Skocz do zawartości
sectu

skoki prędkości coolera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już chwile temu przeniosłem się z intela na amd, około rok temu zmieniłem płyte na b450 gaming plus max i r 7 2700x.

Wszystko działało bez zarzutu do wczorajszego dnia, mianowicie zauważyłem skoki prędkości coolera i głośności jego pracy podczas np włączania googla czy przełączania między kartami, sprawdziłem temperatury procesora i waha sie ona od 45-55, zmieniłem dziś paste, bo myślałem że stara pasta jest tego powodem lecz nie, myślę o wymienia chłodzenia tylko nie mam 100% pewności, że jest to spowodowane przez chłodzenie jeśli ktoś wie co może to powodować i czy zmiania chłodzenia powinna pomóc, proszę o pomoc. 

Dodam, że używam cały czas tego boxowego chłodzenia od r 7 2700x i z tego co czytałem nie jest one najlepsze. 

Miłego dnia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS, zakładka Hardware Monitor, ustaw dla wszystkich wentylatorów w obudowie tryb Smart Fan Mode oraz Step Up Time na 0.7s.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

BIOS, zakładka Hardware Monitor, ustaw dla wszystkich wentylatorów w obudowie tryb Smart Fan Mode oraz Step Up Time na 0.7s.

Dzięki wielki, już myślałem, że bez zmiany chłodzenia się nie obejdzie :D

Miłego wieczorku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

BIOS, zakładka Hardware Monitor, ustaw dla wszystkich wentylatorów w obudowie tryb Smart Fan Mode oraz Step Up Time na 0.7s.

Ogólnie to posłuchałem go chwile i słysze dziwny tak jakby pisk z wentylatora, to normalne po tej zmianie? Chyba jednak wymienie te chłodzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest wina ustawień tylko wentylatora, jeśli to możliwe wymień sam wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zmieniłem znów na 0,1s i też to słychać, tylko zagłusza to ten szum, no nic pomyśle o tym, najwyżej wymienie albo chłodzenie albo wentylator, dzięki za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

To już nie jest wina ustawień tylko wentylatora, jeśli to możliwe wymień sam wentylator.

A dałbyś rade polecić jakieś dobre chłodzenie? myślę o SilentiumPC Grandis 2 i nie wiem czy będzie wystraczające? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań, będzie optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...