Skocz do zawartości
seba1995x

Lenovo Legion 5 / 5 Pro (2021) - wątek ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy inaczej za taką cenę nie dostaniemy u nikogo nic podobnego i lepszego.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, seba84_2005 napisał:

Test legion z r5 5600h + rtx 3060. Może po Rosyjsku, ale w większości wiadomo o co chodzi. 

 

Zauważyłem, że w ustawieniach ma 80Wh. Ciekawe, bo przepatrzyłem parę modeli i w każdym na naszym polskim rynku jest 60Wh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na ich rynek bateria jest większa. W legionie 5 pro też są 2 typy. Tak samo zasilacze są 300w i 230w zależnie od rynku. 

Według psrefa na pl jest 60Wh

https://psref.lenovo.com/syspool/TempFile/cache/4D9D1355-2BCF-4A7E-B8E7-08BA48005B32/Lenovo_Legion_5_15ACH6H_82JU00A4PB.pdf

Rosyjski 80Wh

https://psref.lenovo.com/syspool/TempFile/cache/5ABA5D37-A4F5-4101-9A4D-0C79C5125DC6/Lenovo_Legion_5_15ACH6H_82JU000TRK.pdf

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś sprawdzał czy w Waszych legionach jest moduł TPM 2.0 wymagany pod windowsa 11? Na reedicie już sieją zamęt, że legiony non pro 2021 nie mają. 

W starcie wystarczy wpisać TPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna opcja windows + r i tpm.msc

Tu podobno pokazuje czy pc ma modul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jesli TPM nie jest na plycie to współczesne procesory Intel/AMD go mają - tylko często jest wyłączony w BIOS (na AMD to się chyba nazywa fTPM).

Także nie ma strachu, wszystkie w miarę współczesne Legiony powinny być gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiacie w zasadzie każdy nowszy cpu to ma. Tylko ploty są, że niby musi być modul... w co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo o wersjach 17 calowych? Obecnie wysyp 15tek a 17tek jest zero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ktosiek800

Wiem za ile był, ale aktualnie jest trochę taniej niż standardowa cena. 

Moim zdaniem warto czekać na wersję 11800H, w Geekbench 5 na multi ma prawie tyle co desktopowy Ryzen 5 5600X. W single niewiele odstaje. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 20:07, seba1995x napisał:

@ktosiek800

Wiem za ile był, ale aktualnie jest trochę taniej niż standardowa cena. 

Moim zdaniem warto czekać na wersję 11800H, w Geekbench 5 na multi ma prawie tyle co desktopowy Ryzen 5 5600X. W single niewiele odstaje. 

Hej. Wiadomo coś już, kiedy może się pojawić w PL wersja 11800H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy Windows 11 będzie kompatybilny z i7 11800H, bo jak na razie ten CPU nie został podany na liście zgodności. Podobnie i9 11900H i i9 11980HK. Na reddit niektórzy uważają że to kwestia braku obsługi TXT w tych CPU, ale może to plotki... Tutaj aktualna lista zgodnych CPU od Intela.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test legiona z rtx 3060 + r7 5800H i jaki ma wpływ wymiana ramu na lepszy. 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja, ktoś może próbował ładować laptop z usbc pd ? gdzieś na reddicie przeczytałem ze 65W wystarczy ale już wiem że albo coś z zasilaczem nie tak, albo za mało mocy. Działa ale ładuje tylko na wyłączonym laptopie. 15ach6h. Ktoś może ma 100W ładowarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna recenzja Legiona 5 w wersji z 3060, 165Hz ekranem i ryzenem 5800h

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wczoraj kupiłem Legion 5 15ACH6H z ryzenem 5600h, Rtx 3060, laptop bez OS, bios zaktualizowany do najnowszej wersji i mam dwa problemy. Pierwszy jest taki że za nic w świecie nie mogę aktywować zintegrowanej karty graficznej AMD, a i menedżer urządzeń wykrywa mi tylko kartę graficzną RTXa, szukałem w biosie ale nie mogę znaleźć która opcja odpowiada za aktywowanie jej.
Drugi problem dotyczy dźwięku, a mianowicie jego płaskiej barwy, na początku ktoś napisał żeby w ustawieniach dźwiękówki zmienić na 16bit, z tym że u mnie opcja zmiany Formatu domyślnego dźwięku jest zablokowana bez względu na to czy włączę tryb wyłączności, czy wyłączę. Ponoć trzeba ściągnąć jakiś program do poprawy barwy dźwięku z tym że na stronie lenovo pobrałem wszystko co było do pobrania i nigdzie nie widzę opcji jakiejkolwiek zmiany barwy. Jak się nazywa ten programik mógłby ktoś podpowiedzieć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. Jeśli wam też się nie wyświetla nigdzie możliwość przełączenia grafiki, zainstalujcie Lenovo Vantage koniecznie ze sklepu microsoft. Następnie klikacie Tryb Hybrydowy, uruchamiacie ponownie laptopa i grafika zacznie być wykrywana zarówno z poziomu windowsa jak i w BIOSie pojawi się opcja przełączania grafik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z tym walczyłem jeszcze w Legionie 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...