwacha, używam go do płatności i jest to bardzo wygodne, to naprawdę nowa jakość i już same płatności „ręką” to funkcja dla której warto kupić smartwatcha. Miałem dużo wątpliwości co do Esim i odbierania rozmów na zegarku, tak samo jak do możliwości odbierania i odpisania na wiadomości z komunikatorów nie mając przy sobie telefonu, to wszystko wydawało mi się bezsensowne i niepotrzebne. Teraz natomiast wychodzę często z domu bez telefonu lub idąc do sklepu zostawiam telefon w samochodzie i korzystam z możliwości odbierania połączeń i dyktowania wiadomości i e sim w zegarku to coś co wniosło nową jakość do mojego życia, pozwoliło mi uwolnić się od telefonu po raz pierwszy od 20 lat mogę spokojnie wyjść z domu bez telefonu, nawet jeśli mam ochotę posłuchać podcastu lub muzyki choć w przypadku Apple Swatcha ograniczeniem jest konieczność używania Apple Music to i tak jest to coś wspaniałego. To urządzenie zdecydowanie poprawiło jakość mojego życia i bardzo je ułatwiło. Od czasu zakupu GPS przez jakieś ostatnich 15 lat nie było żadnego innego gadżetu, który tak bardzo zmieniłby na lepsze jakość mojego życia jak stosunkowo niedrogi zegarek. Używam akurat Apple Watcha ale dotyczy to innych smartwatchy, a to co opisałem to jedynie mała część wśród wielu funkcji jakie ułatwiają życie np. nawigacja na zegarku, budzenie wibracjami i wiele innych świetnych funkcji realnie zmieniających życie na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi