Skocz do zawartości
seba1995x

Lenovo Legion 5 / 5 Pro (2021) - wątek ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

@seba1995x 

No właśnie nie mam tej opcji, sprawdzałem w wiedźminie, cyberpunku i sekiro. W grach multi nie ma tego problemu, w cs i lolu ustawiam 2560x1600 i nie ma czarnych pasków.

Z tego co pamiętam na pc pare lat temu w wiedźminie miałem wybór ratio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj ustawić rozdzielczość w pliku konfiguracyjnym zgodnie z instrukcją w tym linku:

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/The_Witcher_3:_Wild_Hunt#Widescreen_resolution

Tylko widzę, że cut scenki są domyślnie w 16:9 i trzeba się bawić w hex editorze ażeby to zmienić:

https://www.wsgf.org/phpBB3/viewtopic.php?p=173348#p173348

Ogólnie polecam tą stronę, zwłaszcza do znajdowania sposobów na działanie starszych gier, nieprzystosowanych do nowych systemów / sprzętów.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2021 o 21:08, przemekan napisał:

Pojawiła się to za dużo napisane, po prostu jest karta produktu założona. ?

Wersje z grafikami 3050ti są już dostępne 

Lenovo Legion 5Pro-16 Ryzen 5/16GB/512 RTX3050Ti 165Hz 5199 zł|
Choć sama opłacalność konfiguracja, trochę bez sensu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mam pytanie odnoście zasilacza do 15ACH6H (82JU00A8PB).
U siebie mam 300W, potrzebuję drugiego i dostępne są tylko 230W - z tego co widziałem na PSREF to też takie na nasz rynek były wypuszczane.

Do kupienia są dwa: ADL230NDC3A i ADL230SCC3A.
Nie jestem do końca pewien, który wybrać no i też czy nie stracę na wydajności przy dużym obciążeniu.

Czy ma ktoś może zasilacz 230W i może podesłać zdjęcie albo konkretny model tak abym wybrał odpowiedni ?

EDIT:

Model: ADL230SCC3A (02DL142 i zamienniki 02DL143 oraz 02DL144) jest odpowiedni.

Edytowane przez SplaciK
Odpowiedziałem na własne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłał ktoś Legiona 5 2021 na gwarancje po repastingu i zerwaniu siatki ochronnej na dolnej pokrywie ? Jak się sprawuje ta ulepszona gwarancja ? Chciałbym wysłać swój ze względu na świszczące  chłodzenie, a konkretnie prawy wentylator, jak i ogólnie głośną jego pracę nawet na niskich obrotach, oraz dwa bad pixele. Długo się czeka na naprawę ? Jak to wygląda ? Mam pełne ubezpieczenie laptopa i tak się zastanawiam czy nie będzie się opłacało "przypadkowe" uszkodzenie laptopa i kupno nowej sztuki  ?

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bbodex napisał:

Wysyłał ktoś Legiona 5 2021 na gwarancje po repastingu i zerwaniu siatki ochronnej na dolnej pokrywie ? Jak się sprawuje ta ulepszona gwarancja ? Chciałbym wysłać swój ze względu na świszczące  chłodzenie, a konkretnie prawy wentylator, jak i ogólnie głośną jego pracę nawet na niskich obrotach, oraz dwa bad pixele. Długo się czeka na naprawę ? Jak to wygląda ? Mam pełne ubezpieczenie laptopa i tak się zastanawiam czy nie będzie się opłacało "przypadkowe" uszkodzenie laptopa i kupno nowej sztuki  ?

Pierwszy 15ACH6H zakupiłem w euro i chciałem zwrócić z uwagi na 3 bad pixele i kilka sub. Mieli wysłać do serwisu producenta za granicę a trafiło do Hemmersbacha pod Wrocławiem.
Według nich kilka pikseli to nie wada (przy 1920x1080 mieli rację), laptop wrócił (po tygodniu była decyzja z serwisu) i oddałem go zwyczajnie korzystając z 14 dniowego prawa zwrotu.

Jeśli chodzi o pełne ubezpieczenie laptopa - mówisz o polisie z elektromarketu czy o Lenovo Premium Care ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bbodex napisał:

Elektromarketu, wziąłem razem z laptopem od razu.

