Skocz do zawartości
Przemoo18

Komputer bez GPU 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na morele net ma być promocja za 2150. Chyba nie ma się co zastanawiać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 12:29, Przemoo18 napisał:

Komputer będzie służył głownie do gier w 1440p oraz 4k.

Ale na tym dysku nie odczujesz tutaj jakoś znacząco różnic względem PCIe 3.0 więc można sobie darować. Z drugiej strony jak już jest, to w sumie też głupio tego nie mieć dostępnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uległem i kupiłem... Ryzena 9 5900x. Cena 2150 mnie przekonała.

Mam teraz gorąca prośbę.Jaka wybrać płytę główną pod ten procesor ? Ram będzie 32 GB minimum 3600mhz ,GTX 3080ti bądź rx6900xt.,dysk 980 pro

Może mi ktoś wyjaśnić czy głównie różnią się płyty główne bo rozstrzał cenowy jest bardzo duży a nie mam kompletnie o tym pojęcia

Co np zyskam kupując płytę za 1600zl względem takiej za 700?Pytam bo nie chciałbym wydać majątku ale nie chciałbym by był założony kaganiec na inne podzespoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty różnica się sekcja zasilania, audio, lan i innymi złączami, na spokojnie możesz brać b550 Asus tuf albo Gigabyte Elite w zupełności wystarczą cena do 600zl

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa cena tym dopłata mniej warta wydanych pieniędzy (i głównie mówimy od drobiazgach). Płyty wspomniane przez Bobsona mają wszystko co potrzebne dla 99% użytkowników (mocne sekcje zasilania, 2,5-gigowy LAN, dobry chip audio), Aorus Elite w wersji V2 jest nieco lepszy, do listy dołożył bym też takie płyty jak MSI B550 Tomahawk Torpedo czy Mortar (MSI ma kilka fajnych zbliżonych płytek), ogólnie nie ma sensu wyściubiać nosa poza B550 chyba że musisz mieć dwa dyski PCI-E 4 naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kalderon napisał:

Im wyższa cena tym dopłata mniej warta wydanych pieniędzy (i głównie mówimy od drobiazgach). Płyty wspomniane przez Bobsona mają wszystko co potrzebne dla 99% użytkowników (mocne sekcje zasilania, 2,5-gigowy LAN, dobry chip audio), Aorus Elite w wersji V2 jest nieco lepszy, do listy dołożył bym też takie płyty jak MSI B550 Tomahawk Torpedo czy Mortar (MSI ma kilka fajnych zbliżonych płytek), ogólnie nie ma sensu wyściubiać nosa poza B550 chyba że musisz mieć dwa dyski PCI-E 4 naraz.

Dzięki .

Wybrałem MSI Mag B550 Tomahawk.

Zamowie ja na dniach jak nie znajdę taniej.Obecnie kosztuje na morele 640zl co już wydaje się spoko. Mam nadzieję że dobry wybór.

Chciałbym też kupić dobry ram 2x16gb

Wszyscy polecają crucial balistick. Jestem już zdecydowany na nie o taktowaniu 3600mhz cl 16 niestety ciężko je dostać gdzieś teraz bo wszędzie są 3200mhz.

Czy jakieś inne pamięci są jeszcze godne uwagi do tego zestawu o taktowaniu 3600-4000mhz w granicach 1000zl za 2x16gb?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał Goodramów 2x16GB CL17 (timimgi 17-19-19, unikaj wariantu z CL18) mają niezłe kości dual rank co samo w sobie daje kilka % wydajności gratis. Ballistixy to już niestety kości single rank nawet w wariancie 2x16GB (chyba że znajdziesz niedobitki starszych partii) a to oznacza że bazowa wydajność jest nieco niższa. Za to się dobrze podkręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Ja bym szukał Goodramów 2x16GB CL17 (timimgi 17-19-19, unikaj wariantu z CL18) mają niezłe kości dual rank co samo w sobie daje kilka % wydajności gratis. Ballistixy to już niestety kości single rank nawet w wariancie 2x16GB (chyba że znajdziesz niedobitki starszych partii) a to oznacza że bazowa wydajność jest nieco niższa. Za to się dobrze podkręcają.

Nie sa już produkowane ballistixy czy po prostu kwestia poczekania na dostępność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są produkowane, ale w wariancie 2x16GB Crucial "podmienił" kości pamięci na inne. Niekoniecznie gorsze same w sobie, ale ułożone jednostronnie (tzw. single rank - wszystkie kości pamięci mieszczą się na jednej stronie modułu RAM). Goodramy to pamięci dual rank (kości są po obu stronach) i co powinieneś wiedzieć to to, że w miejscach gdzie to się liczy dual rank daje kilka % wydajności za friko, bez żadnego OC. Jeśli nie zamierzasz robić OC pamięci to Goodramy zapewnią nieco wyższą wydajność (i mniej kosztują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 19:04, kalderon napisał:

Są produkowane, ale w wariancie 2x16GB Crucial "podmienił" kości pamięci na inne. Niekoniecznie gorsze same w sobie, ale ułożone jednostronnie (tzw. single rank - wszystkie kości pamięci mieszczą się na jednej stronie modułu RAM). Goodramy to pamięci dual rank (kości są po obu stronach) i co powinieneś wiedzieć to to, że w miejscach gdzie to się liczy dual rank daje kilka % wydajności za friko, bez żadnego OC. Jeśli nie zamierzasz robić OC pamięci to Goodramy zapewnią nieco wyższą wydajność (i mniej kosztują).

Dzięki.

