Skocz do zawartości
seba1995x

Lenovo Legion 5 / 5 Pro (2021) - wątek ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie naklejają taśmę od spodu, lub kupują drugą klapę i wyrywają siatkę. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem u siebie jak na filmiku wyżej i jest zdecydowanie ciszej, problemem piszczenia w tym modelu są źle zaprojektowane łopatki wiatraków. Wchodząc na obroty wytwarzają jednocześnie to irytujące piszczenie. Przyklejenie taśm w tym miejscu rzeczywiście niweluje ten problem choć go nie rozwiązuje do końca. Efektem ubocznym jest przy okazji to że więcej powietrza zaczyna wylatywać przez chłodzenie z tyłu także tempy też są lepsze o wydaje mi się o jakieś 2 stopnie :) Co do zdjęcia siatki nie powiem, bo nauczony tym samym przypadkiem w Y50-70 zrobiłem to jeszcze przed pierwszym odpaleniem laptopa :DJa polecam, większy przepływ powietrza tylko na plus a kurzu wcale nie dostaje się do chłodzenia jakoś zdecydowanie więcej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są modele z produkcji 2022 i mają piszczenie już fabrycznie poprawione. Mam jednego takiego 5-15 z matrycą 1440p + r7 5800h i rtx 3060 z lutego:

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15ACH6H?M=82JU00TLPB

Lenovo dodało takie coś od środka:

IMG20220517165508.jpg

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2022 o 08:32, seba84_2005 napisał:

Nowe zwykłe 5 na 2022:

i5 12500h tylko z 3060 130w

i7 12700h z 3060 130w., 3070 130w, 3070ti 140w. 

Alu pokrywa matrycy, rozdzielczości 1080p 165Hz jak było i 1440p 165Hz jak było 

Reszta tutaj:

https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5_15IAH7H

Ciekawe jak cenowo będzie się w Polsce kształtować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam model z lutego r5 5600h 3060

i też mam te wstawki przy wlotach na wentylatory.

Nie słyszałem jakiegoś niepokojąco innego szumu/pisku z wentylatorów, tak jak na filmie powyżej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polepszyć dźwięk, który uzyskuję na słuchawkach HyperX Cloud II w modelu 15ACH6H.W porównaniu do poprzedniego laptopa, Acer Aspire VX15, który posiada Dolby Audio "profesjonalnie dostrojone dla Acer'a", dźwięk w Legionie wypada niezbyt dobrze. Czy zakup Audioquest Dragonfly Black pomoże poprawić jakość dźwięku?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ją poprawi zarówno w porównaniu do Lenovo jak i Acera :) Bierz czym prędzej :) Sam posiadam i polecam każdemu to cudeńko :)
 

GKCN57WW18 Aug 2022
BIOS Update for Windows 10 (64-bit) and Windows 11 (64-bit) - Legion 5 Pro-16ACH6H, Legion 5-15ACH6H, Legion 5 17ACH6H, Legion 7-16ACHg6

GKCN57WW:

BIOS Notification :
1.Fixed
1) None
2.Add
1) None
3.Modified
1) None


EC Notification :
1. Fixed
1) None
2. Add
1)None

3. Modified
1) Optimize ADP_ID average filter.
2) Optimize code for PD enhancement.

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta w tym roku zaczynają się wcześniej, do kraju trafił Legion 5 z Alder Lake https://www.x-kom.pl/p/1068629-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-i7-12700h-16gb-512-win11-rtx3060-165hz.html

Ale nie ma żadnego info czy kiedykolwiek będzie wersja Pro. Kurcze, tylko mi się wydaje że te nowe Legiony są paskudne? Kto w tych czasach robi srebrne laptopy xd Aaa pardon, grafitowa odmiana też zdaje się jest.

Edytowane przez Razzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go testuję.

 

I info że poprawili piski wentyli to fake news. Wierci po uszach tak jak wierciło, nie do wytrzymania na dłuższą metę

Plus jest taki że działa legionfancontrol, super sprawa, nawet wieksza kontrola nad wentylami niż w msi. Ale co z tego, skoro nie ma nastawu wentyli który by nie doprowadzał do szału

Edytowane przez Razzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod gry tak, ale jednak 100W 12700h robi robotę, a full metalowa obudowa robi świetne wrażenie. Poza tym wydajnościowo 3070 to prawie to samo co 3060. Ba, jestem w szoku jak niewielka jest różnica w stosunku do 1660Ti.

 

Jeśli ogarnę jakoś piszczenie to zobaczę jak desktopowa 3080 jako egpu sobie poradzi, z tym procem powinno być solidnie - chyba że ktoś zna już wyniki egpu w Legionie 5 / 5 Pro gen 7?

Pytanko nr 2: da sie odblokować FIVR - w szczególności underclocking - w nowych legionach?

Edytowane przez Razzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Poza tym cena kosmos. W tej cenie już lepiej poprzednią 5 kupić na r7 z 3070. 

Miejmy nadzieję że przy większej dostępności będzie lepiej z cenami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Razzim napisał:

Pod gry tak, ale jednak 100W 12700h robi robotę, a full metalowa obudowa robi świetne wrażenie. Poza tym wydajnościowo 3070 to prawie to samo co 3060. Ba, jestem w szoku jak niewielka jest różnica w stosunku do 1660Ti.

