Skocz do zawartości
iLuminary

Komputer - raty ? Czy jest szansa w dzisiejszych czasach?

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Bobson89 napisał:

Chłodzenie dorzucić na boxach jest ciepło. Do Ryzen 3600 fera 5 za 120zl załatwi sprawę 

A ten zasilacz jest ok? Nie chciałbym mieć mieszkania podpalonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iLuminary napisał:

A ten zasilacz jest ok? Nie chciałbym mieć mieszkania podpalonego.

Budżetówka spłonąć nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobson89 napisał:

Budżetówka spłonąć nie powinien.

Zmieniłbyś ?

Proste pytanie, zmieniać - czy zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nie wiem co tam siedzi. Komputronik z nazwy wymienił tylko obudowę i płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

Nie wiem bo nie wiem co tam siedzi. Komputronik z nazwy wymienił tylko obudowę i płytę główną.

Corsair CV 550W CP-9020210-EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, iLuminary napisał:

Zmieniłbyś ?

Proste pytanie, zmieniać - czy zostawić?

Ciężkie pytanie do tego konfigu da radę, linia 12v będzie szła w okolicach 50% więc nie powinno być dużych tetnieć napięć, które pod mocniejszym obciążeniem (pod korek) dają się we znaki(na styk w normie).  Reszta przejdzie.

Pytanie bardziej czy chcesz zasilacz już na dalszą przyszłość pod upgrade czy jak dorzucisz coś mocniejszego to wtedy zmiana zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobson89 napisał:

Ciężkie pytanie do tego konfigu da radę, linia 12v będzie szła w okolicach 50% więc nie powinno być dużych tetnieć napięć, które pod mocniejszym obciążeniem (pod korek) dają się we znaki(na styk w normie).  Reszta przejdzie.

Pytanie bardziej czy chcesz zasilacz już na dalszą przyszłość pod upgrade czy jak dorzucisz coś mocniejszego to wtedy zmiana zasilacza.

Na razie zmieniać nic nie będę, a gra to będzie głównie WOT - więc nie jakoś bardzo wymagająca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iLuminary napisał:

Na razie zmieniać nic nie będę, a gra to będzie głównie WOT - więc nie jakoś bardzo wymagająca. 

Tu nie chodzi o grę. Na max obciążeniu cały komp jak zje 300-350w więc zapas jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobson89 napisał:

Tu nie chodzi o grę. Na max obciążeniu cały komp jak zje 300-350w więc zapas jest

Cześć jeszcze raz, sorki że znów wracam do tematu.

 

W komputroniku pojawił się dwie karty 2060 z outletu. W takim wypadku za cenę około 5500 mógłbym skombinować ponizszy zestaw

  • AMD Ryzen 5 5600X 1 319 zł
  • SilentiumPC Vero L3 Bronze 700W 275 zł
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG 285 zł
  • Kingston A2000 M.2 Pci-e NVMe 1TB 459 zł
  • MSI GeForce RTX 2060 VENTUS OC 6G [oferta Outlet] --> ewentualnie jest jeszcze karta bez dopisku VENTUS, ale jest "poserwisowa oraz brak wyposażenia" - cokolwiek to znaczy 2 424,03 zł
  • Crucial Ballistix Black 16GB [2x8GB 3600MHz DDR4 CL16 DIMM] 399 zł
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX II 289 zł
  • SilentiumPC Fera 5 119 zł

 

5570 PLN. Natomiast za gotowca zapłacę 4999 PLN. Pytanie czy w tym gotowcu jest jakaś karta lepsza od Ventus, czy nie...

Co byście zrobili? Olać gotowca, dołożyć 500 PLN i zrobić powyższy zestaw na 2060 VENTUS? Ten Ventus jest z outletu z powodu uszkodzonego opakowania.

