Skocz do zawartości
seba1995x

Lenovo Legion 5 / 5 Pro (2021) - wątek ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grzeb nic. Graj w trybie wysoka wydajność. Te laptopy tak mają. Jak msz już na coś wymieniać to tylko na fabryczną pastę lenovo Honeywell PTM7950 inaczej tylko sobie pogorszysz sprawę. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ArgusSamuaro napisał:

Lenovo Legion 5 3060, 5800h

Mozna samemu wymienić pastę czy traci się gwarancje? 
 

Temperatury cpu 90 stopni w grze a max na hwmonitor to 98.6 są w normie? 

Parenaście postów pisałem odnośnie wymiany pasty w tym laptopie. Pastę możesz bez obaw wymienić i gwarancji nie stracisz. W moim przypadku po wymianie pasty na Gelida GC tempy spadły o jakieś 8*C w dół także opłaca się jak najbardziej, a geniusza z postu wyżej nie słuchaj, bo nawet nie przeczytał o jakim modelu laptopa jest mowa, a ostro się wypowiada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bbodex napisał:

Parenaście postów pisałem odnośnie wymiany pasty w tym laptopie. Pastę możesz bez obaw wymienić i gwarancji nie stracisz. W moim przypadku po wymianie pasty na Gelida GC tempy spadły o jakieś 8*C w dół także opłaca się jak najbardziej, a geniusza z postu wyżej nie słuchaj, bo nawet nie przeczytał o jakim modelu laptopa jest mowa, a ostro się wypowiada :/

Co będę Ci tłumaczył "geniuszu" https://discord.gg/ napisz zapytanie na jaką pastę wyminić to się sam przekonasz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bbodex napisał:

geniusza z postu wyżej nie słuchaj, bo nawet nie przeczytał o jakim modelu laptopa jest mowa, a ostro się wypowiada :/

poczytaj jego testy past do laptopów, a potem się wypowiadaj.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bbodex napisał:

tempy spadły o jakieś 8*C w dół

Dobrze że nie spadły w górę :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbodex napisał:

Parenaście postów pisałem odnośnie wymiany pasty w tym laptopie. Pastę możesz bez obaw wymienić i gwarancji nie stracisz. W moim przypadku po wymianie pasty na Gelida GC tempy spadły o jakieś 8*C w dół także opłaca się jak najbardziej, a geniusza z postu wyżej nie słuchaj, bo nawet nie przeczytał o jakim modelu laptopa jest mowa, a ostro się wypowiada :/

Pytanie jak długo efekt się utrzymuje? Tydzień, dwa? Pytam z ciekawości a nie jako forma ataku bo może jednak dłużej niż miesiąc i w pełni mnie to satysfakcjonuje! Zdradź więcej informacji :)
 

 

2 godziny temu, huudy napisał:

poczytaj jego testy past do laptopów, a potem się wypowiadaj.

Z tego co widzę ma tylko jeden :) Coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze: wiesz że on pisał o Legionie 5 w którym jest zwykła pasta, a nie wersj PRO w której są TP czy tak średnio ? Po drugie: efekt utrzymuje się już 4 miesiąc. Pastę wymieniałem ok tygodnia po zakupie laptopa, bo na fabrycznej paście było bardzo gorąco. Teraz tempy trzymają się bardzo dobrze cały czas także polecam :) Mogę bez problemu dać jakieś screeny z temperatur itp Jak coś pisz na PW.

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś z Was ma taki problem ze jeśli macie włączone w Lenovo Vantage Hybrid  Mode i podczas gdy Legion przełącza się z zintegrowanej grafiki na GPU Nvidia np . podczas uruchomienia gry to czy przyciemnia wam się ekran ? I nie można uzyskać poprzez to min. maksymalnej jasności? Po wyjściu  z gry lub aplikacji użytkującej GPU Nvidii znów mogę mieć max. jasność ekranu. Przeinstalowanie systemu, rożne sterowniki itp nie pomagają. Czyżby uszkodzona karta Nvidia. Laptop to Legion 5 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w Legionie 5 15ACH6H ustawić zintegrowaną grafike żeby obsługiwała zewnętrzny ekran ? Po podpięciu pod laptopa TV z automatu przełącza się na 3060. Integra odpala się dopiero po odpięciu TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby by być z nią bezpośrednio połączone któreś złącze wyjścia obrazu. Sprawdź co pokazuje panel nvidii i jakie złącza są z czym połączone w zakładce physx itp. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, natomiast niestety nie da rady :/ Integra jest na sztywno dostępna tylko z wbudowanym ekranem :( Nawet wyłączenie RTXa w menedżerze urządzeń skutkuje przełączeniem ekranu głównego na ekran laptopa. Lipa, bo miałem nadzieje, że włączając integre lapek bez większego obciążenia będzie praktycznie bezgłośny dzięki odcięciu rtxa i pracy tylko na integrze, a tak to cóż... Pozostaje na stałe odłączyć integre, żeby nie zjadała ramu i tyle.

