Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa do 4000zl który nadawałby się do gier a także na studia. Jesteście w stanie mi cos polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak ma być z Windowsem to polecam Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512/Win10 GTX1660Ti 120Hz z kodem "tata2021" za 3 849 zł. Jest to zbliżona konfiguracja do tego co podał Stefan999 jednak tu dokładając 50 zł masz Windows 10 i szybką kość 8 GB RAM o taktowaniu 3200MHz. Moim zdaniem konfiguracja warta przemyślenia. Jak potrzebujesz 16 GB RAM to spokojnie możesz dołożyć drugą kość o wysokim taktowaniu dla zachowania wydajności Lexar 8GB (1x8GB).

Bez Windows z lepszą grafiką RTX 2060 jest ciekawy model Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/8GB/512 RTX2060 120Hz za 3 899 zł. Tu w przeciwieństwie do pierwszego modelu jest 6 rdzeniowy a nie 8  rdzeniowy procesor.

Edytowane przez AUT06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź ten wariant Omena;

6rdzeniowy AMD (3.00-4.00), 16GB RAMu, dedykowana grafika- GTX1660Ti, dobra ogólna jakość wykonania, matowa 144Hzowa matryca IPS, przemyślany system chłodzenia, nieco mały dysk SSD 256GB, bez systemu- ogarniesz klucz na allegro, w sklepie to +500 do ceny;

HP OMEN 15 Ryzen 5-4600H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.06.2021 o 23:44, smalljp napisał:

Szukam laptopa do 4000zl który nadawałby się do gier a także na studia. Jesteście w stanie mi cos polecić?

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz 3849 zł
Już wczesniej wspominany model tylko w konfiguracji z matrycą 144Hz z 100% pokryciem kolorów. Laptop kupujemy na dłuższy czas więc myślę, że 200 zł warto dopłacić do sporo lepszej matrycy.

Ewentualnie taniej

Acer Nitro 5 i5-10300H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz 3699 zł
Cena z kodem "tydzien-okazji". Matryca FULL HD IPS 144Hz, podświetlana klawiatura, 16 GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ustaw sobie na pepperze alert "laptop". Wczoraj był ten HP Omen za 4000 (a nawet 3699 jak brałeś na raty). https://www.pepper.pl/promocje/hp-omen-ryzen-7-rtx-2060-144hz-16-gb-ram-win-10-3-raty-gratis-409975?page=2#thread-comments

Jednak jeżeli potrzebujesz czegoś na "już" to sprawdź wrzucone przez kolegów wcześniej linki. W miarę sensowne oferty.

Mi się udało kupić dzięki pepperowi ostatnio legiona 5 z procesorem 5600h, grafiką rtx 3060 w wersji 130W oraz z ekranem 165Hz za 5 tysięcy.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Wiesz widuję u ludzi różne problemy z nowymi programami/grami i uwierz że nie są to kompy wyjęte z muzeum, tylko całkiem niezłe sprzęty a niektóre z nich naprawdę zadbane zarówno od strony software'owej jak i hardware'owej. To naprawdę jest kwestia indywidualna. Niedawno pomagałem paru osobom które miały problemy z jakimiś tam grami kompletnie z czapy, sam kilka miesięcy temu walczyłem z notorycznym wysypywaniem się DOS2 kompletnie z niczego po kilku-kilkunastu sekundach grania. 
    • Zauważyłem, że gra crashuje jak rozdzielczość to 3440x1440 fullscreen. Po zmianie na coś mniejszego, ale windowed, gra się załaduje. Przy próbie zmiany rozdzielczości w trakcie gry z powrotem na 3440x1440 znowu crash.. Pół biedy gdyby można było wybrać np.  2560x1440 z czarnymi pasami po bokach, a tak w okienku wygląda to ohydnie... 
    • Ja mam  3600 + rtx 3080...w sumie tez myslałem o 5600x ale....  do 4k chyba dlugo nie zamieniam zmieniac procka,konfig idealny ,w  grach zuzycie procka smiesznie małe,a gpu caly czas hula. a przy takim konfigu autorowi polecam kupic Tv 4k i granie stanie sie bajką:)
    • https://www.pcgamer.com/diablo-2-resurrected-just-makes-me-want-to-run-back-to-diablo-3/?utm_source=facebook.com&utm_campaign=socialflow&utm_medium=social   W sumie fajnie że D2R powstało, ludzie przynajmniej ogarną że D2 nie posiada end-game, i po pół roku zostaną starzy wyjadacze D2 którzy dostali po prostu update graficzny. 
    • Brniemy coraz dalej od tematu. Przeciez kazdy wie, że w komunie wspólne dobro to był tylko frazes dla plebsu. Takie wspólne dobro, że partia miała wszystko, a plebs żarł trawę. Teraz coraz bardziej tak to wygląda, że beda bogaci, biedni oraz nic między nimi. Klasa średnia od lat zanika w krajach zachodnich, takie procesy nie dzieją w miesiąc, czy dwa, ale uważam, że to już trwa. Dzisiejsze pokolenie w USA, DE, UK, FR ma znacznie gorszy start i perspektywy niż ich rodzice. Przez ostatnie 20 lat srednia pensja w UK wzrosła o 100%, a srednia cena nieruchomości o 300%-400%. A czemu nieruchomości tak wzrosły? Przez drukowanie kasy i rozdawanie kredytow za darmo. A kto zyskuje na takiej polityce? W 95% bogaci, fundusze inwestycyjne, banki itp. Czasami jakiś z plebsu się załapie. Ja nie twierdzę, że urzędników ma nie być w ogole. Mają być urzędnicy, a nie urzedasy - wojsko, policja, straż pożarna, do pewnego stopnia infrastruktura i energetyka, do tego jest potrzebne panstwo. A nie do bonów turystycznych i innych bredni, które opisałem powyzej. Ja się zgadzam, że jak jest epidemia, to są nadzwyczajne środki stosowane przez państwo. Ale co to kur... za epidemia i co to za działania są teraz stosowane? Przeciez to jakas żałosna zabawa w kotka i myszkę i wcale mnie to nie dziwi, że coraz więcej ludzi przestaje ten cyrk traktować powaznie. Albo panstwo podchodzi powaznie do ludzi, to i ludzie podejdą powaznie do państwa, albo panstwo udaje, że rządzi, to i ludzie będą udawać, że się słuchają. A ten przykład z 1 głosem miliardera to stary, blagam cie... firma miliardera może wyemitować obligacje na 0.1%, które pozniej kupi FED lub EBC, a czy Twoja rodzinna firma też ma taką możliwość? Nie, ty musisz pojsc do banku i wybłagać kredyt na 10%. Miliarder może opłacić lobbystów, którzy mu załatwia co trzeba niezależnie od tego jaka partia wygra. On nawet nie musi iść na wybory. I ja nie mam nic przeciwko miliarderom, tylko niech urzedasy nie tworzą im prawa, które dla nich jest korzystne, a nas dyma.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...