Skocz do zawartości
iLuminary

Komputer - raty ? Czy jest szansa w dzisiejszych czasach?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój laptop powoli zaczyna nie wystarczać, a z małżonką wynegocjowałem, że mogę po zmianie pracy zaszaleć i wziąć sobie komputer na raty. Laptop był przydatny na studiach, natomiast teraz gdy jest on non stop używany stacjonarnie (lenovo Y700) to nie widzę sensu brania kolejnego laptopa. Chciałbym uniknąć płacenia za komputer od razu i wzięcia go na raty 0. 

Czy w dzisiejszych czasach, gdzie ceny kart graficznych są szalone - jest sens o czymś takim myśleć? 

 

Docelowo miałby to być komputer do maksymalnie 5k. Monitor już mam: MSI Optix G241. Myszkę i klawiaturę też. Wszystko podpięte pod laptopa.

Po sprzedaży laptopa Y700 ew. mogę parę stówek dołożyć do tej bariery 5000.

Komputer miałby być głównie do gier typu Cyberpunk, WOT, Wiedźmin, itp. Czasem jakiś serial.

Wiem, że są jakies gotowce z sklepu Proline, ale nie wiem czy kupowanie gotowca jest warte. Z resztą tam i tak chyba nie ma rat 0.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na raty 0 może brać https://m.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/activejet-komputer-actina-3600-16g-512gb-1660s.bhtml słabsza (średnio opłacalna) konfiguracja od tego z Proline, ale pozwoli komfortowo pograć w fhd

44 minuty temu, thestasiex12 napisał:

Komputer ZENPC GAMING Intel i5-11400F 512GB-M.2… - Sklep ProLine.pl

Komputer ZENPC GAMING Intel i5-11400F 1TB-M.2… - Sklep ProLine.pl

Jedyna opcja gdzie masz kartę dostępną. Do tego dołóż cooler na CPU minimum Fera 5 a najlepiej Fera 5 Dual Fan bo BOX cooler to syf.

No i syfiasty zasilacz w tym siedzi o czym warto poinformować. No i pytanie co za płyta tam siedzi bo b460 nie wspiera 11 gen Intela warto dopytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A czy z allegro jest coś wartego uwagi? Tam są raty 0, "20x0"? 

Wiem, że trzeba być ekstremalnie ostrożnym, bo te komputery z allegro to często syf, ale może jest coś wartego uwagi od sprawdzonego dostawcy który podaje dokładne specyfikacje wszystkich bebechów? 

 

Czyli reasumując, w tym ProLine do wymiany: zasilacz, dopytanie o płytę główną,  i dokupienie chłodzenia na CPU?

Czy ktoś już miał do czynienia z Proline? Wiele osób poleca ten sklep, warto brać od nich "gotowca"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w zależności od Twojej zdolności kredytowej, raty 0% mogą wymagać do 30% wpłaty na dzień dobry.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karister napisał:

Pamiętaj, że w zależności od Twojej zdolności kredytowej, raty 0% mogą wymagać do 30% wpłaty na dzień dobry.

Z tym nie ma kłopotu, ale czy w ogóle jest szansa znaleźć coś sensownego na raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamówił osobno części - wtedy masz kilka sklepów do wyboru z ratami 0%. Najwyżej zaniesiesz pudła do jakiegoś serwisu i zapłacisz dwie stówy za złożenie, jak nie chcesz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Karister napisał:

Ja bym zamówił osobno części - wtedy masz kilka sklepów do wyboru z ratami 0%. Najwyżej zaniesiesz pudła do jakiegoś serwisu i zapłacisz dwie stówy za złożenie, jak nie chcesz sam.

