Skocz do zawartości
iLuminary

Komputer - raty ? Czy jest szansa w dzisiejszych czasach?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fliperpl napisał:

w euro masz cały czas raty 30x0% bez żadnych zobowiązań

Tak, tylko w porównaniu do x kom, Komputronika czy nawet media expert, wybór produktów jest słaby i ceny zaporowe.

Plan jest taki aby śledzić rynek i do końca sierpnia coś wyhaczyć. 

Ceny kart powinny spaść ciutke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 11:19, Bobson89 napisał:

Na raty 0 może brać https://m.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/activejet-komputer-actina-3600-16g-512gb-1660s.bhtml słabsza (średnio opłacalna) konfiguracja od tego z Proline, ale pozwoli komfortowo pograć w fhd

No i syfiasty zasilacz w tym siedzi o czym warto poinformować. No i pytanie co za płyta tam siedzi bo b460 nie wspiera 11 gen Intela warto dopytać.

Dajesz głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Suchy211 napisał:

Wystarczą słabe opinie klientów, niskie oceny w sklepach i wybuch w teście Nexus gamers, żeby nie brać tego zasilacza. Przecież producent nie napisze na stronie że zrobił marna konstrukcje. Ponadto Proline raczej bez powodu nie podbija mocy zasilacza o 200w więcej niż potrzeba

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 17:41, Bobson89 napisał:

Wystarczą słabe opinie klientów, niskie oceny w sklepach i wybuch w teście Nexus gamers, żeby nie brać tego zasilacza. Przecież producent nie napisze na stronie że zrobił marna konstrukcje. Ponadto Proline raczej bez powodu nie podbija mocy zasilacza o 200w więcej niż potrzeba

 

W dniu 26.06.2021 o 19:08, kalderon napisał:

Przejrzyj opinie klientów w sklepie Newegg:

https://www.newegg.com/gigabyte-gp-p750gm-750w/p/N82E16817233029

Średnia ocen 2/5. Zdecydowana większość recenzji mówi że zasilacz przyjechał martwy lub wyzionął ducha po co najwyżej kilku tygodniach.

Rzeczywiście ciekawa historia z tym zasilaczem. Taka wpadka w firmie Gigabyte. Te martwe zasilacze to wygląda jak jakaś niewyeliminowana wada fabryczna. Zasilacz za 400 zł, kto by się spodziewał.

 

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.06.2021 o 19:08, kalderon napisał:

Przejrzyj opinie klientów w sklepie Newegg:

https://www.newegg.com/gigabyte-gp-p750gm-750w/p/N82E16817233029

Średnia ocen 2/5. Zdecydowana większość recenzji mówi że zasilacz przyjechał martwy lub wyzionął ducha po co najwyżej kilku tygodniach.

 

Cześć Kalderon,

Wybacz, że odkopuje temat. Jeszcze raz przejrzałem listę komponentów i chciałem się upewnić, że wszystko jest w jak najlepszym stosunku cena / jakość. Niestety ograniczony jestem do wyboru sklepów oferujących raty, minimum 30x0. Zakup najpóźniej do końca lipca, więc póki co monitoruję sytuację, może wpadną jeszcze jakieś raty w X Kom albo Komputroniku.

Zestaw z EuroRTV

  • GPU: Gigabyte AORUS GeForce RTX 3060 ELITE (rev. 2.0) 12GB GDDR6 192bit - 3299 PLN
  • Płyta: MSI B550M PRO-VDH WIFI - 549 PLN
  • Procesor:  AMD Ryzen 5 3600 BOX - 855 PLN
  • RAM: GoodRam IRDM PRO DDR4 16GB (2x 8GB) 3600 CL17 - 449 PLN
  • Dysk SSD: Kingston A2000 1TB PCIe NVMe - 519 PLN
  • Dysk HDD: Seagate IronWolf ST2000VN004 2TB - 369PLN
  • Chłodzenie: SilentiumPC Fera 5 - 119 PLN
  • Zasilacz: SilentiumPC Vero M3 Bronze 700W 80+ Bronze - 299 PLN
  • Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG - 269 PLN


Całość: 6688 PLN // 223 rata
Całość z Ryzenem 5600X: 7 233 PLN // 241,1 rata

1) Czy zestaw jest optymalny? Nie ma wąskich gardeł? 
2) Czy dorzucić te 550 PLN do Ryzena 5 5600X?
3) Czy da się coś zrobić taniej / zachowując wydajność? 