Jeśli chodzi o przypadkowe uszkodzenia to lepiej przeczytać czy na pewno przy danym "wypadku" otrzymasz całość kwoty albo czy nie będziesz musiał pokryć kosztów naprawy (mogą uznać, że naprawią sprzęt).
Ważne też jest co powiesz na infolinii podczas zgłaszania szkody.
Może warto też sprawdzić co oferuje Lenovo Premium Care ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. No właśnie się zastanawiam co najbardziej by się opłacało i jak serwis Lenovo podchodzi do repastingu i zdjęcia tej siatki ochronnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny potworek 

 

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jeszcze fajniejszy, bo na intelu i9:

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką podkładkę chłodzącą polecacie do legiona 5 ?

Edytowane przez kowi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 2 tygodnie Legion 5 Pro 16ACH6 , Ryzen 5800U i GFX 3050 Ti, kupiłem bez systemu.

Zauważyłem takie problemy:

- Super jasny ale niestety żółtawy ekran, z bardzo ciepłą paletą barw. Zamiast białego koloru jest kremowo żółty. Można to próbować poprawić za pomocą różnych aplikacji do kalibracji w Windowsie np. X-Rite albo w sterownikach AMD, ale nigdy nie będzie idealnie. Model ekranu z Hwinfo: CSOT T3 MNG007DA1-1. Dla grafików nie polecam, do pracy biurowej też nie, bo żółte dokumenty troche denerwują, ja przez dwa tygodnie niestety nadal nie przyzwyczaiłem się do tak ciepłej temperatury barw. Wszystko wygląda na żółte, jakby był włączony tryb ochrony oczu, a nie jest. 

UPDATE: sprawdzilem w sklepie kilka egzemplarzy Legiona 5 Pro i wszystkie miały żółte ekrany, niektóre były nawet bardziej żółte niż mój egzemplarz! Porażka Lenovo, miał być pierwszy laptop gamingowy z super pięknym jasnym ekranem, z odwzorowaniem 100% srgb, a wyszła lipa... 

- Okropna kultura pracy wiatraków. Wiatraki jak już wystartują to praktycznie nigdy nie przestają sie kręcić i to na średnio-niskich obrotach, co bardzo denerwuje bo są głośne. Nie da się tego wyłączyć w biosie, bo usunęli opcję Advance Thermal Optimization.

- Trochę jest zabawy ze sterownikami (radeon, geforce, dźwięk) i aplikacjami Lenovo, żeby wszystko działało jak trzeba, oprócz wiatraków bo z tym sobie nadal nie poradziłem.

Natomiast w grach radzi sobie znakomicie, działa praktycznie wszystko na rozdzielczosci 2k i wysokich detalach. Nic nie throttluje, cewki nie piszczą. Obudowa solidna i sztywna z aluminiową klapą. 6 portów USB. Wifi mega szybkie. Klawiatura wygodna. Szkoda, że dzwięk z głośników jest bardzo płytki i kompletnie bez niskich tonów, ale głośność ok. Troche słabo, że nie ma czytnika SD. Laptop jest też dość duży i bardzo ciężki, ale to normalne w gamingowych.

Ogolnie gdyby nie powyższe wady to mógłbym go polecić, ale niestety poszedł do zwrotu, bo 6200zł za takie niedoróbki to za dużo.

Edytowane przez dave8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, seba84_2005 napisał:

@dave8Z tego co wiem wentylatory można uspokoić przez włączenie funkcji w biosie Advance Thermal Management

problem w tym, że nie ma takiej opcji w biosie, chyba ją usunęli w ostatnich wersjach :)

Edytowane przez dave8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2021 o 13:42, seba84_2005 napisał:

https://www.x-kom.pl/p/590713-pamiec-ram-sodimm-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3200mhz-cl20-impact.html

• JEDEC/PnP: DDR4-3200 CL20-22-22 @1.2V

https://www.kingston.com/dataSheets/HX432S20IB2K2_16.pdf

Pod 3200MHz poniżej cl20 ciężko coś znaleźć bez wczytywania XMP. 

Pytałem jakiś czas temu o RAM do Legiona 7, bo mam ten "kiepski".

Niestety te najciekawsze pamięci HyperX Impact są nie do kupienia nawet za granicą. Polecałeś też wcześniej Cruciale 3200MHz cl22 1.2v mta8atf1g64hz-3g2e1 lub Samsungi m471a1k43db1-cwe.

Zastanawiam się jeszcze nad tymi kościami - https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-kingston-fury-impact-sodimm-ddr4-16-gb-3200-mhz-cl20-kf432s20ibk2-16-8762928/ - wskakują domyślnie na DDR4-3200 CL20-22-22 @1.2V.

Roznica wzgledem tych HyperX Impact jest taka, że HyperX Impact są 1Rx8, natomiast Fury Impact to 2Rx8. 

