Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poruszam temat na tym forum, bo mam problem który trudno rozwiązać. Otóż zrobiłem parę dni temu aktualizację win 10 z września tamtego roku dopiero teraz na czerwiec (zwlekałem tyle bo miałem problem z aktualizacją 20h2). Komputer nowy niecały rok. Bios widzi te dyski (2x HDD), natomiast Win10 wogóle. Działam na Win10 pro, format robiony kilka razy, najnowsze aktualizacje, próbowałem też na aktualizacjach z maja tamtego roku, też Win 10 nie widzi. Port usb chodzi, natomiast dysk SSD jest  widoczny i na nim jest Win10. Zakładam temat jako nowy, bo jest podobny, ale ten jest wyjątkowo zawiły, zresztą proszę zobaczyć foty i proszę o pomoc, mam tam cenne dane.

db8bb29a584f8714med.jpg

13362ffdb5c432ccmed.jpg

a034fddfc7889223med.jpg

W ostatnim foto widać u góry trzy ikonki ze znakiem w "inne urządzenia", od razu powiem, że nie da się ich aktualizować, system nie może odnaleźć sterownika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podania specyfikacji komputera,jakie dyski,jak podłączone...z tego co widać na zdjęciach to w biosie dyski widoczne.Na chłopski rozum to można by zapytać czy sterowniki do płyty głównej masz wgrane,drugie czy te dyski nie są podłączone przez jakiś adapter.Jeśli ten komputer to jakiś HP,Dell to może sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podaję specyfikację:

Procesor: Intel(R) Xeon(R) CPU E5-1620 0 @ 3.60GHz   

Karta graficzna: Nvidia Quadro 2000

Ram: 16 GB

Nazwy płyty głównej nie mogę odszukać. Dyski są po prostu przypięte, nie mają adaptera ( myślałem nawet kupić dwa kable płaskie nowe, może tu jest wina ?)

87872ce8806528b9med.jpg

0b20dbca21257c37med.jpg

Czy komputer HP ? Na obudowie jest wybite duże HP, chodź nie wiem czy to istotne. Plik z filmu ściągnąłem, zainstalował się, ale problem pozostał. Jedyny sukces to taki, że jedna z ikonek na żółto zniknęła :)

480b7e397796e23fmed.jpg

Podpięcie D2 i D3 to dyski HDD, D1-SSD

5f8275ffa2db8913med.jpg

O dziwo znalazłem podobny temat, tylko plików nie można pobrać :(

 

https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Hardware-and-Upgrade-Questions/Other-Devices-Missing-Drivers/td-p/5816676

 

Edytowane przez mnspandau@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało się. Za "kontroler SAS" i "port szeregowy PCI"  odpowiedzialne były pliki: "sp72212.exe" i "sp74499.exe". Jeżeli ktokolwiek ma problem z odnalezieniem sterownika, film kolegi amp41 pomaga zmaleć odpowiednie pliki i tak szukałem, aż znalazłem. Jedna uwaga, przy aktualizacji tych plików trzeba bardzo dokładnie wskazać mu odpowiedni folder po wypakowaniu, inaczej sam nie znajdzie :) Chylę czoła koledze amp41 :) Ile to laik się nauczy przy awariach :)

 

Jedynie co jeszcze jest nie tak, to brak dźwięku w słuchawkach, ale to już pikuś, ważne że dyski są widoczne :)

Edytowane przez mnspandau@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło że laik od laika może się czegoś nauczyć,zwłaszcza gdy ten drugi tylko zapodał linka ? To twoja (i raczej tylko twoja) zasługa że potrafiłeś sam pociągnąć temat i poszukać...widzę że w winclubie też temat ciągnąłeś jakiś czas? Jeśli sterowniki do dźwięku masz wgrane (po za tymi co system sam zapodał) to powinieneś mieć panel który zarządza tym wszystkim,pewnie wystarczy tam czy w innym ustawieniu coś przestawić aby dźwięk się pojawił (zwłaszcza jeśli jest w głośnikach),sprawdź też podłączenie przedniego panelu (bo myślę że tu podłączasz słuchawki),ewentualnie czy wtyczka w słuchawkach odpowiada gniazdu w które wkładasz (wtyczka w słuchawkach może być 3 lub 4 stopniowa,pinowa-nie pamiętam jak to nazwać) bo może być potrzebna przejściówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to jest Nas dwóch :) Tak podłączam do przedniego panelu, przed formatem te same słuchawki działały, teraz nie.Przy podłączaniu ich nie ma tego dźwięku jak np. przy podłączaniu do usb, w ogóle niewidoczne. Chyba grubsza sprawa, zajmę się tym pewnie po urlopie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, namyślałem się na nowy temat, ale że stało się to po aktualizacji i "przygodach", kontynuujmy. Słuchawki po podpięciu do przedniego portu nie chodzą. Sprawdzałem na telefonie, jest ok. Po podłączeniu ich, nic nie informuje mnie, że zostały podłączone. W sterownikach wszystko ok. O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front panel jest podłączony do płyty głównej?