No ale nie ma szans zamowic osobno części bo cena kart graficznych jest zawyżona. Osobno taki sam zestaw bedzie kosztować jakieś 6k albo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty 0% na gotowce ma MediaExpert, ale nie wiem, czy znajdziesz coś ciekawego w ich ofercie. Chyba taniej Ci wyjdą raty z odsetkami w Proline. :D 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też gotowce z proshop w DK, ale to chyba prawie to samo co ten proline... wciąż bez rat 0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się ze sklepem Vist przez ich stronę, dobierz specyfikacje jakie części  by Cię interesowały i poproś aby wystawili Ci zestaw na Allegro, bo chcesz kupić na raty 0%. Na pewno się z nimi dogadasz, a części i karty mają od ręki każdą. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są jeszcze 2 propozycje z alledrogo choć też słabsze od tych gotowców z Proline, ale mieszczące się w budżet. 

https://allegro.pl/oferta/gamingowy-ryzen-5-3600-16gb-rtx-2060-6g-ssd-rgb-10604960268 

tu jest świetny dysk, resztą dość budzetowa

Albo

 https://allegro.pl/oferta/gamingowy-intel-i5-10400f-16gb-rtx-2060-ssd-rgb-10605208374

Lepszy procek, ale marna płyta, która wykazuje ram do 2666mhz co ograniczy procka i nieznany dysk, no i Spartan trochę mało do 10600kf 

 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby wziąć poszczególne podzespoły na raty z komputronika (akurat jest 50x0) + karta graficzna 2060 z Mediaexpert (bo w komputroniku nie ma).

Za wszystkie części w komputroniku dałbym 2800, za kartę w MediaExpert też około 2800. Co daje 5600 PLN.

Dane wzięte z tego forum, a obudowę i chłodzenie procka wziąłem z Techliptona.

Ogólnie mnie to nic nie mówi, więc nie wiem czy coś takiego jak niżej ma sens? Zestawy które poleca ten gość techlipton różnią się od tych z tego forum, ale szczerze mówiac... nie wiem czym - nie znam się aż tak.

 

Procesor:  AMD Ryzen 5 3600 

Płyta główna: Gigabyte B550M DS3H 

Pamięć: Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 Viper Steel 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6GB 

SSD: Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe A2000

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 700W

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
Chłodzenie procka: SilentiumPC Fortis 3 140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobson89 napisał:

No to już lepiej https://www.x-kom.pl/lista/xwc8jfc66 choć w xkom chyba ciężko z ratami 0% 

Fera 5 jest lepsza i tańsza od fortisa, a w zasadzie buda rg6v też może być raptem kilka złotych więcej od vt4v

Czy w takiej konfiguracji warto dopłacać do Ryzena 5600X oraz zmieniać płytę z B550M na B450 Tomahawk?
Widziałem, że polecasz tego Tomahawka, ale nie wiem co z Ryzenem, czy wypadałoby wziąć 5600X czy styknie 3600? Różnica w cenie to 500 PLN.

Z kart, jest dostepna w komputroniku taka: MSI GeForce RTX 2060 VENTUS OC 6G. Generalnie mnie te dopiski jak "VENTUS" "EAGLE" itp nic nie mówią.

Jedna karta 2060 kosztuje 2000, a druga 3500... bądź tu mądry :P

Generalnie wolałbym nie dopłacać do 5600X, ale jeśli to jest nowszy model i różnica w osiągach bedzie znaczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do b550 można, ale nie trzeba dopłacać. Korzyści będą wymierne w kompie do gier. Do 5600x warto dopłacić, ale budżet się jeszcze bardziej rozciąga i przy 5600x można dać b550, bo nie trzeba będzie aktualizować biosu, a w rozdzielczości fhd będzie jednak sporo lepszy od 3600 co nie oznacza że 3600 bym z góry skreślał. Dopiski do GPU to określenie model np. ventus to najniższy model od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bobson89 napisał:

Do b550 można, ale nie trzeba dopłacać. Korzyści będą wymierne w kompie do gier. Do 5600x warto dopłacić, ale budżet się jeszcze bardziej rozciąga i przy 5600x można dać b550, bo nie trzeba będzie aktualizować biosu, a w rozdzielczości fhd będzie jednak sporo lepszy od 3600 co nie oznacza że 3600 bym z góry skreślał. Dopiski do GPU to określenie model np. ventus to najniższy model od MSI.

Jeśli chodzi o tą kartę graficzną, o ile na Komputroniku jest oznaczenie Ventus, o tyle żadnego oznaczenia nie ma na stronie MediaExpert. 

Rozumiem, że w tego Ventusa lepiej się nie pchać, który wiec model z 2060 trzeba brać pod uwagę?

