Skocz do zawartości
maslak

Nowy samochód, salon - budżet max 140k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zamierzam wymienić moją Ibizę FR 1.5 na coś większego. Wymagania to na pewno silnik 150+ konia, bagażnik większy niż 550l, automatyczna skrzynia, full ledy i 3 strefowa klimatyzacja, ogrzewanie postojowe albo względnie grzania przednia szyba. Więc bajerów nie potrzebuję.

Budżet max 150k, ale im taniej tym lepiej. Jakby coś było za 100k to też biorę.

Codziennie do pracy będzie robione około 50km i raz na miesiąc 400km w trasie.

 

Moje typy to:

Seat Tarraco Style 2.0 TDI 150 km DSG + ogrzewanie postojowe - wychodzi około 150k, ale biorąc pod uwagę, że kupowałem już 2 Seaty liczę na ugranie rabatu

Seat Leon Excellence 2.0 TSI 190km DSG + ogrzewanie postojowe + pakiet comfort - wychodzi 125k

Skoda Octavia Ambition 1.5 TSI 150  DSG - tutaj 110k bez dodatków, ale dobierając to co chciałbym wychodzi drożej niż Leon i to ze słabszym silnikiem

 

Chyba, że możecie coś innego jeszcze poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Mazda 3 2.0 180KM w jedynym słusznym kolorze. Choć kiedyś przymierzałem się do poprzedniej generacji to u mnie było słabo z widocznością, aktualna generacja chyba też ma z tym problem. Pamiętam, że Golf/Seat znacznie lepiej spisywał się w tej kwestii. 

W tym budżecie to można poszaleć, dobra opcja to KIA Pro Cee'd  i 204KM pod maską lub XCeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy którykolwiek francuz obecnie oferuje ogrzewanie postojowe. Wymieniony powyżej Proceed ;ub Xceed wyglądają genialnie ale w nich raczej też można zapomnieć o webasto. A co do Mazd - dzisiaj byłem znowu w okolicy TG - na parkingu pod Pałacem Kawalera chyba ze cztery dopasione 6tki (one na dużej feldze wyglądają obłędni, jeden bardzo ładny CX5 i jedna 3jka - ta przy pozostałych prezentowała się biednie.

Wrzuciłem na otomoto nowe do 150k, powyżej 150 koni i ogrzewanie postojowe- wyszły 23 wyniki: Proceed jest oferowany z nim, jest Mondeo 5 z 2.0TDCI (takiego bardzo miło wspominam), jest też Mazda 6.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ghostdog napisał:

A może Mazda 3 2.0 180KM w jedynym słusznym kolorze. Choć kiedyś przymierzałem się do poprzedniej generacji to u mnie było słabo z widocznością, aktualna generacja chyba też ma z tym problem. Pamiętam, że Golf/Seat znacznie lepiej spisywał się w tej kwestii. 

W tym budżecie to można poszaleć, dobra opcja to KIA Pro Cee'd  i 204KM pod maską lub XCeed

Tak, ale jak pisałem bagażnik 550l plus bo będzie musiał pomieścić trochę szpargałów.

Więc Mazda 3 z 327l, XCeed z 426l nie łapią się :)

Jedynie Proceed

 

Webasto to must have, bo niestety og grudnia przeprowadzam się na swoje i nie ma tam niestety opcji garażu, a na zimę nie chce odśnieżać :)

Edytowane przez maslak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jak widziałem na ulicy to masakra, ale powiem, że coraz bardziej pasuje.

 

Kurde myślałem, że on ma bagażnik około 500l, a tutaj widzę 620l.

Po zdjęciach też wygląda na całkiem całkiem.

No i za 147k jest Cupra Leon 245km :)

Aaaa i w sumie zapomniałem, auto będzie w kredo brane, więc musi być mniej więcej podobnie korzystne finansowanie jak w VW.

Patrząc po cenach i wyposażeniu na ten moment najbardziej korzystny jest Leon 190km.

Edytowane przez maslak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając na szybko - mniejsze Citroeny (308SW) mają 130 koni :-( W Fordzie Mondeo ok, chciałem sprawdzić Focusa (ostatnio wypasiony w kombi jechał - przód niezwykle agresywny design)- konfigurator pokazuje do wyboru 100 lub 120 koni.Masakra.  W Renault też coraz większa bieda - Talisman (dla mnie kocur jeśli chodzi o design) będzie wycofywany z oferty, Scenic podobnie. Na tym tle Pro/X Ceed to naprawdę okazje.

 

W Cuprze jest dostępne postojowe - w konfiguratorze albo brak albo pominąłem (w budżecie 150 to praktycznie tylko lakier się  mieści).

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grupy VW warto rozważyć jeszcze Tiguana, aczkolwiek nie wiem co się zmieści w tym budżecie. Mam od 3 lat Allspace Highline 2.0 TDi DSG + trochę bajerów, kosztował jakieś 170 tyś. ale w krótkiej wersji i benzynie to na start jest ponad 20k mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xceed na żywo także robi robotę. Tylko tam chyba bagażnik za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki dylemat ostatnio i bralbym proceeda w ciemno, u mnie poszlo w bardziej rodzinne auto ale proceed w maksymalnej wersji w tej kwocie sie zmiescisz, niestety ale finansowanie kia ma raczej umiarkowane, trzeba dobrze szukac kredytow/leasingow konsumenckich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 17:08, maslak napisał:

Zamierzam wymienić moją Ibizę FR 1.5 na coś większego.

Ile za tą ibizę? Jaki rok, przebieg i wersja silnika? Poza tym ten nowy leon wygląda z tyłu jak kapeć, przód jeszcze jako tako ale tył? ?

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...