Edit: Słuchawki podłączone z tyłu działają?

Edytowane przez narmiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robiłeś aktualizację windowsa to polecam odinstalowanie sterowników od dźwięku jak i tych od grafiki,użycie DDU i instalacja na nowo...te dwa sterowniki potrafią robić problemy po aktualizacjach (większych).

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko tak: w ramce "kontroler dźwięku, video, gry" jest pięć sterowników, cztery takie same, piąty inny, który usunąć i jaki dać w  zamian, starszy ? Tylko jaki ? W okienku od grafiki na szczęście jest jeden sterownik :)

Jest nowa aktualizacją, nie wiem czy ją ruszać, bo coś się znowu popsuje.

Zastanawiam się na alternatywą dla Win 10, sporo daję, ale sporo narzuca no i te kwiatki. Kiedyś w szkole działaliśmy na Knopix-ie, coś proponujecie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj jakiegoś uninstallera a nie z menedźera urządzeń chcesz usuwać,usuń sterownik od swojej karty dźwiękowej,przez DDU też możesz to zrobić...aktualizacje tylko większe mogą coś zepsuć czyli takie jak np.przejście z poprzednich wersji systemu na nowsze lub aktualizacja z zachowaniem danycha nie zwykła aktualizacja zabezpieczeń czy czegoś tam,zablokuj instalację sterowników przez WU bo to też może mieszać.Nie wiem skąd tam masz tyle sterów,u mnie tylko creative (bo taką mam dźwiękówkę) i nvidia high definition audio od grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrze bo to jest karta Quadro a ona ma ileś tam kanałów nvidia high (teraz do mnie tak dotarło z tą kartą). Jeśli słuchawki działają w tylnym panelu to sprawdź w biosie czy masz włączony przedni i pozostaje sprawdzenie wszystkich ustawień dźwięku w systemie jak również w panelu swojej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram się odnaleźć tą funkcję w bios. Natomiast o jakie sprawdzenie wszystkich ustawień dźwięku Ci chodzi ? Menadżer urządzeń, odpada. Jeżeli chodzi Ci o ustawienia dźwięku to nic się nie da tam zrobić. Słuchawki z tyłu jak je podłączam, to tak, idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przez to powiedzieć że panel ustawień dźwiękowych twojej karty nie działa? (i pewnie nawet nie ma) bo według tego zdjęcia nie masz chyba sterowników karty dźwiękowej zainstalowanych bo oprócz nvidii powinna być chyba karta dźwiękowa...Nie wiem jaką masz płytę ale dajmy na to mógłby być to realtec i chyba byłby widoczny w tej zakładce od dźwięku w menedżerze. To nie znaczy że słuchawki czy głośniki (jeśli je masz) nie będą działać bo na sterach od windowsa działa i trzeba by to sprawdzić. Dla przykładu w panelu sterowania realteca o ile pamiętam jest jakaś opcja dotycząca panelu przedniego, może z tym coś nie tak.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: intel c600 series chipset sas raid sata mode, w zakładce "kontrolery magazynu". W biosie wygląda na to że wszystko włączone bo innych ustawień co do wejścia nie odnajduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest sterownik dźwiękowy i jego panel, jeśli ci nie działa to albo masz tam wyłączony i musisz sprawdzić w owym panelu albo rodzaj gniazda i wtyczkę od tego zestawu. Ogólnie mówiąc wtyczka od zestawu (jeśli jest jedna bez podziału na micro i słuchawki) jest podzielona na 4 pola. Gniazda masz oddzielne na mikro i słuchawki?...jeśli tak to musisz mieś przejściówkę która umożliwi podłączenie, czyli jedno wejście i dwa wyjścia oddzielne dla mikro, to samo jest z tyłu, tam też masz oddzielne wejście na słuchawki i mikro. Oczywiście możesz mieć słuchawki na usb ale to też ustawienia trzeba sprawdzić. Gdzie sprawdzić? panel od karty dźwiękowej, w zakładce dźwięk w ustawieniach systemu, prawoklik na ikonkę głośnika i wybór dźwięki a później sprawdź zakładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18636cff7ff159d6med.png

 

U mnie to wygląda tak. Wtykę kupiłem o tej co mówiłeś i słyszę szumy jak dmucham, ale mnie nie słychać na skype (sprawdzałem opcje w skype wszystkie, nic) , sterownik mówi że mam najnowszy. Chyba że jakimś programem to zrobię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w innym programie, systemie czy działa mikrofon? Może wyciszony lub jakaś opcja włączona...podłączałeś pod tylny panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mozesz jeszcze pomyslec nad RX 6800XT, ta karta jest z poprzedniej generacji ale w czystej rasteryzacji okolo 25% mocniejsza od 4060ti a cenowo okolo 2000 tyle ze lubi jesc wiecej pradu Tak dwa razy wiecej.
    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...