 

Szczerze mówiąc, liczę na to, że gdzieś w Komputroniku lub X-Kom wpadną fajne raty 0... Marzenie ściętej głowy.

 

Porównałem ceny. W komputroniku taki set up wyszedłby: 6367 z kartą: Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming 12GB OC 2.0

W xkom: 6557 PLN z kartą MSI GeForce RTX 3060 GAMING X TRIO 12GB GDDR6

Jeszcze jedno pytanie, może zamiast w Ryzena 5 3600, lepiej pójść w Intela Intel Core i5-11600 + płyta jakaś z WIFI?

Wyjdzie minimalnie drożej niż 5 3600, taniej niż 5 5600X.

 

@Bobson89 jak sądzisz ? :D

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poza ceną w euro jest ok.

Do 11600 nie wiem czy jest sens dopłacac mają do wyboru 11400f gdzie różnice są znikome.

Jest jeszcze https://www.sferis.pl/actina-pba-5600x-16gb-1tb-rtx3060-650w-p701361 gdzie całkiem sensoWnie to wygląda i w Sferis są raty 0% (przynajmniej tak się reklamują trzeba by dopytać konkretnie jak to wygląda) a kolejny dysk po prostu dokupisz we własnym zakresie.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest Ci wifi w płcie głównej? Zależy gdzie jest taniej, alternatywny szybki RAM to Crucial Ballistix 2x8GB 3600CL16.

7 godzin temu, iLuminary napisał:

lepiej pójść w Intela Intel Core i5-11600

11600 będzie szybszy niż Ryzen 3600, ale wolniejszy niż Ryzen 5600X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Potrzebne jest Ci wifi w płcie głównej? Zależy gdzie jest taniej, alternatywny szybki RAM to Crucial Ballistix 2x8GB 3600CL16.

11600 będzie szybszy niż Ryzen 3600, ale wolniejszy niż Ryzen 5600X.

Wiem, że ja znów o tym szwagrze, ale polecił mi goodramy, bo niby są niezniszczalne itp. :P

Co do wifi, musiałbym ciągnąć kabel przez środek pokoju albo po ścianie. Wifi się przyda w płycie. Czy WIFI w płycie ma wysoką jakość, w sensie nie będzie problemem aby łapał prędkości rzędu np. 200mb/s? 

No i pytanie czy ta płyta jest przyszłościowa, da radę coś tam kiedyś dodać czy już lipa?

Zostanę przy tym AMD, tylko nie wiem czy dopłacać do tego 5600X :/ 

 

2 godziny temu, Bobson89 napisał:

Poza ceną w euro jest ok.

Do 11600 nie wiem czy jest sens dopłacac mają do wyboru 11400f gdzie różnice są znikome.

Jest jeszcze https://www.sferis.pl/actina-pba-5600x-16gb-1tb-rtx3060-650w-p701361 gdzie całkiem sensoWnie to wygląda i w Sferis są raty 0% (przynajmniej tak się reklamują trzeba by dopytać konkretnie jak to wygląda) a kolejny dysk po prostu dokupisz we własnym zakresie.

Ej Bobson, spadłeś mi z nieba. Nie widziałem, że Sferis ma 50 rat 0% ? Jeśli nie ma tam kruczków jak w komputroniku to będzie super.

