Skocz do zawartości
seba1995x

Lenovo Legion 5 / 5 Pro (2021) - wątek ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Warto w Legionie 7 (wersja Ryzen 7 5800H + RTX 3060) wymienić obecny RAM - Samsung M471A1G44AB0-CWE na coś lepszego? Z tego co wstępnie widziałem, to procek dostaje sporego boosta na lepszym RAM-ie. Polecicie jakieś kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Doświadczony wysokimi temperaturami w Y50-70 gdzie na starcie temperatury sięgały pod 90*C zastosowałem w Legionie ten sam mod co w Y50ce by zbić tempy. Na start zerwałem ten materiał zakrywający wloty powietrza, plus wymieniłem pastę termo. Po zdjęciu chłodzenia pasta którą stosuje lenovo zdążyła się zmienić w kamień który musiałem dosłownie zdzierać szpatułką, bo ipa nie dała rady tego zmyć na Gelid GC-Extreme i efekt od razu widoczny. Z wcześniejszych 85*C na CPU udało się zejść do ok 79*C, a na GCPU z 82 do ok 74 także różnica jest spora, gdzie mój laptop stoi cały czas na wzmacniaczu głośnikowym który też daje sporo ciepłego powietrza więc u was wyniki będą jeszcze lepsze. Polecam ten mod z kratką każdemu, laptop ma lepszą wentylacje w obudowie, a dzięki nowej paście zdecydowanie efektywniej odprowadza ciepło. Swoją drogą chłodzenie w modelu 2021 różni się konstrukcją od poprzedniego modelu choć z wyglądu są podobne.

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy są te gorsze. Możesz kupić obojętnie co aby kości pamięci były po obu stronach płytki pcb ramu. Jedne z polecanych to cruciale 3200MHz cl22 1.2v mta8atf1g64hz-3g2e1, lub samsungi m471a1k43db1-cwe

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Ramy są te gorsze. Możesz kupić obojętnie co aby kości pamięci były po obu stronach płytki pcb ramu. Jedne z polecanych to cruciale 3200MHz cl22 1.2v mta8atf1g64hz-3g2e1, lub samsungi m471a1k43db1-cwe

A są jeszcze jakieś pamiątki które warto mieć na uwadze i będą tu śmigać? Może coś z niższymi opóźnieniami? Chociaż z tego co widzę to wybór jest dość mizerny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te same tylko 32gb. Nie kupuj ich jak nie masz możliwości załadowania profilu xmp. Legiony maja zablokowany bios, więc po wsadzeniu ramu będziesz miał wczytany profil jedec 2666mhz cl19. 3200mhz cl16 tylko na profilu xmp. Możesz poczytać opinie na stronie producenta ile negatywnych opinii jest z tego powodu, bo ludzie o tym nie wiedzieli.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, doczytałem i faktycznie jest lipa. A podlinkowałbyś jeszcze te HyperX o których wspominałeś - który konkretnie to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/590713-pamiec-ram-sodimm-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3200mhz-cl20-impact.html

• JEDEC/PnP: DDR4-3200 CL20-22-22 @1.2V

https://www.kingston.com/dataSheets/HX432S20IB2K2_16.pdf

Pod 3200MHz poniżej cl20 ciężko coś znaleźć bez wczytywania XMP. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widzę, że da się je dorwać poniżej 4 stówek więc tragedii nie ma. Pewnie się pokuszę o wymianę, szkoda dusić tak mocny CPU słabym RAM-em.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach biosu mam opcję OC karty graficznej. Wie ktoś na jakiej zasadzie ona działa ? To jest to Dynamic Boost 2.0 i bez włączenia tego nie będzie działać ta funkcja, czy o co z tym chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pl nie ma ofi dystrybucji pro. Cena bardzo dobra. Jak masz możliwość kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też jestem zainteresowany wersją Pro, aczkolwiek pod "woła roboczego" z możliwością przenoszenia, aniżeli do gier.

Widziałem, że można kupić wersje z 3050, to by mi aż nadto wystarczyło. 

Czy są tu jacyś użytkownicy wersji Pro? Interesuje mnie jakość wykonania, głośność, ogólna kultura pracy i ewentualne mankamenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wersji pro poczytaj na reedicie w komunity lenovolegion. Tam jest masa info. W pl na forum ma jedna osoba, która mało się udziela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 02:02, dyk papu napisał:

7300 za nowy 5 pro rtx3070 1tb 32gb to dobra cena? Btw ma ktoś?

można wiedzieć gdzie taka oferta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro sprowadzony z Niemiec z tamtejszym układem ale qwerty. Sprzedawca miał 100% pozytywów więc wziąłem, było chyba 5 sztuk ale poszły w moment. Poza jednym bad pixelem wszystko śmiga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Czekoladka2 napisał:

Pojawiła się wersja pro

Pojawiła się to za dużo napisane, po prostu jest karta produktu założona. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarne paski góra i dół w L5P przy 2560x1600 w grach, a przy 2560x1440 już nie. Wie ktoś o co chodzi? Szukałem na reddicie i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...