Skocz do zawartości
azgan

Techniki rekonstrukcji obrazu w grach - NVIDIA DLSS, AMD FSR, Intel XeSS, Checkerboard Rendering oraz inne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też podziękuję ;) mając światłowód i 4K realtime można zlać, jednak... może to być fajna ciekawostka dla archiwów, który po prostu nie ma w rozdzielczości milijon.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "z gówna bata nie ukręcisz" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kadajo napisał:

Jak to mówią "z gówna bata nie ukręcisz" ;)

Tu byłbym ostrożny w sądach. Czasy się nam ostro zmieniają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To się przyda do właśnie poprawiania jakości starych filmów. Jeszcze niedawno było nie do pomyślenia by to działało real-time, wymagało przeprocesowania w tle. 

Więc nie ma co się dziwić, że wymaga nakładu energii, to jednak upscaling i procesowanie grafiki. Problem w tym, że póki co efekty są mizerne w porównaniu do kosztów. 

EDIT: Tak apropo poboru prądu, to jest mocno uzależnione od jakości źródła. Ja testowałem chyba na 1080p i brało 70W, podejrzewam że przy 720p będzie więcej. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zawsze jest tam jakaś szansa, że w kolejnych wersjach sterowników Nvidia to jakoś zoptymalizuje ale znając życie tak już po prostu zostanie i dla mnie to kolejny mini chwyt psychologiczny obok DLSS 3 i FG mający na celu zachęcić do zakupu RTX 4xxx bo tam przecież tyle prądu nie pożera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Tu byłbym ostrożny w sądach. Czasy się nam ostro zmieniają. 

Siedzę w obróbce zdjęć i nawet tutaj na tej "jednej klatce" nadal AI nie potrafi zrekonstruować detali których nie ma, chociaż TOPAZ ostatnio znacznie poprawił swoje możliwości to nadal wyniki są "losowe" i sztuczne. Ale fakt kiedyś może faktycznie z niczego będzie można zrobić coś.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co robi AI z generowaniem obrazów na podstawie tekstu... Spokojnie, rozwiną to i będzie sukces. DLSS 1.0 też był kupą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to jest lepsza droga, zamiast rekonstruować to stworzyć nowe na podstawie danych wejściowych. Efekty mogą być ciekawe patrząc na to co można stworzyć za pomocą Midjourney.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to 99% naszych pudełek wciąga waty nosem w takim idle. Mało który PC jest efektywny do oglądania YT. 

Tu nie ma różnicy 15wat vs 60wat, tylko raczej 60wat vs 100wat. Albo jeszcze gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, AB źle pokazuje 15W, pewnie 60W GPU bierze XD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, galakty napisał:

Tak tak, AB źle pokazuje 15W, pewnie 60W GPU bierze XD 

Podepnij miernik w gniazdko i sprawdź ile Ci PC bierze. Ja na razie mam jedno pudło co łyka 15wat ale bez GPU. I to jest Lenovo w ATXie, leci o kropelce vs standardowe skrzynki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Minciu napisał:

Podepnij miernik w gniazdko i sprawdź ile Ci PC bierze. Ja na razie mam jedno pudło co łyka 15wat ale bez GPU. I to jest Lenovo w ATXie, leci o kropelce vs standardowe skrzynki. 

Ale po co mi całe pudło? Skoro AB raportuje 15W podczas oglądania YT i po włączeniu nowej techniki skacze do 70W, to chyba widać że jest różnica? Sugeruejsz że te 15W jest kłamstwem i ciągnie 60W, a po włączeniu 70W? I taktowanie rośnie z (strzelam teraz) 500 MHz do 2700 MHz i to też kłamstwo? ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpięcie miernika pod gniazdko pokaże pobór całej platformy, a nie tylko GPU wiec zawsze będzie więcej. A my nie o tym rozmawiamy, tylko o samym GPU. Coś się Minciowi wyraźnie pokićkało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób na sprawdzenie artefaktów FG w MFS ?
Wiatraczek w kabinie AN-225 :E

O mój boże ?

46aee7f41fde3cee64f0905d89c041da.png

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, galakty napisał:

Ale po co mi całe pudło? Skoro AB raportuje 15W podczas oglądania YT i po włączeniu nowej techniki skacze do 70W, to chyba widać że jest różnica? Sugeruejsz że te 15W jest kłamstwem i ciągnie 60W, a po włączeniu 70W? I taktowanie rośnie z (strzelam teraz) 500 MHz do 2700 MHz i to też kłamstwo? ?

Sugeruje że różnica to 60-70Wat vs 100-110wat za całe pudło,  jako kiepskie narzędzie do oglądania jutuba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to można pobierać DLSS 3.1.2 z TLOU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, galakty napisał:

Jakby co to można pobierać DLSS 3.1.2 z TLOU.

Ta gra ma od razu najnowsza wersje DLSS, pisałem o tym w dziale z gra ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie zastanawia, to jak Quality w 1440p może być lepsze od Quality w 4K? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Jedyne co mnie zastanawia, to jak Quality w 1440p może być lepsze od Quality w 4K? 

Nie bralbym pdo uwage subiektywnej tabelki autora, w tlou niby DLSS na plus, a mydlo i powidlo w ruchu jest wiec wiesz :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenix. napisał:

Nie bralbym pdo uwage subiektywnej tabelki autora, w tlou niby DLSS na plus, a mydlo i powidlo w ruchu jest wiec wiesz :D

To trochę retoryczne pytanie było, ale skoro dla nich mniejsza rozdzielczość wygląda LEPIEJ (nie tak samo, tylko lepiej) no to można całą tabelkę sobie wsadzić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...