Edytowane przez bbodex
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze sterowaniem jasnością ekranu w 5 PRO z Ryzenem - ma ktoś? System zaktualizowany, sterowniki też, nie ma reakcji na przyciski od jasności. Wszystkie inne działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cervandes napisał:

Problem ze sterowaniem jasnością ekranu w 5 PRO z Ryzenem - ma ktoś? System zaktualizowany, sterowniki też, nie ma reakcji na przyciski od jasności. Wszystkie inne działają.

 

W dniu 17.03.2022 o 23:34, maxwawa napisał:

Hej czy ktoś z Was ma taki problem ze jeśli macie włączone w Lenovo Vantage Hybrid  Mode i podczas gdy Legion przełącza się z zintegrowanej grafiki na GPU Nvidia np . podczas uruchomienia gry to czy przyciemnia wam się ekran ? I nie można uzyskać poprzez to min. maksymalnej jasności? Po wyjściu  z gry lub aplikacji użytkującej GPU Nvidii znów mogę mieć max. jasność ekranu. Przeinstalowanie systemu, rożne sterowniki itp nie pomagają. Czyżby uszkodzona karta Nvidia. Laptop to Legion 5 Pro.

miałem ten problem, u mnie zesrały sie sterowniki od GPU AMD - usunięcie i instalacja nowszej wersji pomogła.

W dniu 20.03.2022 o 15:41, bbodex napisał:

miałem nadzieje, że włączając integre lapek bez większego obciążenia będzie praktycznie bezgłośny dzięki odcięciu rtxa i pracy tylko na integrze, a tak to cóż

przecież ten lapek jest praktycznie bezgłośnyprzy małym obciążeniu (Web/praca biurowa), nawet na RTX... Trochę nie rozumiem zastrzeżeń ludzi, mam w domu 5 innych laptopów i z nich wszystkich Lenovo jest jednym z cichszych w lekkiej pracy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, cervandes napisał:

@huudy - dziękować, reinstalka sterów rozwiązała temat.

Cieszę się, że mogłem pomóc :) mam wrażenie, że te sterowniki które zaciąga Windows są mocno zbugowane. Ja się zorientowałem, jak mi matryca nie chciała się ustawić na 165hz 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2022 o 10:32, huudy napisał:

 

miałem ten problem, u mnie zesrały sie sterowniki od GPU AMD - usunięcie i instalacja nowszej wersji pomogła.

przecież ten lapek jest praktycznie bezgłośnyprzy małym obciążeniu (Web/praca biurowa), nawet na RTX... Trochę nie rozumiem zastrzeżeń ludzi, mam w domu 5 innych laptopów i z nich wszystkich Lenovo jest jednym z cichszych w lekkiej pracy.

Ale czy ja pytałem o to co Ty rozumiesz, a czego nie i jaka jest Twoja opinia na temat głośności laptopa ? Nie. Ja mam w domu 3 laptopy i akurat jest najgłośniejszy.

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że możesz mieć paziu jeden układ chłodzenia uszkodzony? Szkoda ryja strzępić. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2022 o 10:32, huudy napisał:

 

miałem ten problem, u mnie zesrały sie sterowniki od GPU AMD - usunięcie i instalacja nowszej wersji pomogła.

 

Wyjaśniło się i nie jest  to sprzętowy problem, tylko problem ze sterownikami tak jak napisałeś ale też chodzi o bug sterownikach Nvida. Na reedicie jest info na ten temat oraz JarodTech umieścił o tym na swoim kanale

NvidaiBug 

https://youtu.be/xK1HbpUoxyE?t=134

Jeszcze mam pytanie: Czy w BIOSe Legiona 5 Pro  w zakładce Configuration  masz opcje HotKeyMode oaz  System Performance Mode ?