 

Jeśli ogarnę jakoś piszczenie to zobaczę jak desktopowa 3080 jako egpu sobie poradzi, z tym procem powinno być solidnie - chyba że ktoś zna już wyniki egpu w Legionie 5 / 5 Pro gen 7?

Pytanko nr 2: da sie odblokować FIVR - w szczególności underclocking - w nowych legionach?

Przecież 5 2022 nie jest full metal. Ma tylko alu klapę matrycy. 

Case Material
Aluminium (Top), PC + ABS (Bottom)

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_5_15IAH7H?M=82RB00EBPB

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Miał ktoś może w legionie 5 problem z podpięciem TV Sony przez HDMI ? Kupiłem XR-65X93J i po podpięciu lapka do TV wyświetla zielone tło i jakieś artefakty. Dźwięk jest normalny, laptop wykrywa TV normalnie, wyświetla model, rozdzielczość i odświeżanie, ale nie chce puścić obrazu. Sprawdzane na 5 kablach od 1.4 do 2.1 i na każdym to samo. W laptopie HDMI jest ok, bo na poprzednim TV Samsung UE40H6400 działa normalnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, bbodex napisał:

Hejka. Miał ktoś może w legionie 5 problem z podpięciem TV Sony przez HDMI ? Kupiłem XR-65X93J i po podpięciu lapka do TV wyświetla zielone tło i jakieś artefakty. Dźwięk jest normalny, laptop wykrywa TV normalnie, wyświetla model, rozdzielczość i odświeżanie, ale nie chce puścić obrazu. Sprawdzane na 5 kablach od 1.4 do 2.1 i na każdym to samo. W laptopie HDMI jest ok, bo na poprzednim TV Samsung UE40H6400 działa normalnie :/

Nie masz ustawionego w lapku trybu tylko ekran laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na każdej opcji, czy duplikuj, czy rozszerz jest to samo :/

Tak wygląda po podpięciu do laptopa. Jakieś pomysły ? Coś w ustawieniach gdzieś zmienić ?

IMG_20221006_185515.jpg

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na myśl przychodzi mi jeszcze uzycie przejsciówki usb-c na hdmi albo podłączenie się zdalnie przez np chromecasta.

Ewentualnie może restart/aktualizacja tv? Inne sprzęty dają na nim obraz? Może po prostu tv ma skopany port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne sprzęty normalnie dają obraz także port sprawny. Rozwiązałem problem, ale nie wiem jak, w panelu nvidia zmieniłem na używanie kolorów nvidia i zaskoczyło. Po restarcie jak sprawdziłem jeszcze raz to ustawienie to i tak zmieniło się na domyślne, ale tv zaczął normalnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, jak wygląda stan baterii w waszych legionach? U mnie po 9 miesiącach jest 54,71/60Wh I czuje, że w przyszłym roku czeka ja wymiana... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ma ktoś jakieś informacje o dziwnym modelu Legiona 5 z oznaczeniem 82JU00JHPB.W sprzedawanym chyba wyłącznie w Euro i OleOle? 82JU00JHPB jest według Lenovo modelem bez Windowsa, i na ich stronie Psref.lenovo.com nie ma żadnych informacji o wariancie tego modelu z literą W na końcu i Windowsem. Podejrzewam że są to laptopy ze zwrotów albo leżaki magazynowe otwarte przez dystrybutora(Lub sklep), i z wgranym Windowsem(Co by tłumaczyło pytania ludzi dlaczego ich laptop dotarł otwarty i zaklejony ponownie inną naklejką), tym samym mogą to być modele sprzed naprawienia problemu z piszczącymi wentylatorami... ale wolałem zapytać bo może ktoś kupił i może powiedzieć jak to wygląda z tymi modelami. Poza tym ciekawi mnie czy klucz Windowsa w tych laptopach jest wgrany na płytę główną tak jak w tych które mają Windowsa domyślnie, czy po prostu dali naklejkę z kluczem na obudowę i wgrali instalację systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo nie stosuje nigdy takich oznaczeń. Musi to być wymysł sklepu i są to laptopy najczęściej po reklamacjach z powodu jakiejś wady. Sklep dorzuca windowsa w komplecie, żeby była atrakcyjniejsza oferta dla konsumenta. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Lenovo nie stosuje nigdy takich oznaczeń. Musi to być wymysł sklepu i są to laptopy najczęściej po reklamacjach z powodu jakiejś wady. Sklep dorzuca windowsa w komplecie, żeby była atrakcyjniejsza oferta dla konsumenta. 

Też tak mi się wydawało, na szczęście dzisiaj X-Kom w końcu dał na Discordzie kod rabatowy na model 82JU00THPB, i wyszło nawet taniej niż za ten dziwny z Euro XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model jest wart uwagi ? 

https://www.x-kom.pl/p/733695-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-r7-16gb-1tb-win11-rtx3050ti-165hz.html

Dużo osób pisze, że jeszcze niedawno za taką cenę były Legiony z RTXem 3060 i ten jest nieopłacalny, jednak patrząc na jego specyfikację to jest to praktycznie najlepszy ze wszystkich Legionów, które przejrzałem (oczywiście pomijając 3060 i wyższe modele). 

Może ktoś ma jakieś przecieki czy będzie jakaś promka na Black Friday ? Może jakiś kodzik jest dostępny na ten model ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...