Teraz pytanie co lepiej wziąć - coś z tych Cruciali czy Samsungów czy jednak Fury Impact z niższym CL? Orientujesz się może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 1Rx8, a 2Rx8 jest na tyle znikoma, że nie warto sobie głowy zawracać. Lepiej wżąć 2Rx8 z niższymi timingami. 

Poza tym te masz 1Rx8:
https://www.kingston.com/datasheets/KF432S20IB_16.pdf

https://www.x-kom.pl/p/668669-pamiec-ram-sodimm-ddr4-kingston-fury-32gb-2x16gb-3200mhz-cl20-impact.html

https://www.kingston.com/dataSheets/KF432S20IB_8.pdf

https://www.x-kom.pl/p/668638-pamiec-ram-sodimm-ddr4-kingston-fury-8gb-1x8gb-3200mhz-cl20-impact.html#Specyfikacja

Fury to to samo co Hyper tylko zmiana nazwy. 

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wzialem te 32GB. Jak nie zapomne to wrzuce jakies krotkie porownanie wydajnosci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do dysku który fabrycznie jest w Legionie 5 Pro, warto wrzucić drugi szybszy na system? np. 

https://www.x-kom.pl/p/508124-dysk-ssd-silicon-power-256gb-m2-pcie-nvme-a80.html

lub

https://www.x-kom.pl/p/477778-dysk-ssd-samsung-500gb-m2-pcie-nvme-970-evo-plus.html

 

Aha i jak z gwarancją bo wymieniając RAM do serwisu trzeba włożyć stary, a jeśli dokupi się drugi dysk to trzeba go wyjąć czy po prostu musi zostać fabryczny a drugi nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 14:09, dave8 napisał:

Miałem przez 2 tygodnie Legion 5 Pro 16ACH6 , Ryzen 5800U i GFX 3050 Ti, kupiłem bez systemu.

Zauważyłem takie problemy:

- Super jasny ale niestety żółtawy ekran, z bardzo ciepłą paletą barw. Zamiast białego koloru jest kremowo żółty. Można to próbować poprawić za pomocą różnych aplikacji do kalibracji w Windowsie np. X-Rite albo w sterownikach AMD, ale nigdy nie będzie idealnie. Model ekranu z Hwinfo: CSOT T3 MNG007DA1-1. Dla grafików nie polecam, do pracy biurowej też nie, bo żółte dokumenty troche denerwują, ja przez dwa tygodnie niestety nadal nie przyzwyczaiłem się do tak ciepłej temperatury barw. Wszystko wygląda na żółte, jakby był włączony tryb ochrony oczu, a nie jest. 

UPDATE: sprawdzilem w sklepie kilka egzemplarzy Legiona 5 Pro i wszystkie miały żółte ekrany, niektóre były nawet bardziej żółte niż mój egzemplarz! Porażka Lenovo, miał być pierwszy laptop gamingowy z super pięknym jasnym ekranem, z odwzorowaniem 100% srgb, a wyszła lipa... 

- Okropna kultura pracy wiatraków. Wiatraki jak już wystartują to praktycznie nigdy nie przestają sie kręcić i to na średnio-niskich obrotach, co bardzo denerwuje bo są głośne. Nie da się tego wyłączyć w biosie, bo usunęli opcję Advance Thermal Optimization.

- Trochę jest zabawy ze sterownikami (radeon, geforce, dźwięk) i aplikacjami Lenovo, żeby wszystko działało jak trzeba, oprócz wiatraków bo z tym sobie nadal nie poradziłem.

Natomiast w grach radzi sobie znakomicie, działa praktycznie wszystko na rozdzielczosci 2k i wysokich detalach. Nic nie throttluje, cewki nie piszczą. Obudowa solidna i sztywna z aluminiową klapą. 6 portów USB. Wifi mega szybkie. Klawiatura wygodna. Szkoda, że dzwięk z głośników jest bardzo płytki i kompletnie bez niskich tonów, ale głośność ok. Troche słabo, że nie ma czytnika SD. Laptop jest też dość duży i bardzo ciężki, ale to normalne w gamingowych.

Ogolnie gdyby nie powyższe wady to mógłbym go polecić, ale niestety poszedł do zwrotu, bo 6200zł za takie niedoróbki to za dużo.

Czy ktoś potwierdza ten żółty kolor.Może miałeś po prostu pecha.A jak wygląda to  w  Legiona5 bez pro matryca 165 HZ też jakieś zazółenia są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...