Edytowane przez maxwawa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2022 o 17:04, huudy napisał:

A nie pomyślałeś, że możesz mieć paziu jeden układ chłodzenia uszkodzony? Szkoda ryja strzępić. 

Aby wiatraki nie piszczały zakleiłem taśmą ich część dzięki czemu i nie wpadają w wysokie tony jak i więcej powietrza wylatuje też tylnymi kratkami przez co podczas obciążenia tempy spadły o dodatkowe 2 stopnie, do tego wymiana pasty na TG Cryonaut i zerwanie siatki blokującej tylko dostęp powietrza a laptop tydzień temu wrócił z serwisu po wymianie GPU, więc tak... Nie jest uszkodzony, pomyślałem o tym... Paziu :)

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2022 o 15:41, bbodex napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź, natomiast niestety nie da rady

Dzięki za info! Znów brałem od uwagę, przypadkowo się natknąłem na Twój post i rozwiał wątpliwości - nie warto :/ 

Ta sama sytuacja co w Macach na Intelach i Radeonach - wyjścia video po Thunderbolt nie mają w ogóle możliwości obsługi przez iGPU przez co tylko ma się dodatkowe 10-20W ciepła w zależności od modelu (= głośniej, cieplej, nawet jak nie robimy żadnego użytku z dGPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Czy moge Panstvo powiedziec proszę, wybieram laptopa głównie do pracy biurowej, excela, prezentacji, dużo rozmów telefonicznych z aparatem, potrzebuję wygodnej klawiatury. Jednocześnie 10 procent czasu zajmuje programowanie w Visual Studio. I chciałbym pograć od czasu do czasu po pracy, ale nie żeby jakość grafiki i FPS były bardzo krytyczne.

Rozważam dwie opcje:
LENOVO Ideapad 5 Pro R5 5600H 16GB QHD GTX1650 – 4000 zł
Lenovo Legion 5 Pro-16 Ryzen 5/16GB/512 RTX3050 165Hz – 4200 zł

Które z nich możecie polecić?
Czy będą się bardzo różnić w pracy biurowej oraz w Visual Studio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, hifishka napisał:

Dzień dobry. Czy moge Panstvo powiedziec proszę, wybieram laptopa głównie do pracy biurowej, excela, prezentacji, dużo rozmów telefonicznych z aparatem, potrzebuję wygodnej klawiatury. Jednocześnie 10 procent czasu zajmuje programowanie w Visual Studio. I chciałbym pograć od czasu do czasu po pracy, ale nie żeby jakość grafiki i FPS były bardzo krytyczne.

Rozważam dwie opcje:
LENOVO Ideapad 5 Pro R5 5600H 16GB QHD GTX1650 – 4000 zł
Lenovo Legion 5 Pro-16 Ryzen 5/16GB/512 RTX3050 165Hz – 4200 zł

Które z nich możecie polecić?
Czy będą się bardzo różnić w pracy biurowej oraz w Visual Studio?

https://www.x-kom.pl/p/689183-notebook-laptop-16-lenovo-legion-5-pro-16-ryzen-5-16gb-512-rtx3050-165hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Idapad 5 Pro mniejsza jasność ekranu, nie rozbudujesz pamięci RAM bo jest wlutowana, słabsze GPU GTX1650 no i uwaga bo  Idapad 5 Pro przeważnie mają matrycę 60Hz trzeba szukać wersji z ekranem 120Hz

11 godzin temu, hifishka napisał:


Czy będą się bardzo różnić w pracy biurowej oraz w Visual Studio?

nie 

Ogólnie jednak wybrałbym Legion 5 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się może podłączę pod temat, choć chodzi mi o legion 7.

Występuje u mnie następujący problem. Jest takie spowolnienie dźwięku i obrazu trwające około sekundy. Występuje czasem kilka razy dziennie, czasem raz na kilka dni. Miał ktoś taki przypadek i udało się problem rozwiązać?

(11 sekunda filmu)

 

Edytowane przez Black Bull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...