Pojawiła się okazją do zakupu tych ram:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/g-skill-ddr4-tridentz-2x8gb-3600mhz-cl16-xmp2-rgb-1

Moge je mieć za 900zl.Cena wydaje się ok.

Możesz powiedzieć czy to dobre kości jak za tą kwotę i czy będę wspolprqcowac z płytą b550 o ryzenem 9 5900x

Będzie to lepszy wybór od tych goodramow i balistixow?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepszy, ale podobny. I będą się świecić. Nowe Ryzeny mają dobry kontroler pamięci, wszystko na nich pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

Nie lepszy, ale podobny. I będą się świecić. Nowe Ryzeny mają dobry kontroler pamięci, wszystko na nich pójdzie.

Czyli śmiało można brać za te 900zl?

To RGB się musi świecić ? Nie ma opcji wyłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 19:04, kalderon napisał:

Są produkowane, ale w wariancie 2x16GB Crucial "podmienił" kości pamięci na inne. Niekoniecznie gorsze same w sobie, ale ułożone jednostronnie (tzw. single rank - wszystkie kości pamięci mieszczą się na jednej stronie modułu RAM). Goodramy to pamięci dual rank (kości są po obu stronach) i co powinieneś wiedzieć to to, że w miejscach gdzie to się liczy dual rank daje kilka % wydajności za friko, bez żadnego OC. Jeśli nie zamierzasz robić OC pamięci to Goodramy zapewnią nieco wyższą wydajność (i mniej kosztują).

Hej. Nie kupiłem jeszcze ramow bo te gskille mnie nie przekonały.

Chciałem dopytać czy da się jakoś sprawdzić w crucialach balistixach czy są single czy dual rank.?

Mam do odbioru w sklepie media expert te kości:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-crucial-ballistix-32gb-3600mhz-ddr4-cl16-dimm-2x16-red

Czy to są te same kości co te polecane balistiki czarne? Różnica jest tylko w kolorze ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te same w innym kolorze. Da się sprawdzić bez otwierania pudełka. Na samych kościach jest nalepka z kodem produktu (BL16G36C16U4B) , ale rozszerzonym. Po myślniku powinno być coś w stylu M8FB1 czy jakoś tak. Jeśli jest M8 to masz single rank, M16FE1 - dual rank. Duale są szybsze.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kalderon napisał:

Te same w innym kolorze. Da się sprawdzić bez otwierania pudełka. Na samych kościach jest nalepka z kodem produktu (BL16G36C16U4B) , ale rozszerzonym. Po myślniku powinno być coś w stylu M8FB1 czy jakoś tak. Jeśli jest M8 to masz single rank, M16FE1 - dual rank. Duale są szybsze.

To dokładnie te kości.

Można coś powiedzieć na podstawie tego nr?

IMG_20210705_121946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisałem - są to kości dual rank czyli te szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy kupione.

Brakuje mi jeszcze płyty.

Byłem już zdecydowany na B550 MSI Mag tomahowak .

Jest teraz w dobrej cenie bo za 640zl.

W związku z promocja która dał Asus czyli casback na płyty to zauważyłem że można dostać płytę ASUS ROG STRIX B550-F GAMING za około 650zl czyli za te same pieniądze.

Można porównać jakoś te płyty i powiedzieć czy któraś z nich jest lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rog strix b550 f gaming to dobra płyta, ale na dobrą sprawę można brać tańsza Asus tuf b550 plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Przemoo18 napisał:

Ramy kupione.

Brakuje mi jeszcze płyty.

Byłem już zdecydowany na B550 MSI Mag tomahowak .

Jest teraz w dobrej cenie bo za 640zl.

W związku z promocja która dał Asus czyli casback na płyty to zauważyłem że można dostać płytę ASUS ROG STRIX B550-F GAMING za około 650zl czyli za te same pieniądze.

Można porównać jakoś te płyty i powiedzieć czy któraś z nich jest lepsza ?

Osobiście uważał bym na B550-F Gaming, polecam najpierw zapoznać się z problemami które trapią wbudowaną kartę sieciową mianowicie Intel i225-v. Sam taką płytę posiadam (w wersji Wi-Fi która ratuję sytuację) z kartą sieciową w wersji v2, która jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów. Tak więc jeżeli chcesz pobawić się na loterii i wylosujesz płytę z sieciówką w wersji v3 to B550-F Gaming jest bardzo dobrym wyborem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobson89 napisał:

Rog strix b550 f gaming to dobra płyta, ale na dobrą sprawę można brać tańsza Asus tuf b550 plus

Tuf raczej nie biorę pod uwagę.

Waham się już tylko między strixem f gaming wifi a MSI Mag tomahowak.

W strixie przekonuje mnie wifi oraz bluetooch.Dobrze rozumiem że jeśli płyta ma bluetooch to bezproblemu mogę połączyć słuchawki bezprzewodowo z kompem?

Cenowo wychodzą identycznie bo po 650zl.

Zastanawiam się tylko czy ten MSI ma coś więcej od tego strixa co przeważyło by na korzyść MSI.

No i jest jeszcze kwestia awaryjnosci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rengor napisał:

Osobiście uważał bym na B550-F Gaming, polecam najpierw zapoznać się z problemami które trapią wbudowaną kartę sieciową mianowicie Intel i225-v. Sam taką płytę posiadam (w wersji Wi-Fi która ratuję sytuację) z kartą sieciową w wersji v2, która jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów. Tak więc jeżeli chcesz pobawić się na loterii i wylosujesz płytę z sieciówką w wersji v3 to B550-F Gaming jest bardzo dobrym wyborem :) 

Rozumiem że nie ma możliwości sprawdzenia przed wlozeniem płyty i zainstalowaniem sterów jaka to wersja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...