Skocz do zawartości
azgan

Techniki rekonstrukcji obrazu w grach - NVIDIA DLSS, AMD FSR, Intel XeSS, Checkerboard Rendering oraz inne

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Eltik napisał:

amd dobrze zrobilo wchodzac we wspolprace  z ubi bo pewnie dzieki temu wzrosnie ilosc osob ktore wybiora radeona. bo mimo wszytskich wad gier ubi ciesza sie one ogromna popularnoscia mam na mysli far cry i serie assasins creed

Teraz to bardziej rozbija się o cenę i dostępność, ale prawda jest taka że każdy kto namiętnie czeka na swojego RTX'a w życiu nie wejdzie w Radeona - nawet jeśli gry typu Far Cry robione przy pełnej współpracy z AMD będą sypać się z każdej strony. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra z FSR od AMD trafia na listę wspieranych tytułów. Obok Far Cry 6 zobaczymy również Call of Duty: Vanguard https://videocardz.com/newz/call-of-duty-vanguard-to-support-amd-fidelityfx-super-resolution-fsr

Call of Duty Vanguard może otrzymać wsparcie dla AMD FSR, zamiast NVIDIA DLSS. Wskazują na to pliki gry na PC https://www.purepc.pl/call-of-duty-vanguard-moze-otrzymac-wsparcie-dla-amd-fsr-zamiast-nvidia-dlss-wskazuja-na-to-pliki-gry-na-pc

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2021 o 12:13, wompierz napisał:

A co do samego RT w grach to nie wiem czy nie skończy się tak jak inne dodatki od nvidii typu physx, włosy czy tam sierść lub niestety lepsza fizyka w grach.

RT zżera zbyt dużo zasobów w stosunku do tego co oferuje.

Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz.

Raytracing w czasie rzeczywistym w grach to największy przełom od czasu 3D.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale logika podpowiada, że nie powinno być różnicy.

Ja z kolei testowałem kilka dni temu The Medium właśnie by sprawdzić, czy AMD FSR upłynnia grę i na początku wyglądało, że jest spoko jednak później w ośrodku Niwa zaczęły pojawiać się solidniejsze dropy fps więc zrezygnowałem i gra poleciała z dysku - tak na marginesie i tak była nudna jak flaki z olejem (jak to u Bloober Team :E ) więc nie ma biedy - co chciałem sprawdzić to sprawdziłem.

Nazywanie tego polskim Silent Hillem to jest jakieś nieporozumienie i chory, niesmaczny żart.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, santaclous napisał:

Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz.

Raytracing w czasie rzeczywistym w grach to największy przełom od czasu 3D.

Ciutkę udawany póki co ;), ale... racja. 
?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udawany tylko uproszczony/ograniczony do obecnego sprzętu.

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy pierwszy tytuł w natywnej rozdzielczości oby więcej takich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sideband napisał:

To mamy pierwszy tytuł w natywnej rozdzielczości oby więcej takich gier.

W starszych grach może będą jeszcze gdzieś dodawać, w nowych spodziewam się tylko albo prawie tylko DLSS, bo licznik FPS się musi zgadzać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sideband napisał:

To mamy pierwszy tytuł w natywnej rozdzielczości oby więcej takich gier.

Mam nadzieję że to będzie standard. Ludzie już za bardzo przyzwyczaili się do oglądania rozmazanej kupy. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomcug napisał:

W starszych grach może będą jeszcze gdzieś dodawać, w nowych spodziewam się tylko albo prawie tylko DLSS, bo licznik FPS się musi zgadzać :E

Tylko nie ma nic do ilość klatek tylko by mieć możliwość wyboru to po pierwsze , a po drugie kilka generacji do przodu pomimo, że sprzęt pociągnie dany tytuł z natywną rozdzielczością to nie będziesz miał takiej możliwości. Nikt nie pogardzi dobrym AA i do tego darmowym.

5 godzin temu, Isharoth napisał:

Mam nadzieję że to będzie standard. Ludzie już za bardzo przyzwyczaili się do oglądania rozmazanej kupy. :E 

Oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PurePC też już jest do poczytania gdyby ktoś miał ochotę zerknąć co tam naskrobali na ten temat 

The Elder Scrolls Online jako pierwsza gra ze wsparciem dla techniki NVIDIA DLAA, będącą pochodną supersamplingu DLSS https://www.purepc.pl/the-elder-scrolls-online-jako-pierwsza-gra-ze-wsparciem-dla-techniki-nvidia-dlaa-bedaca-pochodna-supersamplingu-dlss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sideband napisał:

Tylko nie ma nic do ilość klatek tylko by mieć możliwość wyboru

Zgadzam się i też bym tak wolał, ale obawiam się, że za dużo marketingu poszło w "darmowy wzrost FPS", żeby teraz masowo dawać coś, co liczbę klatek jednak będzie zmniejszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę przy wódce :Etestowaliśmy u kumpla Terminator: Resistanse u kumpla na RX550 4GB, na wysokich detalach bez FSR było 25-40fps z FSR na Quality było 35-50fps w 1080p, jak tylko spadnie cena to sobie ją kupię, fajna gra.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaram się DLAA ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na dane ze Steama - wiecie że jedynie 17% graczy na Steamie posiada karty RTX serii 20XX i 30XX ? 

Tyle tych wszystkich technik, DLSS, DLAA, cuda niewidy a tak naprawdę tylko garstka z tego korzysta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz teraz na kilkanaście najpopularniejszych gier na Steam.

zrpE0wa.png

 

Jakie te gry mają wymagania? Większość praktycznie żadnych. Wielu graczy PC nie gra w gry AAA i po prostu nie potrzebuje mocnych GPU. To jest trochę inny rynek jak konsole, gdzie wszyscy się podniecają każdym nowym nadciągającym tytułem AAA i jaka to nie będzie grafa na nextgenie :E.

W takiego CS'a łupie w tej chwili ~800k ludu. Nie wiem ile miesięcznie mają graczy, ale na pewno miliony. Podobnie jak np. taki LOL, gdzie miesięcznie gra w tą grę kilkanaście milionów graczy.

 

Mocne GPU są dla graczy co grają w wymagające nowe gry AAA. To nie jest większość i nigdy nie będzie jak popatrzymy na cały rynek graczy PC i gry w jakie grają.

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

Tak patrząc na dane ze Steama - wiecie że jedynie 17% graczy na Steamie posiada karty RTX serii 20XX i 30XX ? 

Tyle tych wszystkich technik, DLSS, DLAA, cuda niewidy a tak naprawdę tylko garstka z tego korzysta. 

- To zawsze tak jest że ludzie dopiero muszą się z czasem obkupić w sprzęt pod nowe technologie
- Patrząc na ceny nowych kart, to się nie dziwię że im się nie spieszy (te 17% to w sumie i tak jest niezły wynik)
- Spora część gra wyłącznie w sieciówki lub indyki i ma wyrąbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lukadd napisał:

No to popatrz teraz na kilkanaście najpopularniejszych gier na Steam.

Nie no spoko każdy gra w co chce, chodzi o sam fakt. Tyle tematów na tylu forach, mnóstwo tematów zakupowych z tysiącami wpisów, jeden artykuł za drugim na różnych stronach że dodano obsługę tego czy tamtego w tej czy tamtej grze - a realnie tak mało osób z tego korzysta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nowosc, wiec innaczej nie moglo by byc pod obydwoma wzgledami. Jeszcze rok, dwa i bedzie tego znacznie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...