Szkoda tylko, że nie mają dużego wyboru komponentów. Jedyna karta jaka tam jest to  INNO3D GeF RTX3060 Twin X2 OC 12GB na dwóch wiatrakach i dość drogo :/ Tak to złożyłbym sobie kompa u nich, a nie w Euro

 

@bobson89, tak teraz myślę... ten gotowiec rzeczywiście wygląda sensownie i niby wymienione wszystkie podzespoły... Brałbyś?

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iLuminary napisał:

Wiem, że ja znów o tym szwagrze, ale polecił mi goodramy, bo niby są niezniszczalne itp. :P

Widzisz, a inni narzekają że awaryjne. Wg mnie nie warto dopłacać.

9 minut temu, iLuminary napisał:

Czy WIFI w płycie ma wysoką jakość,

Z reguły mocno średnią.

9 minut temu, iLuminary napisał:

@bobson89, tak teraz myślę... ten gotowiec rzeczywiście wygląda sensownie i niby wymienione wszystkie podzespoły... Brałbyś?

To jest jeden z najlepszych gotowców na rynku, nie ma wybuchowych niespodzianek. Ale nie jest tez idealny, RAMy mają co prawda dość wysoki zegar (3600MT/s) ale i wysokie opóźnienia CL18, zaś dysk to tylko SATA III, a nie nvme (żeby nie było MX500 to jeden z lepszych dysków SATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, kalderon napisał:

Widzisz, a inni narzekają że awaryjne. Wg mnie nie warto dopłacać.

Z reguły mocno średnią.

To jest jeden z najlepszych gotowców na rynku, nie ma wybuchowych niespodzianek. Ale nie jest tez idealny, RAMy mają co prawda dość wysoki zegar (3600MT/s) ale i wysokie opóźnienia CL18, zaś dysk to tylko SATA III, a nie nvme (żeby nie było MX500 to jeden z lepszych dysków SATA).

Kalderon,

Wiadomo, ze CL18? Bo na rynku są tez Patrioty z CL17. 

Co oznacza SATA III na tle NVME? Mocno odczuwalne to jest? Obudowa jest ok, przewiewna?

Kurcze no, fajnie to wygląda i zawsze marzyłem aby złożyć kompa pod siebie, ale tutaj za 6500 w ratach 50 x 0, mamy 5600X oraz 3060 i resztę też całkiem sensowną... ale brak WIFI.

Kalderon, czy można osobno jakoś dokupić taki moduł wIFI do tej płyty jak w tym linku: https://www.x-kom.pl/p/569339-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-b550m-plus-wi-fi.html?gclid=Cj0KCQjw8vqGBhC_ARIsADMSd1ABNGtUxda5VAdpi7uiHv6QWaOjNhV_zTOdQvkrha4swZG2Fb7dK-4aAr44EALw_wcB ?

Wygląda ta antenka na coś osobno dołączanego do płyty, nie jest to podobne do innych. Można da się jakoś to dodać?

I jeszcze pytanie, czy ten Sferis jest godny polecenia? Słabe mają opinie na śląsku...

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS / Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE 12GB / PATRIOT VIPER 4 BLACKOUT / CRUCIAL MX500 / SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB HE1425 / be quiet! PURE POWER 11 FM / ASUS TUF GAMING GT301

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty z CL17 to starszy model, obecnie zastępowany przez tańsze CL18. Wątpię żeby się szarpnęli.

Różnica między SATA a NVME to kilka sekund tu, kilka tam (i wolne jedno złącze SATA).

Obudowa ma otwarty front i dużo wentylatorów, wygląda zdecydowanie lepiej niż zamknięte piekarniki w innych zestawach.

