Skocz do zawartości
zielony99

Komputer 4500-5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu komputera  w przedziale 4500-5000zł. Komputer będzie służył głównie do gier. Głównie gram w CS:GO. Monitor to LG 24GM79G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowiec/składak?
Ze składaków mogę Ci zaproponować konfi na Ryzenie 5600X - idealnie się sprawdzi pod CSa, który jest grą typowo procesorową. https://www.x-kom.pl/lista/pqw2w9t2w
Wychodzi 3099zł. Reszta pieniędzy na kartę graficzną. Z nowych, to dostaniesz jedynie 2060tke. Używane wchodzą w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, santaangelo napisał:

Gotowiec/składak?
Ze składaków mogę Ci zaproponować konfi na Ryzenie 5600X - idealnie się sprawdzi pod CSa, który jest grą typowo procesorową. https://www.x-kom.pl/lista/pqw2w9t2w
Wychodzi 3099zł. Reszta pieniędzy na kartę graficzną. Z nowych, to dostaniesz jedynie 2060tke. Używane wchodzą w grę?

Fortisa zmieniłbym na fere5 i płytę na MSI b450 tomahawk II jest za 279zl z kodem tata2021, a w zasadzie od tufa ma tylko gorsze audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby to był składak, w ostateczności może to być gotowiec

2 godziny temu, santaangelo napisał:

Gotowiec/składak?
Ze składaków mogę Ci zaproponować konfi na Ryzenie 5600X - idealnie się sprawdzi pod CSa, który jest grą typowo procesorową. https://www.x-kom.pl/lista/pqw2w9t2w
Wychodzi 3099zł. Reszta pieniędzy na kartę graficzną. Z nowych, to dostaniesz jedynie 2060tke. Używane wchodzą w grę?

Najlepiej żeby to była nowa, nie chce sie pakować w używaną, troche kupowanie kota w worku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, santaangelo napisał:

Wychodzi 3099zł. Reszta pieniędzy na kartę graficzną. Z nowych, to dostaniesz jedynie 2060tke.

2060 za 2 koła? Bardziej 1660...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kalderon napisał:

2060 za 2 koła? Bardziej 1660...

Też ciężko. Z tego co widzę to 2060 najtaniej w xkom za 2.6k a 1660 super 2300 w Foxkomputer jest 1660ti za 2100pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Super bo RTX 2060 to już grubo ponad 2000 zł na teraz. Schodzenie do 1650S nie ma sensu. Monitor będziesz zmieniać bo 75 Hz pod zestaw do CS:GO za tyle kasy raczej nie ma sensu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caps napisał:

GTX 1660 Super bo RTX 2060 to już grubo ponad 2000 zł na teraz. Schodzenie do 1650S nie ma sensu. Monitor będziesz zmieniać bo 75 Hz pod zestaw do CS:GO za tyle kasy raczej nie ma sensu. 

 

Mój monitor ma 144Hz.  Czy ta karta będzie okej? https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6gb-gddr5-gv-n1660oc-6gd-4144583/?gclid=CjwKCAjwq7aGBhADEiwA6uGZp_5HXYcqMw_JPWsy4dnpWelb_DeN9T2Z5wmZHQ4eqGhpQDfnYSIXWRoCRYwQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną prośbę. Bo komputer będę brał na kredyt. W którym najlepiej sklepie wziąć ten komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ten zestaw 3100 + 2100 na 1660S/TI to wyjdzie Cię 5200zł. Moim zdaniem drogo. Ryzen fajny ale jeśli chcesz brać na kredyt to wątpię że tą grafikę w najbliższym czasie zmienisz.
Ja bym rozważył taką opcję na Twoim miejscu. CS nie jest jakoś super wymagającą grą więc 10400F jak najbardziej jest ok, masz tutaj RTX 2060 Asus'a no i cena... 4300 zł.
https://www.komputronik.pl/product/723787/komputronik-infinity-x500-o1-.html

Za ok. 5000-5200 zł możesz upolować też gotowca z RTX 3060 - aktualnie nie dostępne ale sprawdzaj na proshopie i proline.