Pytanie czy warto dopłacać te 500 PLN, jeśli różnica w wydajności będzie niewidoczna, to po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iLuminary napisał:

ewentualnie jest jeszcze karta bez dopisku VENTUS, ale jest "poserwisowa oraz brak wyposażenia" - cokolwiek to znaczy 2 424,03 zł

Cena jak za nową u konkurencji. Nie wiem czy w takiej cenie nie składałbym zestawu na i5 czy Ryzen 5 3600 + RTX 3060. Może tam ewnetulanie trzeba będzie zejść też z SSD do 500GB na start ale myślę, że to do przełknięcia niż zabawa w jakieś outlety RTX 2060. W jakieś super szybkie gry FPS widać że nie grasz, a do wieśka, cyberpunka itp, spokojnie takie połącznie da radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Caps napisał:

Cena jak za nową u konkurencji. Nie wiem czy w takiej cenie nie składałbym zestawu na i5 czy Ryzen 5 3600 + RTX 3060. Może tam ewnetulanie trzeba będzie zejść też z SSD do 500GB na start ale myślę, że to do przełknięcia niż zabawa w jakieś outlety RTX 2060. W jakieś super szybkie gry FPS widać że nie grasz, a do wieśka, cyberpunka itp, spokojnie takie połącznie da radę. 

Jest też opcja RTX 3060 za 3100 PLN, tyle że to już 6koła za całosć by wyszło. Dopłata 600 pln w porównaniu do 2060.

Mówisz, że warto zejsć z procka z 5600X na 3600 i dołożyć za to lepszą kartę?

Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming 12GB OC 2.0 lub ew. AORUS ELITE 12GB 2.0 za 50 PLN więcej, chociaż to oznaczenie nic mi nie mówi. 

 

  • AMD Ryzen 5 3600 1 869 zł
  • SilentiumPC Vero L3 Bronze 700W 275 zł
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG 285 zł
  • Kingston A2000 M.2 Pci-e NVMe 1TB 459 zł
  • Seagate 2tb HDD - 239 PLN
  • MSI GeForce RTX 3060 OC - 3099 PLN
  • Crucial Ballistix Black 16GB [2x8GB 3600MHz DDR4 CL16 DIMM] 399 zł
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX II 289 zł
  • SilentiumPC Fera 5 119 zł

 

Całość około 6k. Proszę o szybką odpowiedź - jest ok taki zestaw czy nie? Oszczędność na procku względem lepszej karty graf.

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, iLuminary napisał:

Mówisz, że warto zejsć z procka z 5600X na 3600 i dołożyć za to lepszą kartę?

Jak nie grasz w szybkie strzalnki online to bym odpuścił 5600X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Caps napisał:

Jak nie grasz w szybkie strzalnki online to bym odpuścił 5600X

Zamówione. 6k ale jest 3060.

 

GPU: RTX 3060 Aorus Elite 12GB // nie wiem czym się różni Aorus Elite od zwykłej poza tym, że jest 50 PLN droższa, ale ją wziąłem. Trudno. Docelowy setup:

  • AMD Ryzen 5 3600 1 869 zł
  • SilentiumPC Vero L3 Bronze 700W 275 zł
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG 285 zł
  • Kingston A2000 M.2 Pci-e NVMe 1TB 459 zł
  • Seagate 2tb HDD - 239 PLN
  • Gigabyte RTX 3060 Aorus Elite 12GB 3060 OC - 3149 PLN
  • Crucial Ballistix Black 16GB [2x8GB 3600MHz DDR4 CL16 DIMM] 399 zł
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX II 289 zł
  • SilentiumPC Fera 5 119 zł

 

Gotowca anuluję. Wydaje mi się, że tak będzie lepiej. Rata to i tak 120 PLN więc powiedzmy, że w budżecie :)

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Caps napisał:

Jak nie grasz w szybkie strzalnki online to bym odpuścił 5600X

Sorki, jeszcze jedno pytanie. Czy muszę u siebie coś aktualizować w BIOS itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, iLuminary napisał:

Sorki, jeszcze jedno pytanie. Czy muszę u siebie coś aktualizować w BIOS itp.?

Możesz, ale nie musisz i nie w bios tylko sam bios :)

w biosie włącz/sprawdź czy jest wlaczony profil xmp dla ramów żeby szły na te 3600, ewentualne OC/UV procka ale z tydzień popracował bym na stocku

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2021 o 16:05, Bobson89 napisał:

Możesz, ale nie musisz i nie w bios tylko sam bios :)

w biosie włącz/sprawdź czy jest wlaczony profil xmp dla ramów żeby szły na te 3600, ewentualne OC/UV procka ale z tydzień popracował bym na stocku

Wybacz, że pytam ale chyba zawaliłem.