W linku jest płyta która zawiera cały chip obsługujący łączność bezprzewodową, to co jest doczepiane to tylko antena. Dobra karta sieciowa PCI-E to koszt ~150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W twoim przypadku (raty) jak nie będzie tak jak w komputroniku to bym brał można by lepiej, ale jest dobrze :) wifi tak jak pisze kalderona za 150zl coś sensownego się kupi. Kompa będziesz używał do gier, neta i podstawowych multimediów więc dysk większej różnicy ci nie zrobi (NVMe jest po prostu w podobnych cenach i odpadają kable, ale do takich zastosowań nie ma większej różnicy)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobson89 napisał:

W twoim przypadku (raty) jak nie będzie tak jak w komputroniku to bym brał można by lepiej, ale jest dobrze :) wifi tak jak pisze kalderona za 150zl coś sensownego się kupi

ale to trzeba co zrobić, aby mieć to wifi? Dokupić jakaś karte i do płyty dołączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, iLuminary napisał:

ale to trzeba co zrobić, aby mieć to wifi? Dokupić jakaś karte i do płyty dołączyć?

Tak, wymontowujesz śledzia i wspinasz w gniazdo na plycie

Np. https://www.x-kom.pl/p/260560-karta-sieciowa-tp-link-archer-t6e-80211b-g-n-ac-1300mb-s-dualband.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, iLuminary napisał:

@kalderon @Bobson89 czy jakościowo takie karty będą lepsze, niż płyta z wbudowanym modułem?

Spodziewam się podobnej jakości i wydajności osobiście jestem zwolennikiem kabla wifi używam jedynie w telefonie i telewizorze

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Bobson89 napisał:

Spodziewam się podobnej jakości i wydajności osobiście jestem zwolennikiem kabla wifi używam jedynie w telefonie i telewizorze

W sobotę od 10 infolinia czynna, zadzwonię tam i się podpytam czy można coś zamienić lub dodać. Nawet jeśli nie, to pewnie wezmę go.

@Bobson89 @kalderon Takie pytanko, kojarzycie sklep Sferis? Nie trzeba się bać od nich brać? 

Ja o nim nie słyszałem.

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kalderon napisał:

Patrioty z CL17 to starszy model, obecnie zastępowany przez tańsze CL18. Wątpię żeby się szarpnęli.

Różnica między SATA a NVME to kilka sekund tu, kilka tam (i wolne jedno złącze SATA).

Obudowa ma otwarty front i dużo wentylatorów, wygląda zdecydowanie lepiej niż zamknięte piekarniki w innych zestawach.

W linku jest płyta która zawiera cały chip obsługujący łączność bezprzewodową, to co jest doczepiane to tylko antena. Dobra karta sieciowa PCI-E to koszt ~150zł.

KAlderon, jeszcze jedno pytanie.

Chyba będę zamawiał tego kompa, bo boje się, ze te raty promocyjne są tylko do jutra (na czas trwania Polish Esport Cup). Infolinia jest nieczynna, na maila nie otrzymałem odpowiedzi. W takim wypadku chciałbym po prostu dobrać do tego gotowca dwa dyski. Jeden HDD 1 TB 3,5'' oraz jeden Kingston A2000 na złączu M2.

Zmieszczą się oba? W sumie bedzie jeden dysk na złączu M2, jeden ten SSD, który oni dali oraz jeden HDD 3,5''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na spokojnie możesz dokładać dyski. Płyta ma 2xm2 i 6x sata choć pewnie któreś sata się wyłącza po podłączeniu M2 co nie zmienia faktu że dysków można trochę podpiąć.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Tak, zmieszczą się oba.

Kingston A2000 to dobra budżetówka, ale pomyśl o topowym dysku jak WD Black, w dobrej cenie na polskim Amazonie:

https://www.amazon.pl/WD-Wewnetrzny-Czarny-SN750-WDS100T3X0C-00SJG0/dp/B07M64QXMN/

Wszyscy polecali Kingstona, a o WD nie slyszałem.

Boję się tylko, że ten Sferis to jakiś oszukańczy sklep. Opinie mają kupione na swojej stronie, dodzwonić się nie da. Korzystałeś może z niego bądź cos słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sferis to duży sklep, mają nawet swoje oddziały stacjonarne więc to nie firma krzak.

WD to bardzo duża firma (5 lat temu przejęli firmę Sandisk) zajmująca się półprzewodnikami, SN750 to nawet nieco lepszy dysk niż Samsung 970 EVO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...