 

W Twojej liście karta jest oznaczona jako D6, ta na MediaEx. jest oznaczona jako OC? O co kaman? :P Sorki za takie pytania...

 

Edytowane przez iLuminary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na rynku GPU nie ma co wybrzydzać. W ME 2060 jest tylko Gigabyte ten co dałem do koszyka z xkom, ale cena jest wyższa. W komputroniki też tylko ten ventus za 2.9k jeszcze outlet nie ma sensu.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobson89 napisał:

Obecnie na rynku GPU nie ma co wybrzydzać. W ME 2060 jest tylko Gigabyte ten co dałem do koszyka z xkom, ale cena jest wyższa. W komputroniki też tylko ten ventus za 2.9k jeszcze outlet nie ma sensu.

Tak wygląda finalna lista, do tego dojdzie 2060 RTX z jakiegoś sklepu oferującego raty 0.

Czy cokolwiek byś zmienił?

 

https://www.x-kom.pl/lista/c77yqsupz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać do fery dual. Lepiej dorzucić do ramów cruciali mają niższe opóźnienia (lepsze kości najprawdopodobniej e-die gdzie Vipery cjr) i wolałbym jednak b450 tomahawk (ale tu jak chcesz). 5600x tray jest tańszy o 70zl (dostajesz procka bez pudełka i coolera)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bobson89 napisał:

Nie ma sensu dopłacać do fery dual. Lepiej dorzucić do ramów cruciali mają niższe opóźnienia (lepsze kości najprawdopodobniej e-die gdzie Vipery cjr) i wolałbym jednak b450 tomahawk (ale tu jak chcesz). 5600x tray jest tańszy o 70zl (dostajesz procka bez pudełka i coolera)

Myślałem, że lepszy jest ten B550M od Tomahawk? W czym jest różnica? Jak lepszy Tomahawk to wezmę Tomhawka. Zmieniłem tego fery dual. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ds3h to podstawowy model Gigabyte jedynie nowszy chipset i wsparcie PCI 4.0 dla GPU i dysku, którego w tym konfigu nie wykorzystasz :), a tomahawk to jedna z najlepszych budżetowych płyt w dodatku teraz w bardzo dobrej cenie. Jedynie trzeba bios zaktualizować pod Ryzen 5xxx

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.komputronik.pl/product/723787/komputronik-infinity-x500-o1-.html

Jak jeszcze nie kupiłeś to dość ciekawa oferta w tych czasach, tylko byś musiał zadzwonić i dopytać o dysk (prawdopodobnie Kingston a2000 więc ok), pamięć (pewnie jakaś 2666), i zasilacz jakie tam cuda mają dokładnie. 

Cenowo fajnie wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Predix napisał:

https://www.komputronik.pl/product/723787/komputronik-infinity-x500-o1-.html

Jak jeszcze nie kupiłeś to dość ciekawa oferta w tych czasach, tylko byś musiał zadzwonić i dopytać o dysk (prawdopodobnie Kingston a2000 więc ok), pamięć (pewnie jakaś 2666), i zasilacz jakie tam cuda mają dokładnie. 

Cenowo fajnie wychodzi :)

Pamięć jest napisane że 2666.

 

Jak się ma ten gotowiec do tego co ja mniej więcej zaproponowałem? Cenowo rzeczywiście jest korzystnie nawet gdybym musiał dokupić zasilacz.

 

Jak się ma płyta główna do tego tomahawka lub do b550m? Oraz ten Intel w stosunku do ryzena5600x?

W dniu 18.06.2021 o 18:50, Bobson89 napisał:

Bo ds3h to podstawowy model Gigabyte jedynie nowszy chipset i wsparcie PCI 4.0 dla GPU i dysku, którego w tym konfigu nie wykorzystasz :), a tomahawk to jedna z najlepszych budżetowych płyt w dodatku teraz w bardzo dobrej cenie. Jedynie trzeba bios zaktualizować pod Ryzen 5xxx

Hej Bobson, czy mógłbyś zerknąć na tą ofertę z Komputronika od kolegi predixa? Czy w tej cenie warto? Jak się to ma w stosunku do tego co wspólnie stworzyliśmy?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...