Zamówiłem dysk HDD 2TB na złączy 3,5 cala, nie lepiej by było wziąć na złączu 2,5 cala? Czy w ogóle będę w stanie podłączyć ten dysk 3,5 cala? 

I jeszcze jedno pytanie, dysk SSD do Kingston A2000, za 70 PLN wiecej mógłbym mieć Kingstona KC2500, warto próbować zmienić zamówienie? 

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie HDD są 3.5 cała i to wielkość fizyczna (przestrzenna) dysku podłączasz tak samo za pomocą kabli sata. Do gier, multimediów i internetu z kc2500 nie będzie różnicy w stosunku do a2000 więc nie ma sensu kombinować. (Kc2500 ma lepsze prędkości zapisu/odczytu, które miałby przełożenie w zastosowaniach profesjonalnych nie grach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobson89 napisał:

Wszystkie HDD są 3.5 cała i to wielkość fizyczna (przestrzenna) dysku podłączasz tak samo za pomocą kabli sata. Do gier, multimediów i internetu z kc2500 nie będzie różnicy w stosunku do a2000 więc nie ma sensu kombinować. (Kc2500 ma lepsze prędkości zapisu/odczytu, które miałby przełożenie w zastosowaniach profesjonalnych nie grach)

Ok, sorki że pytam, po prostu widziałem, że są dyski HDD 2,5 cala. Myślałem, że może nie wszystkie obudowy już wspierają takie kolumbryny o wielkości 3,5 cala.

Na HDD bede trzymał tylko filmy, zdjęcia i jakieś stare gierki. 

 

Jeszcze raz dzięki Bobson, jesteś kozak!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby są HDD 2.5 ale raczej montowane do lapkow do stacjonarni bez znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bobson89 napisał:

No niby są HDD 2.5 ale raczej montowane do lapkow do stacjonarni bez znaczenia :)

I po kompie :( raty 0 x 50 w Komputroniko sa, pod warunkiem że wykupisz ubezpieczenie za 1500 PLN :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w Sferisie masz jeszcze coś takiego https://www.sferis.pl/actina-pba-3700x-16gb-512gb-rtx3060-650w-p704454 niedociągnięcia są no, ale cóż... Jest też w podobnej cenie z 10700f na b460, która wykastruje ram do 2933mhz https://www.sferis.pl/actina-pba-10700f-16gb-512gb-rtx3060-650w-p704455 choć wydajność w grach będzie ciut lepsza niż na 3700x.

No albo tańsza opcja z euro R5 3600 + 1660super za 4.5k https://m.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/activejet-komputer-actina-3600-16g-512gb-1660s.bhtml 

Z ratami inaczej będzie ciężko chyba że allegro, ale tam znowu też ciężko znaleźć coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bobson89 napisał:

No to w Sferisie masz jeszcze coś takiego https://www.sferis.pl/actina-pba-3700x-16gb-512gb-rtx3060-650w-p704454 niedociągnięcia są no, ale cóż... Jest też w podobnej cenie z 10700f na b460, która wykastruje ram do 2933mhz https://www.sferis.pl/actina-pba-10700f-16gb-512gb-rtx3060-650w-p704455 choć wydajność w grach będzie ciut lepsza niż na 3700x.

No albo tańsza opcja z euro R5 3600 + 1660super za 4.5k https://m.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/activejet-komputer-actina-3600-16g-512gb-1660s.bhtml 

Z ratami inaczej będzie ciężko chyba że allegro, ale tam znowu też ciężko znaleźć coś sensownego

Będę czekać, aż wpadną gdzieś normalne raty 30x 0. W końcu się to uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, iLuminary napisał:

Będę czekać, aż wpadną gdzieś normalne raty 30x 0. W końcu się to uda.

No Sferis czy euro też niby raty 0% ale jak dokładnie to jest nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, iLuminary napisał:

Będę czekać, aż wpadną gdzieś normalne raty 30x 0. W końcu się to uda.

w euro masz cały czas raty 30x0% bez żadnych zobowiązań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...