Skocz do zawartości
mapatek

Msi gtx 770 problem temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem ze swoim gtx 770. Otóż karta na bazowych ustawieniach nie jest w stanie działać stabilnie i po jakiś 15 minutach grania obraz się zawiesza i pokazują się różowe paski. Dowiedziałem się że jest to wina temperatury, która może przekraczać 90 stopni. Zrobiłem testy furmarkiem i jak doszło do właśnie tych 90 to go wyłączyłem bojąc się o kartę. W msi afterburner ustawiłem max tdp na poziomie 65%, ale i tak karta osiąga 85 stopni przy prędkości wentylatorów 100%. Nie mam pojęcia czego to jest wina. Karta nie jest podkręcona, a i tak czasem ma problem, aby utrzymać nawet bazowe zegary. Według gpu-z napięcie utrzymuje się w okolicy 1V, a natężenie wynosi 60 A. Natomiast sam pobór wynosi 178 W. Chłodzenie karty zostało wyczyszczone z kurzu, jaki i pasta termoprzewodząca została wymieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 to piec hutniczy, tak było od zawsze.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się wysokie temperatury na dworze, do tego z tego co mówisz możliwe, że u Ciebie karta wymaga konserwacji - wymiana pasty na rdzeniu/usunięcie kurzu z radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest już bardzo gorąco pierwszy raz w tym roku nagrzało mi się mieszkanie w bloku więc wiem że coś się dzieje :E ciekawe jak tam posiadacze 3080/3090 się mają :D 770 to jeszcze nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaczorex26 napisał:

Zaczynają się wysokie temperatury na dworze, do tego z tego co mówisz możliwe, że u Ciebie karta wymaga konserwacji - wymiana pasty na rdzeniu/usunięcie kurzu z radiatora.

Racja, ale temperatury sprawdzałem już wcześniej, zanim zrobiło się tak ciepło. Dzieje się tak od dłuższego czasu, ale nie chciało mi się wcześniej o tym pisać. A jak coś to jest napisane że chłodzenie zostało wyczyszczone, a pasta wymieniona ;) 

Sprawdzałem również w necie i ludzie też zgłaszali wysokie temperatury, tylko że oni mieli max 80-85 stopni, a u mnie jest dużo wyższa temperatura. Coś musi być nie tak, jak karta nie jest w stanie sama siebie schłodzić. Zamrażanie się ekranu i do tego spadki fps nie są rzeczą normalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jak masz chłodzoną obudowę, jak nie ma odpowiedniego przewiewu i kilku wentylatorów to niestety taka karta będzie się mocno grzała przy takich upałach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schłodź pokój, sciągnij boczny panel i wtedy zobacz jaka będzie sytuacja, jak dalej będzie tak buchać ogniem to może coś nie tak z samym chłodzeniem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzela300 napisał:

Zależy też jak masz chłodzoną obudowę, jak nie ma odpowiedniego przewiewu i kilku wentylatorów to niestety taka karta będzie się mocno grzała przy takich upałach. 

Mam w obudowie zamontowane cztery wentylatory i jeszcze się upewniłem czy kręcą się w dobrą stronę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam obudowy nie mam. Płyta główna sobie leży na książce elektronika tom 1. GTX 770 się nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SilverSeller napisał:

Obudowa zamknięta czy otwarta ?

Nie wiem jak w przypadku GTX 770, ale ja bym poczytał o Under Voltingu dla tej karty,

czy powstał jakiś odblokowany bios, lub sam bym zmienił bios i obniżył voltarz o jakieś 5-7%.

Poza tym mógłbyś zmienić termopody i pastę.

Jeżeli karta grzeje ci się ostro na pulpicie np. 70C to już ci pada rdzeń i nic z tym nie zrobisz (to tak a propo kart graficznych)

Nwm jak  to możliwe, bo pamięci nie ciągną raczej więcej niż GPU.

Tam musi być ze 110W samo GPU.

TDP obniżyłem do 60%. A co do temperatury, to na pulpicie 46 stopni. Link do screenu: https://ibb.co/LtczxLV. Pasta była niedawno wymieniana na arctic mx-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś normalny bench, a nie tą wygrzewarkę którą możesz uszkodzić gpu.

Np. Test z gpuz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...