Edit. w sumie jakiś jest. 5300 za 10600KF + RTX 3060.

https://proline.pl/komputer-zenpc-gaming-intel-i5-10600kf-512gb-m-2-nvme-16gb-ddr4-rtx-3060-12gb-noos-p8078460

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS:GO 5600X jest szybszy niż 10900K dlatego proponowany jest ten procek. Tak, zestawy się bardziej opłacają bo firmy kupują karty ze znacznie mniejszymi narzutami cenowymi, ale w takich zestawach często są pułapki. W zestawie z Komputronika jest nieznany dysk, nieznany zasilacz, tania płyta główna, najtańszy wolny RAM itp. A co do zestawu z Proline to konieczna jest natychmiastowa wymiana zasilacza, a płyta główna wykastruje RAM do 2666MT/s co będzie dławić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem że wydajność 5600x znacznie przewyższa 10400f ale trzeba to oceniać całościowo czyli:
5600x + 1660S/TI 
10400F + 2060 + prawie tysiak w kieszeni. 

Kolega gra głównie w CS:GO ale pewnie nie wyklucza innych gier.

Co do reszty komponentów warto zadzwonić do sklepu i spytać. W moim gotowcu z komputroniku akurat było: Kingston A2000, Goodramy irdm 2666, Corsair CV.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw właśnie należy dobierać indywidualnie, jeśli ktoś gra głównie w wymagające graficznie tytuły AAA to wtedy jak najbardziej słabszy procek i mocniejsza karta to lepszy wybór, ale @zielony99 jasno określił że gra głównie w CS:GO, grę głównie procesorową, grę w której Ryzeny 5000 wymiatają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole złożyć komputer niż kupić gotowca w którym na start są 2 elementy do wymiany. Będę głównie grał w CS ale w inne tytuły też. Opcja z Ryzen 5600x wydaje mi się najbardziej korzystna. 

https://www.x-kom.pl/lista/gzyamm9u7 

Chłodzenie mogę wziąć z starego komputera Fortis 3. Mam pytanko co do zasilacza. Posiadam zasilacz Supremo M2 Gold 550W. Czy taki zalicz by pasował do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i chłodzenie w zupełności wystarczą. Poszukaj w porównywarkach lepszej promocji na Ballistixy, 440zł to jedna z wyższych cen na rynku.

Teraz w X-komie jest promocja z okazji dnia ojca, gdzie z kodem "tata2021" jest sporo rzeczy w promocji w tym obudowy, płyty główne czy dyski SSD:

https://promocje.x-kom.pl/dzien-ojca

MSI B450-A Pro MAX kosztuje 249zł, B450 Tomahawk MAX II 279zł, a Asus Prime B550-Plus - 299zł. Wszystkie to dobre płyty, z dobrymi sekcjami zasilania, Asus wspiera nawet PCI-E 4.0, ale wszystkie mają jedną wadę - przeciętny chip audio.

W promo jest też dysk PNY CS3030 500GB za 239zł.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Zasilacz i chłodzenie w zupełności wystarczą. Poszukaj w porównywarkach lepszej promocji na Ballistixy, 440zł to jedna z wyższych cen na rynku.

Teraz w X-komie jest promocja z okazji dnia ojca, gdzie z kodem "tata2021" jest sporo rzeczy w promocji w tym obudowy, płyty główne czy dyski SSD:

https://promocje.x-kom.pl/dzien-ojca

MSI B450-A Pro MAX kosztuje 249zł, B450 Tomahawk MAX II 279zł, a Asus Prime B550-Plus - 299zł. Wszystkie to dobre płyty, z dobrymi sekcjami zasilania, Asus wspiera nawet PCI-E 4.0, ale wszystkie mają jedną wadę - przeciętny chip audio.

W promo jest też dysk PNY CS3030 500GB za 239zł.

Czy to jest jakaś rażąca różnica w tym audio?

Warto wymienić tego kingstona na PNY? Co do RAM, komputer będzie brany na raty więc zależy mi aby było to w jednym sklepie 

Edytowane przez zielony99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od jakości odbiornika/słuchawek i wrażliwości twoich uszu.

Warto wymienić dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Nie wiem kto będzie składał, ale pamiętaj o tym że trzeba zaktualizować BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie dla was. Na allegro jest możliwość wziąć kredyt 0%. Chciałbym się spytać czy opłaca się kupić podzespoły na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność to raczej kwestia ceny, jeśli będzie taniej to się opłaca, ale mniej też na uwadze, że najpewniej każdy produkt będzie pochodził od innego sprzedawcy, czyli zwiększają się koszty dostawy (chyba, że Smart będzie działał) jak i przy ew. gwarancji musisz pisać do danego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...