Skocz do zawartości
Lukasz6212

Program do synchronizacji między kilkoma komputerami z Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam programu do synchronizacji plików/folderów między trzema komputerami z zainstalowanym windowsem. Chodzi mi o takie coś jak jest na google czyli program który przesyła cały folder na wirtualny dysk i ten folder jest dostępny w kopiach zapasowych na google drive. I do tego momentu google jest ok. Problem z tym, że chciałbym aby te pliki synchronizowały się z drugim/trzecim komputerem(same się ściągały) do konkretnego folderu. Wiem, że podobne rezultaty uzyskam kopiując dane na pendrive i z powrotem na kompa ale chciałbym coś automatycznego, Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się, nie używam, ale wyobrażam sobie, że ten programik od google drive wystarczy, tylko trzeba go zainstalować na wszystkich komputerach - wtedy będzie synchronizował automatycznie foldery na drive i na komputerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google ma możlliwość pobierania plików na kompa ale tylko z dysku a nie z kopii innych komputerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lukasz6212 napisał:

google ma możlliwość pobierania plików na kompa ale tylko z dysku a nie z kopii innych komputerów

Można synchronizować ten sam folder na wiele komputerów i zmiana pliku na jednym prędzej czy później zostanie odzwierciedlona na pozostałych. Tak samo masz z Dropboxem, Mega czy OneDrive.
Z tego co kojarzę jednak tylko Mega pozwala na wybranie więcej niż jednego katalogu na kompie do synchronizacji jeżeli są w różnych lokacjach.
Nie wiem jednak, jak ten program poradzi sobie z konfliktami bo ja w zasadzie każdy katalog aktualizuję z jednego kompa, a reszta ściąga to jako dodatkowy backup.
Z konfliktami do czynienia miałem tylko w wypadku Google Drive i Dropboxa i ten drugi radził sobie całkiem nieźle, a GDrive tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym szukaniu i testowaniu GDrive znalazłem to co chciałem. Trzeba po prostu ręcznie utworzyć na GDrive folder a  potem na komputerach poinstalować ten program i ustawić go tak aby pobierał pliki tylko z tego folderu co wcześniej utworzyliśmy. Dodawanie/usuwanie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...